Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Kalandhorizont 2019-es tervek

• Válasz írásához lépj be
109 hozzászólás érkezett eddig

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.14, 18:45

Na, de ezt még kirakom:

"Teach Your Kids to Game - Holiday Sale" (DriveThruRPG)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.14, 16:01

Hát a megfogalmazást egy kicsit elfogultnak és lekezelőnek érzem. Az persze egyértelmű, hogy a Kalandhorizont a tied, ahol a te döntéseid számítanak. Üdv!

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.14, 11:44

A Deluxe-SWADE vonalon is van annyi változás, hogy nem látom értelmét nem-SWADE-re frissítve kihozni egy szetting-könyvet. Ez halmozottan érvényes egy régi, SaWo Revised fordításra.

Ezen kívül Shane már a Deluxe fordítására is azt mondta hónapokkal a KS előtt, hogy inkább majd a SWADE-et. Márpedig ha valakire, akkor az IP tulajdonosára érdemes hallgatni. :)

Bulldy

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.14, 11:27

(Még halkabban mondom, hogy ugye a Deluxe előtti Explorer Editiont már lefordítottam két éve, bár lektor azóta sem látta.)

Sajnálom, de a fordításaid minőségén még van mit javítani, hogy kiadhatónak tartsam. Könnyebbnek tartom a teljes újrafordítást.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.14, 09:10

Csak óvatosan és halkan kérdezem, hogy ha ehhez a legeslegújabbhoz (még) nincsenek világok, akkor miért nem egy korábbinak a kiadásán van töprenkedés? (Még halkabban mondom, hogy ugye a Deluxe előtti Explorer Editiont már lefordítottam két éve, bár lektor azóta sem látta.)

Másik kérdés: Lehet, hogy az újhoz még nincsenek világok kiadva, de az új Savage Worlds-nél vannak olyan szabálymódosulások, amik miatt nem passzolnának hozzá az Explorer és a Deluxe szabályok ideje alatt kiadott világok?

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.13, 18:45

Bulldy megelőzött. :D

Szettingek sem lennének rosszak a SaWo-hoz, de ahhoz előbb be kéne járatni magát az alapkönyvet is.

Műfaj tekintetében talán valami hagyományosabb fantasy, esetleg sci fi lenne a legcélravezetőbb, de ezek már tényleg csak a feltételezés kategória versenyzői.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.13, 18:18

Csak kíváncsiságból, SaWohoz tervezitek valamilyen setting kihozatalát is az alapkönyv(ek) mellett, vagy röviddel utána? Tudom, hogy több meló, és potenciálisan nagyobb anyagi veszteség, de egy érdekes setting (és SaWohoz sok érdekes világ van, egy időben rovatszerűen jöttek ki róluk cikkek az oldalon) talán azoknak is vonzó vétellé tenné, akiket egy általános rendszer önmagában nem érdekelne.

Előbb legyen meg maga az alapkönyv. :)

Valami nyilván jó volna, de a legnagyobb kérdés, hogy melyiket? Ráadásul olyat kell, ami frissítve van az új kiadáshoz - ilyen pedig jelenleg nincs. És nem is tudom, hogy melyik lesz ilyen. Az a gyanúm, hogy csak az újonan kijövők futnak majd SWADE alapon, abból meg valamikor 2019-ben jön majd a Deadlands - Dark Ages. Bár én ezt nagyon várom, nem vagyok benne biztos, hogy egy horror-fantasy-val kell nyitni.

Bulldy

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.13, 16:44

Csak kíváncsiságból, SaWohoz tervezitek valamilyen setting kihozatalát is az alapkönyv(ek) mellett, vagy röviddel utána? Tudom, hogy több meló, és potenciálisan nagyobb anyagi veszteség, de egy érdekes setting (és SaWohoz sok érdekes világ van, egy időben rovatszerűen jöttek ki róluk cikkek az oldalon) talán azoknak is vonzó vétellé tenné, akiket egy általános rendszer önmagában nem érdekelne.

Módosította wisp: 2018.12.13, 16:45

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.13, 12:46

Dehogynem jön be a Fate, de egy nap alatt nem lehet megváltani a világot, és korlátozott számú a segg, amivel meg tudjuk ülni a lovakat. Avagy ami késik nem múlik, ha végigvittünk néhány termékvonalat, akkor sor kerül a Fate cuccokra is. Ha minden jól megy, most egy ideig Gumshoe (Detektív) lesz a téma.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.13, 12:26

Csak kíváncsiságból kérdezem, mert engem ez tökre nem érint, de a Fate Core, vagy azon alapuló játékok miért lettek kilőve a potenciális listából? Mert neked az a stílus nem jön be, vagy más oka van?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.13, 10:54

A wikis diskurzus egyelőre átdobva ide:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24876-wiki-cikkek-magyar-szerepjatekokrol/

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.12, 01:04

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Magyar_nyelven_megjelent_szerepj%C3%A1t%C3%A9kok_list%C3%A1ja

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.11, 23:12

Csomó pedig megjelent magyarul, aztán mégsem - MERP, CP2020, CoC, 7tenger, volt még valami?

