Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD mesélők

• Válasz írásához lépj be
4715 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 656 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.05, 19:14

A Hősök Hajnala-sorozat kalandjai tudtommal laza sorozatot alkotnak.

Igen, közben felhívták a figyelmemet a Kígyó- és a Jo'hara-sorozatokra is. :)

Akár D&D a 4e, akár nem, így is ritkaságszámba megy a HH-sorozatok megléte. Igazából D&D-n kívül sem dicsekedhetünk túl sok magyar nyelvre fordított vagy magyar eredetű szerepjátékos kampánykiadvánnyal.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1576 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.05, 19:00

Csak a 4E-sek, arról meg mindenki tudja, hogy nem is D&D  :nod:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.05, 18:58

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 656 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.05, 18:36

A D&D3E-hez magyarul megjelent modulok kiadnak egy kampányt. Bár nincs úgy összerakva, mint az 5E kampányok, az egész kb Asharaldon, az ősi dög vörössárkány körül forog.

Bulldy

Ez a lehetőség is több, mint a semmi, köszönöm. :)

Facebookon is kivesézgetjük a témát, ott arra jutottunk, hogy ha kampánykiadványok nem is, összefűzhető kalandsorozatok vannak, valamint olyan részletességű szettingek is (pl. Koshura), amelyekre lehetne kampányt építeni. Valószínűleg a hazai D&D-zés történetében nem is lehetett túl nagy igény nagyobb terjedelmű és magyar nyelvű kampánykiadványokra, különben utat találtak volna maguknak.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.05, 16:47

A D&D3E-hez magyarul megjelent modulok kiadnak egy kampányt. Bár nincs úgy összerakva, mint az 5E kampányok, az egész kb Asharaldon, az ősi dög vörössárkány körül forog.

Bulldy

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 656 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.05, 15:00

Jelent meg valaha bármilyen kampány magyarul, akár hivatalos kiadvány lefordítva, akár hazai gyártmány? Bárhogy gondolkodom, csak néhányalkalmas kalandok jutnak az eszembe, igazi kampány egy sem.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.24, 16:48

Szerintem ez a legjobb. Véletlen táblázat és véletlen táblázat között is van különbség: a ToAD eredményei jobbak, mint pl. a GM's Miscellanny sorozaté. Ezeket nemrég szereztem be, és arra jutottam, hogy sokkal specifikusabb dolgokat ad, de valahogy sokkal felszínesebb, átlagosabb eredmények jönnek ki belőle.

Nekem a GM's Miscellanny volt meg, de kicsit csalódás volt, ránézésre sokkal ígéretesebbnek tűnt...

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.24, 11:02

Szerintem ez a legjobb. Véletlen táblázat és véletlen táblázat között is van különbség: a ToAD eredményei jobbak, mint pl. a GM's Miscellanny sorozaté. Ezeket nemrég szereztem be, és arra jutottam, hogy sokkal specifikusabb dolgokat ad, de valahogy sokkal felszínesebb, átlagosabb eredmények jönnek ki belőle.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.24, 10:03

Köszönöm az informatív válaszokat, nagyon jól körvonalaztátok ezt a módszert, így már világosabb. Ezek szerint ez a könyv pl. motivációkat is, és lehetséges kapcsolatokat is tartalmaz a kidobott elemek (helyek, tárgyak, személyek stb.) között, ami segíthet összekötni őket. Lehet, hogy teszek egy próbát a módszerrel és a kiadvánnyal is.

Ezen kívül tudtok olyat ajánlani, ami jó, vagy többetek szerint ez (mármint a "Tome of ...") a legfrankóbb a témában?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.23, 11:01

Pár illusztratív, véletlenül generált eredmény a Tome of Adventure Design-ból (ha már itt volt mellettem az asztalon):

Helyszínek:

• A láthatatlan törzs burjánzó fennsíkja
  • Az élőhalott betolakodó áldozati tornya
  • A mutációs lépcsőfokok
  • A kiáltó mezők

Küldetések:

• Személyiséghez kötődő küldetés: Szállítsd át a mágikus erőkkel rendelkező udvari bolondot. A megbízó egy varázsló intézője, aki vallási riválisán akar bosszút állni.
  • Eseményhez kötődő küldetés: Tüntesd el a felfedező expedíció eredményeit. A megbízó egy politikában aktív futár, aki barátja vagyonát szeretné megóvni.
  • Tárgyhoz kötődő küldetés: Szabotáld a tulajdonjogot bizonyító iratokat. A megbízó egy rivális szerelmes, aki le akar győzni egy politikai hatalmasságot.

