Ugrás tartalomhoz

Fotó

Déli Jégmezők és lakóik

utk

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.23, 23:04

Selmo: Vagyis csak idő és elszántság kérdése, és megvan minden. :)

Így van, fel tudok ajánlani egy excel táblát a vállalkozónak. :D

Greol

Greol

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.23, 15:08

Greol: Az ilyen régi leírások már nem feltétlenül állják meg a helyüket. Gondolom ennek is csak azért nem írtak még keresztbe, mert senkit nem érdekelt. :) De ha neked ez tetszik, akkor nem kell hogy érdekeljen ki mit írt.

Nekem tetszik,erősíti azt amit lentebb írtam,ezért is idéztem. 

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.23, 14:13

Greol: Az ilyen régi leírások már nem feltétlenül állják meg a helyüket. Gondolom ennek is csak azért nem írtak még keresztbe, mert senkit nem érdekelt. :) De ha neked ez tetszik, akkor nem kell hogy érdekeljen ki mit írt.

Greol

Greol

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.23, 12:12

Gáspár András: "A Határ-hegységtől délre az ismert világ pereméig húzódik Ynev egyetlen összefüggő jégsivataga. A kiméletelenül tűző nap,a dermesztő szelek és a semmiből támadó viharok birodalma ez,mélyen csak legendákból ismert különös vadak és ősi, jobbára démonimádó néptörzsek tengetik napjaikat." Rúna ,l/6 - YNEV földrajza 2

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.22, 13:45

Igen, bármi leírható vele, miután az ember kalapált kicsit a rendszeren, én pl. kidolgoztam a legtöbb átlagállatot, ami érdekes lehet egy kalandozónak - nagyobb vadállatok vagy vadászzsákmányok. Csak baromi hosszú idő az összes tulajdonságot belőni. De elvileg a régi ETK-s Besti is konvertálható vele.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.22, 11:28

Greol: AZ UTK Bestijét egyszer olvastam, de elméletileg az benne a lényeg, hogy bármi leírható vele, ezért is van benne viszonylag kevés szörny, és sok leírás. Lenne vele munka, de állítólag konvertálható.
Nézd meg a régi, ETK-s Bestiáriumot, abban le vannak írva. Delfin biztosan él a Quiron-tengerben, és szerintem nem csak ott, a bálnák inkább az óceánokban jellemzők, meg van tengeri kígyó, tengeri óriás, ilyesmi is, de ezek épp nem a jégmezőknél.

Greol

Greol

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.22, 11:15

Nem rég olvastam arról,hogy a biológusok mostmár sarkvidéki hideg vizek élővilágában általános jelenségnek tekintik a gigantizmust,pl: a Déli-Sark környékén egészen elképesztő méretű rákok élnek nem is olyan távol a felszíntől. Skandináv halászok rémtörténetekbe illő, ám teljesen hiteles beszámolói kissebb halászhajókat rángató,megállító óriásira nőtt tintahalakról ugyancsak a sarkvidék környékéről származnak. Érdekes adalék ez a Déli-Jégmezőkkel határos tengerek,óceánok elképzeléséhez. Amúgy Yneven élnek bálnák,delfinek?

Módosította Greol: 2018.09.22, 11:16

Greol

Greol

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.22, 08:39

De nem úgy van, hogy az UTK Bestiáriumának minden lényét ki lehet matekozni akár játszhatónak is?

De, csak macerás a szintlépés velük.

Akkor ezek szerint az Enoszuke-kiegészítőben levő démonok alapos számítások után átírhatóak az UTK-rendszere szerint?

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.21, 21:31

Kukac: Ja, hát ez nekem már marad LTK. :) A kiadói tervet nem érdemes túl komolyan venni, a játékról meg júniusban érkezett utoljára hír, azóta nemhogy egy kérdőívet, de még egy fórumon odavetett választ sem sikerült kiizzadni. Nekem a mai napig meggyőződésem volt, hogy az MK simán a Magus Kártya rövidítése. :D

Selmo: Az élet nem habostorta. :)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.21, 14:09

De nem úgy van, hogy az UTK Bestiáriumának minden lényét ki lehet matekozni akár játszhatónak is?

De, csak macerás a szintlépés velük.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.09.21, 10:00

MKK Alapkönyv

Ha jól tudom, ez a hivatalos neve a mostani (2017-2019??) fejlesztésnek. Ha a kiadó tervben jól látom, meg sincs említve a M* szerepjáték, csak regény/novella kötetek, és a kártyajáték.

