Ugrás tartalomhoz

Fotó

Engel

• Válasz írásához lépj be
110 hozzászólás érkezett eddig

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.09, 09:04

Köszi a válaszokat, akkor jöhet a többi ;) .
SPOILER
3. A grimriderek miért rabolják el a gyerekeket? Mért nem mondja az egyház azt, hogy a himmelekbe kellenek papi szolgálatra, és korán kell kezdeni a nevelést, így a paraszt is örülne neki, hogy a gyereke milyen fontos személy.
2. Szerintetek milyen a technikai fejletség?
3. Ti a hivatalos settingset csináljátok, amelyben a Ragueliták várával együtt bukott a festék? Akkor szerintetek hogy lesz most a folytatás?
4. A baptisek értenek az általuk kezelt gépekhez, javítani is tudják őket, és fejleszteni vagy csak egyszerű mezei felhasználok, akik tudják, hogy a piros gombot meg kell nyomni azt vigyorgás?
5. Szerintetek a ragueliták által begyűjtött cuccokat olvashata valaki, vagy van ebből valamilyen titkos képzés az egyházon belül?

Hirtelen ennyi. A válaszokat előre is köszi.
rosz :buszke:

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.08, 19:37

Hogyne lehetne egy játékosnak mesélni! Bizonyos szempontból még érdekesebb is... :P

Európa kidolgozásáról viszont csak annyit mondhatok, hogy talán lesz valami kiegészítő a jövőben, addig egy apró szeletkéjét dolgoztam ki én is a világnak (Zaragosa környéke). A játékosoknak az a szentírás, amit én mondok.
:nono:

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.08, 19:16

Egy fontos kérdés: szerintetek lehetséges ezt egy játékosnak mesélni?

Igen. Szerintem leginkább a hírvivő / felderítő rend alkalmas erre (komolyan nem ugrik be, hogy melyik az :nono: ).

A térképes / Európás kérdésekre egyelőre nem tudok válaszolni, de szerintem erre egy játék kezdetén nincs is nagyon szükség. Válassz magadnak egy várost az alapkönyvben említettek közül, és dolgozd ki azt, illetve a környékét... :P Én ezt fogom csinálni (nemsokára).

A Dreamseed kieg. egy nagy európai körutazás (határvidékek, igaz) keretein belül mutatja be a rémségeket, abban talán találsz pontosabb infót. A térképe viszont jobbára ugyanaz, mint az alapkönyvé, csak rajta van az útvonal...

Mások?

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.07, 17:08

Helló mindenkinek!

Ti hogyan építettétek fel európát? Hol van a politikai határok, hol vannank olyan városok, melyek ellenállnak a angelita egyháznak? Van valami kieg. Európáról hivatalos vagy házi is jó? Van valakinek egy részletesebb térképe, amelyen lehet látni, hogy Eu. mely része van víz alatt és melyik fölötte?
Egy fontos kérdés: szerintetek lehetséges ezt egy játékosnak mesélni?

rosz :P

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.30, 12:43

háhá! alig három hónap várakozás után kezemben a pandoramicum (már el is olvastam!), valamint a dreamseed is! király. ja, hogy én egyedül írok csak erre a fórumra? :D sebaj, csak elleszek valahogy.... :P

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.14, 19:15

Kaluta egy érdekes képe, régről...

:)

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.13, 10:36

SPOILER
odabent másként telik az idő, mint idekint. Akár Broodmother is lebeghet a vízben, bár kérdéses, hogy miként tud a felszínen maradni...

jajj, ez nagyon jól hangzik... (meg egy kicsit aliens-esen is, bár tudom, hogy inkább arról van szó, hogy mind a két produktum a rovarokra - hangyabolyokra - támaszkodik). milyen kár, hogy az amazonról rendeltünk dolgokat, amikor még nem lehetett itthon kapni a rémkönyvet, mert az amazon már harmadszor küldi el, de még egyszer sem ért ide, a boltban meg már rég van... hát, így jár, aki kapkod. ha majd megjött a könyv, és el is olvastam... jajh. :vitatkozik:

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.10, 23:22

/FélOFF asszem

Nincs valakinek (vagy legalábbis nem tud valahonnan leszedhető) .pdf fomrában szabálykönyvet? Sehol se találok és már piszkosul érdekel. Még tán ferdíteni is nekiállnék Paranoia után. Csak legyen már meg valahohohol :gyagya:

/TotálOFF

Xell

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.10, 09:09

whoisnot: Ez elég meredeknek tűnik, de mint minden őrültségben, ebben is van valami zseniális báj...

