Ugrás tartalomhoz

Trónbitorló újítások

• Válasz írásához lépj be
619 hozzászólás érkezett eddig

John_Gavin

John_Gavin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 170 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 15:04

Eszem megáll, hogy komolyan ebből csinálunk ügyet, mikor olyanokat látni bitin néha, hogy azt már nehezebb ésszel felfogni. Igen, ez most burkolt célozgatás, akinek inge, az vegye fel, bár kétlem, hogy ők olvasnák.

Nah igen erre a részre én sokkal jobban felhívnám a figyelmet,bár pontosan nem tudom Vica mit ért ezalatt de én a tegnap estét szivesen visszaolvastatnám pár moderátorral mert volt hogy csak néztem.
És a témához kapcsolódóan szerintem sem vált még igazán a farm klikkesedő hellyé,de ez ne is változzon.

Ennyi lettem volna.

Hagrar

Hagrar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 15:00

Ezzel amúgy nem tudom mi a probléma...Ha valaki be akar csatlakozni a játékukhoz úgyis arra téved éppen...Ha meg nincs kedve akkor meg úgyse...No meg mikor olyan karaktert alakítasz aki gyűlöli a kastély környékét, az hogy akarnád kijátszani?
Nem tudom most mi a felháborodás oka...

Üdv Hagrar/ Aethar Falastur

Alsander

Alsander

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 14:53

Sziasztok. :sor:

Gondoltam nem írok, de akkor mégiscsak mert látom hogy teljesen el vagy tévedve.(plusz én találtam ki ;) )
Elsőként leszögezem hogy a "farm" nem klikkesedésre lett kidolgozva, hanem hogy a volt karim oda megy haza.
Ebből végül kinőtte magát egy aktuális helyszínre mikor Velnát odabújtattam, szóval azt ne mondd hogy ezt azért találtam ki hogy odategyek egy karaktert akit nem is ismertem akkor még.Sőt a usert se.
Azóta már 5 játékos játszik ott, de azok mind járnak a terembe is csak ez mondjuk egy helyszín azoknak akik abba a sztoriba is játszanának amibe mi.
Az hogy a párocskát megzavarod az max akkor baj ha épp a párocska aludni menne élőben.

Az hogy előitéleted van és megjósolod vajon én mit válaszolok majd ha priviben megkérdezel,hát.... most ezt kommentálni kell? :nyenye: Nem hiszem.

Ha ez a szabály ellen van hogy véletlenül úgy jön ki hogy egy tök jelentéktelen helyszínből aktuális játéktér lesz akkor az én uhm.. anyám. de csak pozitív értelemben.
Ráadásul igen sokaknak van így tábora mondjuk,pl a skaveneknek is ott a barlang hisz ők nem élhetnek a felszínen.Akkor ha valaki oda fog lejárni skavent ölni akkor az klikkesedett megint? :O

Szóval nem értem miért zavarja ez a szemed.

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 14:51

Nos, akkor még egy reakció a témához tőlem is, örvendjen a nép, aztán ha valakinek nem tetszik, U2U, üziküldő, msn, mail, morze vagy füstjelek, vagy amit akar.

Farmosdihoz: ha azt látnám, hogy kiképzésdi megy és megy oda egy csomó karakter, egy szót nem szóltam volna. Azonban a farmon annyit látni(én legalábbis annyit látok), hogy Mehidan öccse és Velna elbeszélgetnek, lovagolnak, Velna kiszökik, etc...

Nincs kiképzés, mert senki se jön. Most épp jött valaki, aki csatlakozni akar, épp most szólsz be, h na, anyátok. Vágom én.
Másrészről igen, Velna kiszökik, mert ez valóban nem mindenkinek kompatibilis hely, és nem vagyok kirekesztő, ezért szökik be a kastélyba , v környékébe mindig, hogy másikkal is tudjon kapcsolatot teremteni. Pfuejj, tényleg. Sajnálom, máskor nem teszi.

megemlíti valaki, hogy minek zavarsz itten minket.

Mások ezért kattannak rám, és kérdik meg üziküldőben. Pl. DE h simán odajössz, akkor sem küldelek el - én pl -, ,ert ez egy olyan játék. Lehet én vagyok gáz.

