Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Goblindaráló - A Goblin Slayer egysíkú anime?

• Válasz írásához lépj be
26 hozzászólás érkezett eddig

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1764 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.25, 21:37

Mindig vicces a magát polgárpukkasztónak tartó Marvint vergődni "látni" egy rajzfilm miatt. :P :D

a gumibugyiember 26 miatt is ha már itt tartunk

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.25, 20:59

Hagyjuk a rizsát! Gyerekhullakúrás van benne?

Mindig vicces a magát polgárpukkasztónak tartó Marvint vergődni "látni" egy rajzfilm miatt. :P :D

Szerinted az anime az út a pokolba, mások szerint a szerepjáték.

Nekem még mindig tetszik ez a rajzfilm, a "japános vonásokat" meg már megtanultam figyelmen kívül hagyni.

Bulldy

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.25, 20:47

Hagyjuk a rizsát! Gyerekhullakúrás van benne?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.24, 22:21

Maga a sorozat azért váltott ki ilyen erőteljes érzelmeket és megnyilvánulásokat, mert egyértelműen pálcát tör amellett, hogy létezik olyan gonosz amivel NEM lehet kiegyezni, NEM lehet megbocsájtani és NEM lehet második esélyt adni. (Ezt a goblingyermekek megölése mutatja be, ami rögtön az első részben megmutatkozik. Később pedig a 12. epizódban kerül talán megmagyarázásra, hogy mi történt azokkal akik adtak második esélyt a goblinoknak, goblingyerekeknek.)Vagyis a mai erőteljesen humanista és politikailag korrekt gondolkodással teljesen szembemegy.

Megint a Deep Space 9, megint a jem'hadarok jutnak eszembe, főleg a 3x06-os rész, amikor találnak egy csecsemőt és hiába van Odo (akinek genetikailag feltétlen engedelmeskedik a rettentő gyorsan felcseperedő poronty), akkor sem tudnak egyetlen példányt sem "elviselni".

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.24, 21:48

Nem, a Goblin Slayer nem egysíkú anime!

Mehettek haza.

Nordil

Nordil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.24, 14:57

Én végignéztem az egészet és a kritikát is végigolvastam.

Talán amit érdemes még megemlíteni, hogy ugye eredetileg Light Novelként íródott, készült belőle manga és végül anime is.

A novellákból ha emlékezetem nem csal akkor az első hármat, talán négyet dolgozza fel.
Amit érdemes még tudni az anime-ről, hogy NEM teljesen a történeti sorrendben vezeti a sztorit, talán ezért is tűnik a közepe kissé laposnak.

Emiatt természeten sok minden ami a novellákból kiderül, nehezen értelmezhető. (Pl.-nak okáért a nagy főgonoszt MÁR legyőzték, de ismét megjelenőben van egy/megjelent...és már az új hős is formálódik aki majd legyőzi/legyőzte [kissé homályos az emlékezetem ez ügyben]. Vagyis a nagy főgonosz újra és újra visszatér kissé ravenloftosan.)

Az egyik legfontosabb különbség, hogy a lezáró epiződban történtek, éppenséggel történetileg az 5.-6. epizód környékén történtek a novellák szerint.

Maga a sorozat azért váltott ki ilyen erőteljes érzelmeket és megnyilvánulásokat, mert egyértelműen pálcát tör amellett, hogy létezik olyan gonosz amivel NEM lehet kiegyezni, NEM lehet megbocsájtani és NEM lehet második esélyt adni. (Ezt a goblingyermekek megölése mutatja be, ami rögtön az első részben megmutatkozik. Később pedig a 12. epizódban kerül talán megmagyarázásra, hogy mi történt azokkal akik adtak második esélyt a goblinoknak, goblingyerekeknek.)Vagyis a mai erőteljesen humanista és politikailag korrekt gondolkodással teljesen szembemegy.

A Goblin slayer egy jól sikerült adaptáció ami ellövi a puskapor jelentős részét az első pár részben, és a továbbiakban izzani hagyja a parázst, hogy majd a végén ismét durranjon. Emiatt egy jól sikerült novella adaptációról beszélhetünk.

A jellem fejlődésével kapcsolatban kissé is-is a viszonyom a szerző véleményével kapcsolatban, ugyanis nehéz észrevenni, hogy bizony pár árnyalattal azért változik a fő karakter is.(Kivéve a goblinok iránti gyűlöletet:D) De sajnos ezekre nem fektettek elég hangsúlyt az anime-ben és emiatt könnyen észrevehetetlenné válik, ha valaki nem olvasta a novellákat.

Egy megjegyzést még hozzátennék, hogy az egész sorozat teljesen SZEMÉLYTELEN abból a szempontból, hogy egyetlen karakter SINCS megnevezve. SOHA.
Még a mellékszereplők sem. Mindenkire valamely titulussal hivatkoznak. (Pl. a gyerekkori barát angol fordítása COW girl, ami egyszerre vonatkozhat a megjelenésére... és a foglalkozására.)

Szerintem az adott időszak egyik legjobb anime-je volt, magában a fatasy stílusban pedig az adott időszak legjobbja.

A szerző valószínűleg Berserk rajongó amit az értékelésében meg is említ, ugyanakkor mivel én nem tudtam soha végignézni a Berserket(középszerűen unalmasnak találtam és eluntam mindig az első pár rész után, mind az eredetit! mind az újat!) így nem tudok az összehasonlításával kapcsolatban véleményt alkotni.
Mindamellett a 75%-os értékelés reális, ugyanis az anime gyakran nagyobb léptékekkel ment előre mint kellett volna, hangsúlyos nüanszok kimaradtak, ami miatt a történet ismeretének hiányában bizony sok dolog észrevehetetlen marad.
(Mivel én olvastam ezért egy középszerűnél erősebb, de nem kiemelkedően jó adaptációnak tartom olyan 82%-osra értékelném.)

Annyit még hozzátennék, hogy a goblinok, mint "kezdő"szörnyek nem teljesen állja meg a helyét megjegyzésként, bár tény és való, hogy az anime-ben ez nem jött át.
A goblinok evolúciójában, vagy fejlődésében is vannak stációk és van az a szint, ahol már a veterán, vagy magasabb szintű kalandozókat is bőven megizzasztják.(Goblin lord, champion, illetve még pár amit nem spoilereznék el azok számára akik nem olvasták a novellákat.) Ebből egy minimális részlet látható az utolsó epizódban ahol megjelennek a jóval erősebb goblinok is, mint vanguard.

Módosította Nordil: 2019.04.24, 14:59

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.24, 06:12

Alig ért véget az első epizód, máris hatalmas felháborodás és hírverés kísérte az újonnan induló animét, ami gyakorlatilag borítékolta, hogy végig fogom nézni, ha törik, ha szakad. Mivel az Anime News Network fórumán is eléggé megoszlottak a vélemények, és már a pilot epizód sugárzása előtt is próbálták lehúzni a sorozatot, így eleinte én is gondolkodtam, megéri-e majd az erőfeszítést, de a premier minden kételyemet eloszlatta. - Egy fiatal papnő úgy dönt, hogy eljött az idő a kalandozásra, ezért bemegy a helyi fogadóba, ahol regisztrálja magát, és megkapja első dögcéduláját, a porcelán verziót, ami a kezdőknek jár. A pultnál álló hölgy felhívja a figyelmét arra, hogy csak olyan küldetéseket vállaljon, amelyek a rangjához illenek, hiszen könnyen otthagyhatja a fogát, ha nehéz ellenfeleket választ...

http://lfg.hu/88141/ismerteto/goblindaralo-a-goblin-slayer-egysiku-anime/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]