A Brandland vízi szakaszáról valóban kevés az infó, de mivel a Dreamseed kiegészítőben van pár vízi szörnyike is, el tudom képzelni, hogy ezek ugyanúgy rajzanak körülötte a vízben, mint a szárazföldi részeken a többi...
A füstfal adott, a vízben halak tetemei lebegnek, és aki bemegy, megtapasztalhatja, hogy
SPOILER
odabent másként telik az idő, mint idekint. Akár Broodmother is lebeghet a vízben, bár kérdéses, hogy miként tud a felszínen maradni...

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.08, 11:19

csak mesélőknek!
alien vs predator vs engel crossover-vázlat

SPOILER
A négy hivatalos Alien-film, a két Predator-film, az AvP2 számítógépes játék valamint az Engel rpg alapkönyvének kombinációja, pár mondatban (alien, predator regények + engel háttér legjava + stb: discarded). Idegenekkel fertőzött hatalmas emberi csillaghajó a Földre zuhan, nagyobb része gigászi pusztítást végez (mint egy hatalmas meteor - tektonikus törések miatt létrejönnek az engel irdatlan tűzoszlopai), kisebb részek lezuhannak, belőlük elterjedő idegenek kolóniákat, bolyokat (hive) hoznak létre, mutálódnak földi életformákkal keveredve + a radioaktív háttérsugárzástól (így jönnek létre a Legyek Urának légiói). Az engelek (ebben a verzióban) az Alien 4 Ripley-éhez hasonló génkísérletek eredményei, amik emberi, idegen és predator génekkel operáltak. A tech level valóban visszazuhant a katasztrófa következményeként. a föld az űrből megközelíthetetlenné vált. Miért? Egyrészt tiltott zóna az - immár repülni is képes - idegenek miatt. Másrészt a tektonikus szétesés miatt vmiért lehetetlen a jó navigáció - nagy a lezuhanás kockázata. Harmadrészt a földi defenzív rendszerek - a globális mesterséges intelligencia, amit hívjunk csak Skyne... :D vagy mégsem, inkább csak "Atya" néven (lehet hozzá imádkozni is, és néha üzenget holografikus arkangyalokon keresztül... hümm, hümmm) szóval az Atya nem enged semmit leszállni, mindent megpróbál elpusztítani műholdas lézerrendszerekkel, megmaradt rakétákkal, navigációzavarással, stb - a földi és az űrbéli emberiség megvédésének érdekében. (Innét pedig, ha valakinek olyan kedve van, az űrbe nyugodtan ki lehet tenni, a további crossover jegyében, a Mutant Chroniclest, vagy épp az Armageddont... ;))

No, mit gondoltok? :gonosz:

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.29, 15:45

valamiért megint levettem a polcról az Engelt, és hirtelen elgondolkodtam azon, hogy vajon hogy néz ki a badland azon része, ami a tengerben van... szerintetek? gőz? vagy írják is ezt valahol a könyvben, csak már elfelejtettem? (hja, de rég volt, hogy végigolvastam... a memóriám meg mint a szita. :( )

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.13, 09:30

Rorimack: A kártyákat letöltöttem, kinyomtattam, de egyelőre csak sima Trot-kártyaként használhatom őket, mert a szabályleírások még mindig nincsenek meg, sem angolul, sem németül...
De frankók :cyber:
kartonra ragasztva meg még tartósak is.

Dreamseed: csak azt sajnálom, hogy a játékosaimmal ezt sem oszthatom meg...

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 19:18

Haliho!

