Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Vampire V5 szerepjáték ismertető - 1. rész

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8001 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 13:00

Ami ténylegesen könnyű, az szinte mindenkinek megy különösebb szaktudás nélkül.. mondjuk otthon a lámpa felkapcsolása nélkül kitalálni a wc-re..

Tipikus Area Lore stress rollnak hangzik Ars Magicaban.

"Tipikus" :D

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 12:57

Ami ténylegesen könnyű, az szinte mindenkinek megy különösebb szaktudás nélkül.. mondjuk otthon a lámpa felkapcsolása nélkül kitalálni a wc-re..

Tipikus Area Lore stress rollnak hangzik Ars Magicaban.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 738 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 12:54

Hogy kinek mi a könnyű, az relatív. Én speciel biztos megszenvednék vele, ha megpróbálnám kibuherálni a kocsiból a gyári rádiót. De mondjuk nem okoz problémát egy alaplap csere a PC-ben, míg másnak a számítógép bekapcsolása is gondot okoz. Ami neked triviális,másnak lehet kihívás.. Ami ténylegesen könnyű, az szinte mindenkinek megy különösebb szaktudás nélkül.. mondjuk otthon a lámpa felkapcsolása nélkül kitalálni a wc-re..

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8001 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 12:39

Elképzelhető, hogy félreolvastam valamit, elnézést kérek érte, minden esetre a székhelye most Stockholm.

Igazából a cikk szempontjából lényegtelen információ mindkettő. :) A kérésedre javítottam a vonatkozó sort.

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 12:39

A könyvből van? Őszintén, reméltem, hogy te írtál hasból valami marhaságot, mert nekem ez valami triviális 1-2 célszámú dolognak hangzik. Ha a 2-esek az átlag értékek és specializáció meg kézikönyv kell a 6 kocához. Az mondjuk nem rossz, ha ez dobás nélkül tud sikerülni, az ilyen megoldásokat szeretem.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 738 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 12:22

"A 3 siker autórádió cserére elég meredeknek tűnik."

A példa a könyvből van. A mesélő lehetőséget adhat,hogy dobás helyett a kockák felét vedd sikerként (NPC-k dobásai helyett meg erősen ajánlott). Tehát 6 kocka kell. Van egy átlag 2 pontos főértéke. Kicsit rutintalan még, jártassága is 2 pont. Van autószerelés speckója (+1), megfelelő célszerszámokkal és szerelési útmutatóval (+1). Már meg is van a hat kocka..

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 738 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 12:13

Elképzelhető, hogy félreolvastam valamit, elnézést kérek érte, minden esetre a székhelye most Stockholm.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 885 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 12:12

Köszi az ismertetőt, kíváncsian várom a folytatást is! :)

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 12:11

Az hogy minden két 10-esért jár extra keksz a próbán láttam, de nagyon alibinek érzem, hogy akkor most EZÉRT aztán d10 alapú kell legyen a rendszer.

D20-on 19-20 ugyanaz mint D10-en a 10 szóval ott ugyanúgy kifejezhető a 10% esély, a többi kockán valóban nem. (D30...)

Mondjuk én se a d10-et se a d30-at nem szeretem, mert nem szabályos testek és az ember sosem lehet biztos benne melyik oldal van kicsit elsúlyozva a többihez képest. (Nem mintha a kockák általános minősége olyan magas lenne, hogy ez számítson... :-( )

Ha 5+ vagy 7+ lenne a fix célszám érteném a d10-et, nwodban asszem 8+ volt, de az meg már nekem magasnak tűnt. De nekem azzal se lenne bajom, ha fix 50% lenne és bármilyen páros oldalszámú kockát lehetne deklaráltan használni hozzá. Extra siker meg valami más kondícióra járna. (Mondjuk ha ugyanannyi párost és páratlan dobsz, növelné a nem kitápolt karakterek esélyeit, csak a páratlan kockaszám lehetne szívás.)

Az hogy az 1-es nem vesz el sikert helyes, borzalmasan idegesítő szabály volt, és többekben az a téveszme élt akikkel beszéltem, hogy a sok kocka egyenesen rosszabb lesz egy bizonyos szám felett, mint a kevesebb. (Ami nem igaz, de tény, hogy csak nagyon-nagyon csekély mértékben nő a sikerek száma, célszámtól függően egy bizonyos számú kocka felett.)

