Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Savage Rifts - Game Master’s Handbook

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

Marcus

Marcus

Enrawellita

• Fórumita
  • 591 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.04, 17:58

Köszönöm a válaszokat. Eddig is erősen szemeztem vele, de így szinte biztos a beszerzés (nem biztos, hogy a mostani Kickstarter-rel, de előbb-utóbb).

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.04, 15:22

Kíváncsi vagyok, hogy akik mindkettővel játszottak, milyen különbségeket fedeznek fel az eredetihez képest, mármint konkrétan játék közben. Bár pár dolgot írtál erről már az első részben, de akár egy külön játékbeszámolót is szívesen olvasnék róla. És a fő kérdés: aki a Savage Rifts-cel játszott, az már nem tér vissza a régi rendszerhez?

Erre még talán korai lenne végleges választ adni. De ha sikerült átkonvertálnom az újba azokat a cuccokat, amikre szükségem van, akkor kicsit sem fogom visszasírni a régi játékmechanikát.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.04, 08:36

Marcus:

Kíváncsi vagyok, hogy akik mindkettővel játszottak, milyen különbségeket fedeznek fel az eredetihez képest, mármint konkrétan játék közben.

Sajnos még online sem sikerült játszanom a Savage Rifts-el, de igen megborogatták a "cuccok" erősségét - talán a jó öreg .50-es nehézgéppuska sikerült pld táposabbra ÉS könnyebbre, mint némely PA sínágyúja... 

...illetve a mindenféle járművek egymáshoz képest vett tápossága is sokat változott. 

Kedvenc példám az eredeti Rifts rendszerből:

Skillek rádiózásra: Radio: Basic, Radio: Scramblers: Basic, Radio: Scramblers: Advanced, Radio: Scramblers: Expert, Radio: Satellite Relay, Signal Codes. (Ez mág van TV-re Telefonra, de kb. ilyen az atlétika is.)

Ez maximum a - egyébként elég számos - kiegészítőkkel jöhet össze, különösen, ha a nem hivatalosak is szerepelnek, ráadásul a RUE (RIfts Ultimate Edition) már ezeket is felülírta.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.04, 07:39

Köszi az ismertetőt! :)

Kilhalm

Kilhalm

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.04, 04:43

Ez az ismertető is jó lett.

(OFF)Remélem lassan a magyar köztudatban is elnyeri méltó helyét a játék és majd lehet hozzá játékosokat toborozni online. Vagy ne adj isten játékosként csatlakozni egy társasághoz. (/OFF)

Kíváncsi vagyok, hogy akik mindkettővel játszottak, milyen különbségeket fedeznek fel az eredetihez képest, mármint konkrétan játék közben. Bár pár dolgot írtál erről már az első részben, de akár egy külön játékbeszámolót is szívesen olvasnék róla. És a fő kérdés: aki a Savage Rifts-cel játszott, az már nem tér vissza a régi rendszerhez?

Kedvenc példám az eredeti Rifts rendszerből:

Skillek rádiózásra: Radio: Basic, Radio: Scramblers: Basic, Radio: Scramblers: Advanced, Radio: Scramblers: Expert, Radio: Satellite Relay, Signal Codes. (Ez mág van TV-re Telefonra, de kb. ilyen az atlétika is.)

SaWo: Knowledge (Electronics) a rádióhasználatra. Common Sense próba a kódokra olyan karakternek akinek ez releváns. Mondjuk egy katonai felderítő dobhat de egy városi patkány (city rat) esetében már csak a karakter előéletének ismseretében lehet indokolt a próba (pl. katonai múlt).

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 20:51

Kösz az ismertetőt, Noro!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4183 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 20:20

Nem összemérhető a kettő, mivel alma és körte esete. A régi rendszer elég rágós és makacs, nem véletlenül születtek hozzá konverziók (amiket Siembieda tűzzel-vassal írt még mindig). Az új nem váltja le a régit, hanem mellékszál, licencelt IP önálló átalakításokkal és újításokkal (mint pl. a kiberlovagok átalakítása, vagy a Tomorrow Legion), tehát a régi vonal továbbra is él (bár a Palladium már lassan két évtizede csak vergődik, nem tudnak lábra állni).
Ha a hangulatot nézzük, ez már ízlés kérdése. Nekem a SaWo változat jobban tetszik, mert vissza lett fogva kicsit, ugyanakkor túlságosan Észak-Amerika központú még, ami nekem sosem jött be annyira az eredetiben sem. Dél-Amerika, Európa+Oroszország, vagy Afrika jobb szerintem.

Biztosan nem térnék vissza a régi rendszerhez, ez 1000%.