Off:
Lipi:

"De miért pont a WW? "

Szerintem a kapcsolat prozaibb: a F&S a WW nemetorszagi kiadoja, tehat logikus volt, hogy visszafele is oket keressek meg....

Little Fears: szerintem itt ket Oliver G. keveredik (elso ranezesre... ) a jatek eredetileg angolul jott ki, igy nyerhetett angol dijakat... :cyber: (a honlap: Little Fears&egyebb nyalanksagok

Szoval a Littel Fearses Oliver az Greg, az Engeles meg Graute. (de lehet, hogy ket alnevet hasznal... :D )

On:

Dreamseed. Gyonyoru. Beteg. Es nagyon jo!

(csak azokat a "kezzel irott" reszeket, csak azt tudnam feledni... vagy legalabb folyamatosan olvasni... ;)

A kartyakrol meg mindig semmi hir?

Hanna, neked sikerult hasznalni oket?

R.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 09:00

Kaczorkirály:

van igazság abban, amit mondazs, de szerintem az emlékek ott vannak azért tudat alatt. Egy gyerek, akit csecsemőkorában megharapott egy patkány, felnőve is rettegni fog a patkányoktól. Bár az Engel-kiképzés benyomásai valóban erősek, nem radírozza ki a személyiséget. Ha valóban mindent elfelejtettek volna, akkor azt mondanám, hogy talán, de nem ez a helyzet, csak elnyomták a valós emlékeiket.
Ugye, egy Engel kiképzése nem azzal kezdődik, hogy elmagyarázzák neki, mi az, hogy szék meg asztal... Bizonyos emlékei vannak, különben nem lenne más, csak egy angyalcsecsemő, és ezek az emlékek a viselkedésére is kihatnak.

Az "egyen-Engel" elméletet legjobban a csapatommal tudnám illusztrálni. Nekik sincsen kidolgozva a múltjuk, ugyanolyan kiképzést kaptak, a tanultakat azonban mind másként értelmezik. Van, aki harcos fanatikus, van, aki azért hisz az egyháznak, merterkölcsileg magasebbrendűnek találja a tanításait, és van, aki konfliktuskerülő, és azért engedelmeskedik, mert úgy könnyebb. Mindannyian máshogy látják a világot, az azonos fanatizálás ellenére is. Persze, az egyházat szolgálják, de abban már eltér a véleményük, hogy miként lehetne ezt a legjobban megtenni...

Persze nem fognak a múltjukról beszélgetni egy tábortűz körül, mert arra valóban nem emlékeznek, de bármi más téma felmerülhet, akár még a teológia is...

Utóbb pedig előjönnek az emlékek, és jól megzavarják őket, a tanítások konfliktusba kerülnek. De a szerepjátékot ez az emlékvesztés nem befolyásolja jelentősen.

Lipi

Lipi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 418 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.12, 04:41

Hali!

Valaki kérdezte, hogy mi a kapcsolat az Engel és a White Wolf között, és hogy miért kell vajon amerikában ezeket kiadni? Ja és felmerül, hogy miért pont a White Wolf.

Nyilván, mint ahogy azt már írta is valaki, az angol nyelvterületen való megjelenés rengeteg plusz bevételt jelent Oliveréknek. De miért pont a WW? A WW vállalta, hogy Oliver-ék egyéb eddig csak németült megjelent kiadványait is kiadja angolul. Ilyen pl. a Enciclopedia Vampirica, de lesz még egyéb is. Alapvetően tehát üzleti megfontolásokból választották a WW-t, pedig az Engel kinti publikálására nem egy érdeklődő volt:) Lesz még tőlük a Kleine Angsten (angolul little fears), aminek a honlapján ott büszkélkedik a "Little Fears was nominated for Best Roleplaying Game of 2001 and Game of the Year at the 2002 Origin Awards!" felirat is. Amúgy elmondható, hogy mostanság amibe Oliver Graute és német fejlesztő csapata nyúl az arannyá válik:)

Lipi

_Kaczorkirály (NPC/NJK)

_Kaczorkirály (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.11, 09:21

Sztok!

