Ugrás tartalomhoz

Manga/anime szerepjátékok

• Válasz írásához lépj be
99 hozzászólás érkezett eddig

_Ray (NPC/NJK)

_Ray (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.16, 16:50

Hali!

Miután itt oly soxor írtam le a pecs szót, megkerestem a neten. Itt fityog a vinyómon. Az emu probléma még áll, de kérdésem a következő: mely lyátékokat keressem, ha már van emulátorom. Itt japán rpgre gondoltam. Várom a reakcióitokat!

_Ray (NPC/NJK)

_Ray (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.16, 15:42

Sziasztok!

Volt pár kérdésem, amire választ várok.
Más. Ez a Moondragon tipp nagyon king volt, már nálam is fenn fityeg az Amnézia.
Nagyon aranyos! És nagyon tetszik. Visszakaptam az FF8-amat. Nekiugrok. Létezik hozzá pecs, ami a korszerűbb videókártyákon is élvezhetővé varázsolja a drágaságot?
Az FF9, meg az FF10 megjele(nt)ik pcre?
Új játékról nem tudok, csak a sajátról. Az Első party összeállt, és nagyon jó karakterek születtek. Sajnos nem tudok elég jól rajzolni... :felvon: Nagyon jól néznek ki, és nagyon mangásak. A rendszer segített az embereknek mangás karaktert csinálni. Ennek nagyon örülök. Nem sokára indítok egy olyan tesztet is, ahol nem csak a haverjeim játszanak.

_Hacker_Croft (NPC/NJK)

_Hacker_Croft (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.14, 14:36

vége a sulinak!!!!!!!!!!
És ma játszottam egyik hawerral magus-t és kinyírta a kedvenc bmesteremet...
basszus...
Izgalmas nap volt...

_Ray (NPC/NJK)

_Ray (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.04, 12:26

Sziasztok! Én is foglalkozom az adott témával. Most sima szerepjátékot írok a cp rendszerére. A tesztereknek nagyon tetszett. Lehet, írok hozzá saját rendszert is.
Más. Nekem van egy FF8-am. Van valami patch hozzá, hogy menjen a Gf2mx440-emen? Mert a Viper V550-esemen simán ment. És, kibabrált jó, de így nem tudok játszani vele. :five:
Nekem van Cobra Mission, meg Knights of Xentar. ez kissé hentai, de kaland. Majdnem rpgt írtam.
Maxxx, soroltál olyant, amit én is játszottam. A Mekton nagyon zsír, de nekem nem volt mangás a mesélőm. így sci-fi játék let belőle.:sor:

Esetleg, tudtok írni valamiféle webhelyet, ahol emulátorokat, meg Anime rpg-ket lehet letölteni? Nagyon megköszönném. Szerintem a többi olvasó is.
Mangások, tartsunk össze.

_tio (NPC/NJK)

_tio (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.03, 10:57

Sziasztok!

Remélem mindenki jól van:) Az öcsém tett fel 1 új játékot a gépre. Mondjuk eléggé messze esik a műfaj a topic témájától, de elég klassz és nagyon szép. Egy kalandjáték, a neve Enclave. Ismeritek? Amúgy nem történik velem semmi különös leszámítva a heti 1-2 vizsgát...Mind1. És veletek mi újság? Elég régen jártam erre. Azt szeretném még kérdezni, hogy szerintetek melyik a legjobb psx emulátor és honnan tudnám leszedni? Ja és még 1 kérdés, kérés:) nincs meg valakinek a ff7 pc-hez? Mindenkitől azt hallom hogy nagyonnagyon klassz, de nekem sajna nincs meg.
Na jó, majd még jövök, pusszancs mindenkinek!!! Ja és amúgy ma van a szülinapom!!!HURRÁÁÁ!!!:)

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 07:58

A legjobb manga-rpgk, szvsz. sorban:

Final Fantasy 7
Final Fantasy 6 (sőt talán még jobb is mint a 7.. imádom!)
Chrono Cross
Chrono Trigger
Final Fantasy 9
Final Fantasy 8
Grandia 2

Sok jó van még ezeken kívűl, pl. egy amit nagyon szerttem, csak most nem ugrik be a neve... A Vagrant Story-t mlég csak láéttam, nem volt időm kipróbálni. Én gépen Emulátorralk szoktam játszani, vagy ha megjelent PC-re a PC-s verzióval.

