Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Villámhírek – 2018.06.18.

• Válasz írásához lépj be
30 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 16:30

Petrus!

Én a RuneQuesttől függetlenül is simán elkeveredem ebben a katyvaszban. :) Kösz a pontosítást.

Chomy!

Javítva. Kösz a jelzést.  :sor:

Dekszter!

Közben kiműveltem magam: A Forza szériából a Horizon az arcade irányítású, szabad bejárású tereppel büszkélkedő testvér, a Motorsport/Apex pedig a technikásabb, track alapú. Ez alapján nekem a Horizonnal kellene inkább mélyebb barátságot kötnöm. Majd meglátjuk, hogy mikor kerül erre sor. Hosszú még a videojátékos backlogom...

Még egy kis gameplay, ha már:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 15:40

"A Chaosium bejelentette, hogy az OGL csillagzata alatt publikálni fogja a HeroQuest szerepjáték motorját. [...]

Ez ugyan nem OGL, meg nem SRD, de tulajdonképpen erről van szó?
http://www.drivethrurpg.com/product/65600/HeroQuest-Core-Rules

Valami köze biztosan van hozzá, de én is nehezen igazodom ki. A cikkben linkelt bejelentésnél július végéig ígérik az OGL verzió SRD-jét. Amit te linkeltél, az nekem a történet OGL-től független inkarnációjának tűnik a HQ puristák számára.

A linkelt kiadvány az eredeti, pontosabban már annak is a második kiadása (HQ2), 2009-ből. A népeket jól megkeveri ez a "Quest" utótag, pedig nincs köze a RuneQuest/Mythras ághoz, ez d20 aládobásos, narratív rendszer az ajnározott Robin D. Laws-tól. Az SRD/OGL ebből fog készülni.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 14:05

Sajnos (tudom, hogy enyje-benyje) én csak a partvonalról írok róla ennyire jó véleményt (se erős pc-m, se xboxom), de a közösségi reakciók, videók és leírások alapján 10/10 :) .
Az assist arra jó, hogy (biztonságosra) lassítson :) . Küzdelmesebb nélküle a legtöbb játék, de kellő gyakorlással (a legtöbb autós játékban) gyorsabb vagy nélküle.

Én sem vagyok nyakig benne, csak az ingyen játszható Forza Apex 6, illetve a hipermarketekben kiállított, éppen aktuális Xbox-demók alapján ítélkezem. :) Nekem az NFS és a Flatout széria, meg a Burnout Paradise árkád vezetésélménye jobban fekszik, mint bármi, ami ezeknél reálisabb próbál lenni. :)

"A Chaosium bejelentette, hogy az OGL csillagzata alatt publikálni fogja a HeroQuest szerepjáték motorját. [...]

Valami köze biztosan van hozzá, de én is nehezen igazodom ki. A cikkben linkelt bejelentésnél július végéig ígérik az OGL verzió SRD-jét. Amit te linkeltél, az nekem a történet OGL-től független inkarnációjának tűnik a HQ puristák számára.

"A hölgynek szerintem lassan járna egy Oscar." -- A hátamon feláll a szőr az ilyen emberektől, az ilyen tömeghergelésektől. Mint Steve Balmer azon a régi híres Microsoft-os "előadáson" :(

Az ne kerülje el a figyelmedet, hogy a hölgy pont, hogy kifigurázza ezeket az alakokat. Az egész előadás egy szép nagy görbe tükör az E3 show-jai elé tartva.

Szerintem csak 5E van a csomagban (vagy én nyúltam nagyon mellé ;)), de így is bőven megéri a pakk a 15 dodót. :)

Meg nem mondom már, honnan szedtem ezeket a szavakat, de valahol tuti láttam hivatalos forrásnál. Persze lehet, hogy összekeveredett valami. :)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1972 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 13:39

"Különféle kalandok, térképek és egyéb szerepjátékos könyvek vannak a legújabb Humble Book Bundle-ben 5E, Pathfinder és Swords & Wizardry rendszerekhez."

Szerintem csak 5E van a csomagban (vagy én nyúltam nagyon mellé ;)), de így is bőven megéri a pakk a 15 dodót. :)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 12:55

"A hölgynek szerintem lassan járna egy Oscar." -- A hátamon feláll a szőr az ilyen emberektől, az ilyen tömeghergelésektől. Mint Steve Balmer azon a régi híres Microsoft-os "előadáson" :(

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 12:51

Lucifer folytatódik, és jön a Luke Cage. Hell yeah!

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 12:33

"A Chaosium bejelentette, hogy az OGL csillagzata alatt publikálni fogja a HeroQuest szerepjáték motorját. A termékvonal új nevet fog kapni, hogy a Glorantha világán alapuló HeroQuesttől (illetve az azonos nevű társasjátéktól) meg lehessen különböztetni. Az univerzálisnak szánt rendszerhez hamarosan lesz SRD, és szépen sorban jönni fognak hozzá különféle setting jellegű kiadványok. Már most várható szuperhősös, pulp és sci-fi témájú. (A RuneQuest szerepjátékot ez a változás nem érinti.)"

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5510 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 08:06

Konkurencia gyakorlatilag nincs is - de az előző 3 rész után nem is lenne sok értelme próbálkozni.

Szép-szép (ezért is választottam ezt a cikkbe), de számomra a széria irányítása valahogy nem fekszik. Persze van százféle assist, amit be lehet kapcsolni, hogy árkádosabb legyen, de ezzel együtt sem az igazi, plusz van egy olyan mellékzöngéje, "hogyha béna vagy, kapcsolj be párat".

Sajnos (tudom, hogy enyje-benyje) én csak a partvonalról írok róla ennyire jó véleményt (se erős pc-m, se xboxom), de a közösségi reakciók, videók és leírások alapján 10/10 :) .

Az assist arra jó, hogy (biztonságosra) lassítson :) . Küzdelmesebb nélküle a legtöbb játék, de kellő gyakorlással (a legtöbb autós játékban) gyorsabb vagy nélküle.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 07:46

Konkurencia gyakorlatilag nincs is - de az előző 3 rész után nem is lenne sok értelme próbálkozni.

Szép-szép (ezért is választottam ezt a cikkbe), de számomra a széria irányítása valahogy nem fekszik. Persze van százféle assist, amit be lehet kapcsolni, hogy árkádosabb legyen, de ezzel együtt sem az igazi, plusz van egy olyan mellékzöngéje, "hogyha béna vagy, kapcsolj be párat".

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5510 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 07:36

A Horizon 4-nek minden esélye megvan, hogy a valaha volt legjobb open world autós játék legyen. Sok autó, rendszeresen frissülő tartalom, időjárás/napszak/évszakok, hivatalos kihívások.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.18, 06:10

5E szerepjáték kiadványok a Humble Book Bundle-ben; változások a HeroQuest háza táján; 5 csomag is elérhető a Bundle of Holdingnál; Ne feledjétek a Kard és Mágia modulíró versenyt!; Mit mutattak nekünk az idei E3 expón?; A Paradox megveszi a Harebrained Schemes-t; Call of Cthulhu játékelőzetes; Humble Daedalic Bundle; Stranger Things videojáték és Telltale-játékok a Netflixen; lesz Lucifer S04; részletek a készülő Aquaman filmről; Luke Cage S02, Dumbo, Halloween, Bunblebee, The LEGO Movie 2, Spider-Man: Into the Spider-Verse és Wreck-It Ralph 2 előzetes;

http://lfg.hu/84442/hirek/villamhirek-2018-06-18/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]