Hanna: hát... ha valaki teljes amnéziában szenved, az bizony SZVSZ nem nagyon tudja, hogy egyes helyzetekben hogyan reagáljon... hiszen hiányzik az a tudás, az a tapasztalat, az az emlék, ami megmondja neki, hogy régen hogyan reagált ilyen helyzetekben. Szerintem a viselkedés nagyban függ (sőt, legnagyobb mértékben függ) az ember (engel, stb.) korábbi élethelyzeteitől, amelyeket megélt. Ha ezeknek az emléke hiányzik, akkor is megvan persze az esélye, hogy öntudatlanul úgy cselekszik, ahogy régen, de sokkal inkább fog úgy cselekedni, ahogy azt a tudatos élete alatt (vagyis a teremtésük után) megtapasztalta. Ami pedig valószínűleg azt jelenti, hogy olyan módon fog cselekedni, ahogy azt tőle az Egyház elvárja. Vagy teljesen rossz a gondolatmenetem?

Gondold el, hogy moziba kellene menned, és nem emlékszel, hogy milyen filmeket szeretsz. Vagy valaki rádripakodik, hogy kotródj félre, de te Engel vagy, és azt tanították, hogy felsőbbrendű lény vagy... nem egy megszeppent kisgyerekként fogsz reagálni, nem?

Tehát amire én céloztam, az az, hogy az első pár játékalkalom alatt a játékosoknak úgy kell majd alakítaniuk a karaktereket, ahogy azt a másfél éves tudatos előéletük diktálja, többé-kevésbé. Később már felszínre kerülhetnek bizonyos dolgok, de addig az engedelmesség, az egyház iránti elkötelezett hit fogja vezérelni őket. Ilyen karakterek között elképzelhetetlen egy olyan beszélgetés, amikor is a tábortűz körül ülnek, és faggatják egymást az előző életükről. Nincs nekik ilyen. Ezért is mondtam, hogy az első pár játékalkalommal nem lehet annyira a szerepjátékra koncentrálni.

Persze mi még nem kezdtük el a sztorit, lehet hogy menet közben majd más fog kialakulni... :lol:

Most ennyi, érdekel a véleményetek.

Üdüvlet

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.05, 11:46

Hali!

A karaktereknek szerintem az elején is van személyiségük, csak a múltjuk hiányzik. Mindegyiknek lehetnek jellemző jellemvonásai, mindegyikük másként viszonyul a világhoz. Például vegyünk egy kezdő Mihaelitát, aki folyton azon tépelődik magában, hogy jó vezető-e, mennyire legyen keménykezű, mennyire kössön kompromisszumokat a nagyhangú Engelekkel, akik rá vannak bízva... Aztán ott van a nagypofájú gabrielita, aki fennsőbbsége tudatában tiszteletlenkedik... vagy a másik, amelyik csendesen engedelmeskedik, mert neki azt mondták, és nem kérdez vissza, csak bámul bambán... Az ilyen parti pompásan el tud játszani anélkül is, hogy emlékezne a múltjára.
Később meg ugye, még emlékezhetnek is...

Szóval nem gondolom úgy, hogy a karakterek egyéniségének is szürkének kéne lennie az első időszakban. Igenis, különbözzenek egymástól, és akkor már az interakció sem lehet gond...

_Kaczorkirály (NPC/NJK)

_Kaczorkirály (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.05, 11:06

Sztok!

!!! Spoiler !!! Ha játékos olvassa leszárad a bal lába !!! :virag:

whoisnot: az ötlet érdekes, és a világ mindenképpen felveti ezeket a kérdéseket (nevezetesen, hogy hogyan magyarázhatóak a természetfeletti lények és események a játékban). Remélem a következő kiegekből ki fog derülni valami ezzel kapcsolatban is, mert érdekel, hogy ők hogyan gondolták ki. Mindenesetre a magam részéről valószínűleg úgy fogom mesélni, hogy misztikusan indul (engeleink angyalok), aztán jön az igazság pillanata (racionalitás korszaka), majd talán egy harmadik csavarral vissza lehet térni a misztikus megközelítéshez (ami te is említettél).

