Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * - 3 Szavazat

Goblin Slayer: egy OSR anime

• Válasz írásához lépj be
148 hozzászólás érkezett eddig

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.16, 21:27

Szeretném felhívni a t. egybegyűltek figyelmét, hogy a leánykák mellbimbója NEM látszik (mert ugye illem, még inkább cenzúra, de telibe félhullakúrás azért legyen, mert az igényes közönség elvárja, mint lent kifejtettem), legalábbis az 1. részben, tovább nem nagyon érdekelt. Köszönöm, hogy elmondhattam.  

(OFF)Jól van már, hadd állítsak valami pozitívat is a sorozatról, ha még nem igaz. :) :) :)(/OFF)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2392 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.16, 20:39

Szeretném felhívni a t. egybegyűltek figyelmét, hogy a leánykák mellbimbója NEM látszik (mert ugye illem, még inkább cenzúra, de telibe félhullakúrás azért legyen, mert az igényes közönség elvárja, mint lent kifejtettem), legalábbis az 1. részben, tovább nem nagyon érdekelt. Köszönöm, hogy elmondhattam.  

Nalenth

Nalenth

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.16, 15:02

és úgy általában nincs benne elég vérhalálbelezéserőszak ahhoz képest, hogy elvileg ez lenne az egyedi selling point

Véleményem szerint a manga adaptációja sem számít különösen kiemelkedőnek ilyen szempontból, mivel vannak sokkal durvább mangák is.

Az animében meg még jobban visszavesznek belőle, hogy TV-re kerülhessen. Tényleg nem több, mint egy kicsit véresebb D&D inspirált anime. Egyedül a főszereplő mondható értékelhető karakternek a névtelen szereplőgárdából, történet alig van, de viszonylag jól visszaadja a "D&D érzést".

Módosította Nalenth: 2019.01.16, 15:05

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1745 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.16, 14:50

Nálam is kb. 6/10 amit ér, láttam már ennél sokkal rosszabb animét is. A főszereplő a maga tőmondatokban beszélő, a goblingyakásba véglegesen belecsavarodott módján némi jóindulattal akár még érdekesnek is mondható; a történet kb. minden más eleme legfeljebb gyenge középszert üt meg, de legalább nem aktívan idegesítő; a fanservice elemek nekem visszásnak és kényelmetlennek érződnek; és úgy általában nincs benne elég vérhalálbelezéserőszak ahhoz képest, hogy elvileg ez lenne az egyedi selling point. Sajnos az a helyzet, hogy ennyi már elég ahhoz, hogy valami kiemelkedjen a középmezőnyből.

Nalenth

Nalenth

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.16, 14:29

1. A goblinok gonoszak, minden nőt megerőszakolnak, ölnek stb. (de mikor erre sor kerül, többet látjuk a női karakterek tökéletes mellbimbóit és értelmezhetetlen babaarcát)
2. Az első rész után az amúgy is lightos (és teljes mértékben "animésen" ábrázolt erőszak, amit le sem tagadhat) maga is erős lejt menetet veszt (veszít komolyságából és ábrázolásának nyerseségéből. Speciel én személyesen ezért tudtam végignézni, de lényegében csak beszélnek az erőszakról ezután, szinte soha nem mutatják premier planban. Kivéve amikor Goblinvadász és kompániája csinálja)

1. Azért ne essünk túlzásba. Azt hittem az animéről beszélünk. Sokan örültek annak, hogy nem úgy lett ábrázolva ez a jelenet, mint a manga adaptációban, mert arra valamennyire tényleg érvényes, amit mondasz.

Szinte minden animében "animésen" van ábrázolva az erőszak...

2. Ha csak azért bírtad végignézni, mert visszavettek a felesleges erőszakból, miért várod el, hogy folyamatosan az arcunkba tolják a gore-t?

(OFF)Hogy jön ide a Baldur's Gate?(/OFF)

Módosította Nalenth: 2019.01.16, 14:36

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.16, 14:03

(OFF)Én sem ezt írtam: Mielőtt végig néztem volna, egy kritikát sem olvastam el róla. Amit "ígéret"ként emlegetnek, az
1. A goblinok gonoszak, minden nőt megerőszakolnak, ölnek stb. (de mikor erre sor kerül, többet látjuk a női karakterek tökéletes mellbimbóit és értelmezhetetlen babaarcát)
2. Az első rész után az amúgy is lightos (és teljes mértékben "animésen" ábrázolt erőszak, amit le sem tagadhat) maga is erős lejt menetet veszt (veszít komolyságából és ábrázolásának nyerseségéből. Speciel én személyesen ezért tudtam végignézni, de lényegében csak beszélnek az erőszakról ezután, szinte soha nem mutatják premier planban. Kivéve amikor Goblinvadász és kompániája csinálja)
3. Ja, hát ha az értékelés alapja, hogy a Dragonball vagy a Goblin Slayer adja-e vissza jobban egy DnD-s - inkább egy Baldurs Gate - parti tevékenységét, akkor tényleg 6/10. Kár, hogy mint már írtam, nem csak ez a kettő, meg a szutyadék animék/mangák vannak a témában... :)(/OFF)

Egyébként nálam 3-4/10...

