Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD mesélők

• Válasz írásához lépj be
4744 hozzászólás érkezett eddig

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3312 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.13, 22:38

Korábbról rémlik még egy érdekesebb varázsfegyvereket(kardokat?) felsoroló bejegyzés is, Al2O3, szerintem azt is te linkelhetted valamelyik hasonló blogról (én ezeket mindig keverem sajna). Nem ugrik be esetleg?

(OFF)Közben az egyik linkedről egy sor, fegyverekre mutató további linket találtam - vsz. ezek egyike lesz az, szóval a kérdésem tárgytalan!(/OFF)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 715 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.13, 21:23

Nekem a Húszoldalú varázstárgyai ugranak be, de nem mindegyik volt publikálás előtt kipróbálva.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3312 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.13, 21:10

Köszönöm a részletes linkeket, Al2O3, és a többieknek is! Beleolvastam néhányba, és lehet belőlük nagyon jó dolgokat kimazsolázni.  :ok:

Korábbról rémlik még egy érdekesebb varázsfegyvereket(kardokat?) felsoroló bejegyzés is, Al2O3, szerintem azt is te linkelhetted valamelyik hasonló blogról (én ezeket mindig keverem sajna). Nem ugrik be esetleg?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.13, 18:16

Hella!

Tudnátok nekem linkelni olyan blogokat, listákat stb., amin érdekes, szokatlan varázstárgyak vannak összegyűjtve (DnDesque rendszerhez passzoló lenne a legjobb)? Ötletbányának kellene.

barebones fantasy-hoz van, de néhány másodperc konvertálni.

Menagerie of minor magic (by Arnold Kemp, ingyenes pdf):

http://dwdstudios.starfrontiersman.com/node/9158

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1618 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.13, 08:08

Hella!

Tudnátok nekem linkelni olyan blogokat, listákat stb., amin érdekes, szokatlan varázstárgyak vannak összegyűjtve (DnDesque rendszerhez passzoló lenne a legjobb)? Ötletbányának kellene.

Coins and Scrolls: Pirate Artifacts (linkel további posztokra)

Dungeon of Signs: Forty Fallen Empire Magic Items, Hobo Treasures

Goblin Punch: d100 Minor Magical Items, 24 Illuminating Items of Interest, Bottle Imps, The Book of Dvang-Ungal, Treasures of the Long Halls

Hack & Slash: On Magical Hearts, On a Magical Shield (linkel további posztokra)

Módosította aluminiumtrioxid: 2018.09.13, 08:12

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.13, 06:41

A Dungeon Dozenen vannak elég jó listák, mint pl. ez:

http://roll1d12.blogspot.com/2018/07/the-sorcerer-never-leaves-home-without.html

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3312 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 22:45

Hella!

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.30, 11:19

A Critical Role dologra: JFC.

A Jeff Rients szabályra: ez nagyon szimpatikus!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.29, 07:15

Jeff Rients legújabb posztjában egy pofonegyszerű, de nagyon ötletes asztrológiai rendszert közöl. Nagyon megtetszett!

_SR87 (NPC/NJK)

_SR87 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.07.23, 05:19

Üdv!

Tegnap megnéztem egy részt és ha túlteszi magát az ember a cirkuszi elemeken akkor nem is rossz. :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.21, 19:30

(Egyszer mikor nagyon művészi akartam lenni, azt találtam ki előtörténetnek, hogy a családom mészárolta le az orkokat.)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 715 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.21, 19:26

Ha már játékvideók: Taverna néven most indul egy magyar élő közvetítés-sorozat, a beharangozó videóik ígéretesek, aztán majd meglátjuk. (Linkelném, de telefonról nem olyan egyszerű, a vihar pedig éppen most tüntette el az internetet az asztali gépemről...)

_SR87 (NPC/NJK)

_SR87 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.07.21, 19:13

Jó de itt volt akit sárkány károsított meg. A táncika egyébként jobban idegesített.

Én inkább azzal az orkkal játszanék aki titokban mindenikek a családját lemészárolta és kíváncsian várnám, hogy miután már bajtársak lettünk és felfedem magamat mi történik. :lecsap: 

Módosította SR87: 2018.07.21, 19:16

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.21, 19:08

Minden rendes kalandozónak úgy kezdődik az élete, hogy lemészárolják a családját az orkok...