Omg, meg mertem kérdezni, hogy csak én vagyok-é a buta, vagy tényleg úgy tűnik, hogy lett egy újabb klikkhely, tekintve, hogy speciel az én karakereim közül kb. egynek lenne ott helye, de mert Mehidan-t ugye megölték, az sem ment oda. smile.gif Ennyi...

De ez ugye nem a mi hibánk?

Azért nem kérdezek rá nálatok, mert unom már azokat a válaszokat, hogy "moderátor vagy? - nem - mi közöd hozzá akkor meg?!"

Jelentkezzen már, aki VALAHA, bármikor ilyen reagot kapott volna tőlem. Most úgy komolyan.
Nem ismersz, azt főleg nem tudtad, hogy enyém a kari, szal látatlanban eldöntötted, hogy ááá, úgyis ezt írnám, inkább bepanaszolsz fórumon. Jó móka. A kedvem elvetted a játéktól, azt aláírom.
Mert ez egy nagyon kezdő és bunkó reakció lett volna, és talán ennyire szar játékot nem hozok, hogy ez az elvárható reag. De én egy üzit se kaptam tőled. Ennyi, ezzel én így nem tudok mit kezdeni, de majd beleírom a leírásomba, hogy "Igen, ha akarsz, odajöhetsz játszani hozzám nyugodtan". Ha ez kell.

Eszem megáll, hogy komolyan ebből csinálunk ügyet, mikor olyanokat látni bitin néha, hogy azt már nehezebb ésszel felfogni. Igen, ez most burkolt célozgatás, akinek inge, az vegye fel, bár kétlem, hogy ők olvasnák.

Vica/Velna

Módosította Vica_: 2010.06.20, 14:51

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 14:34

Farmosdihoz: ha azt látnám, hogy kiképzésdi megy és megy oda egy csomó karakter, egy szót nem szóltam volna. Azonban a farmon annyit látni(én legalábbis annyit látok), hogy Mehidan öccse és Velna elbeszélgetnek, lovagolnak, Velna kiszökik, etc...

Bátorkodtam megemlíteni a dolgot. Odatalálás.: Lehet, én vagyok a szégyenlős, de mikor azt látom, hogy egy "párocska" nekiáll játszani, nem feltétlenül "pofátlankodom" oda, mert még én érzem magam rosszul, hogyha megemlíti valaki, hogy minek zavarsz itten minket. Nekem az nyilvánvalónak látszik(bár úgy tűnik, hogy ez CSAK nekem az), hogyha valaki nem csak xy-nal alar játszani, akkor tóparton/kastélyban, azon belül is főként a teremben van, kastély kertjében, mittomén...

Amúgy meg biti kettőnél meg votl beszélve, hogy a kastélyban megy a játék, pont az ilyenek elkerülése végett. Az egy másik dolog, hogy azóta ez a "szabály" már hatmilliószor fel volt rúgva, a fogadóval csak úgy, mint a viking faluval, meg még ki tudja mivel is...

Omg, meg mertem kérdezni, hogy csak én vagyok-é a buta, vagy tényleg úgy tűnik, hogy lett egy újabb klikkhely, tekintve, hogy speciel az én karakereim közül kb. egynek lenne ott helye, de mert Mehidan-t ugye megölték, az sem ment oda. :sor: Ennyi...

Azért nem kérdezek rá nálatok, mert unom már azokat a válaszokat, hogy "moderátor vagy? - nem - mi közöd hozzá akkor meg?!"

Részemről ennyi voltam mára, zárul Miki mókatára...

Navia; Ildi...

Asdaroth

Asdaroth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 211 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 14:20

Üdv!

Az olyan területek, amelyek egyes karakterek "magánszféráját" képezik szerintem még nem hozzák maguk után a klikkesedést. Csak körbe kell nézni mostanság: a városban templom épült, az erdőben táborok, az a bizonyos farm pedig úgy tudom azért létesült hogy kiképzés színhelye legyen (Mehidan user ezt többször ki is játszotta). Amikortól már mások számára ellehetetlenítik a bekapcsolódást játékukba, na onnantól talán már klikkesednek. ;) Eddig szvsz nem volt ilyen probléma. :sor:

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 13:53

Ha jól értettem, a terem felé feltűnt Deatre és Dzsili is... Ez talán nem a mi gondunk, hogy elkerülték (?) egymást.

