Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Cyberpunk 2020 életvitelek

• Válasz írásához lépj be
8 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7928 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.27, 14:03

(Addigra talán még a már régen beígért repülő autók, légdeszkák és a magukat befűző cipők is megjönnek, nem beszélve az időutazásról!)

Most jöttem a jövőből, és semmi ilyesmi nem volt ott...  :ora:

Fonix

Fonix

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.27, 08:13

Szerintem várjunk egy évet és írjuk le, hogy hogyan élünk... :D
(Addigra talán még a már régen beígért repülő autók, légdeszkák és a magukat befűző cipők is megjönnek, nem beszélve az időutazásról!)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.21, 21:22

Kicsit számolgattam, végül is 2019 van, és arra a meglepő eredményre jutottam, hogy egyszerre vagyok középosztály, koporsószállóvendég és gazdag. Szép nagy helyet bérelek jó, bár félreeső környéken, meghívni nem nagyon szoktam senkit sehova, legfeljebb magamat a sarki kínaiba, meccsre nem járok, csomó koncertre igen, tévém meg nincs és marhára nem értem, mitől akkora létszükséglet, hogy benne van minden fogyasztói kosárban (neten megnézhetsz bármit). Haverjaim általában családfenntartók és/vagy jól menő céges alkalmazottak, testőröm még nem volt, rocksztár koromban még lehet.

Bár tulajdonképpen Cyberpunkban se lehetetlen összerakni még a hivatalos szabályok szerint sem.

Moderate zone (feltételezem nem a golyókat kerülgetve jutsz haza rendesen), tippre mondjuk három szoba. Eddig 1200 eb, ha bérled.

Kaja feltételezem a Good prepack magasságában, a sarki kínait említetted, nem a Gundelt (bár ma gyakrabban eszünk friss kaját, mint jövőre, de annak ma kb. a libamáj lenne a megfelelője). +800 eb

Ha külön számoljuk, a sarki kínai mondjuk havonta kétszer, két főre (Fast Food Meal 5), +20 eb.

Tévéd nincs, megspóroltál 40 eb-t havonta, de víz-villany és bankszámla feltételezem van, +120 eb. Netet én bele szoktam venni ebbe, de hivatalosan ha jól emlékszem, 10 eb/hó. Telefonod feltételezem van, +100 eb.

Mondjuk heti egy koncert, darabja 50 eb, +200 eb.

Szóval eddig a hivatalos Cp szabályok szerint 2450 eb. Plusz egyéb kiadások (közlekedés, egyéb szórakozás, ruhák, stb.).

A fenti kategóriák alapján ez már erősen inkább Középszintűnek számítana.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.21, 19:33

Shadowrunban 3-ban bármikor összerakhatod! :D
Én nagyon szeretem azt a rendszert, de itt nem éreztem szükségét ilyen mértékben importálni.

Egyébként jellemzően mi is mindig mindent számolunk.

Módosította Thirlen: 2019.01.21, 19:36

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.21, 19:28

Kicsit számolgattam, végül is 2019 van, és arra a meglepő eredményre jutottam, hogy egyszerre vagyok középosztály, koporsószállóvendég és gazdag. Szép nagy helyet bérelek jó, bár félreeső környéken, meghívni nem nagyon szoktam senkit sehova, legfeljebb magamat a sarki kínaiba, meccsre nem járok, csomó koncertre igen, tévém meg nincs és marhára nem értem, mitől akkora létszükséglet, hogy benne van minden fogyasztói kosárban (neten megnézhetsz bármit). Haverjaim általában családfenntartók és/vagy jól menő céges alkalmazottak, testőröm még nem volt, rocksztár koromban még lehet.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.21, 19:18

Dehogynem, mi mindig pontosan számoljuk, mennyit költünk fogadóra. (Később kőhajító, magánfürdő, színház, flotta, varázslótorony, ilyesmik.)

Módosította Marvin: 2019.01.21, 19:19

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1764 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.21, 18:44

Igazi oldschool életérzés.
Az utóbbi évek játékai már egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy hogyan él a karakter.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.21, 12:44

Köszi a munkát. Rég játszottam Cp2020at örülök h még mindig van olyan aki melót tesz bele

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.21, 11:43

Az alábbiakban kísérletet teszek annak vizsgálatára, hogy a Shadowrun életvitel kategóriái hogyan működnének Cyberpunk 2020 szerepjátékban. Árak és egyéb számszerű értékek terén lehetőség szerint a hivatalos adatokat használtam. Gondolkodtam egy árnyaltabb, a Sprawl Survival Guide részletességét megközelítő rendszeren (figyelembe véve pl. a különböző szerepek havi fizetését, stb.), de őszintén szólva nem hiszem, hogy ennél mélyebben belemenni indokolt lenne. A kategóriák nem tartalmaznak pl. telefont (400+ eb egyszeri és 100 eb havi költség), közlekedést és ruhákat, bár néhol javaslatot teszek a hangulatában hozzáillő öltözködésre. Részletes ruhaárak a Chromebook 4 végén (p. 66.) találhatóak.

http://lfg.hu/87228/rpg/cyberpunk-2020-eletvitelek/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]