A legtöbb játék Emuval sokkal szebb mint  PSX-en. CSak jó emu kell, jól beállítva :ugri:

oooooo, ezek CRPGk, nem rendesek, vagy a tema errol szol?

ami stilusban van es tetszik nekem:

Mekton Z (jo altalanos aniem stilusu rendszer, foleg mech)
Exalted (haat nem egeszen az, de a hangulat elegge hasonlo)

mondjuk van meg jopar mas, de:
Bubblegum Crisis: vegulis egesz jo, de a CP nem az en stilusom
Palladium Robotech/Macross 2 ugy rossz, ahogy van (inkabb mekton rendszereben, fan oldalakrol a hatteret)
BESM (Sailor Moon, BESM, stb): nem igazan jott be
Dragonball Z: meg nem lattam, de sokat nem varnak tole :)
Votoms, A-Ko, Heavy Gear, Jovian Chronicles, es megy van par amit nem ismerek, igy nincs roluk velemeny

balight_the_light_knight

balight_the_light_knight

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1231 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 18:30

A legjobb manga-rpgk, szvsz. sorban:

Final Fantasy 7
Final Fantasy 6 (sőt talán még jobb is mint a 7.. imádom!)
Chrono Cross
Chrono Trigger
Final Fantasy 9
Final Fantasy 8
Grandia 2

Sok jó van még ezeken kívűl, pl. egy amit nagyon szerttem, csak most nem ugrik be a neve... A Vagrant Story-t mlég csak láéttam, nem volt időm kipróbálni. Én gépen Emulátorralk szoktam játszani, vagy ha megjelent PC-re a PC-s verzióval.

A legtöbb játék Emuval sokkal szebb mint PSX-en. CSak jó emu kell, jól beállítva :ugri:

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.07, 16:47

A szóhasználatot meg rakjátok már rendbe, PSXhez (se máshoz) nem jönnek ki "mangák" mert az a képregény. JRPGk vannak, vagy manga-rpg-k ha úgy jobban tetszik.

pontosan

Legalább mi tudjuk már hogy miről beszélünk ^_^°

na meeeeeeee :D :titok: :D

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.07, 08:48

De amit átírtak Pc-re az nem biztos hogy mindíg szar sőt!

Ano... hol is iram ilyesmit?
Én csak azt mondtam, hogy elenyésző mennyiségű játék van PCre ebben a stílusban. Minősítéssel nem foglalkoztam.

A szóhasználatot meg rakjátok már rendbe, PSXhez (se máshoz) nem jönnek ki "mangák" mert az a képregény. JRPGk vannak, vagy manga-rpg-k ha úgy jobban tetszik.

Legalább mi tudjuk már hogy miről beszélünk ^_^°

_Hacker_Croft (NPC/NJK)

_Hacker_Croft (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.07, 07:44

Meglivorn:
Igazad van!!
De amit átírtak Pc-re az nem biztos hogy mindíg szar sőt!
tio:
Nekem megvan az Amnézia és kijátszottam a történet király csak már unom!
Ez nem nagyzás 74-szer játzsottam végig összesen (többször nem volt türelmem mer' már tudtam a szöveget kívülről).
Hát igen ps-x hez jönnek a Mangák és ez gáz.
Nem tom a Vagrant Story-t ismeritek???
(Remélem igen mer' akkor ... :titok:)

Meglivorn

Meglivorn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.04, 16:09

tio:
szerintem ha jrpg kell (ami azért megjegyezném nem ugyanaz mint az anime/manga-szerepjáték, csak a számítógépes RPGk egy fajtája) akkor nyugodtan felejtsd el a "PCt" és szokj rá az emulátorokra. Nem nehéz őket használni, van rajtuk save state, azaz akárhol, akármikor menthetsz ^_^, és rengeteg játék létezik.
A japán RPGk konzolokra jönnek ki, nagyon kevés kivétel létezik (FF7-8, Grandia2, esetleg az amerikai Septerra Core), es azok is jobban-kevésbé sikerült konzol átiratok.
Sajna ujabban már a PS2 a divat, ahhoz pedig még nincs emu, de PSX-ig bezárólag, egy 6-800-az Celeronnal és 3d kártyával tied a vilag (bocs, net is kell a jatekokhoz : )

_tio (NPC/NJK)

_tio (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.29, 12:00

Hali!!

