Ugrás tartalomhoz

Fotó

Wiki cikkek magyar szerepjátékokról

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.15, 15:21

Nem szerkesztettem még wikit, de arra nincs mód, hogy az oldalon belül legyen külön táblázat a nyomtatásban, és az online publikált játékoknak? Szerintem kényelmesebb lenne, ha egy oldalon, de egyértelműen elkülönítve jelennének meg. (Az online megjelenteknél amúgy sincs értelme pl. a kiadó rublikának, helyette lehetne egy az oldalra mutató link)

Egyébként köszi a sok munkát, amit eddig beletettetek :)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.15, 14:31

A címet módosítani nem tudom, a leírásba tettem bele egy "nyomtatásba" szót. Természetesen midnenről meggyőzhető vagyok.

De pl. lehetne csinálni egy "csak neten" oldalt, oda aztán lehetne pakolni bármit.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.15, 14:26

Minden wiki cikk felett ott van egy vitalap gomb.

Asszem 2-3 évvel ezelőtt volt, róla csevej, hogy mikor érdemes Facebookot vagy fórumot használni, ez volt az egyik érv, hogy Face-en simán eltűnnek dolgok.

Thirlen: esetleg ha az lenne a címe, hogy "nyomtatásban megjelent", akkor oké. Viszont a megjelenés azt jelenti, hogy kiadás, vagy nyilvánosságra hozatal, ebben nincs benne, hogy nyomtatni is kell. De basszus, az Avergirs film is megjelent, mégse nyomtatta ki a kutya sem.

Ez nem konkrétan neked szól, de a (magyar) wikipedia is eldönthetné végre, hogy dokumentáció a célja, vagy a mazsolázgatás? Én pl. simán belevenném a slaGerzson féla AW vagy az Adverturers! fordítását is. Ezek nyilvánosak, lehet játékra használni, magyar nyelvűek, az én értelmezésemben simán belefér a megjelent kategóriába. (Van egy Digital Shades-ünk is, asszem Digitális Árnyalatok néven futott itt.)

Nincs is rajta az Avengers a listán! :D

Jelenleg itt az oldalon 66 ingyenes szerepjáték letölthető, és még ezeken kívül is találni tucatszám. Nem nagyon szeretném felhigítani ennyire a listát és lehetőség szerint a "miért azt és ezt miért nem" jellegű vitákat viszont szeretném elkerülni. De ez csak az én véleményem (meg még egy pár emberé, de szerintem csak én vagyok itt :) ), meggyőzhető vagyok. "Civilben" könyvtáros vagyok, lehetséges, hogy mások a kritériumaim. De ezt inkább a vitalapon.
A címet átírni mondjuk nem rossz ötlet, eléggé egyérteműsítené a dolgokat. Majd ránézek, hogy az én jogosultságommal meg tudom-e csinálni. Igazság szerint mindig, amikor előkerül a téma, találok valami javítanivalót a listán, pár napja pl. a Decipheres Gyűrűk Ura szerepjáték került fel.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.13, 12:04

Igen, csak itt ilyet nem látok.

Szerk.: Közben rájöttem, hogy én végig a mobilos nézetet néztem, ahol ez nem látszik.
A könnyebbség kedvéért itt az asztali nézet.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 902 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.13, 11:23

Asszem 2-3 évvel ezelőtt volt, róla csevej, hogy mikor érdemes Facebookot vagy fórumot használni, ez volt az egyik érv, hogy Face-en simán eltűnnek dolgok.

Thirlen: esetleg ha az lenne a címe, hogy "nyomtatásban megjelent", akkor oké. Viszont a megjelenés azt jelenti, hogy kiadás, vagy nyilvánosságra hozatal, ebben nincs benne, hogy nyomtatni is kell. De basszus, az Avergirs film is megjelent, mégse nyomtatta ki a kutya sem.

Ez nem konkrétan neked szól, de a (magyar) wikipedia is eldönthetné végre, hogy dokumentáció a célja, vagy a mazsolázgatás? Én pl. simán belevenném a slaGerzson féla AW vagy az Adverturers! fordítását is. Ezek nyilvánosak, lehet játékra használni, magyar nyelvűek, az én értelmezésemben simán belefér a megjelent kategóriába. (Van egy Digital Shades-ünk is, asszem Digitális Árnyalatok néven futott itt.)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.13, 11:03

Ezt a vitát anno lefolytattuk Facebookon, nem kívánom itt újrakezdeni. A "Megjelent" nálam feltételezi, hogy valahol, valamikor megjelent. Egy szerepjátéknak természetesen nem az az ismérve, hogy ténylegesen megjelent-e valahol, vagy csak neten terjedt, ez a lista azonban a Magyarországon megjelent szerepjátékok listája.