Másfelől, a farmot megtalálta már Rezrex, Aethat, meg ki tudja még ki is. Bárki más is megtalálhatja, elvileg nem nehéz. Velnával megjegyzem, mint eddig legtöbbször, most is elindultam volna a terem felé, de Tiria a farmnál talált meg bennünket, így hát ott játszunk.
Hovatovább, eddig többször, többen is rám kattantak üziküldőn, hogy vagy csatlakoznának, vagy csak úgy játszanának velem. Ha tehettem, ennek eleget is tettem... Valamiért nem rohantak egyből fórumra...
Nem tetszik, és ennyi kukkoló van, alakíthat valamit a teremben is (mint, ahogy erre példa is van épp most is...). Vagy ki is lehet bannoltatni, amiért ilyen csúnya klikkesedő izé vagyok.
Habár én úgy érzem, vannak mások, akik jobban megérdemelné, hogy napi fórumtémává legyenek, de már úgyis kezdtem aggódni, hogy ennyi bitizés után még mindig nem citáltak fórumra.

Velna

Nesta_Torrine

Nesta_Torrine

Rowon Kapitánya

• Fórumita
  • 1312 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 13:01

Indítvány elutasítva. Kukurujsza Jocó és válogatott cimborái a földeken dolgoznak (ár- és belvíz károk), nincsen idejük gazdapártot vagy tsz-t alapítani.

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 12:56

Mert ez egy új klikkesedő terület. :sor: Farmon eddig még senkit se láttam ;)

Amúgy meg erről kifejtettem a véleményem... ha őrizgetni, pátyolgatni akar a karakterem és csak egy bizonyos valakit, akkor azért nem bitire jövök föl, hanem msn-re :nyenye: Node mindegy, ezt nemrég már sokszor elismételtem, most megtettem megint, köffe a felhomályosítást ^^

Amúgy indítványozom, hogy Nesta regelje vissza a rúnázott kapás karakterét. :hc:

Adelina

Adelina

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 484 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 12:51

Észrevételem szerint a nemrég elhunyt, elvakultan keresztény paplovag költözött arra a farmra, most az öccse lakik ott, és ott őrizgeti Velnát, akit a druida ki akar nyírni, ezért folyton támadja.

Nem volt bajom vele eddig, hisz vannak magánszobák, meg az erdőben is magánházak, magánterületek (ebből az egyik legrégebbi ugye az amazon erdő, bár az már fórumon is van), de mostanság kicsit ez is kezd elhúzni a klikkesedő terület irányába...

Bár hogy ez miért is lenne újítás, azt azért megkérdezném ;D

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.20, 12:43

Nyahm... most kicsit más témában, bár talán ideillő...

Nem tudja valaki, hogy mi ez a farmolósdi bitin? Csak mert mostanság folyvást látom, de nem tudom, hogy ez most klikkesedő hely akar-é lenni, mint régebben az a fogadó, meg a viking falu, vagy valami játékbéli szerepe van, amiről nem tudok, vagy micsodácska...? Szóval ha tud valaki valamit, az közölje már velem, pls :sor:

Navia; Ildi...

Adelina

Adelina

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 484 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.16, 13:30

Huh, na megint írok...

Morak: Arra utaltam azzal a mondattal, hogy mint mindenki, én is saját magamból indulok ki. Itt pedig nem arról volt szó, hogy Terál szintű háborúzást játszok vagy nem játszok, hanem arról, hogy van itt 20+ terület, ha mindegyikre kerül egy vezető, az 20+ User. Ha az NJK seregeket szorgalmazom mindenáron, azzal egyrészt azokat a játékosokat szívatom, aki ugyanúgy áll hozzá, mint én, azaz szép és jó a taktika, meg a sereg, meg az a sok probléma, amit ugye, Scipio szakértő módon leírt, de ha minden topicban erről szólna a játék, az egyrészt unalmas lenne, másrészt lehet, hogy a júzerek 90%-a nem értene hozzá, nem élvezné a játékot, szóval hülyeség ezt erőltetni. A JK-JK elleni harcok legalább változatosak lehetnek, hisz más ereje van egy fegyverforgatónak, és más egy mágiahasználónak, stb, stb, stb. Ha pedig valakik nagyon sereges harcot akarnak kitalálni, hát megadhatjuk, hogy X User, a Királyi Vadaspark Ezeréves Tölgyfájának Otthonát Védője hajlandó sereggel is játszani a védekezést, és akkor Y, aki meg akarja szerezni a Királyi Vadaspark Ezeréves Tölgyfájának erejét, az megtámadhatja, és ha Sereggel akar játszani, akkor Sereggel támad. És tádá, máris csatározhat, AKI AKAR. Teccikértenialényeget? :sor: Olyat játszunk, amit mindkét fél szívesen játszik, és lehetőleg élvezi is. :)

