Ugrás tartalomhoz

Manga/anime szerepjátékok

• Válasz írásához lépj be
99 hozzászólás érkezett eddig

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 308 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.01, 11:37

Valóban elég nagy hiányosság, hogy hiányzik a három OVA és az öt mozi anyaga. Mi az, hogy nem találom Naga, a fehér kígyó leírását??? Főleg róla készült illusztrációkat :para:
De a grafikai megjelenésben én nem találok kivetnivalókat. Kifejezetten hangulatos, hogy a sorozat képkockái láthatók az oldalakon minden utólagos módosítás nélkül.
A rendszert hagyhatták volna TriStat alapúnak, az érthetőbb, játszhatóbb, jobban a szuperhősi játékra van kalibrálva, mint ez az ormótlan d20. De a lényeg az eladhatóság, tízmilliárd légy nem tévedhet... :dilis:

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.01, 08:12

A könyv nem az enyém, hanem haveré, aki kiment Londonba és megvette (megjegyzem piszokdrága, kb 10K Ft-ra jön ki). Nálam volt 2 hétig, akkor szkenneltem be gyorsan.

Amúgy nekem tetszik, a rendszer határozottan hangulatos.
Ami miatt nagy ejnyebejnye az a háttérmunka teljes hiánya (ami nincs benne a 3 sorozatban az nincs sehol) illetve a grafikai tervezőt rúgnám fenékbe :dilis:

lol

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.01, 07:57

A könyv nem az enyém, hanem haveré, aki kiment Londonba és megvette (megjegyzem piszokdrága, kb 10K Ft-ra jön ki). Nálam volt 2 hétig, akkor szkenneltem be gyorsan.

Amúgy nekem tetszik, a rendszer határozottan hangulatos.
Ami miatt nagy ejnyebejnye az a háttérmunka teljes hiánya (ami nincs benne a 3 sorozatban az nincs sehol) illetve a grafikai tervezőt rúgnám fenékbe :dilis:

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 308 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.30, 10:59

Háj Meglivorn!

Olvasom ezt a slayers_d20(randan_szkennelte_meglivorn).pdf-et (from AHQ), és érdekelne, hogy hogyan jutottál hozzá. Debreceni volnék, s a helyi szerepjátékos bolt nem foglalkozik importtal. :ugri: Online rendelés, vagy valamelyik bolton keresztül? Kellene egy kézbe fogható könyv, hogy mesélni tudjak belőle (meg esetleg a fordítás gondolatával kacérkodjak, ha már magyarul is leadja a sorozatot a Cool TV).

Módosította Acélpatkány: 2004.09.30, 11:01

Erioni_Orion

Erioni_Orion

Tücsök bajnoka

• Archívum
  • 661 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.09.29, 10:21

a mienk jobb lesz! :rohog:

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.24, 12:48

Arról tudtok, hogy létezik már FF rpg? Asszem az sem "hivatalos", de elég nagy a fejlesztőgárdája és folyamatosan csinálják. Nem ismetrem, egy haver mesél vele, de modulális, univerzális RPGnek tunik.
Elvileg ez az:
http://www.returnergames.com/

Módosította Meglivorn: 2004.09.24, 12:48

_Jenova (NPC/NJK)

_Jenova (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.23, 17:56

Hűha, nagy fába vágtátok a fejszéteket!
Ahány FF játék, annyi világleírást készítettek? Mozihoz (Spirits Within) és online változatokhoz is? Egységes szabályrendszerrel, vagy az is változhat érától/részektől függően?

Igen, egységes lesz a rendszer és egy okos megoldással összefűzzük a világokat.
Egyenlőre dolgoznk még rajta, de szép lassan kész lesz.
Arról a szarról amit Spirits Within-nek hívnak, sem készítünk semmit még akkor sem ha fizetnek érte! :)

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 308 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.23, 16:17

Hűha, nagy fába vágtátok a fejszéteket!
Ahány FF játék, annyi világleírást készítettek? Mozihoz (Spirits Within) és online változatokhoz is? Egységes szabályrendszerrel, vagy az is változhat érától/részektől függően?

_Jenova (NPC/NJK)

_Jenova (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.21, 20:28

Hi!
Hát ez nemtudom, hogy ide tartozik -e...
Elkezdtünk csinálni egy teljesen saját NEM HIVATALOS! Final Fantasy szerepjátékot.
Nemsokára a rendszer "váza" kész is lesz.
Ha valakit esetleg érdekel az ide írjon jenova@freemail.hu
Kellene még egy pár olyan, lehetőleg Eger környéki FF fan akik ismerik olyannyira az FF világokat, hogy beszállnának az alkotásba. Kicsit kevesen vagyunk.
Honlap: Tücsök Bajnokai Szerepjáték Klub Honlapja

Üdv!

_MAT (NPC/NJK)

_MAT (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.09.07, 20:48

Sziasztok!

