Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Rajongói Uncharted kisfilm: Nathan Fillion, mint Nathan Drake

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.17, 12:33

Jó, hogy említetted a Nemzet aranyát, mert a mai napig elkerültük egymást, úgyhogy most jól fel is veszem az olvasólistámra. :sor:

Most, hogy említetted, hogy említettem... ma este nekem is meg kell néznem megint :D .

Ami eszembe jutott még, és nekem nagyon bejött, az a Múmia (igazából mind a három, de különösen az első rész), bár ott nagy hangsúlyt kap a természetfeletti és a humor is, ami egy Unchartedbe úgy már nem férne bele.

Upsz, jogos. Nem értem, miért felejtettem el - és a harmadik részt én is szeretem minden hibája ellenére. Még szerencse, hogy nem készült belőle tomkrúzos reboot/folytatás...

Akárhonnan nézem, az Indiana Jones-filmekben van meg az alkotóelemek olyan egyensúlya, amit szerintem egy Uncharted-filmnek meg kellene céloznia. Egy jó gárdával, megfelelő csillagzat alatt nem tartom megvalósíthatatlannak, de akkor mindennek klappolnia kellene ahhoz, hogy ne egy újabb Tomb Raider legyen belőle. Én erre kevés esélyt látok.

+1, de én nagyon reménykedem adapátció átok ide vagy oda. Nem a Tom Hollandos verzióban, így annak is sikerülnie kell, ha nem akarják, hogy a start előtt elhasaljon.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.17, 12:16

Jó, hogy említetted a Nemzet aranyát, mert a mai napig elkerültük egymást, úgyhogy most jól fel is veszem az olvasólistámra. :sor:

Ami eszembe jutott még, és nekem nagyon bejött, az a Múmia (igazából mind a három, de különösen az első rész), bár ott nagy hangsúlyt kap a természetfeletti és a humor is, ami egy Unchartedbe úgy már nem férne bele.

Akárhonnan nézem, az Indiana Jones-filmekben van meg az alkotóelemek olyan egyensúlya, amit szerintem egy Uncharted-filmnek meg kellene céloznia. Egy jó gárdával, megfelelő csillagzat alatt nem tartom megvalósíthatatlannak, de akkor mindennek klappolnia kellene ahhoz, hogy ne egy újabb Tomb Raider legyen belőle. Én erre kevés esélyt látok.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.17, 11:54

a világ vajon több lenne-e általa.

Ezt én minden új Marvel film híre után elsóhajtom (van ilyen szó?) magamban :D :D :D .

Mondhatjuk, hogy egy ideje hálátlan stílus a kalandfilm? A '89-es Last Crusade óta szerintem én nem láttam jó "Indiana Jones-os" filmet - bár nem néztem be minden kő alá :) . A Nemzet aranya filmek pl. nekem bejöttek, de kevesek voltak ahhoz, hogy a fenti nagy mellé tegyem őket magamban. A Jolie féle TR filmek szerintem a videójáték filmek mélypontjai voltak - bár ott azért elég nagy a tömeg :D . A mostani nekem tetszett (ráadásul ha jól tudom, a rebootként szolgáló játék volt az alap), de a kritikusok nem magasztalták az egekbe. Ráadásul Lara lényegében egy női Indiana :D .

Az UC sem akarja valószínűleg feltalálni a spanyolviaszt a sztorival, de mindenképpen több fantáziát látok benne, mint egy esetleges új Tomb Raiderben, vagy a tolószékes Indiana Jones filmben. Talán Nathan Drake lenne az, aki felvenné Indiana  Jones stafétabotját :) .

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.17, 10:24

Én nem arról beszélek, hogy pénzügyileg megtérülne-e (necces esetben a kínai nézettség valószínűleg megmentené ezt is, ahogy a Warcraftot is megmentette), hanem, hogy a világ vajon több lenne-e általa.

Egy nagyjátékfilm teljesen más történetvezetést, dinamikát igényel, mint egy videojáték. Szerintem, ha visszatennénk egy filmbe azt, amit az Uncharted a filmvilágból kölcsönzött, akkor lényegében egy Indiana Jones utánzatot kapnánk. Az Indy-filmeket meg sokan megpróbálták leutánozni az idők folyamán, de valahogy egyik sem lett olyan jó, mint az eredeti.
Szó se róla, én örülnék, ha lenne egy egész estés Uncharted film, ami pár területen tudná überelni mondjuk Az elveszett frigyláda fosztogatóit (a többi területen meg "csak" ugyanolyan jó lenne), csak nem igazán bízom abban, hogy ezt össze tudja hozni bárki is. Szerintem nagyon együtt kell állnia a csillagoknak hozzá.

Emlékezzünk vissza a Jolie-féle Tomb Raider-filmekre. Elfogadhatók voltak, egyszer mindkettőt meg lehetett nézni, de őszintén szólva a történetüket nem tudnám összefoglalni, inkább csak a művésznő párnaajkai és a comic relief karakter bakkerezése maradt meg bennem.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.17, 08:57

Az egy másik kérdés, hogy van-e értelme egy olyan IP-t átültetni filmre, ami lényegében az Indana Jones jellegű kalandfilmek azóta klisévé vált jeleneteit, szerkezetét ültette át videojátékra.

Szerintem manapság ennek már kevés jelentősége van. A játékok miatt olyan népszerűségnek örvend, hogy bátran bele lehet fogni... csak nem szabad elszúrni, lásd Warcraft film.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.17, 08:12

Ha 10-15 évvel fiatalabb lenne, Fillion lenne a jó választás egy Uncharted nagyjátékfilmhez, és/vagy kellene egy jó dublőr, aki kúszik-mászik helyette.

Az egy másik kérdés, hogy van-e értelme egy olyan IP-t átültetni filmre, ami lényegében az Indana Jones jellegű kalandfilmek azóta klisévé vált jeleneteit, szerkezetét ültette át videojátékra.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.17, 07:56

:panikol2: ééés nem tudom megnézni, amíg haza nem érek. 

Szerintem is legalább annyira jó választás lenne Fillion, amennyire (szerintem) rossz döntés egy előzményfilmet bedobni egy sorozat kezdetének.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6308 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.17, 05:54

Allan Ungar rendező befűzte Nathan Filliont, hogy játssza el az Uncharted című videojáték széria főszereplőjét az általa rendezett rajongói kisfilmben. Nathan Drake szerepe sokak szerint Fillonért kiált, bármikor is kerüljön szóba az Uncharted-filmek gondolata. Most végre megnézhetjük, milyen a kémia a két Nathan között.

http://lfg.hu/84717/hirek/rajongoi-uncharted-kisfilm-nathan-fillion-mint-nathan-drake/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]