Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Kickstarteren a legjobb szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7796 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.21, 09:50

Három nap van hátra. Itt vannak az újabb update-ek.

A nem zombis, hanem horror setting könyv mellett összejött a pénz egy Godforsaken című fantasy settingre is, plusz egy-két upgrade-re a korábbiaknál (mert részletekben eladni ugyanazt mindig több pénzt jelent). Most jegyzetfüzetekért lehet küzdeni a Godforsaken upgrade-je mellett.
Már be van lóbálva a következő setting is, ugyanúgy egy kép formájában. Árszint még nincs meghatározva hozzá.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5522 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.03, 07:59

Azért én akkor sem fizetnék, ha amúgy nem érdekelne a zombis téma. ;)
Amúgy simán lehet, hogy a kép félrevezető. Szerintem legkésőbb a jövő héten kiderül.

A pasi mögött lévő fák lógnak nekem csak ki a zombis témából.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7796 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.02, 17:39

Azért én akkor sem fizetnék, ha amúgy nem érdekelne a zombis téma. ;)
Amúgy simán lehet, hogy a kép félrevezető. Szerintem legkésőbb a jövő héten kiderül.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5522 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.02, 08:38

A következő setting talán zombis lesz (Monte nem árulja el) 175.000 dolcsinál:
https://www.kickstarter.com/projects/montecookgames/your-best-game-ever/posts/2252437

A Kicktraq előrejelzése most épp félmmillió, ami reálisnak tűnik, de sok múlhat a vége hajrán.

Olyat nem lehetne, hogy valaki azért fizet, hogy tuti NE zombis legyen...?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7796 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.02, 07:31

A következő setting talán zombis lesz (Monte nem árulja el) 175.000 dolcsinál:
https://www.kickstarter.com/projects/montecookgames/your-best-game-ever/posts/2252437

A Kicktraq előrejelzése most épp félmmillió, ami reálisnak tűnik, de sok múlhat a vége hajrán.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7796 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.27, 13:05

A sci-fi settingre közben összejött a pénz. A következő cél ($150.000) viszont nem egy újabb settinget céloz, hanem a YBGE könyv pimpelését több szöveggel, képpel és képregény betétekkel:
https://www.kickstarter.com/projects/montecookgames/your-best-game-ever/posts/2247392

A Kicktraq amúgy 1 millió fölötti zárást prognosztizál. Ezt én egy kicsit merésznek érzem, de ha 40-50 ezrenként lesz egy-egy újabb cél, akkor azért még beleférhet 4-5 setting a felébe is. 5-6 kiadvánnyal már nem tűnik olyan vészesnek a $100-os tier sem, ha valaki túl tudja magát tenni a $20 körüli pdf alapáron.

Akit mozgat a Cypher System, megelégszik a pdf-ekkel, és minimálisan érdeklődik a YBGE iránt, annak szerintem érdemes lehet augusztus végén ránézni még egyszer erre a Kickstarterre.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.27, 11:39

Pókok lecsapására is kiválóan alkalmas!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.26, 15:29

Monte nagyszerű designer, újszerű és formabontó ötletei (is) vannak, és a kiadványaik valóban prémium minőségűek, de egyrészt vannak fura félelmei és rigolyái a netes publikációkkal szemben, másrészt szívbaj nélkül épít azon rajongóira, akik hajlandóak egy vagon pénzt kifizetni egy-egy munkájáért úgy, hogy sokszor nem is látni előre a végeredményt (l. Invisible Sun). Bár kedvelem a dolgait, ebbe nem valószínű, hogy beszállok, igaz, az új CSR és az a sci-fi világ érdekelne. De majd beszerzem később, máshol. Nekem sem tetszik, hogy 50k-t kértek, majd az első stretch goal-t 115k-nál indították, és egy százas a beugró mindenre, csak pdf-ben.
(Egyébként óvatos lennék most a fizikai példányokba való beszállással. Bár egy UK raktárból szokták kiszolgálni az EU vásárlókat, a brexit még nagyon bekavarhat. Jövő ősszel, mikor ezek megjelennének, már így, vagy úgy, de kívül lesznek és a szállítást eléggé megdobhatják a vámok.)

