Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Hősök Hajnala: Árnyak a régmúltból és más izgalmak!

• Válasz írásához lépj be
9 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.17, 07:47

Emitt elérhető a tavaszi kalandmodul:
http://lfg.hu/85417/meseloknek/hosok-hajnala-arnyak-a-regmultbol-dnd5-kalandmodul/

Draquar

Draquar

A Bunkó

• Fórumita
  • 723 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.17, 06:28

Én a kaland után megnéztem részletesebben is a Táp Pontok rendszerét és azóta egy szintén magasabb szint játéknál használtam is hasonlót - nekem jó tapasztalataim vannak vele, főleg a minmaxolt karakterekkel szemben.

Egyrészről jó a sablon MM-es statokat kívülről fújó JK-kat meglepni valamivel, másrészt tényleg a partira lehet szabni a kihívásokat és nehezebben alakul ki a gőzhenger-effekt a monsztákkal szemben.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 12:55

Szerintem tök hasznos egy ilyen rendszer. Szóval köszönjük, és hajrá! :)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2890 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 12:50

Tuti agyalni fogunk rajta!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 12:30

Kösz a választ. Nagyjából ilyen összkép körvonalazódott bennem is, tisztán az elméleti tudás alapján.

A visszajelzések alapján, vagy saját kútfőből esetleg láttok továbbfejlesztési pontokat, kipróbálásra érdemes elképzeléseket a Táp Pontok® rendszerében a jövőre nézve?

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2890 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 12:24

Nem rémlik, hogy bárkitől kifejezetten negatív visszajelzés jött vissza a Táp Pont rendszerre, de csak úgy félig-meddig láthatóan futtatták a legtöbben a rendszert.

A hivatalos visszajelzés gyűjtés során volt egy ilyen téma, hogy "a harcok nehézsége pont jó volt", meg hogy "A magas szintű játékot jól kezelte a kaland". Ezek nem kaptak túl tökéletes pontokat, mondjuk. Sejtésem szerint ez igazából nem a Táp Pont rendszernek szólt, hanem attól független dolgoknak: egy-egy túl nehéz/könnyű harcnak, illetve potenciálisan olyan eseteknek, ahol a mesélő félreértett és másként mesélt valamit (lásd pl Alutrioxid esetén a DnD5 fórumon).

A harcok nehézségére 3,7/5 volt a válaszok átlaga. (23% 5-ös [Príma volt!], 59% 4-es [Elég jó volt], 18% 2-es [Nem volt igazán jó

A magas szintű játék kezelésére a válaszok átlaga 4,14/5. ("Príma volt!": 48%, "Elég jó volt": 30%; "Nem volt igazán jó": 22%).

A szöveges commentekből pár releváns részlet, spoilermentesítve:

"Az ellenfeleknél nagyon tetszett a skálázós rendszer, de szerintem némi finomhangolás nem árt neki, mert míg mi kb. 3 kör alatt levertük a , másokat simán kinyírt. A nem ölte meg a barbáromat és nem okozott volna gondot a monknak, de a többieket kapásból legyakja jó eséllyel. Persze ezen a szinten már nem ugyanolyan para a karakterhalál, mert felélesztik, de kicsit erősnek tűnt a sebzése."

"Igazából a combat alatt annyira nem éreztem sehol se problémaban magam, wizardként jó ha a teljes játék alatt vesztettem egy HP poolnyit, de én emiatt a party felépítéset okolnam ?"

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 11:52

Érdekes megoldás. Alapvetően tetszik, de elég soktényezős, ami miatt tippre nem mindig lehet jól belőni a működését. Ahogy te is mondod, egy része művészet inkább, mint számértékek egyensúlyba hozása.

Az esemény során/után a csapatok esetleg éltek kritikával a rendszert illetően? Vagy csak csendben a háttérben működött a dolog?

Mondjuk összehasonlítási alapja senkinek sem volt...  :nos:

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2890 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 11:43

strato:
Dióhéj. Komolyabb harcok után van egy értékelő tábla, olyasmikkel, hogy például:
"2 körön belül sikerült legyőzni a lényt: +1 táp pont";
"nem kellett érdemi naponta frissülő erőforrást elhasználni a harchoz: +1 táp pont";
meg ilyenek.

A következő harcnál azztán az addig összegyűlt táp pontok alapján kellett módosítani kicsit a lényt; mondjuk +1-+2 táppont között +50 max hp; vagy éppen mentődobás bónusz, egyebek.

A játék végén, a verseny értékelésnél aztán az összegyűlt táppontok egy az egyben hozzáadódtak a csapat pontszámához.

Amit a rendszer elér elvben:
- kevésbé minmaxolt csapatok túlélhetőbb kihívásokat kapnak (olyan értékeket csökkentünk a szörnyeken, amik miatt ki szoktak alakulni az órákig elnyúló, fárasztó harcok);
- nagyon felturbózott csapatok keményebb kihívásokat kapnak (például a szörnyek nehezebben lesznek legyőzhetőek egy kör alatt, vagy egyetlen save-or-die varázslattal);
- így elvben minden csapat személyre szabottabb, izgalmas harci kihívásokat kap;
- de nem torzítjuk a verseny semlegességét sem, hiszen a tápos csapatok kárpótlásul kapnak pár plusz pontot a játék végén.

Azért a rendszer jó része inkább művészet mint tudomány, nem egy atomfizika.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 10:29

Ez a Táp Pontok® rendszere érdekesen hangzik. Mi a lényege?

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 06:48

Annyi ideje nem jelentkeztünk Hősök Hajnala dolgokkal, hogy biztos az emberek már el is felejtettek minket. Pedig mi itt vagyunk, és történnek ám a dolgok! Árnyak a régmúltból (10. szintű D&D 5 kaland) * beszámoló a nyári táborról * közeleg a Héroszok hajnala, a Hősök Hajnala jubileumi, XX. játéka! Árnyak a régmúltból - Tavasszal lezajlott a HH aktuális szombati D&D-versenye. Játékosaink hordájával tizenöt, mindenre elszánt mesélő vette fel a harcot. Sajnos túlnyomó részben elbuktuk a harcot, minden ravasz trükkünk és hadrafogható szörnyünk ellenére a játékos karakterek oroszlánrésze túlélte a kalandot.

http://lfg.hu/85387/hirek/hosok-hajnala-arnyak-a-regmultbol-es-mas-izgalmak/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]