Ez is egy álláspont, ami részemről szintén elfogadható.

A vitalapot hol tudom elérni? A táblázat felületén nem találok rá hivatkozást.

Illetve a Facebookon hol ment le ez a vita anno?

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.12, 21:12

Valahol meg kell húzni a határt. Értelmezésed szerint akkor írjuk bele a KULT fordítást, A dögvész gyermekeit, az Alien 2179-et vagy a Részeg Medve Harcost? De ennek a megbeszélésnek NEM itt van a helye, létrehoztam Wikin egy vitalapot, ott folytathatjuk!

Módosította strato: 2018.12.13, 10:53

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 902 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.12, 21:00

Még ha a Magyarországot írtad volna dőlt betűvel, akkor még lenne is értelme, de így...

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.12, 20:44

Ezt a vitát anno lefolytattuk Facebookon, nem kívánom itt újrakezdeni. A "Megjelent" nálam feltételezi, hogy valahol, valamikor megjelent. Egy szerepjátéknak természetesen nem az az ismérve, hogy ténylegesen megjelent-e valahol, vagy csak neten terjedt, ez a lista azonban a Magyarországon megjelent szerepjátékok listája.

Módosította strato: 2018.12.13, 10:52

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 902 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.12, 20:36

KéM-et bármennyire is szeretem, direkt nem szerepeltettem a listában, ugyanis szigorúan véve soha nem jelent meg nyomtatásban, így semmi helye ezen a listán. Rövidebb-hosszabb házirendszerekkel és fordításokkal tele a hazai net, de pl. ilyen erővel a Kultot is beleírhattam volna. Teljesen mindegy, hogy fordítás vagy hazai fejlesztés, de a "megjelent" szerintem elég specifikus kategória.

Tehát úgy gondolod, hogy ha valami nem jelent meg fizikailag, akkor más nem is lehet szerepjáték vagy valami? Vagy nem is tudom, mit akarsz kihozni ebből, rengeteg játék van, ami fizikailag sose volt kiadva, mégse tekintünk úgy rájuk, hogy nem is léteznek.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.12, 19:52

KéM-et bármennyire is szeretem, direkt nem szerepeltettem a listában, ugyanis szigorúan véve soha nem jelent meg nyomtatásban, így semmi helye ezen a listán. Rövidebb-hosszabb házirendszerekkel és fordításokkal tele a hazai net, de pl. ilyen erővel a Kultot is beleírhattam volna. Teljesen mindegy, hogy fordítás vagy hazai fejlesztés, de a "megjelent" szerintem elég specifikus kategória.

Módosította strato: 2018.12.13, 10:51

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.12, 11:52

Ha jól emlékszem, a wikis táblázatból azért került ki nemrég a KéM és társai, mert nem volt egyértelmű, hogy a táblázatba a fordítások kerüljenek-e bele, vagy a magyar fejlesztések. A kettő keverése nem feltétlen szerencsés, de a szócikk pontatlan címe sem.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 902 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.12, 10:03

(Amúgy pl. a Project-D sincs benne, de azt már meghagyom másnak.)

Pont a Project D az egyik, aminek semmi reklámja nem volt (asszem itt az LFG-n jelent meg egy leírás a korai alfa/béta változatról), nagyrészt annak köszönheti a hírnevét, hogy az MKK alapja lett volna.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.12, 09:55

Szerencsére a Kard és Mágia pont nincs rajta. :P De a kedvencem, hogy ha a Coyote-ra kattintok, akkor a prérifarkas leírása jön elő.  :)

Thirlen nem volt elég alapos. :D
Én most beleírtam a KéM-t (bár lehet, hogy egy-két adat pontatlan), és levettem a linket a Coyote-ról.
(Amúgy pl. a Project-D sincs benne, de azt már meghagyom másnak.)

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 902 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.12, 09:41

[ Mivel nincs általános szerepjáték fórum, egyelőre ide teszem át a Kalandhorizont-cikk alatti, ott offtopik diskurzust. - Strato ]

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Magyar_nyelven_megjelent_szerepjátékok_listája

Szerencsére a Kard és Mágia pont nincs rajta. :P De a kedvencem, hogy ha a Coyote-ra kattintok, akkor a prérifarkas leírása jön elő. :)

https://hu.wikipedia.org/wiki/Szerepjáték

A szerepjáték alatt sincs. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]