Módosította pierredelacroix: 2019.01.16, 14:04

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.16, 12:46

Van egy olyan érzésem, hogy itt abban is van eltérés,  hogy többen már korábban hallottak erről az animéről. Én semmit sem tudtam róla, mielőtt az LFG-n meg nem láttam. Megnéztem, "egynek jó volt" szinten tetszett. Ez "mit ígért" meg ilyesmi nekem ismeretlen, csak azt tudom róla, amit abban a 12x20 percben láttam.

Nekem 6/10 ez a mese. Ez még bőven élvezhető. Nem túl animés (nem kiabálnak be olyanokat, hogy "Világégés!" majd egy nagy robbanásban megpörkölődik az ellenfél haja vége, stb), nincsenek benne kisgyerekek, akik megmentik a világot. A történet nem túl vaskos, ha szétboncolnám biztos lenne sok lyuk a logikában. Ezért a hat pont.

Bulldy

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.16, 11:56

Ha egy mozgoképes alkotáshoz, amelynek célja csak a szórakoztatás, akkora lyukak vannak (kihagyások, ábrázolási hibák: aki rájön, hogy Goblin Slayer tanitoja milyen faj tagja a rajzstilus és a nyulfarknyi szerepe okán) hogy kismillio helyen utána kell olvasni (és meghallgatni az irot, a rajzolot, a rajongot és a kiado fodrászának édesanyját, hogy mit akart a költő), az nálam automatice közepes szinten indul. (Tudom, ennek merchandise okai is vannak - ezért utálom az uj Star Warst is). Föleg mert ezek egy része alaptalan belemagyarázás (pszichopata Garry Sue)
2. Többen irtuk, hogy nem az a bajunk a sorozattal, hogy "eröszakos". Hanem mert olyan, mint Peter Griffin, mikor dicsekszik: mindig azt mondja, hogy igy meg ugy megverné Liam Neesont (itt: a közönség). De ha sor kerül rá, nyuszitve és megalkulvoan nyalja a talpát... Vag ne dicsekedjen vagy ne csak nagycsöcsü, babaarcu kislányok rosszul megrajzolt arcát mutogassa és ne utalgasson kétértelmüen, mikor meggyogyitják Goblin Slayert (mert ugye, az elengedhetetlen volt, hogy megbeszéljék korábban, hogy csak a szüzek képesek vkit visszahozni a halálbol. És ök is csak egyszer/ritkán képesek erre. :) Olvassam el hozzá a Monster Manualt, hogy meg tudjam ezt???)

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.16, 10:39

Megnéztem az első 10 részt. Nem rossz, erős közepes, és mivel én általában nem vagyok anime rajongó, ezt akár némi jóindulattal már pozitív értékelésnek is lehet mondani.

Mondjuk a megerőszakolós jeleneteket felőlem kihagyhatták volna, de egyfelől nyilván érzékeltetik, hogy a goblinok gonoszak, másfelől pedig manapság sok népszerű sorozatban próbálják a dolgok kendőzetlen bemutatásával sokkolni a nézőket, és ez úgy tűnik jól eladható. Az itt generált hozzászólás-mennyiség is ékes példája annak, hogy ez a hatásvadász taktika (ezúttal is) bejött. :)

Másik probléma, hogy elég sok mindent kivágtak az eredeti sztoriból, így nem csoda, hogy sokan értetlenkednek illetve lukakat találnak a történetben. Talán érdemesebb lett volna több epizódból megoldani az animét...

Ja, és a félreértések elkerülése végett: Goblin Slayer-t nem egy goblin tanítja, hanem egy öreg rhea (kb. a hobbitok megfelelője ebben a világban). És amikor a kritikus sérülésből meggyógyítják, akkor csak együtt alszik a papnővel, de semmi több nem történik. Legalábbis egy ismerősöm aki olvasta a mangát azt mondta, hogy ott elég egyértelmű az utalás, hogy csak alvás volt és kész.

De a youtube-on amúgy vannak videók a kivágott részekről, amikben elmondják, hogy mi maradt ki és úgy összeáll a képe. Nekem igazából az a legnagyobb kínom az animével, hogy a magyarázatok nélkül a történet tényleg kicsit gyengécske...

Nalenth

Nalenth

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.15, 07:15

@Marvin: Elbeszéltünk egymás mellett. Már leírtam, hogy nem védem az ilyen tartalmakat. Ide is azért került bele, hogy "sokkolja" a nézőket.

