Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Megjelent a Húszoldalú 3. száma

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.31, 18:09

Legyen itt még egy:

"No, sir. This is the West, sir. When the legend becomes fact, print the legend.”

;)

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.31, 14:24

Nem biztos, hogy a képes reakciót helyesen értelmezem-e, de legalább kaptam rá reakciót, ha már így kitúrtam ezt a sztorit. :D

A képes reakció egyrészt arra reflektál, hogy ismerek Berzsenyis embereket, és azok alapján, amiket tőlük hallottam, 5-10 évvel ezelőtt (mikor ők voltak diákok) már semmi sem maradt meg a Rubin Kódex örökségéből, másrészt arra, hogy az ebben anno résztvevő emberek is jórészt kikerültek azóta a hobbiból.

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Másrészt azért is született a cikk, hogy ne merüljön teljesen feledésbe.

"History became legend. Legend became myth."

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1848 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.31, 14:02

Nem biztos, hogy a képes reakciót helyesen értelmezem-e, de legalább kaptam rá reakciót, ha már így kitúrtam ezt a sztorit. :D

A képes reakció egyrészt arra reflektál, hogy ismerek Berzsenyis embereket, és azok alapján, amiket tőlük hallottam, 5-10 évvel ezelőtt (mikor ők voltak diákok) már semmi sem maradt meg a Rubin Kódex örökségéből, másrészt arra, hogy az ebben anno résztvevő emberek is jórészt kikerültek azóta a hobbiból.

Módosította aluminiumtrioxid: 2020.07.31, 14:02

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.31, 13:46

Köszönjük, utólag is!

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1848 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.31, 12:37

Továbbra is várjuk az észrevételeket a 3. számra (Vadászidény)! :)

Két év távlatából megéri ezért feléleszteni a topicot?

Hülye kérdés, persze hogy megéri. Ha valaki megmutatja a világnak, mit alkotott, a teljes csöndnél nem kaphat rá rosszabb reakciót. Akkor már inkább legyen valamilyen válasz, még ha két évet késik is.

Az üldözés dinamikája - a cikk alapmeglátása helyes: az üldözés olyan szituáció, ami más médiumokban dinamikus és izgalmas jeleneteket eredményez, de valamiért szerepjátékban nem igazán működik (nincsenek olyan alrendszerek, amikre könnyen lefordítható a jelenet izgalma). Ugyanakkor nem érzem, hogy az itt prezentált irányelvek elégségesek lennének a probléma megoldására. (Mi több, jellegzetesen "vincentbakeresen" érzem őket hiányosnak.) A szerzők mentségére szóljon, hogy ez egy nagyon nehéz probléma; nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy oldal terjedelemben lehetséges megoldani.

Üldözőből üldözött - hírhedtség szabályok. Ha nagyon bele akarnék kötni, megjegyezhetném, hogy a hírhedtség-pontok elkentsége miatt a rendszer igazából kicsit lóg a levegőben, és ha úgyis a mesélő belátására van bízva, hogy a körülmények figyelembevételével döntse el, mi hány pontot ér, akkor tök fölösleges az egyes szintekhez konkrét ponthatárokat rendelni, mert úgyis a mesélő belátásától függ, mikor hogyan nő a karakterek hírhedtsége. De nem akarok nagyon belekötni - elegánsabban, kisebb terjedelemben is meg lehetett volna fogalmazni ugyanezt, de az alapötlet attól még jó, bizonyos kampányokban teljesen hasznos lehet.

Gyorsan, finomat - a témakiíráshoz csak szőrmentén kapcsolódik, de legalább semmitmondó.

Sötét Őr (vándor alkaszt)

- 3. szinten kap néhány battle master-szerű manővert, amik között vannak jobban-rosszabbul megírtak (én pl. nem igazán értem, hogy pajzzsal szájbanyomni valakit miért teszi nehezebbé a koncentrációt, mintha buzogánnyal tenné ugyanezt a karakter). Összességében okés.

- Szintén 3. szinttől hozzáadhatja a Wis módosítóját a csapdák elleni mentődobásaihoz, de csak akkor, ha egyedül van. Ez egyrészt jó, mert a design az archetípushoz illő viselkedés felé tereli a játékost, másrészt annyira nem (az elvárt viselkedés nem feltétlenül növeli a játék élvezeti értékét).

- 7. szinten előnyt kap kezdemény-dobásokra és egy extra cselekedetet minden harc első körében. Elég tápos (automatikus action surge minden harcban???), valószínűleg a Gloom Stalker sem véletlenül kap csak +1 extra támadást. Igazából csak fighter multiclass mellett tűnik potenciálisan imbának, de még akkor is minimum 9-10. szint, mire eljut oda, hogy tápos legyen, szóval a tipikus játékban nem sok vizet fog zavarni.

- 11. szinten a Tévedhetetlen Harcos fegyverspecifikus bónuszai esélyes, hogy erősebbek az összes többi ranger alosztály azonos szintű bónuszainál, de megkockáztatom, hogy még így is te vagy a hülye, hogy 11 szint rangert vettél fel.

- 15. szinttől kezdve tudsz valamennyit gyógyulni harc közben cselekvés felhasználása nélkül, de őszintén, a 11. szintű bónuszokhoz képest ez eléggé aprópénznek tűnik.

Trükkös Tasha varázspatkánya - szerintem már az óriás űrhörcsög is szar poén volt, ez se jobb.

A goblinok rajzása - ez... elég béna. Becsülendő benne, hogy kalandvázlatként tudja, micsoda, és nem akar több lenni annál, ami; továbbá az is, hogy tudja, milyen hangulatú játék akar lenni, és ezt kommunikálja az olvasó felé. Ugyanakkor kalandvázlatként halálosan túlírt (fél oldalba ugyanezt bele lehetett volna sűríteni), az alapötletet meg már láttuk ezerszer.