Scipio: Ezek az übertáp júzerek kapcsán gondolkoztam azon, hogy kellene valami királyfüggetlen "felsőbb hatalom", akármelyik mod kezében, vagy akár semleges mesélőében, aminek az a lényege, hogy ha Pistike elkezd túl sok veért vedelni, és jól tartott csirkének képzeli magát (avagy tápos), akkor ez az illető "hatalom" lecsap, rendet tesz, aztán jól van. :D Bár erre az esetre szerintem bármelyik moderátor is rácsaphat Pistike körmeire a vonalzóval, hogy ne gépeljen hülyeséget. :) Főleg, ha úgy látjuk, hogy a cél nem a játék és a szórakozás, azaz persze, az a cél, de csak a saját részére biztosítja mindezt, ellenfele kárára, aki már csak idegeskedhet ezen.
A javaslatot meg akkor megfontolom, bár ha sikerülne utolérned a játékost valahol, akkor nem bánnám, ha szólnál nekije, vagy csak megemlítenéd. :)
De ha Te magad személyesen vállalod a szerepet, hát nem fogok hisztizni, sőt :langol:

Nimue: Az Erdőjárók esetében is az Erdőjárók júzeri hozzáállása fog számítani. Alapvetően semleges területnek tartom, hisz van ott sok olyan lény is, akik függetlenek a királyságtól, stb, stb, stb, és jelenleg az az erdőjáró csücsül majd az élére, már ha lesz ilyen, amelyik akar, amelyik úgy tesz, stb, stb. :D Illetve, az Erdőjárók Sátra és a Stonehenge, ami ugyebár a Druidáék gyülekezője, lazán alkothat egyfajta Erdővédelmi szövetséget, akik kaphatnak Királyi támogatást, hiszen fontos az erdők békéjének és biztonságának védelme, még Őfelségének is, és máris van játéklehetőség a zsiványok ellen, akár totálisan függetlenül a királyságtól, hisz minden druidának és erdőjárónak érdeke, hogy ne mészárolják az őzeket, szarvasokat, vaddisznókat, és megmaradjon az erdő békéje és rendje, stb, stb. :vitatkozik:
A javaslatodat arról nem támogatom, hogy vonjunk bele mindenkit, hisz nem akarok erőszakos lenni. Pont azt írtam eddig is, hogy az a cél, hogy mindenkit szórakoztasson a játék. Akit nem szórakoztat, hogy választania kell, vagy bujkálni*, azt ne kényszerítsük már erre...
*ami azért hülyeség bizonyos fokon, mert Adel pl. tiszteletben tartja a semleges területeket, és nem bántja őket, elvégre legalább nincsenek ellenük, bár akkor is igyekszik majd elérni, hogy a semlegesek mégis őt akarják majd támogatni... :langol:
Például az amazonoknak is vannak olyan termékeik, amiknek előállítására csak ők képesek, mert saját, ezekkel pedig lehet kereskedni, stb, másrészt pedig ha a semleges területekre mindkét fél fúj, akkor mindkét oldal támadná, és nem érné meg semlegesnek lenni, a cél pedig pont az, hogy kimaradhassanak ebből.
A hadászati gondolatmenetedet én nem éreztem hülyeségnek, sőt, tény, hogy a Bástyák, ha épek, bármikor mehetnek a Vár védelmére. :langol:
Egyébként nem akartam fizikai területekhez kötni a területfoglalósdit, mert szerintem jelen helyzetben az csak kavarna, meg kell folyton térképezni, hogy akkor minek mi a szomszédja...