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.26, 08:58

Nem, en a "100$ - All the PDFs" szintre gondoltam.
Maskeppen ugyanis nem kapod meg a most unlockolt sci-fis kampany es szettingtanacsadot es a tobbi, kesobb erkezo hasonszoru kiadvanyt sem...

hacsak nem add-onkent, de lathatjuk milyen dragan merik a pdf-jeiket

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 778 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.25, 20:48

"This 160-page beautiful hardcover book is suitable for your coffee table as well as your game table!"

:D :D :D :D :D :D

LEGJOBB érv evör!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4286 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.25, 20:00

Száz dollár még erősen rétegtermékeknél is combos egy keményborítós könyvért (és Monte nem is annyira réteg), főleg szállítás nélkül. Ennyi pénzért már az exkluzívabb extrákat várná el az ember.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2679 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.25, 18:09

100-ert a nyomtatottat kapod meg. a pdf egy 20-as (ami ugyan szvsz meg mindig vicc kategoria, de tobbeknek hatareset / ok)

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.25, 14:12

Arrol nem is beszelve, hogy 100$-ert nem fogok pdf-eket vasarolni...
az egesz arazasa egy vicc kategoria...

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2                                 

Kelt 2018.07.25, 11:54

Jó esetben az ember elolvassa a játék mesélési instrukcióit (ne adja az ég: szabályait), és ha értelmesek, és a zsánerre passzolnak (sajnos nem egyértelmű, hogy így van), akkor azok alapján mesél, nem pedig általános mesélési elvek alapján, amik az adott játékban vagy működnek vagy nem. Nem minden szerepjátéknak ugyanaz a lényege, mint annak az egynek, amin huszonöt éve megtanult mesélni az ember, és nem feltétlenül akarja egy csapat évtizedeken keresztül ugyanazokon a kliséken keresztül, ugyanazokkal a mozzanatokkal, ugyanazt az utat bejárni játéktól és játékuniverzumtól függetlenül.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1658 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.25, 11:31

Hát... értem én de már kicsit túlpörgették az ipart. Játszani kell ahelyett h mindig ilyen szir-szar meséléstechnikai, meg nagyon megmondó könyvekkel foglalkozna az ember. Oké valszeg lehet(nek) hasznos tanácsai de ez nem verseny h ki tud jobban mesélni vagy játszani.

Ez egyébként a kisebbik probléma, sokkal nagyobb baj szerintem, hogy általában az ilyen "mesélési tanácsok" vagy a spanyolviasz (pl. a Gnome Stew oldal teljes outputja), vagy az abszolút játékgyilkos hülyeség (John Wick Play Dirty-je) kategóriájába esnek.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.25, 11:19

Hát... értem én de már kicsit túlpörgették az ipart. Játszani kell ahelyett h mindig ilyen szir-szar meséléstechnikai, meg nagyon megmondó könyvekkel foglalkozna az ember. Oké valszeg lehet(nek) hasznos tanácsai de ez nem verseny h ki tud jobban mesélni vagy játszani.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.25, 09:14

A Monte Cook Games legújabb Kickstarter-gyűjtése egy olyan univerzális szerepjátékos kiadványt kínál, melynek egy kicsit félrevezető lehet a címe. A Your Best Game Ever ugyanis nem a szerepjáték rendszerek szent grálját kínálja, hanem teljesen általános tanácsokat fogalmaz meg ahhoz, hogy a legjobbat hozhassuk ki a szerepjátékból, függetlenül attól, hogy milyen rendszerrel játszunk.

http://lfg.hu/84868/hirek/a-legjobb-szerepjatek-a-kickstarteren/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]