Kobrakai: a magam részéről nem hiszem, hogy túl sok energiát fognak beleölni a dologba - megvárják majd valszeg, hogy mit mutatnak nekik a számok, csak aztán kezdenek majd fészkelődni - lehet tehát szorítani és nagy példányszámban venni a kiegeket! :ejj:

Ami nekem nagyon nehéznek tűnik első pillantásra, hogy úgy kell az elején a játékosokkal játszatni a karakterüket, hogy nincs igazi személyiségük. Hiszen gondoljunk bele az előzményekbe, tiszta lappal indulnak, és fokozatosan alakul ki a dolgokhoz való hozzáállásuk. ami nehéz ebben, hogy szerepjátékot kicsiholni olyan helyzetekben, amikor nem akcióról van szó (képzeljünk el egy tábortűz körüli beszélgetést olyan alakokkal, akik olyan, mintha teljes amnéziában szenvednének - elég vicces nemde?)

Ki mit gondolozik?

Üdvület

Kaczor

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.02, 12:39

hello!

a spoiler kérdés ok,bár én lusta leszek feltenni a spoiler figyelmeztetést :virag: :virag:

whoisnot:wow kissé előreszaladtál,igaz még nem olvastam el végig a könyvet de úgy veszem észre hogy az engel világ az ilyen mixelés nélkül is több mint változatos kalandokat tud nyújtani.Őszintén szólva a storyteller rendszerek kommerszsége miatt én már kellemetlen érzéssel közelítek minden vámpíros dologhoz....cthulhu már inkább érdekesebb :Ordog:

nekem egy nem a játékhoz hapcsolódó kérdésem lenne:ti hogyan látjátok az Engel jövőjét?Mindezt úgy értem hogy a WW le fogja-e fordítani a szépen lassan megjelenő kieészítőket illetve regényeket(ugyanis a németek mindent beleadnak ebbe a játékba) vagy szökőévente megjelentet hozzá vmi anyagot.Szerintetek lehet üzletileg olyan sikeres ez a játék hogy ne jusson a egy-két más játék sorsára?Én NAGYOn bízom benne.Legjobban talán a regényt várom most hozzá....(de abban mégjobban bízom hogy SOHA de SOHA nem jelenik meg a game magyarul.azzal csak rosszul járnánk :flame:)

hát egyelőre ennyi!

írjatok sokat a fórumra :sor:

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.02, 08:54

!!! szpojler figyelmeztetés !!!

Én szóltam. :virag: Igazad lehet, Kobrakai, én sem hiszem, hogy túl sokan olvasnák ezt a fórumot rajtunk kívül (ha mégis, mondjon már valaki valamit! :virag: ), szóval szerintem is ugorhatjuk lassan a spoilerezgetést. Vagy megtarthatunk annyit, hogy az üzenet tetejére kitesszük a figyelmeztetést, ha mégis...

No. Azt akartam mondani (és ez csak fél-spoiler lesz valójában), hogy szerintem az Engel - lévén gyakorlatilag nem tudunk meg semmit a könyvből a _valódi_ (nem részletezem) spirituális háttérről - nagyon jól mesélhető crossoverben bármi mással, mint pl. Kult, World of Darkness, Cthulhu, stb. Mert, ugye, az Engelek azok, amik - de ez a tény még nem zárja ki azt, hogy... hm (hogy is fogalmazzam, hogy ne legyen spoiler), hogy vannak más, igazi (!) spirituális entitások is (nem "Engel"-ként írandó angyalok, ördögök, ktuluk a víz alatt, vámpírok, akármi). Sőt, még azt sem tartom kizártnak, hogy - a párhuzamos, analóg magyarázatok, események, stb-k alapján - az Engelek valóban angyali lelkek "kelyhévé", hordozójává váljanak (ha nem azok alapból - kinek-kinek tetszése szerint). No? Mit gondoltok? Én érdekes sztorivonalakat látok felderengeni a ködben...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]