Vica gondolatmenetéhez viszont hozzáfűzve ezt, maradhatunk abban is, hogy elvileg támadható, aztán max. szív egy nagyot az ellenség, ha felelőtlen volt :langol:

Kyl: A kérdéseidre továbbra is keresem a választ, igyekszem kigondolni és jól összerakni mindent, és amikor lehet, Morggal egyeztetni is, mármint hogy ő mit mondott, miről tud, stb, stb... Amíg még nem 100%-os a "világleírás", addig ezeket nem egyszerű átgondolni. :langol: Még az is lehet, hogy várunk a területosztással, és a megmaradóakból kapsz egyet Kyllel, hogy "ott volt a mocsár", a Csonttoronynál pedig lehet, hogy beültetünk egy másik JK-t a toronyba, és akkor az orkokkal együtt kell működnie, vagy valami. Egyelőre ezek lehet, hogy kicsit húzódnak, sajnos, hisz sok embernek kell játékot teremteni, és egyelőre még egyedül vagyok, hisz az alapokat építjük :S
A területfoglalással kapcsolatban, hiába szomszédos a terület, attól még "elmész otthonról", nem lehetsz egyszerre két helyen, és ahhoz, hogy megvédd a területedet, vissza kell vonulnod a támadásból, mellesleg a két terület egybevonva számilag ugyan egy, de ilyen szempontból kétszer akkora. Topicösszevonást semmiképp sem akarok, és ha összevonást beletennénk, akkor már számozni kellene, hogy mi mekkora terület, stb, stb, stb, és figyelembe venni, ami csak bonyolít. Maradjunk az egyszerűségnél, minden topic egy egység, elfoglalhatsz kettőt, ha sikerül, ugyanazzal a karival is akár, ezek lehetnek is szomszédok akár, de nehezebb lesz két egységnyi területet védened egyedül, mint egy egységnyit. :langol: És innentől érvényes a lentebb írt szabály, a két terület birtoklása egyazon karakterrel.

Remélem, nem hagytam ki semmit, szóljatok, ha mégis. :langol:

Kylwog_De_Lamar

Kylwog_De_Lamar

Kyr hatalmas

• Archívum
  • 617 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.15, 07:34

Sziasztok.

Elsőkörben: a kastély és környéke topic ad otthont Kylwog karakteremnek, és birtokának. Azután Grusnik pedig ugyan a csottorony topicban lakik Csonttörő létére, de magát a tornyot kerülik, és csak a környező vidéket lakták be. Így tehát, nem tudom hogy ezzel a két topiccal mi legyen. (Jut is eszembe a senki földjén pedig Dryen karaktere lakik a salyát várában, gondolom udvartartással, és városokkal, birtokkal, ami egy régebbi játékra vezethető vissza.) Szóval, nem tudom pontosan meghatározni a saját helyzetemet. Mert ugye Grusnik címet kapott a Adeltől, és helyet az álltalam kitalált és megszemélyesített orkoknak, goblinoknk, félorkoknak, és egyébb lényeknek akik ott laknak, azzal hogy védik a határt, de lefixálva nem lett semmi. Kylwog birtoka is csak egy kreálmány, hasamra ütöttem azt mondtam valahol van egy mocsár amiből szabályozással, és sok munkával földek kinyerhetők, folyószabályozással művelhetők, és akkor lesz rajta egy birtok... De akkor még nem tudtam a térkép létezéséről, és lehet még csak mocsár sincs az országban. Ezeket szeretném akkor tisztázni, és a helyzetemet is ebben a játékban. Mert szeretnék azért részt venni a játékban. (Remek bizonyítási lehetőség, bizonyos emberek felé.)
Második Körben: Jónak igérkezik az egész. :buszke: Viszont szeretnék kérdezni. Ha mondjuk egy jk, foglalni akar megyét, akkor a régit ugye nem adja fel, és elég sansszos hogy a szomszédságát próbálja elfoglalni, akkor tehát kettő nem olvad össze, és már két helyet kell vezetnie, vagy át kell adna egy másik jk kézbe az irányítást, akit hűnek gondol a saját frakciójához? A másik pedig hogy a fejlesztések milyen ütemüek lesznek ha lesznek, és ugya az ilyen helyzetek mindig hoznak magukkal egy kis technológiai fejlődést is, ha lesz az milyen mértékü és irányu lesz?

