Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Kalandhorizont 2019-es tervek

• Válasz írásához lépj be
116 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1163 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 12:37

GDP/capita adatokkal nem lehetett érvelni? Gondolom nem... pedig egy magyar Adventure Edition szép lenne! 

Nem hinném, hogy a GDP/capita adatokkal nem fogják tudni etetni a fejlesztőket. Kb. fél éve beszéltem az egyik PDX-es emberkével, aki elmondta, hogy a magyar 27%-os adó és a Steam 30%-os adók mellett Magyarországon 20 millió Stellarist kellett volna eladniuk, hogy nullszaldós legyen. Hiába olyan olcsó itt minden, Svédországban a magyar eladások után járó kb. 1000 Ft, max. zsebpénznek jó, főleg mivel általában a kerekítési hibák is nagyobbak szoktak lenni, mint a magyar eladások.

Én mondjuk kíváncsi lennék, hogy egyáltalán van-e igény magyar változatokra. A legtöbben már beszélnek 2-3 nyelvet, így lehet, hogy legjobb esetben is csak 10-20 embertől esnének el a szerepjátékok magyar fordítás nélkül. Esetleg valaki nem csinált ilyen statisztikákat hobbiból?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6651 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 12:34

Én is beszéltem Shane-el és Jodi-val magyar SaWo-ról. Nekem azt mondták, hogy licensz helyett lehet royalty-t is fizetni az eladott termékek után. Deluxe-ra van egy félkész fordításom, de Shane azt mondta, hogy várjam meg az Adventure Edition-t, inkább azt fordítsam, illetve beszéljünk, ha lefutott a Kickstarter.

Most ott tartok, hogy megvárom, míg kihozzák az Adventure Edition pdf-et, aztán megint rákérdezek náluk, hogy mennyi az annyi.

Valószínűleg annyi előnyöm volt náluk hozzád képest, hogy anno a Test Drive fordítása velük egyeztetve történt, illetve a Savage Ynev is megjelent náluk, mint "Ez ugyan valami ismeretlen nyelven van, de nézzétek milyen tök jó, egy régi csak helyben ismert szetting szevidzsesítése!". Szóval ismernek kicsit, emlékeztek is, mikor a deluxe fordítást kérdeztem, hogy ugye a Test Drive is én voltam? (Mondjuk ha nem kukáznak email-eket, nem volt nehéz visszanézni. :P )

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 12:32

Ha ekkora az érdeklődés a nagyobb nevek iránt, akkor azokra is rákérdezek, hogy legyen mi alapján számolni.

Őszintén szólva tökre laikus vagyok a témában. Csak abból indutam ki, hogy jártamban keltemben melyik szerepjátékokkal kapcsolatban találkozom kérdésekkel, csapatkeresésekkel, aktív beszélgetésekkel.

Azt a kérdést például viszonylag sokszor látom, hogy Shadowrun 3e vagy 5e közül melyiket ajánlják, és általában végül a magyar nyelvű változat miatt szokott a döntés a 3e-re esni.

Az mondjuk jó kérdés, hogy

- a nagyobb és drágább szerepjátékokra érdemes-e rámenni, aminek várhatóan a magyar játékosbázisa is nagyobb, akár csak korábbi kiadások kapcsán, és ezért talán van elegendő vásárlóerő (D&D, Shadowrun, Vampire, Warhammer(?)),

- vagy kisebb, kevésbé ismert, ám izgalmas, újszerű szerepjátékokra koncentrálni, amikből kevesebb eladással is megtérülő lehet egy fordítási-kiadási projekt, de akár közösségteremtő hatása is lehet (FATE, Zweihander(?), vagy PbtA és akkor a már emlegetett Monster of the Week).

A D&D 5e-nél azt látom, hogy a magyar keménymag jól elvan az angol szabálykönyvekkel is, de ki tudja, hogy mennyien vannak mellettük, akik csak a magyar verzióra várnak, hogy leváltsák a Delta Vision-féle magyar 3. kiadást.

Nehéz ezekre a kérdésekre piackutatás nélkül választ adni...

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 12:31

7k egy teljes alapkönyvért szerintem több mint jó vétel. A szükséges 500 darab már más tészta...

Számolhatunk úgy is, hogy 10e Ft egy alapkönyv, és akkor 1.500.000/6000=250 db-ot kellene megvennetek. De gondolom, innentől már vili, mi a helyzet.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 12:26

7k egy teljes alapkönyvért szerintem több mint jó vétel. A szükséges 500 darab már más tészta...

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 12:23

Magyar setting?
Kiegyezés időszaka, századvégi hangulattal, még a felfedezések / vitorlások korában, steampunk felhanggal, klasszik huszárokkal, a Monarchia belső társadalmi / gazdasági feszültségeivel, mágiával, esetleg Deadlands-spinoff elemekkel... jöhet!

Hmm, amire te gondolsz, az szerintem inkább a Clockwork and Chivalry szerepjáték magyar világkönyve lehetne.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 12:19

SaWo licensz olyan 1,5 millió HUF. Csak hogy kiadd az alapkönyvet. Ezt úgy kell tovább osztani, hogy kb. 3000 Ft a könyv nyomdaköltsége, 1000 Ft jusson nekem is, 3000 Ft megy a kiadónak. Akkor 7000 Ft egy könyv fogyasztói ára.

