Ugrás tartalomhoz

Fotó

Engel

• Válasz írásához lépj be
110 hozzászólás érkezett eddig

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.31, 16:59

Edorn, nyugtass meg - csak viccből írtad azt a Cementet, nemde? :) Vagy elfelejtetted kinyomtatni az első oldalt, amin ott van az eleje, a "Webenhan"? (Ha összeadjuk őket, az elsőt, meg a másodikat, akkor kijön a mágikus "webenhancement" szó, ugye, ami mindjárt jobban passzol oda, mint a Cement...) :)

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.22, 10:55

Nagyon trükkös... :rohog: :para: :D :D

Köszi!

Kártya még mindig kéne (van cserébe changelinges kártyám!)

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.21, 20:49

Edorn: spoiler húzd végig a kurzort a mező fölött, ugyhogy le van nyomva a bal egér billentyő (egyszerűben, mintha szöveget jelölnél ki) és megjelenik. Pdf verzió :D. Támogasd a rpg piacot. Ráadásul az Attila linkje végén csücsülő letöltöt pdf-fel elméletileg lehet már játszani is, ha jól emléxem (rég volt kb. 2 hete amikor olvastam és a memoriám nem a régi :rohog:).
rosz :para:

Módosította bad_angel: 2003.08.21, 20:52

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.21, 11:54

Üdv

Nincsen valakinek Engel-es kártyája? Vagy cím, ahonnan le lehet tölteni? Valaki itt már említett egy címet, de ott nem találtam :para: Az eredeti kártyás szabályrendszert márha minden igaz sikerült letölteni (még nem néztem bele. Ez a címe, ha minden igaz: Cement: The Magic of the cards). Már csak egy szabálykönyv kéne... :D Nem tud valaki egy .pdf verziót? nagyon jókat hallottam a játékról, és szeretnék rá vetni legalább egy pillantást... vagy akár többet is... :rohog:

Ja, a spoiler-es részeket hogy lehet elolvasni? Mert nekem csak egy szép fehér mezőt mutat. (Ha lesz játék Engel-el, akkor úgyis én fogok mesélni, így szeretnék minnél jobban megismerkedni a játékkal)

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.19, 18:23

Kobrakai:
Itt vagyok, de amíg nincs téma, nincs élet sem ;) .
rosz :aboci:

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.19, 11:00

meghalt a fórum emberek?gyertek elő! :aboci:

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.16, 20:48

Kinyomtattam az arcanarendszert.olyan de olyan komoly,imádom ezt a játékot :)
már csak a kártyák hiányoznak,bennetek van miden reményem!

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.16, 09:56

wow Attila kösz :aboci: :aboci:

Egyéként az kártyákat honnan lehet letölteni?
Szomorú látni hogy a WW ennyire nem tesz semmit az Engel kiegek érdekében.A németeknél még idén megjelenik az Orderbookok utolsó része,a regényfolyam is befejeződik.A WW még el sem kezdte.... :aboci:

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.14, 13:47

Köszi Attila sok :aboci: neked.
rosz :aboci:

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.14, 09:16

Köszi Attila!

:)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.13, 22:24

http://home.earthlink.net/~nazghul/ArkanaRulesUS.pdf

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.06, 17:00

Valakinek elküldték azt a pdf-t, amire az Attila üzenetében lévő címen írtak? Mert ha igen legyen oly jó és küldje el nekem, mert én már 3-szor írtam arra a címre, és egyszer sem válaszoltak.
Előre is köszönöm
rosz :gonosz:

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.08.03, 13:03

Talán esetleg érdekelhet valakit a dolog. (Asszem az eredeti rencer angol fordításával kapcsolatban...)

http://forum.rpg.net/showthread.php?threadid=64927

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.13, 18:36

SPOILER
"Ha a grimriderek papnak viszik a gyerekeket, mért dugják el a parasztok őket? Elméletileg szikla szilárd hittel hisznek az egyházban, és a seggüket kéne a földhőz verni örömükben, hogy ilyen megtisztelés éri a gyerekeiket, nem?"

Hiába a rendíthetetlen hit - ha nem lesz, aki segít megművelni a földet, az adott paraszt éhen hal télen. Vagy 10 év múlva, télen. Meg aztán szeretik is a gyerekeiket, valószínűleg. A szilárd hit és az öngyilkos, önnön életével nem törődő fanatizmus között jó néhány fokozat van, szerintem.

Festék: hát, érdekes, de megmagyarázható. A festék, ugye, nem egyszerű festék. A nanotechnológia meg csodákra (lehet) képes.