Szeptember 19-en a Ferencvarosi muvelodesi hazban (Haller utca, pontos cim
es elerhetoseg fent van a www.animetarsasag.hu honlapon) lesz animenap.
Ismet a deltavision ceggel egyutt tartjuk, akikkel az oszi es a tavaszi
seregszemlet is, de most mi lennenk a fokuszban. Ok csak egy
kartyaversenyt tartanak.
10:00 Nyitas
11:00 Kaligrafia workshop nyitas (lehet tanulni kaligrafiazni).
12:00 Beszelgetes az Inu Yasha magyar szinkronstabjaval
14:00 Filmvetites: Totoro
16:00 A nyari AMV versenyen palyazo muvekbol bemutato
Belepo dij 500-600 Ft korul.

Ezen kivul oktober 9-10en a Godor klubban (Deak/Erzsebet ter, ahol nemzeti
szinhaz epult volna) japan kulturalis napok, ahol mi is reszt veszunk,
vetitesekkel, eloadasokkal.

Magyar Anime Tarsasag

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.07.27, 15:11

Mindenkinek javaslom a Tri-Stat (aka Big Eyes, Small Mouth) rendszert. Ugyan még nem próbáltam ki, de egyszerűnek & gördülékenynek tűnik. Le lehet tölteni valahonnan ingyenesen egy kivonatos változatot, ami alapján akár játszani is lehet. (A képzettségek és hátrányok leírása hiányzik, meg az Energy számított tulajdonság /kb varázspontok/ hiányzik, de logikus, hogy 5*(mind+soul))

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.30, 09:23

Könyörgöm, találjon nekem valaki d20 Slayers alapkönyvet! Nem fanstuff, a Guardians of Order adta ki idén. láttatlanban megvenni borzasztó drága, de érdekelne egy-két dolog, hogy oldották meg.

Kiba

Kiba

Lion-Dancer

• Fórumita
  • 382 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.28, 04:46

Hali!

Én segítséget keresek egy rpghez.
A címe: Record of Lodoss War.
pdf-ben meg van az alapkönyv, csak nem tom ehhez merre található karakter lap..lehet én vok marha, de nem igazán jött le a szabályrendszer...
Ha valaki tud, azt kérem segítsen nekem, előre is köszönöm

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.20, 13:23

Na beugatok én is, mint vmennyire régebbi manga RPG rajongó.

Kezdek egy kis önreklámmal: reddesert.fpn.hu - az extrák alól leszedhető egy rakás régi japán cucc, a játékoknál meg ugyanez saját készítésben (á la Amnézia)

Játéknevek, amiket tudnék ajánlani:
-FF a negyedik résztől
-Star Ocean 1-2
-Chrono Trigger
-DBZ RPG
-Breath Of Fire sorozat
-Időháború :eeek:

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.19, 14:49

Sziasztok!

tio:
Hát nekem éppenséggel megvan a Hellsing, de a UsTeam ftpjéről töltöttem le / ftp://usteam.uw.hu/ /. Szerintem neked is egyszerűbb lenne mint hogy átírni cdre aztán valahol átadni /főleg ha mondjuk nem Budapest közelében laksz/. Gyorsabb lenne tán ha elmondanád miért nem sikerül tölteni... /már ha még egyáltalán aktuális/

_Moonflyer (NPC/NJK)

_Moonflyer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.07, 22:18

Sziasztok!

Bocsi ha kissé nem ideillö témával jövök elö, de gondoltam talán érdekelhet benneteket!

Kálmos Borbála vagyok (illetve Moonflyer, ahogy jobban tetszik :D . Felmerült a lehetösége annak, hogy augusztusban manga/anime témájú melléklet jelenik meg az Átjáró SF&F magazinban. A melléklet címe SakuraMag lenne és én lennék a föszerkesztö :D Sajnos nem tusom biztosra ígérni, hogy a vállalkozás tényleg megvalósul, mert ez már a harmadik idöpont, amikorm elvileg megjelenünk (az eltolódások nem a mi hibankból történtek).
Szóval, az Átjáró kéthavonta megjelenö, újságárusoknál és könyvesboltokban is kapható magazin, jelenlegi ára 688 forint elöfizetés esetén van rajta ezen kívül is kedvezmény. Az animés kiadvány pedig a követlkezöképpen nézne ki. 32 oldalas lenne, hátulról lapozva (japán stíllel) manga lenne, elölröl lapozva pedig cikkek lennének benne. A manga valószínüleg Neon Genesis Evangelion lesz (még ez sem tuti), és kb. 24 oldalt foglalna el. A fennmaradó oldalakban cikkek lennének, ezen kívül magában az Átjáróban is lenne 4-5 oldal amelyen anime/manga cikkek találhatóak.
Az újság beszerzéséröl. Az Átjáró kapható újságárusoknál és könyvesboltokban, de pénzhiány miatt egyenlöre csak az elöfizetökhöz és a könyvesboltokba kerül ki. A könyvesboltokat ahol kapható az Átjáró megtaláljátok itt: www.atjaro.hu Elö lehet fizetni negyed évre is az Átjárót, de ha valaki még így sem szeretne elöfizetni az Átjáróra, viszont az animés újság érdekelné, ebben az esetben megoldható, hogy a Magyar Anime Társaságon keresztül megrendeljék külön-külön is a számokat.
Az Átjáró föszerkesztöje lért arra, hogy gyüjtsem össze, kb. hányan lennének akik nem fizetnének elö, de érdekelné öket az újság. Ismétlem, a dolog nem 100%-os, egyenlöre csak felmlérni próbálok :)