Shadowrun második, és harmadik kiadása, Vámpír a Maszkabál, illetve volt egy D&D 3E is magyarul, még ha nem is mindegyik pont a kilencvenes évek volt.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 926 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.11, 23:10

valamint megpróbálunk tető alá hozni egy hivatalos Savage Worlds szerződést.

Ez a mai nap legkirályabb híre! :D 

Gondolom ez a legújabb kiadásra vonatkozik, ugye?

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.11, 22:49

Csomó pedig megjelent magyarul, aztán mégsem - MERP, CP2020, CoC, 7tenger, volt még valami?

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.11, 22:43

Azért nem véletlen, hogy a többség a kilencvenes években is inkább a Rubin Kódexet fénymásolta az angol szabálykönyvek helyett, vagy megvette a pocsék fordítású és kivitelezésű Kalandok & Sárkányok Felsőfokont. Ahogy szintén nem véletlen, hogy a M* mellett pont azok a rendszerek lettek népszerűek Magyarországon, amelyek magyarul is megjelentek. A D&D 5e jelenlegi hazai népszerűségéhez pedig hozzájárult "Déen Dénes" Basic-fordítása is.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.11, 20:47

Nem feltétlenül, a CP2020 pl. Izsóf Gábor hősi erőfeszítése ellenére is kicsit, ööö, megmosolyogtató helyenként magyarul, míg az eredetitől a mai napig simán kedvem támad rokkolni a neonszínű esőben betárcsázós internettel, ahogy kell.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.11, 20:36

Tényleg nem értem mi van a mai fiatalokkal, mi annak idején térdig érő hóban mentünk mindennap közepesen felhasználóbarát 1. kiadású AD&D-t fénymásolni, aztán csak sikerült megbirkózni vele, ráadásul angolul. Mielőtt bárki rákezdene, azért ez nem a pattintott kőkorszakban történt, létezett már például tévé, kazettás magnó, mozi, cd-lejátszó és egész jó számítógépes játékok, VHS meg sok minden más, aminek a színtelen-szagtalan kockadobálás ugye nem lehetett alternatívája, oszt valahogy mégis, nahááát.

A nyelvi részébe belekötnék. Elég jól értem az angolt, folyamatosan angolul olvasok kikapcsolódásképpen is, ám így is vannak olyan nyelvi fordulatok (különösen akkor, ha Lovecraft avítt nyelvhasználatát erőltetik), amiket hosszasabb guglizás és utánaolvasás után tudok hűen magyarul visszaadni. Ha ezt angolul olvasod, akkor azt mondod, hogy belefér a 98%-os szövegértésbe, hogy azt a jelentéktelen 2%-ot nem érted, de szerintem jobb teljes értékű szöveget olvasni az anyanyelveden.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.11, 19:45

Tényleg nem értem mi van a mai fiatalokkal, mi annak idején térdig érő hóban mentünk mindennap közepesen felhasználóbarát 1. kiadású AD&D-t fénymásolni, aztán csak sikerült megbirkózni vele, ráadásul angolul. Mielőtt bárki rákezdene, azért ez nem a pattintott kőkorszakban történt, létezett már például tévé, kazettás magnó, mozi, cd-lejátszó és egész jó számítógépes játékok, VHS meg sok minden más, aminek a színtelen-szagtalan kockadobálás ugye nem lehetett alternatívája, oszt valahogy mégis, nahááát.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.11, 19:08

Nagyon elkanászodott ez a téma, ezért visszaterelem a dolgokat az eredeti kerékvágásba.

Először is hálás vagyok az eddigi építő hozzászólásokért, jó olvasni a különböző nézőpontokat, és sokat meg fogok fontolni.

Másodszor ennek a cikknek és a hozzászólásoknak köszönhetően a jövő év minden várakozásainkat felülmúlja, mert három lelkes fordítóval sikerült felvennem a kapcsolatot, akik elszántságból, a nyereségből való részesedésért, és szakértő módon a Kalandhorizont égisze alatt készítik majd a fordításokat. Ennek köszönhetően hamarabb elérhetők lesznek Kék Bolygó kiegészítők, Cthulhu nyomában kiegészítők, valamint megpróbálunk tető alá hozni egy hivatalos Savage Worlds szerződést.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]