Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dungeon World útmutató

• Válasz írásához lépj be
8 hozzászólás érkezett eddig

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.30, 11:22

Egyrészt perverz vonzalmat érzek a fordítás iránt (amiben a pozitív visszajelzéseknek is minden bizonnyal nagy szerepe van), másrészt tényleg nagyon jónak tartom a DW-t és társait, szóval már csak ilyen rpg-s társadalmi felelősségvállalás okán is biztos fogok még fordítani DW-s anyagokat.

Kezdő szettingeket, "modulokat" még könnyű is fordítani, mert általában nem túl hosszúak. Még érdekes lehet különböző hack-ek, más játékok DW-sítésének fordítása. Az egyik kedvencem az Earthdawn DW hack (Fourth World), de jó célpont lehetne az SW DW-hack, esetleg a Shadowrun (Sixth World) vagy egy Középfölde (ha találok megfelelőt).

Jelenleg a Kódex Világ nevű saját módosításomat szeretném közölhető formába hozni, aztán a Mágus Világot is megcsinálnám jobban, mint ahogy a Mágusos versenyre sikerült.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.30, 10:34

Én is gratulálok, én is köszönöm! :)

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.29, 23:37

Kitűnő munka! Hatalmas köszönet érte! Kérdésem terveztek-e más szettingeket esetleg modulokat fordítani a játékhoz?

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.29, 10:19

De, szívesen! Akut időhiány miatt sajnos a legutóbbi KaTá(k)-ról lemaradtam, de most már jobb lesz a helyzet, szóval mindenképpen! Esetleg megnézem, van-e hozzá Középföldés hack (tuti). :-)

Módosította Eberen_Orkodo: 2018.12.29, 10:20

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.29, 00:25

Kitűnő, köszönjük!

Már csak egy próbajátékra lenne szükségem: nem akarjátok esetleg a következő KaTára is elhozni? Esetleg délelőttre és délutánra is egy-egy DW-kaland, hogy az egyikkel párhuzamosan mesélők is kipróbálhassák? ;)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.29, 00:10

Bár a legendás Mesélői Irányelvekkel nem érhet fel, annyiban azért hasonlít rá, hogy akkor is érdemes átolvasni (nem túl hosszú), ha nem azt a rendszert meséled, amihez írták. Egy kis impulzus mindig jól jön. :)

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.28, 15:20

Thx! Engem különösen érdekel, mert korábban nem tudtam megbarátkozni a world hack típusú játékokkal, még az is lehet, hogy ez az útmutató segíteni fog.

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 164 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.28, 08:09

Valamiért úgy emlékszem, valahonnan (talán innen?) már megvolt és letöltöttem de most újra megtettem, majd összehasonlítom. :) De minden esetre köszi!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.27, 22:42

Miután letöltötted és elolvastad a magyar Dungeon World nyelvű alapkönyvet, biztos lesz pár kérdésed a miértekről és hogyanokról. Ebben segít a Dungeon World útmutató, melyben részletesen olvashatsz magyarázatokat az alapvető mechanizmusokról, a harc levezetéséről, egyedi lépések kialakításáról és a világ építéséről. Emellett egy példakampányt is bemutatunk, egy rövid példajátékot is olvashatsz és a magyar nyelvű verziót kiegészítettük a mesélőknek (és játékosoknak) ajánlott rengeteg hasznos forrással is.

http://lfg.hu/87077/rpg/dungeon-world-utmutato/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]