_SR87 (NPC/NJK)

_SR87 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.07.21, 19:05

Belenéztem a Critial Role első epizódjába mert kíváncsi voltam miért iratkoztak fel 1.8 millióan... Hét karakterből háromnak megölték a szüleit és felgyújtották az otthonát :drama: . Miközben bemutatták a karaktereket mindenki "önfeledten" táncolt valami zenére, eddig jutottam, mielőtt szekunder szégyenem lett, azt gondolom túl sok volt a ripacs alapanyag a receptben.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.21, 15:11

Nem akarom ezzel terhelni a jobbra hivatott gyászjelentések topikot, ezért ide linkelem.

Critical Role DM Matthew Mercer is “Genuinely Sorry” for Shocking Twist

Elég visszafogott, mert akkora dráma tört ki az interneten, hogy egy csomóan lemondták az előfizetésüket, a mesélő kapott pár halálos fenyegetést (bár ezt lassan mindenki kap a neten), és égig ért a rinya azon, hogy a mesélő hogyan engedhette. :rohog:

Gyűjtsünk pénzt Isaura felszabadítására!

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.21, 14:52

...

akkor most elég jók a lehetőségek - sokan kezdtek újra vagy frissen játszani, aránylag aktív a közösségi élet (találkozók, stb.), és mintha több játékos társaság is lenne, mint hat-nyolc éve.

Ezt én is látom.

Igazából, nem a társaság hibádzik, hanem az arra fordítandó idő; nyilván nem 1-1 játékülésé, hanem az arra való felkészülésé.

Általában úgy vélem, hogy mindig van valami szükségesebb, fontosabb dolog az életemben mint a szerepjáték.

Egy-egy gyorsabb társasjáték mellé még csak-csak leülök (de ott is nézem a játékidőt, a "gyári" adatok szerint 60 percnél hosszabb játékokat kizárom).

(Az élből ellenszenves, pénznyelő kiadási konstrukció ellenére most az X-Wing megtetszett, egyszerű szabályok, gyors játékmenet, pont nekem való /használtan kell venni egy pakkot és azzal játszani, és nem belemenni az újabb és újabb hajók vásárlásába/).

Azért követem a témát, veszek ezt-azt (pl. fanzinokat, ugye...), hogy majd, egyszer, a nyugdíjas években visszatérek....

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.21, 12:50

scaurus: Nem ismerema körülményeidet és a szabad idődet (ezek erősen bezavarhatnak), de ha vissza akarsz térni az aktív játékhoz, akkor most elég jók a lehetőségek - sokan kezdtek újra vagy frissen játszani, aránylag aktív a közösségi élet (találkozók, stb.), és mintha több játékos társaság is lenne, mint hat-nyolc éve.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.21, 07:54

(Hogy nem vagyok valódi szerepjátékos, azt eddig is tudtam, hiszen nem tudok elég nagyokat dobálni a kockával. :( De az tényleg érdekes felvetés, hogy az ember fiktív halálokkal készüljön az igazira, Neil Gaiman esete jut eszembe az ő Halálával (mármint nem az író meghalásával, hanem az általa teremtett figurával - kapott leveleket, amelyekben az olvasói beszéltek arról, hogy rokonaik halálakor könnyebséget jelentett elgondolni, a kaszás helyett egy rejtelmes gót leányka viszi a szeretteiket ki tudja hova.)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.21, 05:40

Az ilyenre elég úgy gondolni, mint a foci rajongókra. Az esetek 90%-a nem játszik, mégis figyeli, hogy melyik csapatnak mennyi pontja van, kik a játékosok, most éppen melyik edző veszett össze kivel, ki hova igazolt, stb.
...

Pontosan.
Igazából nem mindegy, hogy valaki 2x11 idiótát néz, akik egy labdát kergetnek min. 90 percig vagy 5-6 lököttet követ, akik kockákat dobálnak órákig?
Csak társadalmi konvenció kérdése - logika nélkül.
Régi példám: ha apu hetente egyszer ultizik a haverokkal, az oké (felnőtt dolog), ha társasozik vagy szerepjátszik ugyanannyi időt, az nem oké (gyermeteg).
Holott, mondjuk, egy komolyan vett Dungeon Twister parti nagyobb szellemi kihívást jelent, mint egy komolyan vett ultiparti.

Az más kérdés, hogy az ilyen rajongásokat én sosem értettem.
(Ahogy a gyöngébb testi adottságú szomszéd lyányt is jobb meghúzni, mint tuti testű művésznők felnőtt filmjeit bámulni.)

Jómagam már 20+ éve nem játszom, de a témát követem, olvasok fórumokat, cikkeket, beszerzek ezt-azt (pl. Numenara, Scarlet Heroes szabálykönyvet vagy elGabor cuccait - hátha jók lesznek egyszer valamire).
DE
Eszem ágában nincs játékülés közvetítéseket vagy ilyenről szóló blogokat követni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]