Hacker_Croft,

köszi, hogy írtál!Sajna a ff7-ről nem igazán tudok véleményt alkotni, mert még nem játszottam vele.Megvolt a demója, de vmiért nem indult a gépen:( Neked nincs meg pc-hez cd-n véletlenül??Most éppen játszol vmivel? Megnéztem az oldalt, klassz!!Csak nem tudtam letölteni a játékot, mert gépteremben vagyok és otthon nincs netem. Te végigjátszottad az amnéziát? Milyen volt? Szerintem nekem nem jönne be, vmelyik pc újság mostani számában van egy hasonló rpg, full game, de most nem jut eszembe a neve. Az nem tetszett, mert a mászkálós rész még elment de a harcból semmi sem látszott és a sztorit sem fogtam fel igazán. Láttam, hogy van Ff topic, talán okosabb lenne oda írogatnom, ugye? Szerintem ez a manga rpg topic már kihalt:( Szoktál chatelni az rpg-n?
Hát most 1épek,mennem kell.
pá....

_Hacker_Croft (NPC/NJK)

_Hacker_Croft (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.25, 16:59

tio:
Szerintem a Manga Rpg-k közül a legjobb a FF-7.
A 8 is jó de a hét egy isten.
Van egy magyar fejlesztés az Amnézia ami hasonló
bővebb infó erről a http://www.moondragon.hu/.
NAgyon király és teljesen magyar.
Szerintem a Septerra Core király.
cSÉ! :D

_tio (NPC/NJK)

_tio (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.22, 10:24

Sziasztok!

Még új vagyok itt, de én is szeretem a manga rpg-ket. Nem mondhatnám, hogy sokat játszottam eddig,de vannak kedvenceim. Szerintem pl. nagyon klassz a Grandia2, csak asszem "még nekem is" túl könnyűre sikerült a játék :( A Septerra Core nem igazán tetszett. És az abszolút kedvencem a Final Fantasy 8!!! Sajna nincs ps2-m, és a ff-k leginkább arra jöttek ki. Az emulátorokról pedig igazán halvány lila gőzöm sincs.
Tudtok nekem ajánlani pc-re manga rpg-t, ami hasonlít a grandiához, vagy a ff-hez?
Majd még jövök, addig is puszancs!!

_Hacker_Croft (NPC/NJK)

_Hacker_Croft (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.07, 16:25

Rorimack:
Persze!!
Irj egy e-mailt hogy mire vagy kiváncsi és visszaírok!! :(

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.30, 15:44

Haliho!

Septerra core:

Huha, ez erdekesen hangzik? tudnatok rola bovebb infoval is szolgalni? Kiadott P&P? PDF?

(Gepen bejott... :lol:)

R.

acheron

acheron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.29, 00:32

Sziasztok!

Most nem azert, de a mangakra sokkal jellemzobb, hogy az utolso mondatot elmondja meg a hos. Lasd pl Dragonball, de szinte barmi mas. A hatramaradok, ti menjetek meg nyugati klissek kozt is ugyanugy szerepel.
Mond neked valamit az, hogy "Fussatok bolondok!" (Ha nem, akkor segitek: Gandalf, Moriaban).

Hu te vegig is jatszottad az FF7-et es FF8-at? Nem csak abban kulonboznek, hogy mashonnan indulnak, nagyon mas vilagokrol van szo, teljesen mas a tortenelem, a magia, stb.
Amugy en meg FF6-tal is jatszottam (azzal keveset), az megint teljesen mas. A regi FF-ek meg tenyleg rendes atlagos fantasy-k voltak. FF6-ban jott be elosszor a techno fantasy, de ott tortenet miatt. Ugyanis a magia eltunese utan kifejlodott a technikai tarsadalom, majd arrol szol a jatek, hogy ujra elokerul a magia.
Innentol valt alappa FF-ben, hogy magia es technika is van, mert az FF6 nagyon jol sikerult. Sokak szerint maig a legjobb, meg akkor is ha egy 3 MB-s jatek.

