Ugrás tartalomhoz

Fotó

Engel

• Válasz írásához lépj be
110 hozzászólás érkezett eddig

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.29, 18:30

szóval ha van kedved hanna válaszolhatsz,akár levélben is:kobrakaix@hotmail.com ;)

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.29, 18:25

whoisnot:minek?amíg nem jelenki meg cikk a játékróla fanfárban addig 3an leszünk ezen a fórumon.aztán még talán hozzánk csapódik 1-2 ember de a nagyrészük a "mikorjelenikmegmagyarulmertakkoramagusmelleteztisjátszom"-stílusú arc lesz....hiányzik ez nekünk? :Ordog:
hanna:ezen okok miatt felesleges spoilerre hivatkoznod de mind1.....

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.28, 18:19

nem kéne csinálni egy engel topicot a mesélői fő-topicban?

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.28, 10:18

Kobrakai: Az alapkönyvben a mesélői részből kiderül minden... sajna itt Spoiler lenne ;)

Hát ez az: hogy a fiatal engelek első pillanattól kezdve ellenségesek voltak a "kolonc" halandókkal szemben... Feltett szándékom ezen fordítani. :virag:

Ja! A dreamseed lények nem az Infernóban vannak, hanem a Brandland-ben... Azért ők sem tűzállók :D

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.28, 09:30

szerintem egy idő után úgyis eretnekek lesznek.....hú de a Pandoramicum vmi egészen felkavaró olvasmány...

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.28, 09:27

én is visszatértem kezemben egy alapkönyvvel és egy Pandoramicummal.....igaz még csak utóbbin sikerült átrágnom magamat de egyszerűen zseniális.
hanna:szerintem fiatal Engeleknél még nem nagyon működik a kapcsolat a halandókkal.
pontosan mi a Pandoramicum?
Az Infernók belsejében valóban dreamseedek vannak?
Nem értettem hogy mi az a titok amit az abbé örzőtt....a régi világ technikája?
Hogyan teremtik az angyalokat?
Mik azok a jelek az arcukon?

Egyelőre ennyi kérdésem lenne hozzád hanna:)))

ja és asszem ez a legjobb rpg ami valaha a kezemben volt... ;) :D

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.28, 08:55

Hahó!

Újabb konfliktusforrásra bukkantam, amit érdemes bevenni a krónikába.
A csapatom belebukott egy küldetésbe, nem elég, hogy a rájuk bízott papot megölték, de ráadásul a gyilkosokat sem sikerült hitetlen katinák segítsége nélkül elfogniuk... A büntetés: kirendeltek melléjük három templomost.
Elég érdekes végigvinni ezt a vonulatot. Vajon valóban felsőbbrendűek az angyalok? Megfogadják-e a templomosok tanácsait, vagy eljátsszák a "kinek hosszabb" című játékot? Barátságot kötnek-e?

Egyáltalán: mennyire van szükség egy Engel krónikában, hogy kapcsolat épüljön ki a halandók és az angyalok között, és hová vezet ez?

Ötletek?

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.07, 10:14

Üzenem, hogy pénteken megérkezett a Camelotba a Creatures of the Dreamseed és a Pandoramicum kiegészítő. Egész hétvégén azokat olvasgattam...

A Pandoramicum nagyon jó, de SPOILER, a játékosoknak ne adjuk a kezébe. Más kérdés, hogy kivert kutya-szemekkel bámulják a tiltott címlapot...

A Dreamseed kiegészítő zseniális. Az első három fejezet Fra Domenico naplója, meglehetősen olvasmányos, és nagyon jól leírja a különféle szituációkat, amikben Dreamseed fajzatokkal össze lehet találkozni. Nagyon ötletesek a szörnyek, és szinte mindtől kilelheti a játékosokat a hideg, ha megfelelően meséli be az ember őket.

Tiberius

Tiberius

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 379 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.04, 14:22

OFF:

Engel megrendelésre ajánlom az amazon.com-ot, vagy hasonló külhoni site-ot.
Az amazonnál én most rendeltem meg ott postaköltséggel együtt is olcsóbb, mint itthon. Remélem hamarosan megérkezik :virag:

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 09:32

rorimack:köszi az infót:)))
whoisnot:a webshopnál rendeltem: :lol: :D

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.31, 09:10

whoisnot: Én onnét indítottam a sztorit, hogy az Engelek felébrednek a Himmelben, és semmire nem emlékeznek... Úgyhogy meglehetőst fiatalkák, és még semmire nem jöttek rá. lelkesek és fanatikusok. Kiváló katonái az Egyháznak :lol:

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.30, 11:45

Mivel nem tudok németül (igaz, én is ismerek egy-két copy+paste>translate oldalt, de az nagyon nem az igazi :lol: ): mit lehet tudni eddig erről a kártyás rendszerről? Igazi Tarot-ot használ (és csak a képek, vagyis a stílus "Engelesített"), vagy csak hasonlít a a dolog a Tarot-ra, de valójában egy külön kártya (mint volt pl. a régi Ravenlofthoz a Forbidden Lore box-os kártyacsomag)?

