Ugrás tartalomhoz

Fotó

Engel

• Válasz írásához lépj be
110 hozzászólás érkezett eddig

Kury

Kury

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 143 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.03, 11:56

Ilyet játszik még valaki?

Nemrég egy bécsi túrám folyamán beszereztem az alapkönyvet és a Dreamseed kiegészítőt, meg elvileg jönnek az Arkana kártyák is (bár már itt kellene lenniük). Sajnos még egy ideig biztos nem fog sor kerülni rá, mert most más játékkal játszunk, de remélem majd lesz alkalom kipróbálni.

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.09, 10:31

Ahogy elnézem azóta sem történt előrelépés az ügyben :felvon:

V. .sor:

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.23, 12:30

Hali!

Nem tud valaki valamit a magyar megjelenésről? (pár hónapja röppent fel az oldalon a hír, hogy vki (Delta Vision???) megvette a jogokat Mgayarországra)

V. :aboci:

_Larkin (NPC/NJK)

_Larkin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.21, 14:11

Hali

Van valakinek Engel tarot kártyája??? Akár pdf is.
Előre is köszönöm:

Larkin

_Chopper (NPC/NJK)

_Chopper (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.17, 23:53

Szevasztok!

Pangó forum...9 hónapja...
Ettől majd jobb kedvetek lesz:
Németországban január végén jelent meg az Engel 2 szabálykönyv 288 oldalon.
Remélem hamarosan viszontláthatjuk angolul is!

Chopper

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.10, 06:28

Üdv.

Nekem is sikerült beszereznem és elolvasnom az Engelt (hiába, későn érő típus vagyok). Engem nem zavar a sok nyitva hagyott kérdés, asszem ezeknek pont az a lényege, hogy magas labdákat adjanak fel a mesélőknek. Mindenki kreatívkodhat kedvére.

Ami szerintem hibája a rendszernek, az a rendek közötti aránytalanságok. A Raphaeliták esetében nem is hittem a szememnek, amikor elolvastam a képességeiket. Kibabráltak velük csúnyán. Oké, én elhiszem, hogy a gyógyító rend angyalaihoz passzolnak a felvonultatott képességek (potastes, bocs ha rosszul írom, csirke vagyok latinból), azonban szerintem meglehetősen flusztrálódni fog a t. játékos, amikor összeveti magát a többi renddel. Emelett sokszor felemlegetik a könyvben, hogy milyen csúnya pusztító erejük is van ám nekik, azonban ezt semmi nem támasztja alá. Hasonló érzésem volt a Ramaelitákkal kapcsolatban: hű de misztikus, titokzatos rend (a könyv szerint), azonban emmellé sem raktak sokat. A másik három rend sokkal inkább el tudja foglalni a helyét a játékban. A Micheliták manipuláló képessége, az Urieliták felderítő jellemzői és a Gabrieliták harci potenciálja sokkal jobban érvényesül. Az meg egy csúnya húzás, hogy az írók sokszor hivatkoznak a "elkövetkezendő kiegészítőkre". Ezzel nálam a csak-azért-sem-veszem-meg hozzáállást alakították ki.

Nagy erőssége a játéknak a világ, le a kalappal, tényleg hangulatos, és sok lehetőséget hordoz magában.

Szóval gyerünk játszani, de előtte egy-két helyen kicsit manipulálni fogom a szabálykönyvet.

Üdv, és vesszenek az eretnekek...

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.07, 12:59

Whoisnot: Nem. Szvsz. ez egy jó játék, de sajna nem tudok senkivel játszani (és ha tudnék akkor inkább witchcraftot, azon belül is armageddont játszanék, ha már angyalozni kell).
A másik nagy nyűgöm a d20. Nem szerettem szvsz egy rossz rendszer.
Ja és kell a pénz.
rosz :)

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.03, 05:53

Azért emberekkel, mert egyszer már ugyanezekkel a játékosokkal elkezdtük angyalokkal is, de az a kampány érdeklődés hiányában befuccsolt. :) Most kiszórtam a csapat felét, maradtak ketten, de nem szerettem volna újra elölről kezdeni az angyallét viszontagságait boncolgatni.

És eszembe jutott egy másik ötlet is. Az emberek oldaláról rájönni a titkokra. Van, ahová az angyalok jutnak el nehezen. A játékosok két kamaszgyereket alakítanak, akiknek a barátját elvitték a Grimrider-ek, és elindultask, hogy megkeressék...

In character nem tudnak semmit, de gyanítom, hogy az előző játék során már sok mindenre rájöttek OOC. Szerencsére nem szokásuk keverni az IC és OOC tudást.

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.02, 22:32

Hanna: miért emberekkel? És milyen rendszerrel? És hol? (Mármint in game, úgy értem. :) ) És hány játékosod van, és hányan tudják közülük az igazságot, ami odaát van?

bad_angel: miért adod el? Nem tetszett?

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.30, 15:22

Ha valakit érdekel egy Engel alapkönyv és egy Dreamseed kieg. akkor írjon nekem egy u2u-t.
rosz angyal

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.30, 12:41

Örömmel jelentem, hogy a túl nagy csapat/túl sok egyéb elfoglaltság miatt befuccsolt Engel-kampányom helyett újat indítottam, méghozzá ember karakterekkel.