Szerintem siman rpg-ben is van, hogy egy karakter eletet adja egy fogadalomert, lasd paladinok. Inkabb arrol van szo, hogy (AD&D terminologiaval elve) a keleti karakterek sokkal inkabb lawfulok, mig nyugatiak nem (legalabbis a kalandozok kevesbe). De en a 3 eve zajlo kampanyomban (amirol mar tobb forumon meseltem ^_^) gyakran leizzadtam mint DM, hogy hogy oldjam meg, hogy a csapat ne harcoljon olyanokkal, akikkel szemben nem gyoznenek. Jott a sarkany a varos ellen, a negyedik szintu party meg kozolte, hogy ok mennek es szembeszallnak vele. Mert nekik termeszetes volt, hogy ott harcolnak, meg akkor is, ha tudjak, hogy meghalnak. Szoval ha nem a "haszonleso zsoldos patkanyok" stilust jatszak, akkor egy rendes AD&D csapatban is van am virtus!

Csak ugye egy hosszu kampanyban ez nem tul jo. Foleg ha van egy nagy tortenet, akkor nem szivesen hal meg az ember, uj karakterrel csatlakozni meg eroltetett.

De peldaul Werewolfban siman elvarhato ilyesmi. Most kezdek epp Werewolfot meselni, es szerintem mielott vege mar menet kozben meg fog halni par jatekos karakter , es nagyon remelem, hogy igy. :party:

_Hacker_Croft (NPC/NJK)

_Hacker_Croft (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.26, 08:22

MAXXxxx:
Igen a FF-nek mindíg más a világa de mért is?
Azért mert minden rész más kaland más szereplő.
Én először a FF7el találkoztam PSX-en számítógépre sajnos nem tudom megszerenzi :party:
No ott Cloud Volt a főszereplő és a 07 es szektornál kezdtünk...
FF8:Squell-el kell Dzsalni ezerrel és egy kórházban ébredünk...
Sajnos a többi-vel nem találkoztam még játékban de K**vára kipróbálnám.. ;)
Mi a haverokkal az Ajkai szerepjáték klubba szoktunk Septerrázni és szerintem nagyon jó.
Db-ról tudok de éngem az nem érdekel se a Pokemon...
Nem tetszik.
De a FF meg a Septerra király.!!
Meg még Wyvel-ezni szoktunk.
NA hi!

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.21, 08:42

???????????

Septerra: sajnos egyivasu jatek sztem, de gepen hangulatos volt.
FF vilagarol irjal!! Csak mert minen eddigi resz kulon vilag, kulon rendszer (Kivetel: FF-X es FF-X2)

DB rpg letezik (eddig 3 konyv, szerencsere meg nem lattam :D) )
Pokemon D20-at meg akarja a WotC. :cool:

Amugy azert onfelaldozas szempontjanal tobb az anime/manga. Inkabb eleterzes, amit a HOS nem fog feladni csak ezert, hogy nyerjen (ld. Kenshin: szamuraj, aki fogadalmat tett hogy tobbe nem ol embert (jo csak a44-57-es reszeket lattam, de ez jott ki), es a poen hogy akar sajat elete aran is betartja fogadalmat. NNA EZT nem lattam eg egy PC-tol sem (es rendes M*,WoD-ben nem is fogom soha))

_Hacker_Croft (NPC/NJK)

_Hacker_Croft (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.20, 15:41

Nos!
Mi van a híres Mangával.
-Final Fantasy(sorozat)
-Septerra Core
-Dragon Ball
-Pokemon.
Ezek szinte e lettek feledve.
Most mi az Ajkai szerepjáték klubba Septerra Core-t nyomunk.
Ezek a játékok nyagyon jók bár a M.A.G.U.S.-al és a DnD/ADnD-vel nem veszi fel a harcot de nagyon élvezetes.
Egyszerre hatalmas Pallossal és Gépfegyverrel nyumolni??
Kicsit furcsa nem?
Nézzük a Final Fantasy-t.
Itt minden megtörténhet.
Nem a videojátékra akarok kilyukadni hanem a Final világára.Ha valaki látta a filmet értheti miről beszélek.
A Manga teljesen más világ mint Ynev vagy mint még ezer más.
Egy Európai stílusu filmbe ha meghal egy szereplő akkor az még el tudja mondani az utsó szavait.
Elmondja hogy szereti a csajt hogy ő nem áruló meg iylenek.
De a Manga teljesen más ott a halott hős belerohan a halálába.
Pl.:
Van 5 Karakter.
Egy szent kardot visznek el a vulkán belselyéből miközben 30 kardos figura üldözi.
Ha ez egy sima európai stílusu szerepjáték egyik karakter sem fog megállni hogy 10 percre feltatsa üldözőit.
De egy Mangába igen. Mert tudja hogy ez az ő feladata.
Na go irjatok!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]