Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Megjelent a Húszoldalú II. évfolyamának 1. száma

• Válasz írásához lépj be
5 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.07, 19:28

Köszönjük szépen! :)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2925 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.03, 09:20

Még csak pár cikket olvastam el, de gondoltam, elkezdek visszajelzéseket adni, mielőtt teljesen elfelejtem, mire is gondolok.

1. Külalak.
Szerintem ott van, ahol kell. Olvasható, nézhető, áttekinthető, helyenként csinos is. Acélpatkány nyilván profibb szemmel nézi a dolgokat, amíg nem hívta fel rá a figyelmet, nekem fel sem tűnt az elválasztások hiánya, még a hosszúszavas részeknél sem. Most persze már látom... köszönöm, Laci, elrontottad a naív műélvezetemet! :D

2. Urban cikke. Miért is van holtidő, milyen szerepei lehetnek a játékban?
Jópofa, áttekintő-agyalós, historikus megközelítés. Elolvasva sikerült egy-két plusz szemponton elgondolkoznom, hogy mit és hogyan és miért érdemes downtime-olni, jó volt.

3. MapHammer térképe.
Továbbra is csinos, a hasznosságról egy ilyen fanzinban nem vagyok teljesen meggyőződve. Ha lesz print verziója a kiadványnak, és A4-es lesz, akkor pont jó méretű lesz a térkép harchoz, lehet, hogy néha elő fogom kapni.

4. Glowface cikke. Mágikus labormunkák alternatív háziszabályai.
Jé, ezt én írtam. Utóbb találtam benne pár hibát, és a 3. táblázatnak tök rossz a fejléce, de elégedett vagyok magammal. :D
Ami kimaradt: a Xanatharos újabb varázstárgy alkotásos rendszerhez át akartam hangolni a labormunka időket és költségeket, mert ez a verzió a sima DMG-s verzión alapul, ami magasabb szintű feladatoknál elég lehetetlen. Aztán elfelejtettem, sebaj.
Érdekelne, mások látnak-e használhatóságot a cikkben, vagy túl bonyi/"tl;dr" a saját játékotokhoz?

5. Kyara cikke, tolvajnyelv.
Nagyon jó kedvcsináló az adott játékstílushoz, tökre tetszett! :D

Folytatás következik majd, csak ma szerepjáték van nálam, de majd még olvasok később!

Kösz az alkotóknak az energiákért, tökre örülök, hogy lehet ilyesmit olvasgatni.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 306 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.02, 08:48

Sajnos a szövegképen meglátszik a Corel átka (erről beszéltem a kiadványszerkesztő topicban). De fanzinnak tök jó.

Módosította Acelpatkany: 2019.03.02, 08:48

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.01, 10:00

És ezzel a négy évszak bezárul. Köszönjük és gratula!
Sok évadot kívánok még!

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.01, 08:36

Köszi a megjelenést! Szerintem nem d20 játékok közül az Ars Magica nagyon jól kezeli a downtime-ot. Sőt igazából az arról szól, a kalandok csak betétként szolgálnak.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.01, 07:12

Megjelent a Húszoldalú – Magyar D&D fanzin legújabb száma, amely a „Downtime” tematikáját járja körül. Mi történik két kaland között? Milyen időtöltési útmutatások és eszköztárak állnak rendelkezésünkre, ha színes és emlékezetes módon akarjuk eltölteni ezeket az átmeneti hétköznapokat? Cikkeink ezekre a kérdésekre keresik a válaszokat. Most d4 módosítóval!

http://lfg.hu/87599/hirek/megjelent-a-huszoldalu-ii-evfolyamanak-1-szama/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]