Tehat: AKIT ÉRDEKEL A MELLÉKLET, DE NEM AKAR ELÖFIZETNI AZ ÁTJÁRÓRA AZ ÍRJON NEKEM EMAILT a moonflyer@mailbox.hu cimre!!!

Ezt az infot en is fogom hirdetni mindenfele, illetve kérek mindenkit, hogy adja tovabb esetleges érdeklödöknek. Kérek mindenkit, hogy csak egyszer jezze, ha kell neki újsag.

Ennyi voltam,

Moonflyer

_Killer (NPC/NJK)

_Killer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.12, 18:39

Szia tio!

Ezen az oldalon van Cd-rendelés: http://www.roshi.hu/main.html - én is mindíg innen rendelem az animeket. Az oldal jobb felső sarkában van a Cd-rendelés hivatkozás. Az át visz egy másik oldalra, ahol le lehet tölteni a listát és ott van az e-mail cím is, amire a rendelést küldheted. Megbízható és gyors, ha már elolvasta a leveled :rohog: . Kb. 500Ft/Cd-ért csinálja + postaköltség.

(Az, hogy hentai oldal ne tévesszen meg. Rendes anime-i vannak.)

Ajánlom másoknak is.

Remélem segítettem.

_tio (NPC/NJK)

_tio (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.11, 15:35

Hali!!

Talán nem ide kellene ezt írnom, de nincs meg véletlenül vkinek a Hellsing anime?? Lécci-lécci segítsetek!! Már találtam servert, de nem tudom letölteni, mert béna vagyok hozzá. Teljesen odáig vagyok érte, nagyon-nagyon klassz. Plz help me!!!

Módosította tio: 2004.05.11, 15:35

Darkmore

Darkmore

Marine

• Fórumita
  • 1838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.04, 08:26

Eddig Hellsing RPG ugyben egy normalis oldalt talaltam:

http://www.fantopolis.com/hellsingrpg/

PLZ linkeket.

(Killer az eretsegi miatt nem kell parazni,a tanaroknak a legnagyobb eges,ha valaki eltaknyol,ok meg nem szeretnek beegni :ize: )

www.animevilag.hu

gondolom ismeritek,de en csak most talaltam meg es jopar GB cucc van

_Killer (NPC/NJK)

_Killer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.03, 20:34

Helló nép!

Először azzal kezdeném, hogy milyen jó magyar anime fanokat látni (olvasni).
Tisztára el vagyok keseredve. Szerintem itt 50km-es körzetben az egyetlen ilyen ember vagyok.
De! Már térítem a népet. A szerepjátékos bandát nagyon ostromlom; az egyikük már ott tart, hogy elkérte tőlem néhány animemet. A Berserk volt nála a bevezető.
Na erről ennyit.

Hmm... ja igen. Látom itt anime és manga rpg-vel foglalkoztok. Az a helyzet, hogy én csak a simákkal vagyok kapcsolatban, ezen kategóriáról még csak annyit tudok főleg, hogy a Slayers az isten. De majd visszaolvasom a fórumot és okulok cseppet.

Más:
Pc-vel kapcsolatban a legújabb hír amit én hallottam, kb. 2-3 hónapja, hogy megcsinálták a Chaos Legion átiratát. Meg a usteam chatjén okulok néha ilyen témában, ajánlom mindenkinek; szerintem az egyik legigényesebb anime hír, leírás és ftp oldal, amit csak találni lehet: http://usteam.uw.hu .
Persze ott van még az AnimeHQ, de azt nem ismerem annyira.

Persze ezeket a dolgokat már valószínüleg mind tudjátok, de hát elsőnek írok, így van mit megosztanom.

Talán még azt elmondom, hogy a kedvenc animem az Escaflowne és amúgy fantasy anime párti vagyok, de mindet szívesen megnézek. Legutóbb legálisan a Chihiro-t vettem meg, ugye volt újság mellett, meg a DragonHalf-ot töltöttem le ftp-ről (usteam).

Hmm... talán ennyi.
Csak azért írtam ennyit, mert ilyen hangulatom volt. Talán még végrendeletet is írok, mert 10-én hétfőn az érettségim akkora ipari f.sz lesz a számba, hogy olyat már rég nyeletem. :ize: (nem akartam csúnyát írni, de ez most kijött belőlem)

Nem is írok többet.

Üdv: Killer (<- ezt sem szoktam ideírni, mert végül is ki van írva a név, de most ezt is ideírom)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]