A 3 siker autórádió cserére elég meredeknek tűnik. Mármint egy átlagos autószerelőnek van jellemzően minimum 7 kockája hogy ezt a teljesen triviális dolgot jellemzően megdobja azért? oO

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 972 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 11:54

A d10 szerintem leginkább a hagyomány miatt van. Emellett a 10-es dobás is számít, tehát ott is fix a esély, bár ez nem sokat jelent.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 11:47

Svédországban alakult? Mi van? Halálmetálosoknak ez gondolom vonzó fikció, de tudtommal Georgia államban. (Figyelem, USA, nem Örményország!)

Amúgy nem akarok vénemberesen pampogni (de), de szerintem az 1992-es második kiadású V:tM alapkönyv a legjobb, nem csak vámpíros témakörben, hanem úgy általában a teljes rpg-történelem egyik legkirályabb és mindmáig lenyűgöző megjelenésű kiadványa az elképesztő képanyaggal, és ezen így első blikkre a legújabb kiadás sem változtat.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2907 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 11:26

Kösz szépen az írást! (A történeti részt azért nagyjából tudtam, de az új kiadásról örömmel olvasok egy jó összefoglalót).
Hmm, a KÉT 10-es dobásonként KÉT extra siker részt nem egészen értem. Ez mivel jobb, mint minden 10-es dobásért egy extra siker?

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 09:33

Valamit nem értek.
Ha fixen 6+ a célszám, mi értelme a d10-nek?
Az pont 50% bármilyen páros oldalszámú kockán a fele felett, vagy mondjuk párosra mindig siker.
Szinte bármelyik másik számot kiszemelhették volna (5 vagy 7 mondjuk) mint fix célszám, és valószínűleg közel egyedi lett volna a d10-en. (d20 nyilván tudja helyettesíteni)
Így ember a formában ez a rendszer nem d10-et használ, hanem érmefeldobást.

A sikerhez ugyan mindegy, de ne feledd a dupla 0-s szabalyt, ami mondjuk d4 hasznalata eseten sokkal gyakrabban utne be, d20 hasznalata eseten meg sokkal ritkabban.

Masreszt azt se feledd, hogy valoszinuleg az oreg jatekosok eddigre mar feltehetoleg vodornyi d10-zel rendelkeznek, es meglehetos felhaborodast keltene, ha most hirtelen atallnanak d6-ra vagy d48-ra, es dobhatnak ki a gyujtemenyt... ;)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 09:09

Ezzel talán inkább a rendszer azon részét igyekeznek hangsúlyozni, hogy az a fontosabb, hogy hány sikert érsz el. Sikerülhet sok minden, de a nehéz dolgokhoz szükséges a "sok kocka". Szvsz.

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 08:07

Valamit nem értek.
Ha fixen 6+ a célszám, mi értelme a d10-nek?
Az pont 50% bármilyen páros oldalszámú kockán a fele felett, vagy mondjuk párosra mindig siker.
Szinte bármelyik másik számot kiszemelhették volna (5 vagy 7 mondjuk) mint fix célszám, és valószínűleg közel egyedi lett volna a d10-en. (d20 nyilván tudja helyettesíteni)
Így ember a formában ez a rendszer nem d10-et használ, hanem érmefeldobást.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.03, 05:50

A "World of Darkness", a sötétség világa egy gyűjtőfogalom, ami több szerepjátékot foglal össze, köztük a cikk témáját adó vámpíros rendszert is. Alapja lényegében a mai modern világ, amiben élünk, s amelyben a vámpírok, vérfarkasok, mágusok és szellemek csak mind-mind kitalált lények, történetek, legendák… gondolja a tudatlan többség. A sötétség világában azonban ezek mind léteznek, miközben a tömeg mit sem tud jelenlétükről. A legtöbbnek jó oka van a rejtőzködésre, s akad olyan is köztük, amelynek "mágikus" képessége, hogy az emberek elfelejtik a látványát, vagy halandó agyuk valamilyen racionális magyarázatot talál arra, hogy mit is látott, s így lesz a médiában végül "Vérfarkasok léteznek!" helyett "Szökött medve a sikátorban" a szalagcím…

http://lfg.hu/85606/ismerteto/vampire-v5-szerepjatek-ismerteto-1-resz/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]