Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Online kampánykezelő magyarul? Kanka.io!

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

kavarajavarava

kavarajavarava

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.26, 18:27

Na most akkor melyik legyen?! :) Ezt a térképes dolgot érdekesnek találom itt a screenshotok között. Valaki tud mondani róla vmit? Ilyet nem lehet a kankán?
Már elkezdtem kidolgozni a kampányunkat a kanka.ion és nagyon sok idő bepötyögni mindent. Ráadásul vannak funkciók, amiket nem tudok kihasználni és zavarossá teszi a dolgot (kapcsolatok, hierarchizálás)
Nektek nincsenek ilyen tapasztalaitok?
Illetve tudtok mondani olyan dolgot, ami konkrétan segít játék közben? Inkább naplózásra tudom egyelőre használni.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.19, 19:52

Nemrég nyílt ez is: Chronica. Ez valamivel részletesebbnek tűnik, ha arra van igény.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 16:48

Hm, tényleg, de már a ticket-ek között van ez a fejlesztés is! :)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2903 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 15:32

Elvileg a profilodban a Layout (elrendezés) fülön beállíthatod a dátum formátumát.

A kampányhoz definiált fantasy naptárat nekem nem abban a sorrendben használja. :(

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 15:28

Elvileg a profilodban a Layout (elrendezés) fülön beállíthatod a dátum formátumát.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2903 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 14:35

Én most változtatható sorrendű dátum formátumra vágyok. :)

"12 Olvadás hava 1482"

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 13:49

Így van, teljesen rendszerfüggetlen. Amit kiemelnék, az a folyamatos fejlesztés. Most például egy felhasználó javaslatára egy olyan új fejlesztési ötlet került fel a listára, hogy minden bejegyzésnek saját tulajdonosa lenne, így az engedélyeket még fejlettebb módon lehet majd szabályozni.
Szóval, ha valamit nem lehet benne csinálni, van nem úgy, ahogy szeretnéd, támogassa a csapatotok havi 1 dolcsival a fejlesztőket, és írd meg a gondolataidat a Discord-szerveren. A jó ötletekre nyitottak.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2903 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 11:30

Aha, meg tudom erősíteni, szabályokat nem igazán támogat a dolog. Sztorit, fluffot, lore-t lehet leírni benne, kitűnően.
Illetve, lehet szabály template-eket definiálni benne, de elég bénácskán. (Pl. hogy minden PC tipusú entitáshoz legyen egy STR, DEX, CON, INT, WIS, CHA, hp tulajdonság rendelve). Ezek szabadon definiálható sablonok, és sok értelmük nincs is talán.

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 10:18

A cikkben végig D&D-s szakkifejezéseket olvastam, és a képernyőkép is gyanús, ezért rákérdezek: ez csak D&D-hez jó?

Amennyire en latom, teljesen rendszerfuggetlen, meg a karakter szekcioban sem talaltam stat reszleget, minden "free text".

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7964 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 08:53

A cikkben végig D&D-s szakkifejezéseket olvastam, és a képernyőkép is gyanús, ezért rákérdezek: ez csak D&D-hez jó?

5 perc nyomkodás alapján nem. Elég szabadon paraméterezhető benne szinte minden.

Egy félperces regisztrációt szerintem nyugodtan rááldozhatsz, akkor biztos, hogy pontosabb képet fogsz kapni, mint így, másodkézből.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 290 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 08:48

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2903 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 07:12

Éljen!
Pár hete, az új kampoányom indítása kapcsán találtam a Kankára, nagyon tetszetős darab. Jó kis meglepi lett, hogy pár napra rá hirtelen magyar felületet is kapott...
Kösz, srácok!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.18, 07:10

Gyakran felmerülő kérdés a szerepjátékos szcénában, hogy ki hogyan jegyzetel a játék alatt és után. Polcainkon félig-meddig teleírt füzetek emlékeztetnek a régi kampányokra, de ma már azért számos lehetőség van arra, hogy jegyzeteinket digitálisan kezeljük. Alig egy hónapja találtam rá az ingyenes Kanka.io oldalra, amely kifejezetten szerepjátékosok számára készült szerepjátékos programozók által, és most már magyar nyelven is elérhető.

http://lfg.hu/87478/ismerteto/online-kampanykezelo-magyarul-kanka/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]