@pierredelacroix: Bár az elemek nincsenek fókuszban, ezek jellemzők a háremekre. Egyértelmű, azért kerültek bele, hogy "eladhatóbb" legyen, de erre te is utaltál. Nagyon gyakoriak a GS-hez hasonló pszeudo-háremek animék.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1745 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.15, 00:36

(Szerintem nem, mert a föszereplö itt másféle késztetéseket él ki, és normális érzelmi kapcsolatokra képtelen - ha látszat, akkor az állando pancelviseles sokat rontvrajta. Kár, hogy ez a pszichopaták jellemzöje a valo - igen, tudom, Japán és anime, nem kell felhivni a gigyelmemet ujra - világban: a küldetéses gyilkosokra jellemzö.)

Mondjuk azt, hogy a Goblin Slayer lelkileg nem egészséges és az általa gyilkolászott goblinok erkölcsi színvonalától kb. csak egy rosszabb nap választja el, az anime annyira erősen sulykolja, hogy az már alig számít subtextnek, szóval nem tudom, miért hozod fel irreális elemként  :P

Módosította aluminiumtrioxid: 2019.01.15, 00:37

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 23:33

Azt hiszem, én okoztam a félreértést, mert egyes animés körökben, ha arrol beszél valaki, hogy a föhös összejön két növel és az ábrázolás szerint a többi maszkulin karakternék kompetensebb (vagy legalábbis a nöi szereplöket ugy ábrázolják) a müfajtol függetlenül! már háremnek számit... :) (Szerintem nem, mert a föszereplö itt másféle késztetéseket él ki, és normális érzelmi kapcsolatokra képtelen - ha látszat, akkor az állando pancelviseles sokat rontvrajta. Kár, hogy ez a pszichopaták jellemzöje a valo - igen, tudom, Japán és anime, nem kell felhivni a gigyelmemet ujra - világban: a küldetéses gyilkosokra jellemzö.)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2392 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 22:53

Nekem már könyvem sincs, de azon is csak Bartók Béla megy! (A mit olvasol topikhoz így konstruktívan nem tudok hozzászólni, schade.)

Mindezzel együtt remélem, hogy még a legsajátosabb ízlésú japán közönség sem ábrándozik lógó belű nők megerőszakolásáról, fanszervíz ide vagy oda. Továbbá a nyáladzó goblinok által megfarkalt leánykák szenvedései sem azonosak a háremgyűjtéssel (utóbbin nem is háborgott senki, ezt nemtom, a költő honnan vette), valamint azt is hasznos lenne végre eldönteni, hogy "semmi vitatható nincs benne" (a farkalásban) vagy "ezt senki nem mondta" (hogy normális lenne), mert így kissé ellentmondásos.

Módosította Marvin: 2019.01.14, 22:54

Karmazsin

Karmazsin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 34 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 21:47

Sziasztok

Én két jó sorozatot szeretnék ajánlani ebből a műfajból:
- Log Horizon
- Hai to Gensou no Grimgar / Grimgar: Ashes and Illusions

A készítőik komolyan vették a dolgukat, még ha jutott is beléjük idétlenkedés.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 21:20

Üdv!

Én írtam a 2. hozzászólást anno, és most megdöbbenve olvasom ezt a hozzászólás-cunamit. 

Számomra egyértelmű, hogy itt a mesélő meg akarta ismertetni a szerepjátékokat a lányokkal. Ezért gyorsan összedobott egy kliséhalom fantasy-világot (még a nevekkel sem bajlódott) és beledobta 2 perc előtörténet után a JK-kat -3 csajt és egy lúzer srácot. Akik villámgyorsan el is haláloztak volna, ezért be kellett vetni a mesélő kedvenc NJK-ját, a Goblinölőt. És miután a négy játékos körül egynek tetszett a mese, a következő kalandra a mesélő bemesélte a régi csapatát is, akiket mind-mind tapasztalt játékosok játszottak. Na, én kb. ezzel a szemüveggel néztem az egész sorozatot. Szinte láttam magam előtt a mesélőt- hosszú hajú, szakállas, szemüveges, tetszik neki a papnőt játszó csaj, és sok bónusz Tp-t ad, ha a játékosok ötletesen használják a képességeiket. 

Szóval szerintem kár azon agyalni, hogy most nem látjuk a csajok melleit, miközben goblinok erőszakolják őket, miközben bezzeg a vér fröcsög, és hogy mennyire perverzek a japánok vagy sem. Ha bal lábbal kelek fel, ez egy hulladék, kidolgozatlan klisés szereplők, gyengécske sztori, stb. Ha meg jobbal, akkor az utóbbi idők legszórakoztatóbb sorozata. Na, én jobbal keltem. 