1.500.000/3000=500 db. Vagyunk annyian? Úgy, hogy egy hónappal előre kellene mindenkinek kifizetnie a teljes vételárat. Egyelőre Cthulhura sincsenek annyian.

Ha ekkora az érdeklődés a nagyobb nevek iránt, akkor azokra is rákérdezek, hogy legyen mi alapján számolni.

7.000,- HUF/könyv még egész korrekt, csak persze a vásárlóbázissal lennének gondok... nem hiszem, hogy nullszaldósra kijönne.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 12:10

Amikor először olvastam a Blue Planet fordítási projektről, egészen belelkesültem, de miután kicsit jobban utánanéztem a settingnek, rájöttem hogy nem a csapatomnak való, nekünk túl hard SF... azon túl persze, hogy nagyon igényes kiadvány.

Cthulhu?

Hááát, inkább a Realms of Csulu, meg az Achtung! Chtulhu.

Magyar setting?

Kiegyezés időszaka, századvégi hangulattal, még a felfedezések / vitorlások korában, steampunk felhanggal, klasszik huszárokkal, a Monarchia belső társadalmi / gazdasági feszültségeivel, mágiával, esetleg Deadlands-spinoff elemekkel... jöhet!

Acelpatkany

Savage Worlds kiadásként pedig először kéne egy magyar SaWo. Rákérdeztem a kiadónál, mondtak egy árat, leestem a székről, és azt mondtam, hogy ehhez sajnos kicsi ország vagyunk.

GDP/capita adatokkal nem lehetett érvelni? Gondolom nem... pedig egy magyar Adventure Edition szép lenne!

strato

Mik azok a külföldi szerepjátékok, amiknek nagy a tábora Magyarországon, és talán emiatt megérné kiadni őket magyarul?

A rendezvényeknek, és így a növekvő tábornak hála talán az 5e nem lenne masszív bukó, és szerencsére túl sok hivatalos könyv nem is kell a rendszerhez... aztán az OGL alapján jöhetnének a csak magyar kiadványok!

Más esélytelen szvsz; egy SaWo is csak akkor tudna elterjedni, ha kijönne hozzá legalább egy ütős, és támogatott setting.

Módosította DiMalto: 2018.12.05, 12:15

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 12:10

Mik azok a külföldi szerepjátékok, amiknek nagy a tábora Magyarországon, és talán emiatt megérné kiadni őket magyarul?

A legújabb D&D három alapkönyvét vajon megvennék elegen magyarul ahhoz, hogy megérje foglalkozni vele? Hát a Shadowrun 5e, a Warhammer Fantasy (4e? 2e?), vagy ha nem is a legújabb, de valamelyik Anniversary Vampire? Esetleg a FATE/FAE?

Csak kíváncsiságból, ha publikus: mennyibe kóstál manapság a SaWo licenc?

SaWo licensz olyan 1,5 millió HUF. Csak hogy kiadd az alapkönyvet. Ezt úgy kell tovább osztani, hogy kb. 3000 Ft a könyv nyomdaköltsége, 1000 Ft jusson nekem is, 3000 Ft megy a kiadónak. Akkor 7000 Ft egy könyv fogyasztói ára.

1.500.000/3000=500 db. Vagyunk annyian? Úgy, hogy egy hónappal előre kellene mindenkinek kifizetnie a teljes vételárat. Egyelőre Cthulhura sincsenek annyian.

Módosította Acelpatkany: 2018.12.05, 12:12

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1163 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 11:52

A Kék Bolygót egy Savage Worlds szettingnek tudom elképzelni pár oldalban. Nem az a világ, ami miatt súlyos ezreseket adnék ki.

A Kék Bolygó: Játékosok kézikönyve, valamint a Játékmesterek kézikönyve összesen 500 sűrűn teleírt A/4 oldal, némi grafikával megspékelve. Ebből kb. 20 oldal a konkrét szabályrendszer, a többi mind világfüggő felszerelés- és környezetleírás. Ezt nem tudom, hogyan lehetne pár oldalba sűríteni. Megjelent egy hivatalos GURPS Blue Planet kiadvány is, ami 140 oldalban próbálkozott meg a zanzásítással, de az eredeti kiadvány ismeretében sajnos ez nem volt egy sikeres próbálkozás.

Szerintem félreérted. A Kék Bolygó iszonyatosan "bőbeszédű". Ez azt jelenti, hogy megpróbál mindent leírni, mindent megfogni, mindent megmagyarázni, minden fehér foltot befesteni. Le lehet egyszerűsíteni, bár nem "pár oldalban", egy kb. 50-60 oldalas settingként simán el tudnám képzelni. Természetesen nem csak a rendkívül sok leírással kell az egyszeri érdeklődőnek megküzdenie (és fejben tartania), hanem kéne egy olyan közönség is, aki érdeklődik a sci-fi wild west után. (Nekem a kedvencem az LFG-n is futó Freefall - bár nem tudom, merre jár a magyar fordítás. Most megnéztem, 2513, tehát vagy 500 kockával le van maradva az angolhoz képest.)