Gonosz tervek:

• A terv lényege egy gonosz csoport titkos támogatása: egy gonosz helyről visszatérő zarándokokat támogat fegyveres segítőkkel és, ha kitör a baj, szörnyekkel.
  • A terv lényege egy közösség elpusztítása, a helyiek élelmezésének szabotálásával. A főgonoszt erre egy ómen sarkallja.
  • A terv lényege a térítés. A főgonosz követői elbűvölik kiválasztott áldozataikat, majd gonosz tettek elkövetésére küldik őket. A követők vezetője egy démonok által megszállt lovag, aki a saját céljaira használja a főgonoszt.

Ezek nyilvánvalóan ötletmagok, amelyeknek formát kell adni, értelemezni a jelentésüket, stb., de kiindulópontnak nem rosszak. Én általában teleírok egy papírfecnit véletlenül generált ötletekkel, és ezekből kiindulva keresek lehetséges összefüggéseket (kicsit úgy, mint a Városi Találkozások II. összeesküvés-generátora).

Mennyire hasznos? Mint a véletlen táblázatok általában, ez egy lehetséges formája az inspirációkeresésnek. Van, aki a fentiekből már ki is rakja a kalandot (vagy egy miniszettinget), és van, akinek nem mondanak sokat - ez is legitim. Én akkor használom, ha nincs jó kiinduló ötletem, vagy ha meg akarom kicsit mozgatni magamat, hogy ne térjek vissza a túl jól bevált sémáimhoz.

• Ratface, Orastes és Narmor kedveli ezt.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2206 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.23, 08:37

Ja közben meglett, bocs, tárgytalan.

Az entombed necropolis of zombie princessből már támadt is ötletem: hiú hercegnő udvarával együtt lezáratta magát rózsaszín márvány barbie-nekropoliszában, hogy szépsége örök időkre megmaradjon, ám a sír mostanában kinyílt, kezdenek megjelenni a kifogástalan megjelenésű, de sajnos hulla hullák, ami érdekes hatással van a külvilág szépségideáljára és "piacára". (Lúkista-sekszista-f***ista korunk parafrazeazióciájaként is felfogható a kaland mintegy! Copyright meg minden, aki ebből írna mesét a KéM-versenyre, jön nekem 10 százalékkal).

• Ratface és Orastes kedveli ezt.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2206 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.23, 08:23

Nocturna, pontosan melyik kiadványhoz volt ez a preview?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.23, 02:11

Lényegében kétféle random táblázat van:

1) az egyik megmondja, mi történik vagy mi van ott. Például ki tudom dobni egy táblázaton, hogy milyen varázslat van egy tekercsen, vagy a kritikus sebzéstábla megmondja, melyik végtagot vágták le. Nyilván az ember értelmezheti és kontextusba helyezheti az eredményeket, de lényegében itt arról van szó, hogy a játékmenet megköveteli, hogy valamilyen eredménnyel dolgozzunk.

2) a másik fajta pedig gondolatébresztő szikra. Például kidobom, hogy a romok felől kísértetiesen fütyül a szél, aztán meg hogy szerzetesek lakják, és én ebből arra gondolok, hogy a szerzetesek folyamatos furulyaszóval tartják álomban a gonoszt, ami a falak között lakik. Vagy ha kidobtam, hogy az ajtó valami holdércből van, akkor kitalálom, hogy csak akkor nyílik ki, ha holdfény éri. Ezeket vagy felkészülés során érdemes használni, vagy játék közben, ha improvizálni kell, és szükség van valamire, ami elindít egy jó gondolatmenetet. Ugyanolyanok, mintha lenne egy halom bekészített fantasy kép, amikre időnként rápillantasz és inspirálnak. Vagy ha bizonyos fajta zenét hallgat az ember prep közben. A lényeg, hogy ezek a táblázatok is stimulálóan hatnak, ahogy megpróbálja az ember összerakni az elsőre össze nem illő elemeket (és mivel ezt nem a gameplay követeli meg, az sem "csalás", ha a folyamat végére gyökeresen megváltozik az egész).