Öt az ötödiken vadászkaland - ...igen, egy jól megírt kalandvázlatnak nagyjából így érdemes kinéznie. Ha a kevésbé inspiráló elemeket kidobáljuk, és összepárosítgatjuk a nekünk tetsző dolgokat, minimum 3-4 kalandot kapunk, melyek mindegyike nagyságrendekkel érdekesebb az előző próbálkozásnál - ráadásul kisebb terjedelemben.

A nagy kék - "a Forgotten Realms hagyományait minden szempontból folytató, in-setting útibeszámoló képében megjelenő világbemutató írás". Azt hiszem, ez a legdiplomatikusabb összefoglaló, amit adhatok róla.

Interjú Lux Gáborral - kicsit szürreális élmény visszatekinteni egy olyan interjúra, ahol az Echoes from Fomalhaut és a Castle Xyntillan még a jövő zenéje, majd rájönni, hogy ez a szám kevesebb, mint két éve jelent meg.

A Rubin Kódex Titkai

Screen-Shot-2019-07-24-at-1.13.49-PM-1.p

Módosította aluminiumtrioxid: 2020.07.31, 12:38

kavarajavarava

kavarajavarava

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.19, 15:42

Kicsit csöndesebb lett ez a kiadvány, mint az eddigiek. Szerintem most már mindenki helyén tudja kezelni, kellett ennek egy kis idő.
Egy szuszra nem tudtam végigolvasni, de ha üresjárat van mindig találok benne egy cikket, ami leköt. Az eddigiek nagyon ötletesek és érdekesek voltak, köszönöm, hogy megosztottátok. Mindig nagy izgalommal várom a fanzint és tetszik, hogy egyre pofásabbak az illusztrációk.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.11, 11:12

Továbbra is várjuk az észrevételeket a 3. számra (Vadászidény)! :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4461 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.08, 20:34

Üresjárat... :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8570 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.08, 19:31

Én talán a "Két kaland közt" kifejezést használnám.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.08, 18:35

Pihenőidős tevékenység.
Szabadidős elfoglaltság.

:)

Bulldy

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.08, 17:55

Győzött a Downtime! Már csak egy elfogadható magyar elnevezés kell hozzá.

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.03, 20:23

Facebook-oldalunkon szavazást indítottunk annak kapcsán, hogy két felvetett tematika közül melyik inspirálna titeket jobban cikkírásra. Szavazni itt lehet:

https://www.facebook.com/huszoldalu/posts/349997465794201

Ich habe keine facebook, ezért itt: Downtime +1

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.03, 17:51

Facebook-oldalunkon szavazást indítottunk annak kapcsán, hogy két felvetett tematika közül melyik inspirálna titeket jobban cikkírásra. Szavazni itt lehet:

https://www.facebook.com/huszoldalu/posts/349997465794201

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 18:06

Első blikkre nekem is a vége volt a legérdekesebb, kíváncsian várom, az oknyomozó most utána jár-e a Kalandok és Sárkányok (Felsőfokon) meg a Dream-One Kft. sötét titkának? Ebből valami kaland is lehetne a köv. Katán!

A klasszikus noir kaland végén hősünk (ha a játékos karakterek az oknyomozók, akkor hőseink) jó eséllyel szembetalálja (szembetalálják) magát (magukat) a Nagy Zöld Főellenséggel, innentől a történet átválthat a horror zsánerére. KaTarzisnak csekély lenne az esélye. :D De szerény személyemből bármikor válhat NPC (NJK), ezen ne múljon!

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 17:03

Első blikkre nekem is a vége volt a legérdekesebb, kíváncsian várom, az oknyomozó most utána jár-e a Kalandok és Sárkányok (Felsőfokon) meg a Dream-One Kft. sötét titkának? Ebből valami kaland is lehetne a köv. Katán!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8570 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 16:45

Gondolom ugyan az a szükség, ami a Nilbog-ra. :P

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 16:33

Öööö... Egy félszerzet méretű ("A mérete [...] megegyezik a mezei patkányok kinézetével." – mifelénk legfeljebb Tiny, nem Small), láthatatlan, teleportáló, repülő patkány 20 HD-val, amelyik immunis minden sebző varázslatra és mágikus fegyverre, a harapása kővé változtat, valamint a 2-es Intelligenciája ("a tekintete [...] Sugárzik belőle az intelligencia") dacára tud telepatikusan beszélni közös nyelven?
Csak én nem értem, hogy mi a fene szükség volt erre?

Gondolom ugyan az a szükség, ami a Nilbog-ra. :P

Bulldy

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 15:23

Öööö... Egy félszerzet méretű ("A mérete [...] megegyezik a mezei patkányok kinézetével." – mifelénk legfeljebb Tiny, nem Small), láthatatlan, teleportáló, repülő patkány 20 HD-val, amelyik immunis minden sebző varázslatra és mágikus fegyverre, a harapása kővé változtat, valamint a 2-es Intelligenciája ("a tekintete [...] Sugárzik belőle az intelligencia") dacára tud telepatikusan beszélni közös nyelven?
Csak én nem értem, hogy mi a fene szükség volt erre?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8570 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 10:45

Jelenleg nem aktív játékosként számomra is a fanzin második fele volt érdekesebb, de remélem, hogy azért lesznek bőven olyanok is, akiknek hasznára válik az első fele is. :sor:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 10:33

Köszönet érte, nagyon jól sikerült kis fanzin ez, csak így tovább! :hc:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]