Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Kard és Mágia modulíró verseny – eredményhirdetés

• Válasz írásához lépj be
28 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 10:37

És megjelent a harmadik videó is, amelyben már ketten beszélgetnek:

https://youtu.be/MqjINBkTizo

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.27, 20:02

Folytatódott a spoileres "werkvideó" a K&S-csatornán Zsolt moduljáról:

https://youtu.be/I_R22l2n5lg

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.18, 12:34

kavarajavarava: Köszönöm, javítottam! :) Ha vannak még hibák, korrigálom, és a végleges print anyagban már nem lesznek ott. :)

kavarajavarava

kavarajavarava

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 77 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.17, 08:20

A Vashundara bája kalandhoz lenne kérdésem ahhoz aki már olvasta. Szerintetek nincs felcserélve néhány helyen Amrita/Amritta és Vashundara neve? Főleg a végén tűnik úgy, de amikor Vashundarával találkoznak, abban a bekezdésben is gyanús.

Egyébként nagyon tetszik, hangulatos. A videót már láttam, úgyhogy vártam a kalandot is. Remélem lesz alkalmam mesélni.

Módosította kavarajavarava: 2018.11.17, 08:25

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.16, 21:11

közben sikerült elolvasnom a Vashundara Bája c. modult is. Ez is nagyon jól sikerült darab.

Külön megemlíteném, hogy bátor húzás. Bennem sosem merült volna fel, hogy az egyik "hivatalos" istenséget így használjam fel. Alighanem megalkuvásra neveltek a jobb ötleteimet felülíró, késleltetve megjelentetett kiegészítők :) 

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.15, 00:35

Galu: a Thule szvsz nagyon jól ragadja meg és dolgozza fel a forrásait (Fire and Ice, Elric-sorozat, Lankhmar, Hyboria, Lovecraft, C.A. Smith és még biztos van egy csomó, amit az olvasatlanságom okán nem ismerek fel), ezért nagyon erős, evokatív hangulata van. Tele van inspiráló ötletekkel és kalandmorzsákkal (még ha a saját maga hivatalos kalandmoduljai annyira nem is jók általánosságban), és kellően nyitott, definiálatlan - helyenként már-már túlságosan is. Összességében marhára jó alapot ad a forrásaiból "lopott" ötletek és toposzok kibontakoztatására. Én egyébként nagyon lazán kezelem a szettinget, a Thule íróinak elképzeléseihez képest a kampányomban valószínűleg túlhasználom a dinoszauruszokat, űrutazókat és a technológiát is. :)

A taktikai harcokat illetően: a harci térképen tudatosan elhelyezett fícsörök, és az azokhoz épp ideális képességekkel rendelkező ellenfelek összeállításában meg mozgatásában én sem vagyok jó, egyszerűen nem szeretek ilyeneket előre tervezni, kőbe vésni. A harc helyszíne annyira sokmindentől függ - leginkább a játékosoktól -, a környezet kreatív használata meg akkor a legizgalmasabb, ha spontán.

Na nem mintha gáz lenne, ha valaki okosan tud ilyen setupokat tervezni, HH fronton pl. Glowface ennek a nagymestere. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.14, 19:34

Galu: köszönöm szépen! A rövid válasz, hogy hosszú asszociációs lánc során, amiket hagytam alaposan megérni. :)

Hosszabban kb. valahogy így alakult (spoilers ahead):

Ezért külön köszönet, adnék több lájkot, ha lehetne. Mindig érdekes megtudni, hogy mások hogyan szokták átgondolni a felkészülést.

Ami meglepett, hogy az alap ezek szerint egy hivatalos játékvilág. Az ilyenek nálam általában inkább elfojtják a fantasztikumot, egy-két kivétellel, mint például Planescape vagy a Yoon-Suin. PErsze az is lehet, hogy ha olvastam volna a Primeval Thulét, akkor az is beállna a sorba :)

(a Hősök Hajnalás cuccokból pedig azt tanultam meg, hogy magamtól nem tudok érdekes taktikai kihívást kitalálni. Környezet használata, szereplők varázslatai, stb.)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.14, 14:39

Alapos! Más szerepjátékos anyagok kapcsán (és nem csak a Kard és Mágiához) is szívesen olvasnék ilyen dizájneri gondlatmenetet bemutató kommenteket.

Hatalmas +1.

Ezért tetszett a cikkben is linkelt K&S videó is, amiben a saját kreatív folyamatát mutatja be Varga Zsolt.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.14, 13:46

Alapos! Más szerepjátékos anyagok kapcsán (és nem csak a Kard és Mágiához) is szívesen olvasnék ilyen dizájneri gondlatmenetet bemutató kommenteket.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.14, 11:44

Galu: köszönöm szépen! A rövid válasz, hogy hosszú asszociációs lánc során, amiket hagytam alaposan megérni. :)

Hosszabban kb. valahogy így alakult (spoilers ahead):
Spoiler

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1670 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.13, 22:59

Én a Gyilkos holmikkal kezdtem, mert ez áll a legközelebb ahhoz a kalandtípushoz, amit magamtól szoktam mesélni. 

Mit ne mondjak, nem irigylem a szerzőt - egy ennyire komplex alapszituációt mások számára egyből átlátható módon átadni elég nehéz feladat; ahogy Gábor kijelentette, ez nem is sikerült maradéktalanul. Ettől függetlenül nem rossz anyag.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.13, 19:12

Miután hazaértem melóból elkezdtem elolvasni, Chomy nyertes moduljával kezdtem. 

Nem bírom szó nélkül hagyni, hogy mennyire jó modul  :nemertem:

Honnan jönnek ezek az ötletek?

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.13, 16:07

Elismerésem!

gergelykoma

gergelykoma

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.13, 12:29

Gratukákok,nagyszerű!Köszönet a szervezőknek és a résztvevőknek.

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.13, 12:12

Gratulálok Srácok!

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.13, 12:00

Köszönöm a lehetőséget, az elismerést és a gratulációkat, és szeretnék én is gratulálni a vetélytársaknak! Zsolt modulját már elolvastam és tényleg überhangulatos, Mátyásét műsorra tűzöm, amint időm engedi.

...és persze találkozunk a 8. KaTán!

(Ez is a reklám helye: a pénznyereményt szeretném a KaTa büdzséjébe tölteni, és valamilyen formában arra használni, hogy a rendezvényt picit feldobjuk vele. Még nem tudom, hogyan tudjuk ezt megvalósítani, mert egyelőre a végleges büdzsénk is a levegőben lóg - résztvevők számától függ, mennyi marad a terembérlet kifizetése után -, de megpróbálunk kitalálni valamit. :))

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.13, 11:34

Tulajdonképpen lényegtelen is, mi volt, ez a cikk nem erről szól.

Szerintem szerepjátszani jobb dolog. Most van is hozzá három új modul...  :gonosz:

Korrekt. Maradjunk is ebben! ;)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.13, 10:40

Az utóbbi napok újabb online hisztériája után

? :titok:

Valaki megrágalmazhatta Josef K.-t, mert noha semmi rosszat sem tett, egy reggel letartóztatták. 

<szerk>Tulajdonképpen lényegtelen is, mi volt, ez a cikk nem erről szól.</szerk>

Szerintem szerepjátszani jobb dolog. Most van is hozzá három új modul...  :gonosz:

Módosította strato: 2018.11.13, 11:33

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 723 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.11.13, 10:39

Az utóbbi napok újabb online hisztériája után

? :titok: