Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Húszoldalú: „Downtime” - felhívás

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.26, 17:59

HOLNAP ÉJFÉLIG VÁRJUK AZ ANYAGAITOKAT!!!

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.20, 19:17

Már csak egy hét!

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.13, 19:40

Már csak két hét a beküldési határidőig!

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.02, 10:09

Kezdődnek a dolgos hétköznapok. Nektek, és a karaktereitek számára is. ;)

Szeretettel várjuk a cikkeiteket "Downtime"-témában január 27-ig!

A határidőhöz most is készült egy Facebook-esemény, hogy szem előtt maradjon, így aki tervezi, hogy küld valamit, jelezze a "részvételét" itt: https://www.facebook.com/events/2197691157139464/permalink/2208448242730422/

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.27, 07:55

Szokatlan fordítási javaslat: hosszútávú tevékenységek?

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.16, 22:31

Tévedés ne essék, egyik cikkbeküldőtől sem várjuk el egyik témánk kapcsán sem, hogy feltalálja a spanyolviaszt.

Ellenben ha valakinek van jólbevállt módszere - akár saját, akár valamilyen kiadványból átvett - arról lehet írni ismertetőt, kritikát, módszertani fejtegetéseket, tapasztalatok összefoglalóit és gyakorlatban használható áttekintéseket.
Nyilván a D&D rendszerén belül gondolkodva, mert a Húszoldalú egy D&D fanzin, de ez nem jelenti azt, hogy ne tanulhatnánk hozzá más rendszerektől.

Sosem azt érdemes nézni, hogy miről nem érdemes írni egy adott téma kapcsán, hanem azt, hogy, miről lenne érdemes.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 294 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.16, 22:08

Én az ilyen karaktereknek szoktam engedni, hogy készítsenek tekercset, feltöltsék a varázspálcát, kotyvasszanak italt, készítsenek gyógyfőzetet. (erre mondjuk pont jó lenne egy szabály...)

Ars Magica szabálykönyv?  :gonosz:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.16, 19:26

Kíváncsi leszek a végeredményre.
Tényleg.
Mert "A" kalandra is kevés ráfordítható idő maradt, ezért a magam részéről mindig is időpocsékolásnak tartottam a köztes idővel túl sokat foglalkozni.

A karakterek lehetnek/legyenek érdekesek, a mögöttük lévő világ is, de azért alapvetően az "irány a dándzsön, gyakjuk le a szörnyet, kapjuk meg az xp-t, szórjuk el a kincset" irányvonalat tartottam a MAGAM részére üdvözítőnek.

Alapesetben a szintlépéshez szükséges képzések, tanulás lemesélését is feleslegesnek tartottam.

más is lehet.

Ha van karakter herbalizmus, alkímia, őrült szerkezetek, varázskovács, ördögi gépészet vagy hasonló képzettségekkel, akkor ezeket használhatja kalandok közt. (kalandok közben általában nincs erre idő, vagy nincs hozzá alkimista labor amit használhatna a JK)

Én az ilyen karaktereknek szoktam engedni, hogy készítsenek tekercset, feltöltsék a varázspálcát, kotyvasszanak italt, készítsenek gyógyfőzetet. (erre mondjuk pont jó lenne egy szabály...)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.16, 13:57

Kíváncsi leszek a végeredményre.

Tényleg.

Mert "A" kalandra is kevés ráfordítható idő maradt, ezért a magam részéről mindig is időpocsékolásnak tartottam a köztes idővel túl sokat foglalkozni.

A karakterek lehetnek/legyenek érdekesek, a mögöttük lévő világ is, de azért alapvetően az "irány a dándzsön, gyakjuk le a szörnyet, kapjuk meg az xp-t, szórjuk el a kincset" irányvonalat tartottam a MAGAM részére üdvözítőnek.

Alapesetben a szintlépéshez szükséges képzések, tanulás lemesélését is feleslegesnek tartottam.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.15, 19:09

Nem szoktam "kalandot" mesélni. Egy csapat érdekes karakter hétköznapi és nem hétköznapi életét, annak kihívásait és eseményeit asszisztálom végig a meséimben. A "downtime" ebben az esetben a kevésbé intenzív szakaszokat jelentheti, ahol több a tere a karakterek szabad kezdeményezéseinek és döntéseinek.

Amikor egy eseménysor sodra elkapja a csapatot, az értelmezhető esetleg "kalandként".

weird flex but ok

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 294 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.15, 12:50

Érdekes téma lehet, kíváncsi leszek, hogy a beérkezett írások között lesz-e olyan, amelyik játékmechanikailag megközelíti a Cthulhu nyomában szerepjátékban található elemeket. Ott ugyanis a karaktereknek kötelező ilyen elemekkel foglalkozni két kaland között, és ilyen hookokat szolgáltatni már karakterkészítés alkalmával, különben erősen megsínylik bizonyos tulajdonságaik. Vagy ha fantasy, akkor az Ironsworn is jó példa lehet, a szocializálódás később buffokat ad.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.14, 20:43

Nem szoktam "kalandot" mesélni. Egy csapat érdekes karakter hétköznapi és nem hétköznapi életét, annak kihívásait és eseményeit asszisztálom végig a meséimben. A "downtime" ebben az esetben a kevésbé intenzív szakaszokat jelentheti, ahol több a tere a karakterek szabad kezdeményezéseinek és döntéseinek.

Amikor egy eseménysor sodra elkapja a csapatot, az értelmezhető esetleg "kalandként".

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.14, 07:18

Megihletett a „Downtime” tematika, és alkottál valami ehhez köthető szerepjátékos anyagot, amit le is teszteltél? Vagy egyszerűen csak eszedbe jutott róla egy korábbi, de a gyakorlatban jól bevált ötleted? Nosza, küld be a Húszoldalú – Magyar D&D Fanzinnak publikálható formában, hogy minél többen kipróbálhassák!

http://lfg.hu/86899/hirek/huszoldalu-downtime-felhivas/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]