Inferno: tippem: szerintem a földkéreg hasadozik, akár a felszínen, akár a tenger alatt - mintha belülről feszítenél szét egy dinnyét - a repedések végén futnak az infernók. Ha ez így van, ez is a kiszabaduló gonosz teóriáját támogatja. (A föld volt a börtöne, ugye.) De hát majd meglátjuk...  :lol:

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.12, 17:05

Érdekes lett így a forum. 3 beszélgetünk fehér téglalapokkal :lol: .
Kezdjük
SPOILER
Ha a grimriderek papnak viszik a gyerekeket, mért dugják el a parasztok őket? Elméletileg szikla szilárd hittel hisznek az egyházban, és a seggüket kéne a földhőz verni örömükben, hogy ilyen megtisztelés éri a gyerekeiket, nem? Legalábbis az jött le nekem a könyvből, hogy rendithetetlen hittel vannak az egyház felé.
A festékkel is vannak problémáim. Felkennik az angyalra, és utána visszanöveszti más emberek kezét? Vagy a lazarus potestates, nem értem, hogy tudja megcsinálni, ha nem az Ő küldötte hanem a könyv állításait fogadjuk el. Még van egy pár ilyen potestates, ami a festékkel szvsz nem magyarázhatjó, hanem elég erősen "mágikus" képesség.
A brandland kieget még nem olvastam, de már az alapkönyvben furcsa volt, hogy az infernok csak úgy mennek a vízen és nem aludnak ki. Vagy ha jól értem utánuk egy permanens füst függöny marad, amit nem fúj el a szél, és innen jönnek a bogarak  :lol: . Whoisnot a samieliták mentek a füstbe. Ok ők csinálják a bogarakat. De kicsinálja a tűzet és a füstöt (az infernokra talán lehet egy megoldás egy műhold, ami valami f***a energiát sugároz le a földre de ez az én agyi koholmányom).
A kagylós fickó is kilóg a sorból.
Számomra egy kicsit sok(k) a sok megmagyarázhatatlan jelenség, amit nem magyaráznak meg.

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.12, 10:23

SPOILER
"Nekem nem tunt ugy, hogy a dreamseed letrejottehez feltetlenul szukseges lenne egy termeszetfeletti hatalom. Szvsz ha angyalokat lehet gyartani, akkor szornyeket is..."

Igen, valójában egyetértek (ld. a füstbe ment rend esetleges tevékenységét). Csak én valószínűnek tartom, hogy van valami természetfeletti is - mert egyébként nehéz lesz megmagyarázni (hacsak nem pszivel), hogy más és más, az adott helyen élő ember(ek?) félelmeit leginkább tükröző alakban jelennek meg a monszterek szerte a világban; illetve a kagylólábnyomú ember is érdekes lesz természetfeletti nélkül. De persze lehet racionális magyarázata annak is - csak kíváncsi leszek, mi lesz az.  :sor:

"Azt hiszem, a grimriderek rablasai legalisak - illetve elvileg a parasztok nem nagyon ugralhatnak, hogy ok most nem adjak oda a gyerekeiket. Szerintem igenis azzal magyarazzak a gyerek "tizedet", hogy apacakat?szerzeteseket nevelnek beloluk (mint ahogy egy reszukbol - akik nem alkalmasak angyalnak - azok is lesznek). A szerzetesek eleg elzart eletet elnek, hogy ne lehessen nzomon kovetni, melyik gyerek hova kerult."

Igaz. Ez teljesen kiment a fejemből. Hja, rég olvastam a könyvet.  :sor:  Tényleg hivatalos tizedről van szó.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.12, 05:10

SPOILER
Nekem nem tunt ugy, hogy a dreamseed letrejottehez feltetlenul szukseges lenne egy termeszetfeletti hatalom. Szvsz ha angyalokat lehet gyartani, akkor szornyeket is...
Azt hiszem, a grimriderek rablasai legalisak - illetve elvileg a parasztok nem nagyon ugralhatnak, hogy ok most nem adjak oda a gyerekeiket. Szerintem igenis azzal magyarazzak a gyerek "tizedet", hogy apacakat?szerzeteseket nevelnek beloluk (mint ahogy egy reszukbol - akik nem alkalmasak angyalnak - azok is lesznek). A szerzetesek eleg elzart eletet elnek, hogy ne lehessen nzomon kovetni, melyik gyerek hova kerult.
Az utazas viszont rizikos. Rosszak az utak, szornyek koborolnak az erdokben... mellesleg a parasztoknak gurizniuk kell eletuk vegeig...
Valami magyarazatot azonban biztos ad  az egyhaz, mert annak tobb haszna van, mintha minduntalan el kene hallgattatni a kerdezoket... A tobbiben viszont egyeteretek whoisnottal...