Lényeg, ha létrejönne egy új tudományág a szerepjátékok osztályozására, akkor a BP messze belefulladna a fluffba.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 11:52

A legújabb D&D három alapkönyvét vajon megvennék elegen magyarul ahhoz, hogy megérje foglalkozni vele? Hát a Shadowrun 5e, a Warhammer Fantasy (4e? 2e?), vagy ha nem is a legújabb, de valamelyik Anniversary Vampire? Esetleg a FATE/FAE?

Csak kíváncsiságból, ha publikus: mennyibe kóstál manapság a SaWo licenc?

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 11:34

A Kék Bolygót egy Savage Worlds szettingnek tudom elképzelni pár oldalban. Nem az a világ, ami miatt súlyos ezreseket adnék ki.

A Kék Bolygó: Játékosok kézikönyve, valamint a Játékmesterek kézikönyve összesen 500 sűrűn teleírt A/4 oldal, némi grafikával megspékelve. Ebből kb. 20 oldal a konkrét szabályrendszer, a többi mind világfüggő felszerelés- és környezetleírás. Ezt nem tudom, hogyan lehetne pár oldalba sűríteni. Megjelent egy hivatalos GURPS Blue Planet kiadvány is, ami 140 oldalban próbálkozott meg a zanzásítással, de az eredeti kiadvány ismeretében sajnos ez nem volt egy sikeres próbálkozás. A FASA is kiadta kicsit más formátumban, átdolgozott szabályokkal és grafikákkal, de erről nem sokat tudok, mert hamar discontinued projekt lett, nem lehet hozzájutni, és a forgalmazása is tiltott, megszűntek a kiadási jogai.

Savage Worlds kiadásként pedig először kéne egy magyar SaWo. Rákérdeztem a kiadónál, mondtak egy árat, leestem a székről, és azt mondtam, hogy ehhez sajnos kicsi ország vagyunk.

Módosította Acelpatkany: 2018.12.05, 11:35

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6651 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 10:41

Bulldy

TVik

TVik

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 10:28

A Trail of Cthulhu érdekel a rendszere miatt annak ellenére is, hogy a Night's Black Agents már olvasgatás alatt van. A Blades in the Dark kevésbé érdekel, bár szerintem azt is megvenném, ahogy a Kék Bolygót is beszereztem, pedig csekély az esély hogy játék lesz vele.

Amit még biztosan megvennék, az a Monster of the Week, illetve valamilyen FATE rendszerű játék. Wearing the Cape, Mindjammer.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 10:26

Engem sajna egyik játék sem mozgat meg. A klasszikus felállású játékokat szeretem, sem a közös történetmesélős, sem a nagyon absztrakt rendszerek nem vonzanak

Itt valami félreértés lehet, mert van ilyen is, olyan is. A Kék Bolygó és a Cthulhu nyomában elég klasszikus felállású: a történetvezetés teljes mértékben a mesélő kezében van. A Kék Bolygó ráadásul inkább szimulációs, mint absztrakt játékrendszert használ. A Cthulhu nyomában játékrendszere már valóban tartalmaz olyan absztrakciókat, amitől egy szimulációs rendszert kedvelő játékos visszariadhat. Bár jó tudni, hogy minden olyan rendszer, amely életpontokat használ, az pont az absztrakciós rendszer, lehet, hogy te is olyat szeretsz játszani.

A tervezett saját PbtA játékok (Harcosok Klubja alapú, magyar őstörténet alapú - a munkacímeken is gondolkozom még) már valóban a közös történetmesélést és az absztrakt szabályokat alkalmazzák.

Módosította Acelpatkany: 2018.12.05, 10:30

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6651 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 09:51

Engem sajna egyik játék sem mozgat meg. A klasszikus felállású játékokat szeretem, sem a közös történetmesélős, sem a nagyon absztrakt rendszerek nem vonzanak - te pedig főként ilyenekkel foglalkozol. Így azonban én biztos nem leszek a vásárlód.

Másnak persze bejöhetnek ezek a dolgok és szurkolok, hogy megtaláld a vásárlói bázisodat!

Bulldy

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.05, 06:54

Talán már mindenki hallott itt a Kalandhorizont Könyvekről, mint manapság az egyetlen olyan kiadóról, amely szerepjátékokat ad ki magyar nyelven. Kétes ez a dicsőség; én örülnék a legjobban, ha lenne más is, aki ezzel foglalkozna. Ez most egy egyszemélyes projekt, ezért csak olyan ütemben jelennek meg a könyvek, ahogyan azokat munka mellett el tudom készíteni. Üzletileg nem túl rentábilis vállalkozás, ezért leginkább a hobbi szeretete az a fő tényező, amiért ezt csinálom a szabadidőmben. Itt következnek a 2019-es és további terveim.

http://lfg.hu/86841/hirek/kalandhorizont-2019-es-tervek/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]