A Michaelita rendkönyvet már lehet előrendelni az Amazonon, ha jól láttam...

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.30, 10:12

Halihó!

Whoisnot:

Németül én sem tudok, viszont a google igen :lol:

Egy felemás hír:

"Népek!

Mivel a WW végülis úgy döntött, hogy semmilyen formában sem adja ki az Arkana szabályokat, a "hiányzó" fejezetete a szabályokkal, és magukat a kártyákat is elérhetővé tesszük oldalunkról (http://www.feder-und-schwert.com ), ingyenesen letölthető, angol nyelvű PDF-ként.

Ki kell vágnotok, meg ősszeragasztani, miután kinyomtattátok, de legalább hozzájutnak azok, akik erre vágynak.

Kb. március elejére számítsatok.

Ezenfelül itt Németországban már kijött a Michaeliták könyve, a Gábrieliták, és a Rafaelliták szövege is készen van, valamint készül az Urieliták könyve, ebből lesz a harmadik regény.

S télen megjelenik a spanyol kiadás.

Hát, ennyit az új hírekről..."

Oliver Hoffmann
(Creative Director, F&S)

(a dátum elég régi, febr. 18, forrás: rpg.net fórum)

R.

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.30, 01:25

Hanna: hány évesek az Engeleid? Kb.? Vagyis: kb. mennyi időt adsz annak, hogy szembesüljenek... a mesélői titkokkal?

Kobrakai: hol rendeltél?

Rorimack: én nem szúrtam ki eddig ezt a linket (talán mert nem tudok németül? :lol: ), köszönöm.

Chomy: maradjunk inkább az Engeleknél az angyalok helyett... :party:

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.29, 15:54

Haliho!

Huha, Engel ismerteto, meg forum... :lol:

most csak egy villamhozzaszolas:

Valoszinuleg mar szerepelt, de nemetel van interaktiv engel pakli a neten (hivatalos:

http://www.feder-galerie.de/pages/arkana.html

Kobrakai: a kepregeny erdekes, de nagyon vigyazz vele: csak akkor olvasd el, ha mar atragtad magad a szabalykonyvon, es te leszel a meselo.

Ilyen spoilerdus hangulatkelto kiadvanyt meg nem lattam... :party:

Igerem, kovetkezo hozzaszolasom mar az ismerteto/forum atolvasasa utan fog szuletni...

R.

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.27, 12:15

hú de égő,igazad van tényleg Elveszett próféciák :sor:
kissé régen olvastam

szombaton megveszem a könyvet+megrendeltem egy képregényt is hozzá....de várom már a szombatot..
hanna:lehet hogy utána elárasztalak kérdésekkel... :sor:
a többiek merre vannak? :flame:

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.26, 11:05

Kobrakai: Az Elveszett Próféciák, ha jól tudom...
De az Engelhez igazán minimális köze van. :party:

Találtam egy érdekes problémát: Nem tudom, ez mennyire volt szándékos (én úgy érzem, igen), de az Engel csapatokban van némi feszültség. Ez nagyon jó szerepjátékra ad lehetőséget.
A mesélőnek is érdemes már az elején elhintenie ennek magvait, hogy később az ellentétek leküzdésével kovácsolódjon össze a csapat. A feszültség a Mihaelita és a Gabrielita között áll fenn . Az egyik ugyen elvileg vezető, de sem nem olyan erős, sem nem olyan harcias, mint a Gabrielita, aki viszonylag nehezen tűri az irányítást (főleg, mivel a két rend között is egyre nő a feszültség, lásd a szabálykönyvet).
Nálunk ebből nagyon jó szituációk adódtak - szerintem az elég unalmas, ha minden Engel virággal kezében borul a másik nyakába.
:Ordog:

Ha nincs belső feszültség, csináljunk...

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.25, 16:14

ez is egy kicsit off lesz de olvastátok Neil Gaimantől a Mennyei Próféciákat?valami zseniális darab,kicsit kapcsolódik is a témához.... :party: ;) :D

_Kobrakai (NPC/NJK)

_Kobrakai (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.25, 16:10

hát ehhez nem tudok sokat hozzátenni.... :,-(
hanna:köszi az infot....már alig várom hogy megszerezzem a könyvet :party: ;) :D

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2021 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.25, 15:17

Whoisnot: hopsz, asszem pontatlan voltam. A Sátánnal egybegyúrt Szamáel-alakot szokták a Vénusszal egybecsatolni, az általad idézett szöveg meg a különválasztott Angyali formáját kapcsolta a Marshoz. Na mindegy, nem ködösítek, inkább beszerzem a szabálykönyvet. :party:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]