Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Warhammer Fantasy Roleplay 4th Edition ismertető és kritika

• Válasz írásához lépj be
28 hozzászólás érkezett eddig

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.27, 14:18

Én a legutóbbi WHFRP-s beszámolóm során úgy vettem észre, hogy csökken az érdeklődés az ilyesmik iránt. Aztán a karácsonyi szezonban leültem megírni egy újabb adagot, de végül elakadtam (többek között azért, mert borús gondolataim támadtak arról, hogy vajon hányan fogják elolvasni).

Ha rá tudom venni magam, akkor esetleg befejezem és elküldöm, de a sok meló vs. kevés olvasó kombináció nem túl motiváló... :drama:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.27, 12:34

Most hiányozni kezdett egy igazi jó kis játékbeszámoló. :( Régen jók voltak.

Bárki küldhet, szóval hajrá! :sor:

(Tavaly nyáron kaptuk az utolsót.)

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.27, 11:53

Most hiányozni kezdett egy igazi jó kis játékbeszámoló. :( Régen jók voltak.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.26, 13:34

Warhammer Fantasy alapok gyorstalpaló magyarul + a csatorna további kapcsolódó videói

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4200 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.26, 13:05

Korábban lebegtették a kérdést, illetve volt egy mondás, hogy a Káosz Szemében van a WFRP világa is (ami sosem volt a Föld), de egy ideje már az a hivatalos, hogy két külön univerzum.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.26, 11:32

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a Warhammer Fantasy világa hogyan viszonyul a Warhammer 40k univerzumához? Mert olvasom, hogy van káosz, meg Slannek, meg ilyesmi, a térkép meg majdnem a Földre hasonlít. Szóval, akkor ez a mi múltunkban, vagy jövőnkben (ami a 40k múltja) játszódik? Vagy ez olyan dolog, ami soha nem lett kimondva?

https://warhammerfantasy.fandom.com/wiki/Warhammer_Wiki?file=Warhammer_olde_world_map.jpg

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4200 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.24, 17:41

Hardcore WFRP1/2 játékosok azért nincsenek annyira oda érte, elég megosztó lett a fogadtatása. Legnagyobb hibájának általánosan a rossz szerkesztést hozták fel (elszórt szabályok, hiányzó kiemelések, nem egyértelmű fogalmazás). Az újak, akik keveset játszottak, inkább a 4-est preferálják, a régiek meg inkább beépítik a nekik tetsző változtatásokat (pl. a mínuszos összemért próbák a "whiff" faktor csökkentésére) a saját játékaikba.
Elég sokat játszottam és meséltem az 1/2-vel, a 3-mal párszor próbálkoztam, de elbuktam rajta (el is adtam), a 4-est viszont megvettem, de még nem néztem át.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.24, 10:44

Tetszetős, köszönet érte :) .
Tulajdonképpen akkor pár változást leszámítva vissza a régi kerékvágásba, WHFRP 2.5 :) ?

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6394 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.24, 10:24

A Warhammer Fantasy szerepjáték 1986-os első megjelenése óta változatos utat járt be. Minden kiadás más kiadó berkeiben készült. Az előző, 3. kiadásban eltávolodtak a “klasszikus” szerepjátékos formátumtól, és társasjátékos elemek is megjelentek a dobozos kiadásban. A legújabb, 4. kiadás a Cubicle 7 gondozásában visszatér a “klasszikus” irányba, és az alap szabálykönyv ismét “csak” egy könyv, kártyák és jelölők nélkül.

http://lfg.hu/87271/ismerteto/warhammer-fantasy-roleplay-4th-edition-ismerteto-es-kritika/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]