Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * - 3 Szavazat

Goblin Slayer: egy OSR anime

• Válasz írásához lépj be
148 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 18:56

Igazabol nyugodtan olvashatod / animet nezheted.

Sok szemetet megnézek / elolvasok, de ez az egyik téma, amitől messze távol tartom magam, nem érdekel, mekkora az arány.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 18:41

Amikor elkezdődött a mangája, belekezdtem, de gyorsan dobtam is egy fejezet után. Nekem nagyon nem jön be a monster pr0n. Az anime, úgy hallottam, ahhoz képest sokkal visszafogottabb, de egészen biztosan kihagyom.

Igazabol nyugodtan olvashatod / animet nezheted.

Az elhiresult (elhirhedt) elso resz utan egesz normalis fantasyba megy at. Az emlitett monster pr0n nem igazan jon elo (1-2 helyen, par kep erejeig igen, de a hangsuly nagyon nem azon van).

Mintha direkt csinaltak volna ilyenre az elejet, hogy mindenki beszeljen rola.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2063 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 18:19

Elég ütős volt a bevezetés. Mondjuk azon, hogy ez ifjúsági regényből lett adaptálva azon rendesen leakadtam. Én még másfélékre emlékszem. Ebből kiindulva fiatalok bevonzásába a játékra nem igazán használnám. Bár lehet csak én vagyok maradi.

Nem kifejezetten OSR rajongóként, ezt a hentelést egy wfrp játékban jobban eltudnám képzelni és talán a világ darkos ábrázolása is inkább ahhoz közelít. De lehet csak nálam.

Az eredeti Light Novel egyáltalán nem az ifjúságnak íródott. Seinen besorolású, ami szó szerinti fordításban valóban ifjúságot jelent, ám Japánban ez a műfaj a 20+-os férfiközönséget jelenti. Az ifjaknak szánt dolgokra a shounen /shōnen/ műfaj kerül, ha fiúknak szánták és shoujo /shōjo/ ha lányoknak. A seinen női megfelelője a josei, jóllehet ez a legritkább műfaj.

Nem tudom mennyi animét néztél anno A+/Animax korszakban de tipikus shounen pl. a Dragon Ball és a Slayers, shoujo a Sailor Moon és a Kaleido Star, seinen a Cowboy Bebop vagy a GitS. Joseit meg talán nem is adtak.

dezard

dezard

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 18:15

Szia!
Köszi szépen a leírást, az olvasottak alapján el is kezdem nézni :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 16:40

Amikor elkezdődött a mangája, belekezdtem, de gyorsan dobtam is egy fejezet után. Nekem nagyon nem jön be a monster pr0n. Az anime, úgy hallottam, ahhoz képest sokkal visszafogottabb, de egészen biztosan kihagyom.

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 16:22

Elég ütős volt a bevezetés. Mondjuk azon, hogy ez ifjúsági regényből lett adaptálva azon rendesen leakadtam. Én még másfélékre emlékszem. Ebből kiindulva fiatalok bevonzásába a játékra nem igazán használnám. Bár lehet csak én vagyok maradi.

Nem kifejezetten OSR rajongóként, ezt a hentelést egy wfrp játékban jobban eltudnám képzelni és talán a világ darkos ábrázolása is inkább ahhoz közelít. De lehet csak nálam.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 10:53

Üdv!
Tök véletlenül futottam bele, még amikor csak két rész jött ki. Feleségem szombatonként kb. óránként kérdezte, hogy na, kijött már jó fordítással? Régóta az első sorozat volt, amit úgy néztünk, ahogy jött, és nem vártunk senkire és semmire. Egyébként annyira szerepjátékos a sorozat, hogy nincsenek nevek, van Papnő, meg Gyíkember Sámán, stb. és kész. És a kalandozóknak rangjuk van, a világot pedig az istenek kockákkal dobták ki. :) A ruházatok kissé animések, túl csicsásak a páncélok és egyes fegyverek, szal mint a most divatos cRPG-k kb. Valamint minden női szereplő legalább 16-os szépséggel bír, jó részük legalább 100-as mellbőséggel is. Ezeken kívül nem nagyon vannak benne animés jellegzetességek, szóval aki ódzkodik az animéktól, annak is bátran ajánlom megtekintésre. És véres. A szexuális része ügyesen ki van takarva, a vérrel viszont nem spóroltak.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 306 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 09:38

Ez a kezdő epizód kemény volt, mint a bakaszar - biztos, hogy nem nézetném meg kezdőkkel. Nekem jobban bejött a Slayers és az Inu Yasha, ott a szereplők nem voltak ennyire pszichopaták.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 06:57

Régi ‘animésként’ szeretem rajta tartani a szemem a rajzfilmvilágon, hogy milyen új sorozatok, filmek jönnek ki. Bár ritka, de azért a mai napig előfordul egy-egy kiemelkedő darab. Ilyen kiemelkedő sorozat volt az OSR, illetve klasszikus D&D hangulatot meglepően megragadó Goblin Slayer is. A történetet Kannacüki Noborü ifjúsági regényéből a White Fox stúdió adaptálta képernyőre. A sorozat 2018 őszi szezonjában, októbertől decemberig futott a japán televízióban, a Crunchyroll streaming portálon pedig a nemzetközi közönséghez is azonnal eljuthatott.

http://lfg.hu/87132/ismerteto/goblin-slayer-egy-osr-anime/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]