MAGUS: Kalandozók Krónikái -> MKK

MAGUS: Kiválasztottak Kártyajáték -> MKK

Spoiler

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.21, 09:46

Greol: Ez talán rajongói anyag volt, bár hivatalos helyen találtuk. Kellett is kicsit kalapálni rajta, kár hogy aztán ez is az elkezdett, de soha be nem fejezett kalandjaink közé került. Ami megmaradt, hogy a wargarnak semmi köze az elfekhez, hanem a Démonikus Óbirodalomból származik mint a khálok, akik ősi ellenségeik, és ha találkoznak párviadalra hívják egymást. De nem úgy van, hogy az UTK Bestiáriumának minden lényét ki lehet matekozni akár játszhatónak is?

Kukac: A MKK az nem a kártya? A Szinergium képeskönyv, a másik kettő pedig csak világleírás, játékszabályok nélkül. Meg gazsibandi kedélyállapotától függ mennyire kanonikus éppen. A Nagy Zöld is elég felületes volt jó néhány tájegységgel, ami komolyabb változás volt az ETK-ban, hogy bekerült a dzsad államok részletesebb leírása. A Déli Jégmezőkről viszont nem hiszem hogy bárhol több volt egy bekezdésnél.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.09.21, 09:30

Vagy csak nem tartozott a fókuszba. Van még 30 másik terület/kontinens/világ ami nem kapott semmi leírást, de a rohadt könyvek terjedelme keresztbe tett nekik. Ezért is lenne jobb az ekönyv, mert az nyugodtan állhat 6*10^23 lapból, fizikailag jelentősen kisebb a tömege.

Alapkönyvbe amúgy se tartom jó ötletnek, hogy MINDENRŐL írjanak valamit. Ahhoz elég a legfontosabb területek, majd kiegészítőkben lehetne másokról is szó. Ha felmegyek a Delta oldalára, akkor (valószínűleg) az MKK-hoz tartoznak olyanok, mint

- Toron 2009

- Az Északi Szövetség - Népek és Birodalmak 2010

- Szinergium 2010

A Szinergiumról nem tudom micsoda, de ez is a M* szerepjáték kategóriában van. (Sőt, valami csodálatos misztikum folytán mindegyik a szerepjáték kategóriában van.) Lényeg, hogy az alapkönyveknek nem kell minden részletbe belemenniük, elég csak a leggyakoribbakba/legfontosabbakba. És lássuk be, a Déli Jégmezők nem nagyon Ynev fókusza.

Az UTK-nak pedig vége.

Greol

Greol

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.21, 08:33

Kaloz:Ez érdekes. Akkor ezek szerint a UTK-rendszer készítőin valamiért jégmezőellenesség uralkodhatott el,mert ez se vitték tovább,holott igen érdekes lett volna. 

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.20, 21:58

Greol: Pedig a wargar még játszható fajnak is ki volt dolgozva ETK szerint. Egyszer voltam is olyannal. :)

Greol

Greol

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.20, 18:28

Valamilyen oknál fogva több a déli jégpusztákon élő kreatúra (hómanó,jégvarázsló,jégsárkány) kikerült a második UTK rendszerű Bestiáriumból,ami miatt az leírásokban említés szintjén jelenlevő waragar (jégelf) sincs jelen. 

Greol

Greol

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.19, 15:07

Líthas

Strato: Igen,az enyémben élnek pl: eszkimókhoz hasonló emberi törzsek,akik mentalitásukat és életmódjukat tekintve hasonlóak a déli puszták nomádjaihoz,noha hozzájuk képest valamivel békeszeretőbbek. (Egy részük inkább letelepült,míg a másik részük nomadizál pl:rénszarvascsordákat terel.) Démonimádóak,de a Jégsivatag keleti csücskében a hetedkorban már kezd teret nyerni a Domvik vallás.

Kukac:Azt olvastam valahol (már nem emlékszem,hogy hol de hivatalos forrásból) hogy a Déli Határhegységben egy mágikus konstrukció húzódik meg,ami dimenziókapuhoz vagy a Kráni-toronyhoz hasonló mesterséges menedék  a Démonikus Óbirodalom egykori elkorcsosult elitje  számára. 

Módosította Greol: 2018.09.19, 15:10

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.09.19, 12:38

(Emlékeim szerint a hivatalos verzióban is ott élnek a khálok.)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.19, 12:00

Érdekes lenne tudni,hogy a Bestiáriumban felsorolt lények mellett élnek-e emberek vagy más értelmes lények arrafele.

Szerintem a legizgalmasabb az, ha így közelíted meg a kérdést:
A te Ynev-verziódban élnek? :)

Greol

Greol

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.18, 21:51

A Déli Jégmezők Ynev egyik aránylag nagy kiterjedésű része amiről meglehetősen keveset tudunk. Jelentősebb mennyiségű információ csak a Bestiáriumban van,azonkívül meg csak itt-ott vannak elszórt információ morzsák az egykori Démonikus Óbirodalomról. Érdekes lenne tudni,hogy a Bestiáriumban felsorolt lények mellett élnek-e emberek vagy más értelmes lények arrafele.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]