Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Május 5-én este indul a jelentkezés a következő KaTá-ra

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.29, 14:36

Noc: mostanában mindig kihúzod magad valami kifogással a részvétel alól...

:( Szó sincs kibúvóról, csak nagyon peches vagyok, ha erről a találkozóról van szó... (mozdíthatatlan elfoglaltságom van aznap.)
Pedig pl. az alábbi Arkham Horroros játékra nagyon szívesen beneveztem volna. :(

Remélem, lesz még vagy 100 ilyen találkozó (és ebből néhányra azért én is eljutok :D ). Hajrá továbbra is!

Azt gondolom, jól debütált az Arkham Horror kaland, bár idő hiányában csak a Fáraóval tudtak szembenézni a nyomozók. Köszönöm a bizalmat a szervezők részéről, és mivel maradt pár kidolgozott szcenárióm a tarsolyban, remélem valamelyik soron következő KaTán az asztalomnál üdvözölhetlek majd, Noc... ;)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2003 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.13, 21:10

Aki még vacillál a jelentkezéssel, ne tegye, mert fogynak a helyek! :)

Kedvcsináló:

Délelőtti blokk: 
Van még egy hely Premier barátunk Stars Without Number meséjében. Az SWN egy erős D&D alapokon nyugvó, méltán kedvelt sci-fi rendszer, amelyről mesélőnk ismertetőt is írt az LFG hasábjain: http://lfg.hu/56707/ismerteto/stars-without-number-ismerteto/

Szintén egy hely van NeoPadre 5E meséjében, aminek az alapfelütése egyszerű, de annál velősebb: a csapatot egy démon kergeti. Előttük egy térkapu és az ismeretlen. Mit hoz a jövő?

Ha valaki egy lovecrafti rémtörténet innovatív megközelítésére kíváncsi, Talbot meséjét tudjuk ajánlani. Ebben a játékmenet izgalmáról a szerepjáték és Arkham Horror társasjáték elegyítése gondoskodik.

Kibic egy, a KaTán korábban még nem debütált rendszert hozott hyboriánus meséjéhez, a Sharp Swords & Sinister Spells-t. Az egyszerű, oldschool alapokon nyugvó rendszer egyre növekvő népszerűségnek örvend. Magyarítása folyamatban, a nemes munkát felvállalt úriember, Varga Zsolt ismertetője itt tekinthető meg:

Creep meséje egész más milliőbe repít: a II. világháború németek által megszállt Franciaországába, ahol a parti feladata minél nagyobb káoszt csinálni - mindezt a Savage Worlds rendszerében. Mi ez, ha nem móka?

Legvégül, de nem utolsó sorban, Arturus egy kis humorral fűszerezett viktoriánus kalandozást kínál Londonban, a World of Darkness motorjával.

Délutáni blokk:
Kard és Mágia rendszerben kalauzolna el Marvin kománk néhány bátor jelentkezőt a Tiltott Istenek Hegyére. Ha valaki segítene egy isteni lelencnek hazatalálni a mamihoz, itt a helye!

Lenienn egy titokzatos esemény, az Azsúrvásár történetét meséli el egy indie körökben nagy hatású és populáris játékrendszer, az Apocalypse World segítségével.

Tervben van egy Expedíció Skarne szigetére, Riddare előadásában. A mese az egyik legklasszikusabb megvalósítása a tematikánknak: a csapat egy szigetre megy mindenféle meggazdagodási lehetőségek reményében, amely terv kivitelezése során azonban számos frakcióval akadhat össze - és kétségkívül fog is összeakadni - a bajszuk. Mindez a Forbidden Lands rendszerében, amelyet eleve a sandbox ismerős, mégis újszerű megközelítésének szántak a készítői.

Legvégül várnak a Kalandok a Vad-parton! Zagor meséje Mystara egy egzotikus vidékére, a Savage Coast-ra viszi el a résztvevőket, méghozzá A (nagybetűvel) Magyar Basic D&D Klónban, vagyis a Kazamaták és Kompániákban. Ez a párosítás a KaTán minden bizonnyal a zsák meg a foltja.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.05, 14:17

:( Szó sincs kibúvóról, csak nagyon peches vagyok, ha erről a találkozóról van szó... (mozdíthatatlan elfoglaltságom van aznap.)

Pedig pl. az alábbi Arkham Horroros játékra nagyon szívesen beneveztem volna. :(

Remélem, lesz még vagy 100 ilyen találkozó (és ebből néhányra azért én is eljutok :D ). Hajrá továbbra is!

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2003 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.03, 22:31

LFG: köszönjük szépen a hírt!

Mesélők: a rémisztő levél azért ment róla, hogy a "jelentkezés függőben", mert ugyanazt a plugint használják a mesélők is az előjelentkezésre, mint a játékosok a publikusra. Náluk valóban megvárjuk a részvételi díj rendezését, mielőtt visszaigazoljuk a foglalást.

Mesélők esetén, akik számára a játék is ingyenes, természetesen fizetés nélkül visszaigazoljuk a foglalást, csak manuális feladat, így van némi átfutása. (Nem emlékszem, tavaly is így volt-e, lehet, hogy Doki most másképp konfigolt valamit. :))

Talbot: jópofa koncepció, kíváncsi vagyok az élményekre!

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.01, 23:03

(Megjött a visszaigazolás közben, kösz, mindenki kieresztheti a levegőt.)

Engem is meglepett a rendszerlevél a jelentkezés után, mint Marvint, de végül rendeződött. :)

Formabontó a játék, amit hozok, de a kiírást alaposan elolvasva egyből ez jutott eszembe. Helyszínek közötti szabad mozgás + sandbox jellegű encounterek + különböző világok = Arkham Horror. yih-yih!

A random laphúzást felváltja egy scriptelt történet, és jónéhány szerepjátékos háziszabály, de persze marad szerepe a véletlennek is. Fő a jó szórakozás! :)

Módosította Talbot: 2019.05.01, 23:05

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.01, 20:59

Nálam is rendetlenkedett, szóval nem egyedi szoc.probléma. De végül sikerült jelentkeznem! :)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.01, 20:20

Nekem pedig bejött a honlap!

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.01, 19:08

(Megjött a visszaigazolás közben, kösz, mindenki kieresztheti a levegőt.)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.01, 17:32

Nekem nem jön be a KaTa honlap. :(

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.01, 17:05

Tyú, de jó lesz a felhozatal! Az elmúlt évekből talán ez a legjobb felhozatal és tematika. :) (Nem, nem kerestem vissza a többit, emlékezetből tévedek :D )
(Annál jobban sajnálom, hogy nem leszek itthon aznap...  :sir:  )

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.01, 16:17

Marvin: úgy emlékszem, az a megjegyzés mindig, midenkinek megjelenik, de akik maguk is mesélnek, azoknak ettől függetlenül nem kell fizetni.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.01, 16:14

Jelentkeztem a Mélység felettünkre, megkaptam, hogy "a foglalás jelenleg megerősítésre vár, ami a részvételi díj megfizetésével kerül véglegesítésre", remélem ez rám nem vonatkozik.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.01, 13:00

Május 5-én este indul a játékosi jelentkezés a Kalandorok Társasága következő szerepjátékos eseményére, melynek a címe Nyílt világok. A játékok listáját már most végig tudjátok böngészni, és ajánlott is előre felkészülni, mert hamar be szoktak telni a helyek! Gyertek, és játsszunk egy jót! :)

http://lfg.hu/88323/hirek/majus-5-en-este-indul-a-jelentkezes-a-kovetkezo-kata-ra/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]