Úgy gondolom, hogy a játék így is sok lehetőséget tartogat a játékosok számára.

Whoisnot: Tényleg hangulatos ez a zene...

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.15, 00:12

...még valami. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én csak most találtam meg ezt ni:

"Engel:The Soundtrack
The latest album of the soundtrack-experts of In the Nursery features eleven tracks, most of them instrumentals, that provide the perfect musical background for roleplaying sessions and lonesome reading alike."

Arról tudtam, hogy van ilyen, de van fent egy minta-szám is...

Szerintem elég jó. Sőt. Határozottan tetszik. ;)

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.02.14, 16:55

Nahát, szegény Engel... Nem játszik senki? Rosszak a tapasztalatok? Én minden héten megnézem a könyvet (igaz, néha csak távolról ;) ), és elgondolkozom azon, hogy valahogy mégis... de aztán mégsem. Még mindig nem tudtam napirendre térni a "mesélői titok" mibenléte fölött, ami egyrészt nagyon tetszik, ugyanakkor paradox módon mégis rettenetesen hangulat-gyilkos. (Már ha kiderül valaha a játékosok számára.)

Most hallottam egy lemezt - az Anti Christ-et a Das Ich-től -, ami kellően sötét és témába vágó (bár a szövegeket csak egy fordító-program gyengécske tolmácsolásában olvastam), és valahogy azonnal az Engel ugrott be. No meg a Kult - de hát ezek között kiválóan lehetne igazzy crossovert mesélni (kis Cthulhu-val fűszerezve). Játszani kéne... Vagy mégsem?

Ha valaki régebb óta visz már kampányt, írhatna pár sort arról, működik-e hosszú távon is a játék, a világ.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.03, 09:06

Teron: ha jól hiszem, le lehet tölteni a könyvből kihagyott, eredeti kártyás-szabályrendszer-részt is, valahol alább meg is találod.
.

Teron: ahol a kartyak vannak, ott megvan a rendes kartyas szabalyrendszer is.

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.11.02, 21:56

Teron: ha jól hiszem, le lehet tölteni a könyvből kihagyott, eredeti kártyás-szabályrendszer-részt is, valahol alább meg is találod, honnét (remélem). A véleményeddel egyetértek - ám mára rájöttem (amire már korábban is): a "titok" miatt nem mesélném. Mert én játékosként utálnám, ha egyszer ilyen derülni ki a karakteremről meg a világról - méghozzá nagyon utálnám, annyira, hogy elmenne a kedvem a játéktól -, és nem szeretném ugyanennek kitenni egyik játékosom sem. De a világ továbbra is nagyon érdekel - mert olvasni, a titok tudtával - nagyon jó. :D

MAXXxxx: nézem, köszönöm.

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.11.02, 17:33

Végre megvan az alapkönyv!!

Egyik szemem sír és fogcsikorgat míg a másik egyhén mosolyog.
Ez a játék valami nagyon jó lehetett volna, ha nem erőltetik rá azt a <köhh> d20 rendszert. Hihetetlen jó ötlet, óriási feeling, szuperjó világleírés és elég jó kidolgozottság és tényleg nagyon jó hangulat...

Aztán amikor a 104-5 oldal felé látom, hogy Michaelite 1, Bonus feat, hit dice d8... Jaj !!!
Egy ilyen igényesen elkészített játéknak nem d20 rendszer való.. Olyan ez, mintha Ars Magicát nyomatnék d20-al vagy régi DnD-vel...
Mintha Michelangelo dávid szobrát gumiból készítette volna...
Mein Gott diese Feder und Schwert is ein bisschen wahnsinnig...

Módosította Teron: 2003.11.02, 17:35

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.24, 08:33

már nincs ott. :(

furcsa en meg latom, de addig is : http://engel.omegarpg.com

es itt letoltesek kozott valahol

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.23, 14:03

már nincs ott. :(

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.10.22, 08:06

Pdf verzió  :). Támogasd a rpg piacot.

Ez a PDF hivatalosan a Fether&Schwert (vagy ilyesmi, nemetbol bena vagyok) hivatalos forditasa, mivel a WW kihagyta az arcana szabalyokat a forditasbol.
Ok kuldtek szet a komolyabb fan-ok altal keszitett lapoknak.
szoval ezzel nincs gond. :)

Kartyak: http://files.omegarpg.com/arkana.zip
ez viszont nemhivatalos scan, de egyenlore F&F nem szolt ertuk, mivel az altaluk adott forditashoz ez sem art, es a minoseg sem tul jo, de legalabb tudod hogyan neztek ki.
Egyenlore azt modom erdemes letolteni, majd amint van forras rendes kartyakra azt megvenni.

(+van 2(3) olyan scan, ami jo ha megvan, de a legalitasukhoz KELL, hogy meglegyenek veve a konyvek is (ezek: alapkonyv, pandoramikum, dreamseed)
atolvasashoz nem rossz, amit meg is tettem , es ez alapjan valoszinusitheto a megvetel is :)
)

mas keresek par dolgot, ha valaki tudna segiteni: az excerptekben hasznalt FONT-okat (Engel, Engel-Fraktur, AGaramond)

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.09.01, 13:17

He He... :P :) :) :D
Nem néztem meg rendesen... :aaaaa: :aaaaa: :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]