Ennyit szerettem volna. További szépeket.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.14, 15:33

Nopersze az ember-ember elleni harcoknak is megvan a hátulütöje, kökemény korrekt useri hozzáállást igényel, különben azt veszitek majd észre, hogy csak tápmágusok/atomnekrók/démonlordok/ősboszorkák/szuperakármik lesznek a "honfoglalózók" között, mert egyszerű ember, seregek nélkül úgyse áll meg ezek ellen, legyen akármilyen überkirály szerepjátékos :buszke:

Üdv!

Szerintem a Trónbitorlón ez, huzamos ideig elkerülhetetlen. Rövidtávon esetleg. Igazából, még a tápkodás sem gond, mert emlékszem még régen, hogy ha valaki huzamos ideig tolta a halhatatlan, sebezhetetlen, megüthetetlen, de mindenki mást mindig eltaláló és megölő "játékát" akkor egy moderátori karakter valami gárda, vagy őrség nevű csapat belépett, és egy reaggal lerendezte, egyszersmind bannolta is a renitenst. Nyilván nem azonnal, elvégre még a legaktívabb moderátori korszakban sem volt olyan, hogy azonnal elérhetőek voltak a moderátorok. Nincs ezzel gond. Ha az aktív modot...vagy modokat, kellő számú user riasztja, akkor neki kutya kötelessége kivizsgálni a panaszt [régen is illett a panaszhoz csatolni a logot], és ha indokoltnak találja...akkor intézkedni.

Ennél fogva, ha valakinek igénye van egy gépelős Total War-hoz...akkor lelke rajta. A Bitorlón bármilyen jellegű játékot, csak kellő számú toleranciával, korrektséggel és hozzáállással lehet élvezhetően játszani.

Tisztelettel:
Morak

Diabolis

Diabolis

Tanácsnok

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.14, 14:29

Vsz aki nem akar ebben részt venni, az nem ír fejlécet, vagy másik fejlécet használ és kész. Szerintem ebbe ne kényszerítsünk senkit bele. Pláne ne az újoncokat.

Nimue

Nimue

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 168 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.14, 14:20

Nem feltétlenül kötelezően...elvégre az "élő" játékban, bitin, a trónteremben...nos a trónterem azt hiszem semleges. Az újoncok, meg a legtöbb kari ott játszik. Persze bukkanhatnak fel ott lázadók meg királypártiak inkognitóban, kicsalhatják az újoncot a teremből teszemazt az erdőbe és akkor válaszút elé állítják, de ha nem akar megállapodni sehol, akkor maradhat semlegesnek. Nehéz lesz ugyan, mert egyik fél sem szereti ilyen helyzetben ha vannak "léhűtő semleges mihasznák", de a karija így végeredményben a harcoskodás lényegéből kimarad, és mégse fogja úgy érezni, hogy egyszerűen kizárják a játékból.A semleges területeken pedig biztonságban lesz. És a játék folyamán még mindig történhet vele valami amitől hirtelen megváltozik a véleménye és höjj de felcsap lázadónak vagy királypártinak. Ráadásul félelem nélkül bekapcsolódhat a játékba mert semlegesként eleve a szélén topog,úgyhogy meglesz benne a biztos tudat,hogy szívesen látják. Szóval, na...érted... :buszke:

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.14, 13:44

Úristen, legrosszabb félelmeim válnak itten valóra, és Eja megjelent a fórumon. XD
Természetesen felhasználhatják, ha akarják/tudják.

Egyébiránt én úgy hiszem, hogy az nem gond, ha a fő vár, stb, támadható.
Mert pl. elmenekül a király-királyné, elfoglalják a várat, stb. De hát sok királypárti terület maradt, ezek most fellázadnak, és király vezetésével visszafoglalják a kastélyt, vagy bujkálnak kicsit, várják az alkalmas időpontot, stb, és aztán egyszerre csak visszatérnek. stb. Megosztott mindenki mert esetleg valahol máshol elkezdenek uralkodni, kiadni törvényeket, meg stb-stb, amik ellenkeznek a lázadók királyáéval, meg aki amit akar.

A mindenkit vonjunk be kötelezően dologgal viszont abszolút nem értek egyet, mert nekem pl van olyan karim, aki egy ilyenbe ne tudna belehelyezkedni, stb. Újoncként meg lehet, eleve nem is regelnék. Had döntsék el, tetszik-e nekik, akarnak-e ilyet játszani, meg stb-stb. Szerintem.

