Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Poor Amongst the Stars ismertető

• Válasz írásához lépj be
6 hozzászólás érkezett eddig

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.12, 12:40

@Auer: Köszi, kinyomtatom, este el is olvasgatom :) Hát hogy mit lehet vele játszani? Szerintem inkább olyasféle "szappanoperákat", mint a Red Dwarf, a féltudományoskodás nélküli Star Trek Voyager, vagy a Battlestar Galactica (az új, a régit nem igazán ismerem), ahol inkább a szereplők személyiségén van a hangsúly és az egymás közti gubancolódásokon, semmint a "küldetésen" vagy egy közös ellenség legyűrésén. Ahogy írtam, a Malandrost nem olvastam el teljesen, az idevágó részeket nem nagyon ismerem még, csak ahogy olvasgattam a PAtS-t, nekem rögtön beugrottak scifi filmek, és megtetszett ez az alapfelállás és a variálhatóság.

@KLM: Hát bizony azon a nyúlfarknyi Wikis szócikken túl egy fikarcnyi ismertetőt vagy rövid leírást sem találtam a The Journey című kiegészítőről :(

Szóval az a "bajom" h kb annyian játszanak vele mint az én játékommal (ami sztem 5 alatt van). Persze érdekes meg minden, de ahhoz képest h van egy kicsit komolyabb rendszere, egy nagyon specializált narratív játék, nagyon szűk játékosi rétegnek. Megfordítva: ha ennyire ilyet akarok játszani akkor ezt én is ki tudom találni, dobsz d6-al és ha szereped szerint jártas vagy kapsz rá pluszt, km meg mond egy célszámot.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.12, 11:06

@Auer: Köszi, kinyomtatom, este el is olvasgatom :) Hát hogy mit lehet vele játszani? Szerintem inkább olyasféle "szappanoperákat", mint a Red Dwarf, a féltudományoskodás nélküli Star Trek Voyager, vagy a Battlestar Galactica (az új, a régit nem igazán ismerem), ahol inkább a szereplők személyiségén van a hangsúly és az egymás közti gubancolódásokon, semmint a "küldetésen" vagy egy közös ellenség legyűrésén. Ahogy írtam, a Malandrost nem olvastam el teljesen, az idevágó részeket nem nagyon ismerem még, csak ahogy olvasgattam a PAtS-t, nekem rögtön beugrottak scifi filmek, és megtetszett ez az alapfelállás és a variálhatóság.

@KLM: Hát bizony azon a nyúlfarknyi Wikis szócikken túl egy fikarcnyi ismertetőt vagy rövid leírást sem találtam a The Journey című kiegészítőről :(

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.11, 11:18

@Auer: Nekem érdekes :) Viszont az is igaz, hogy nem futottam bele az említett írásodba, lehet, hogy az tényleg ilyen/jobb... merre van? :)

@KLM: Na és erről sem hallottam még, most próbálok utánakutatni. (A wikin nem írnak túl sokat, talán az RPG.net oldalon...)

http://lfg.hu/67650/rpg/rpg-fejlesztes/mikrorpg-az-elhagyott-csillaghajo/

Lehet csak ismertető volt kurta furcsa, de nekem hiányzott hogy mit, hogyan játszunk benne.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.11, 10:47

@Auer: Nekem érdekes :) Viszont az is igaz, hogy nem futottam bele az említett írásodba, lehet, hogy az tényleg ilyen/jobb... merre van? :)

@KLM: Na és erről sem hallottam még, most próbálok utánakutatni. (A wikin nem írnak túl sokat, talán az RPG.net oldalon...)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.11, 09:01

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Journey_(Palladium)

"Régen minden jobb volt" :P

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.11, 07:20

Érdekes de miért? Pár éve volt egy mikro-rpg fejlesztő verseny itt arra írtam kicsit hasonlót tematikában. Ez sem tűnik annyira extrának, nekem kicsit üres az egész.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6483 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.11, 05:50

A Malandros szerepjáték hekkelésésről van szó, ami egy állandóan mozgásban levő űrhajó fedélzetére viszi a játékosokat, főleg tévésorozatos hangulatú játékokhoz készült. A szabályok a Powered by the Apocalypse és a Robin D. Laws által fémjelzett, ingyenes Drama System keverékét képezik.

http://lfg.hu/88024/ismerteto/poor-amongst-the-stars-ismerteto/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]