Nalenth

Nalenth

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 20:52

Szerintem nagyon szórakoztatóak tudnak lenni, ha nem mennek át full hárembe.

Általában csak marketingfogás, hogy eladhatóbb legyen. A valódi probléma inkább az, hogy ilyen esetekben legtöbbször nincs mögötte tartalom.

GS esetében is ez a helyzet, de szerintem nem annyira zavaró, mivel pár fanservice jelenten kívül nem igazán van jelen és nem vonja el a figyelmet a "lényegről".

Összességében egy szórakoztató anime még így is, bár megértem, ha nem mindenkinek jön be.

Én a részemről lezártnak tekintem a témát.

Terelyn

Terelyn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 19:34

Hát az utóbbi években ezen a téren elég silány volt a felhozatal, leginkább ezek az Isekai animék mennek (szerepjátékos csávó  átkerül a képzelt világába). 

Valóban nem jó példák klasszikus fantasy-re, mivel az isekai animékben/mangákban a főszereplő az elejétől kezdve túltápolt, vagy a történetük nagyrészt a tápolásról szól. Utóbbiak hasonlítanak a shounen fight sorozatokra. Ugyanúgy vannak köztük jobbak és rosszabbak is, mint bármelyik másik zsánerben.

Szerintem nagyon szórakoztatóak tudnak lenni, ha nem mennek át full hárembe.

Nalenth

Nalenth

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 19:14

Mindeközben arra hivatkozva, hogy ez egy japán sorozatban a japán kultúrában, japán szemlélet szerint tök normális (pedig nem, nem az). 

Ezt senki nem mondta.

Egyértelmű, hogy hatásvadász nézőcsalogatóként került be az első részbe az a bizonyos jelenet. (Arra szolgált, hogy bemutassa, mennyire aljasok a goblinok.) Mást nem kell belelátni. Semmi vitatható nincs benne.

Amúgy külföldi oldalakon is folytak erről viták.

Én nem tartozom abba a bizonyos japán célközönségbe.  :)

És attól hogy van célközönsége, lehet egy dolog szar. 

Én sem tartozok a célközönségbe. Arra akarok kilyukadni, hogy a nagyobb bevétel reményében raknak hárem elemeket a történeteikbe a japánok, de ez szerintem egyértelmű. Általában tolerálható szinten vannak.

Módosította Nalenth: 2019.01.14, 19:20

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 19:02

Ki gondolta volna, hogy az elmúlt fél év egyik legnépszerűbb és legtöbbett kommentált cikkével lesz dolgunk? :szent:

Más site-okon tapasztaltak alapján, nem lenne akkora füstje a dolognak ha nem lenne egy-két kisebbségben levő ember a hozzászólók között, akik személyes ügyüknek tekintik a sorozat védelmét, és a zászlót bontanak egy vitatható létjogosultságú szexuális tartalom megmagyarázására.

Mindeközben arra hivatkozva, hogy ez egy japán sorozatban a japán kultúrában, japán szemlélet szerint tök normális (pedig nem, nem az). 

Szerény véleményem szerint. 

Nalenth:

Japánban van egy bizonyos célközönség, akiknél népszerűbb lesz az anime, ha vannak benne hárem elemek.

Én nem tartozom abba a bizonyos japán célközönségbe. :)

És attól hogy van célközönsége, lehet egy dolog szar. 

Eberen_Orkodo

Hát az utóbbi években ezen a téren elég silány volt a felhozatal, leginkább ezek az Isekai animék mennek (szerepjátékos csávó  átkerül a képzelt világába). 

Nem igazán hagyományos kalandozó-fantasy, de fantasy a Nanatsu no Taizai (Seven Deadly Sins). 

Meg érdemes ránézni egyébként az Avatar (utolsó léghajlító) írója által készített új sorozatra, a Dragon Prince-re. Finoman szólva nem aratott osztatlan sikert, és az első évad még nagyon erőteljesen csak bevezető jellegű, de egy-két estét el lehet vele ütni.

Nalenth

Nalenth

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 18:30

Ha isekai hulladékot ajánlani ér, én jól szórakoztam a Re:Zeroval, bár itt érdemes megjegyezni, hogy tapasztalatom szerint a fun mennyisége egyenesen arányos a befogadó isekai zsáner iránt érzett gyűlöletével. (Értsd: kb. az egész anime arról szól, hogy a kissrác átkerül a fantasy világba, és azt hiszi, hogy ő lesz itt a jani, aztán nagyon beleverik az orrát abba, hogy nem.)

Nem hiszem, mivel én szeretem az isekai-t, és jól elvoltam a Re:Zero-val.

Vannak jó isekai sorozatok is, csak általában más elvárásokkal kell hozzájuk állni. Mi a probléma magával a zsánerral?

Módosította Nalenth: 2019.01.14, 18:31

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]