Vica

Nimue

Nimue

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 168 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.14, 11:21

Nyahm, végre valahára bekuttantottam én is ide ;)

És tökjók az ötletek :) Tényleg jó volna a fórumot is beindítani egy kicsit, főleg ha nagyszabású játékokra készülünk, de amúgy annyit megjegyeznék, hogy szerintem az Erdőjárók sátrának semlegesnek kéne lennie. Nem tudom, hogy az kié/mié, vagy hogy mi alapján döntitek el, de szerintem az erdőjárók mindig is semlegesek voltak... Vagy ha ehhez hozzá tartozik maga az Erdő is, akkor vagy semleges, vagy lázadó...vagy lázadó ÉS semleges...elvégre mindig az erdőben szoktak lenni a zsiványok, banditák, útonllók, királyköpködők, akik igyekeznek elfogni és kifosztani az udvarba igyekvő hintókat, meg a futároktól elkobozni a leveleket stb. De mondom, nem tudom hogy mi alapján válogatjátok össze a területeket, minden esetre ez csak egy javaslat :)

Uhm, és ha már belekezdünk ebbe a fajta játékba, akkor szerintem módosítsuk magának a bitinek is az arculatát addig, amég nem születik valami végeredmény. Már csak azért is, mert tökjó ez az ötlet, de akkor lenne igazán hangulatos, ha ez MINDENKIT érintene, az utolsó muslicáig és népművészeti cserépedényig (Eja? Bevállalod?Megeteted magadból az egyik vezért ééééés *balladai homály* :sir: ;) ;) ) kivétel nélkül. Tehát az újonc, vadidegen karaktereket is tények elé állítják a csoportok, hogy na apukám vagy királypárti leszel, vagy fellázadsz, vagy mehetsz bujkálni a semlegesekhez de akkor mindketten acsargunk rád. Persze vadidegeneknél gondolom attól függ,hogy melyik csoporthoz áll, hogy melyikhez találkozna össze először...vagy ha nem tetszik neki valami, akkor szökik és bujdosik. Nem hiszem, hogy nagy fujjogás és köpködés lenne belőle, elvégre az ilyen fajta játék színt hoz a "szürke hétköznapokba" és különben is, a békeidők olyan uncsik tudnak lenni.....Persze ez esetben kéne valami könnyen elérhető, feltűnő helyre kitenni egy rövid, vázlatos tájékoztatót a főoldalra, amiben az is benne van hogy a fórumon melyik terület milyen ésatöbbi, esetleg egy röpke útmutatót is véshetnénk bele hogy egyáltalán a fórumra hogy jut el az illető és hogyan használhatja. (Mert én pl kezdő fejjel azt se tudtam hogy van a világon ilyen :sor: Aztán meg amikor megtudtam hogy van, akkor egy csomói ideig csak álltam értetlenül, mert azt hittem hogy a karim nevével és jelszavával ugyanúgy mint a játékban, itt is automatice be tudok jelentkezni...lehet hogy csak én voltam ilyen ;) , de hátha nem :sir: )

Ami meg a hadászati cuccost illeti, szerintem is jó úgy, hogy a várakat csak azután lehet támadni, miután az összes környéken levő szövetséges területet kiiktatták. Mert nem tudom, szerintem nem volna egy életbiztosítás. Tegyük fel hogy a lázadók rászánják magukat, és nekimennek a királyi várnak úgy, hogy közben az összes bástya meg akármi ép és sértetlen,tele királypártiakkal. Harci helyzetben minden érzék ki van élesedve, ha gyanúsan mozdul egy fűszál már ugranak hogy "Ott lapul az ellenség", úgyhogy nincs az a hadsereg/csapat, aki tökéletesen észrevétlenül eljuthatna ellenséges területen a várhoz ostromolni. Valószínűleg előbb-utóbb hírét vennék a mozgásnak, az összes szövetséges terület népe rohanna a várnak segíteni, és egyszerűen összemorzsolnák az ostromlókat. Vagy pedig az útjukat állnák, és kénytelenek lennének mégis előbb a többi területtel rendezni a nézeteltérést. De az is lehet hogy csak az agyamra ment az a néhány kalandfilm amiben némi harc is van meg a sok regény és ezek helyett szakkönyveket kellett volna olvasnom,mert még az is meglehet hogy most gigantikus marhaságokat gépeltem ide :buszke:

Na ennyi most, remélem azért valami építővel is sikerült hozzájárulnom a nagy tervezgetéshez. :(
Pajpaj

Scipio

Scipio

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 823 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.13, 22:41

KicsiÁrtatlanFehérVillamos :buszke:

Adel: Jahm, létezik Polgárok, igen, legutoljára a Dalnokverseny-es szárnypróbálgatások idején írogatott szépeket ;) De ahogy megpislogtam, a fökarijával ugyan benne van futó játékban, de oda se írt vagy két hónapja, szal azt nem mondanám, hogy aktív is. Nem is javasoltam, csak véleményt mondtam a két ilyen jellegű, már létező "karakter" userének szvsz-i alkalmassága közt ;)

Erik: Szvsz Adel még a legelején leírta, hogy lehet olyan szerepet vállalni, aki csak elfoglalgatja az adott területeket, de nem ő lesz az adott birtok őrzője aztán. Ez elég jól lefedi egy hadvezér/főparancsnok hatáskörét, szvsz, és még NJK seregek sem kellenek hozzá... ;)
Amúgy meg...hiába ért valaki a "stratégiához" IRL, hiába szereti a történelmet, hiába játssza ki az utolsó katonáig a seregét, nem ér semmit, úgyis elöbb utóbb jönnek a számmaldobálózások, meg a tápkirályok. Tapasztalat, voltam én már Teral Marsall, és vért izzadva vettünk rá mindenkit, hogy az utolsó emberig magyarázza meg a seregei származását, ellátását, mindent, aztán egyszer csak jött egy sötételf és beírt egy ötvenes számot, és mögé azt, hogy csatamágus, mindenféle korrekt magyarázat nélkül, és onnantól kezdve az övé lett a legerősebb sereg Teraliaban. Akkor adtam fel végleg a reményt...

Nopersze az ember-ember elleni harcoknak is megvan a hátulütöje, kökemény korrekt useri hozzáállást igényel, különben azt veszitek majd észre, hogy csak tápmágusok/atomnekrók/démonlordok/ősboszorkák/szuperakármik lesznek a "honfoglalózók" között, mert egyszerű ember, seregek nélkül úgyse áll meg ezek ellen, legyen akármilyen überkirály szerepjátékos ;)

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.13, 06:40

Nem vagyok Napóleon, vagy Caesar, de még csak Nagy Sándor sem, hogy ismerjem ezeket a hadvezetési dolgokat, módszereket, akármi. Igaz, elvileg tudnom kellene, mert elvileg lenne érzékem az ilyesmihez...

Szia Gala/Adelina Királyné!

Az a nagy harci helyzet, hogy királyként illetve a király feleségeként nem rossz, sőt egyenesen előnyt jelent ha értetek/értesz a hadvezetéshez, de azért vegyük figyelembe, hogy a legtöbb uralkodó tart főtiszteket [marsall/tábornok/tábornagy/dandártábornok/ezredes...stb. és ezek feudális/steam-punk megfelelői], hogy vezessék számára győzelemre a királyi hadakat.

Mit akarok ezzel mondani?

Ugyanúgy, ahogy mágia terén nehezen támadható a karaktered mert beírod, hogy "Adel ezt így, azt meg amúgy védte ki..." csata esetén elég megírnod, hogy X% veszteséggel a kinevezett főparancsnok megnyerte vagy elvesztette a csatát (nem lehet mindig nyerni...és arra is kevés példa van, hogy valaki csak veszít...tartsuk észben).

Ha meg nagyon megbízol egy JK-ban, akkor kinevezheted főparancsnoknak. Megbeszélitek, hogy pontosan mekkora haderővel gazdálkodhat, és nem csak létszám, de fegyvernemek terén is. Milyen unfair lenne ha valaki úgy játszana, hogy "Hát, ha már királyi csapataim vannak akkor sárkánylovasok támadnak fentről, mumakil lovasok a földön, acélgólem gyalogsággal megtámogatva, és az összes elemi mágia főmagisztere a csatatéren van az akolitusaival, emellett még 300.000 zsoldos, mert kell hús a pogácsába..." :)

Na lényeg, hogy nem kifogás, hogy nem értesz a stratégiához, uralkodóként jogod s kötelezettséged kinevezni valakit seregeid élére. Pont.

Tisztelettel:
Morak

U.i.: Remélem nem veszed támadásnak.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]