• elGabor, chomy, aluminiumtrioxid and 1 other like this

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.22, 23:32

Belenéztem, és a kaland generátor része ha generálásra nem is, de mondjuk otletforrásnak nem rossz. Egy nemrégi kampányom egyik gonosz terve egy az egyben kihozhatóvolt benne. A gonosz itt késobbi gonosz tervei finanszírozására mentális uralommal kontrollált szolgákkal készített silány minoségu áruval tett szert nagyobb haszonra. Persze azzal a kulonbséggel, hogy nem volt gonosz, meg kvázi "igazságos" polgárháborúra gyujtott, de olyan táblázat nem volt. :)

Szóval jah, esetleg gondolatébresztonek jó lehet, ha nincs otleted.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.22, 23:09

Nocturna: Én függő vagyok, ezt a táblázatot (meg a két hasonlót) lépten-nyomon használom kalandhelyszínek alapkoncepciójának meghatározására. De a könyv itt nem fullad ki; egy több száz oldalas gyűjteményről van szó, számtalan táblázattal és altáblázattal. Pl. a gonosz tervek generálására van nagyjából tíz-tizenkettő - elég részletekbe menő eredményeket ad.

Annak ajánlom, akik szeretik a véletlen ötletgenerátorokat, de nekik nagyon. A többi közül nem csak a terjedelme emeli ki, hanem a is, hogy sokkal kevésbé átlagos dolgok jönnek ki, mint a legtöbb hasonló kiadványban (ezt a te véletlen találataid is mutatják).

• Ratface kedvelte ezt

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.22, 22:47

The Tome of Adventure Design. Abban van kalandgenerátor, meg úgy általában minden, ami véletlen táblázat (kell százhúsz random mágikus trón? oké, van rá megoldás). Műfajában a legjobb, és megéri a negyvenkét dollárt.

A tizenöt dodót meg pláne (még hat napig). És adnak mellé vagy három tucat másik pdf-et is. Amik között még rövid városi kalandok is vannak (bár a the blight az eléggé más hangulat, mint a Khosura). :)

https://www.humblebundle.com/books/5e-dungeons-hordes-horrors

Belenéztem a dokumentum előnézetébe, és amit láttam, az rengeteg, cellánként 1-2 szót tartalmazó random táblázat. Pl. helyszínek esetén ezek jöttek ki: "Entombed Necropolis of Zombie Princess" vagy "Celestial Edifice of the Reawakened Scholar".

A kérdésem: ennél hasznosabb dolgokat is tartalmaz a könyv? Vagy ez annyi lenne, hogy kidobsz pár helyszínt, meg személyt és tárgyat (gondolom ilyenek is vannak benne) - és ha szerencséd van, akkor a kapott szókombinációk passzolnak, majd ezeket megpróbálod összekötni valahogy, és próbálsz asszociálni? Mennyire használható ez a módszer...?

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.21, 21:30

"Kaland közben akartam elővenni."

A saját tapasztalatom egyébként az, hogy még a találkozási táblázatokat is érdemes a mese előtt olvasgatni. Egyrészt kevésbé ér majd meglepetés a játékülésen, másrészt olvasgatás közben is jöhet az ihlet egy csomó minden máshoz.

Időhiány miatt döntöttem így.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 656 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.21, 08:06

"Kaland közben akartam elővenni."

A saját tapasztalatom egyébként az, hogy még a találkozási táblázatokat is érdemes a mese előtt olvasgatni. Egyrészt kevésbé ér majd meglepetés a játékülésen, másrészt olvasgatás közben is jöhet az ihlet egy csomó minden máshoz.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.21, 06:55

Kalandgenerátort kértem, nem találkozási táblázatot. Bocs.

A két file-ból az egyikben van egy rövid és teljesen működőképes fejezet arról, hogy hogyan lehet a két anyag tartalmából összeesküvős kalandot generálni, tehát kalandgenerátor.

Rosszul emlékeztem, valamiért azt hittem, hogy az általad említett anyag a mesélői alapkönyvben van.

(Ezek szerint túl rég lapozgattam, mea culpa. Kaland közben akartam elővenni. :leborul: )

Módosította turin: 2018.06.21, 07:01

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.21, 06:52

Értettem elsőre is, de azokban a találkozásokban rengeteg olyan ötlet van, hogy némelyikből simán ki lehet hozni egy kalandot, de kiindulópontnak, hooknak jó lehet. :nos:

Ok, no offense, csak gondolhatod, hogy ismerem az anyagot, ha Koshurát mesélnék. ;) 

Használni is fogom természetesen.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]