Módosította Petrus: 2019.04.03, 20:20

Marcus

Marcus

Enrawellita

• Fórumita
  • 591 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 18:51

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 14:17

Köszi az ismertetőt Noro, eddig mindkettő nagyon hasznos. Ezek alapján ez a jobban sikerült konverziók közt van. (pl. a Lankhmar/Solomon Kane nem lett jó)

(OFF)Solomon Kane-t mi imádtuk és rohadt jókat játszottunk vele. De nem vagyok valami nagy SW Expert. Nekünk bejött.(/OFF)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 13:15

Köszi az ismertetőt Noro, eddig mindkettő nagyon hasznos. Ezek alapján ez a jobban sikerült konverziók közt van. (pl. a Lankhmar/Solomon Kane nem lett jó)

folyamatos összevetés a régi rendszerrel, és az azon való fanyalgás pedig ezen felül elitista.

ilyen esetekben szerintem jó, hogy összahasonlítják a rendszereket, hogy aki gondolkodik rajta, el tudja dönteni vált-e.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 10:04

A cikket pedig jobb lett volna teljesen a Riftset nem ismerőknek célozni, mert az "újonc" és "veterán" játékmesterek szembeállítása enyhén taszító, a folyamatos összevetés a régi rendszerrel, és az azon való fanyalgás pedig ezen felül elitista.

Én nem éreztem szembeállítást. Egy ilyen ikonikus játéknál szerintem pont fontos, hogy mi kellhet egy új mesélőnek, akinek megtetszett a dolog (pl. én) és mi egy rutinosnak, aki keni-vágja a Rifts világát, de a rendszer új neki (pl. KLM).

Az elitizmus meg főleg nem itt kezdődik, de ebbe nem akarok belemenni. Inkább csak várom a harmadik cikket. :)

Bulldy

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 294 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 09:58

Egyetértek KLM-mel és Bulldyval. Az ősrégi Kornya-féle poénosnak szánt kifejezéseket el kéne felejteni, én is szeretném kitörölni a fejemből végleg.

A cikket pedig jobb lett volna teljesen a Riftset nem ismerőknek célozni, mert az "újonc" és "veterán" játékmesterek szembeállítása enyhén taszító, a folyamatos összevetés a régi rendszerrel, és az azon való fanyalgás pedig ezen felül elitista.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 09:37

Köszi az ismertetőt. Szerintem nekem, mint Rifts-szűznek, ez a legfontosabb kiadvány. :)

Szerintem jók a magyar nevek egy ismertetőben. Aki jól ismeri a világot az kellőképpen tud angolul, hogy visszafordítsa a neveket angolra. Aki meg nem, annak jobbak a magyar nevek. Én pl. úgy gondolom az átlagnál jobban tudok angolul, mégis örülök, hogy teljesen magyar a cikk. Saját, jellemzően szabálykönyv-fordításaimban úgy szoktam, hogy a magyar név után zárójelben odaírom az eredeti angolt. Így visszakereshetőbb az angol eredetiben, illetve az olvasó megismeri az angol terminológiát is.

Bulldy

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 09:01

: a mágikus kataklizma történetét, amely elhozta a dimenziók közti hasadékok korát.

A dolog még ennél is cifrább: A Hasadékok Földje (Rifts Earth) azt TÖBB dimenzióból (=Palladium RPG) "lett összerakva".

Nem csak "GM-ügyileg", de úgy, hogy az egyik, Ley-vonalak által határolt terület mondjuk a Beyond the Supernatural világából érkezett, a másik a Ninjas&Superspiesból, a harmadik a Teenage Mutant Ninja Turtles világából és a negyedik a Heroes Unlimitedből - mindez vagy 300 évvel "ezelőtt". (+ Chaos Earth, Dead Reign, Robotech, Mechanoids, ésatöbbi).

Egyébként nem biztos, hogy MINDEN kifejezést le kellene fordítani, amíg nincs tervbe véve egy teljesen magyar szabálykönyv... Sőt, talán minél kevesebbet. 

Módosította KLM: 2019.04.03, 09:02

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.03, 06:36

Folytatom a Savage Rifts könyvek részletes ismertetését. A mai terítéken a trilógia alighanem leggyengébb darabja, a mesélők könyve. A 98 oldalas kötet borítója ugyan erősebb, karakteresebb, mint amit a Player’s Guide felmutat, de az előrelépések sora ezzel számomra jóformán véget is ért. - A bevezető korrektül megalapozza a Rifts világának hangulatát. Itt olvashatjuk el bővebben is azt, amit előző cikkem felvezető részében már összefoglaltam: a mágikus kataklizma történetét, amely elhozta a dimenziók közti hasadékok korát. Egy-egy bekezdésben, amolyan teaser jelleggel bemutatja azokat az Észak-Amerikán kívüli játékhelyszíneket is, amelyekről a Palladium kiadó már jelentetett meg világkönyvet az elmúlt csaknem 30 év során.

http://lfg.hu/87967/ismerteto/savage-rifts-game-masters-handbook/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]