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.09, 23:35

SPOILER
"A dreamseed-ben úgyanúgy van magyarázat a dolgokra, mint az alapkönyvben az angyalokra? Ki csinálja őket, hogyan?"

Nem, nincs konkrét magyarázat - bár egyre inkább úgy tűnik, hogy a dreamseed lények tényleg valami bebörtönzött főgonosz-lélek vagy kreatúra (Cthulhu?  :buszke:  ) álmai / teremtményei. Persze kiderülhet később még mindenféle más is... de most erre utalnak a jelek. Én korábban már tippeltem arra, hogy a nagyon-nagyon régen letűnt sokadik rend - megint csak nem jut eszembe a nevük -, akik "füstbe mentek", össznépileg, valójában azért távoztak, hogy odaát ellenséget gyárthassanak az itt maradt testvéreiknek... mert külső ellenség nélkül nincs (vagy csak nehezen tartható fenn) erőn alapuló hatalom. Teória, teória...

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.09, 20:05

whoisnot: nem olvastam még őket így nem tudom.
De nekem is lettek újabb kérdéseim
SPOILER
A dreamseed-ben úgyanúgy van magyarázat a dolgokra, mint az alapkönyvben az angyalokra? Ki csinálja őket, hogyan?

A bibliának melyik részei vannak meg? Az egyházról nem lehet többet tudni?
Előre is kösz
rosz :buszke:

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.09, 11:26

SPOILER
"1. A grimriderek miért rabolják el a gyerekeket? Mért nem mondja az egyház azt, hogy a himmelekbe kellenek papi szolgálatra, és korán kell kezdeni a nevelést, így a paraszt is örülne neki, hogy a gyereke milyen fontos személy."

Eccerű. Mert a fontos személy néha hazalátogathatna. Vagy el lehetne menni hozzá.

"2. Szerintetek milyen a technikai fejletség?"

Szerintem ez egészen jól lejön az alapkönyvből. Nem tudnám röviden megfogalmazni, de van a fejemben egy kép róla. Irányelv, amit használni fogok: bármiből működhet egy-két darab, ami kell a sztorihoz, de semmiből ne legyen sok.

"3. Ti a hivatalos settingset csináljátok, amelyben a Ragueliták várával együtt bukott a festék? Akkor szerintetek hogy lesz most a folytatás?"

Lehet időben korábban is kezdeni a kampányt, amikor még nem... de én a hivatalos változatot akarom vinni. Egy kampány elején-közepén ez nem is számít - hacsak nem direk erről szól. De talán még akkor is korai lenne ilyen súlyú infót bedobni. Majd ha rájönnek, hogy mi is a helyzet, és megértik a festék hiányának súlyát... De lehet, hogy akkor már örülni fognak annak, hogy eltűnt a készlet.

"4. A baptisek értenek az általuk kezelt gépekhez, javítani is tudják őket, és fejleszteni vagy csak egyszerű mezei felhasználok, akik tudják, hogy a piros gombot meg kell nyomni azt vigyorgás?"

Sztem inkább az utóbbi. Egy két Leonardo-kaliberű zseni biztos akad, aki hozzá is tud tenni a dolgokhoz valami újat, esetleg a régi kütyük kombinálásával, de nem tartom valószínűnek, hogy bármilyen jelentős fejlődés történne, akár csak lokális szinten is. Nincs meg a háttér, és egy (nagyon) használati útmutató nélkül felfogni, hogy hogyan műxik egy számítógép, pl., szerintem lehetetlen.

"5. Szerintetek a ragueliták által begyűjtött cuccokat olvashata valaki, vagy van ebből valamilyen titkos képzés az egyházon belül?"

Igen, elég elképzelhetőnek tartom. Kérdés, mit fogott fel belőle és mire tudja használni a megszerzett ismereteket. (Pl. egy kvantummechanikai "szakkönyvnek" nem sok hasznát veszed, ha a környéken a legfejlettebb tech eszköz egy vegyvédelmi ruha, amivel bemehetsz a brandlandre... (mint ahogy a Dreamseedben teszik is - de csak emberek, mert engyalra    nincs ilyen ruha  :buszke:  ).

És most az én kérdésem:

SPOILER
Szerintetek ki lesz a "kagylónyomos" ember, aki a Dreamseedben és a Pandoramicumban is szerepel?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]