Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Cyberpunk Red RPG - megjelenés 2020-ban

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.20, 10:26

Nem igazán a konkrét környezetek miatt leírása miatt kérdem, csak szerintem elég ügyes a világleírás tömörsége. Mert a Lasers&Feelings és hekkjeit is jópofának tartom, de egy kicsit mégis túl kevéske, annyi kifejtés azért belefér, mint az Adventurers világleírásai, jobban beindítja a fantáziát. Na ezt csak a visszakanyarodás végett írom egy kevésbé technomániás cyberpunk minivilág írásának mintájához. Nekem még mindig az a mániám, hogy van már épp elég szabályrendszer, inkább viszonylag rövidebb és szellősebb világleírásokat kellene írni (neadjisten kiadni, némi hangulatos fekete-fehér grafikával megtámogatva). Ehh... már megint bilibe lóg az ujjam... :duh:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.18, 19:58

Ismerem az Adventurers!-t és a változatait, de abból nekem csak a fantasy eredeti (a Revised) tetszik, a többi nem annyira.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.18, 14:32

Tyű, köszi a linket! A medvékre vadászó orosz titkosügynökösre már le is csaptam! :)

Mondhassuk akkor a K&T játékról, hogy mintha a Hegylakó 2-t vették alapul? Az elég "cyberpunkos" (vagy hát ilyen jövőbeli-urbándzsungel) hangulatú... :)

Ja tényleg! És az Adventurers! játékot és kiegészítőit? :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.17, 16:36

Jó helyen keresgéltél, a Honey Heist és a HoneyRunner írója ugyanaz a személy és ugyanazt az alaprendszert is használják. Mindkettő megtalálható általam fordítva a gyűjteményemben.
A K&T egy jónak tűnő punk játék lesz - ha elkészül végre. Egy kicsit Highlander, egy kicsit Blade, sok minden más is. Kiber most még nincs benne, de az ígéretek szerint lesz némi tech-kütyüzés majd.
A Digital Shades-t ismerem, amikor lefordítottad, tettem is pár megjegyzést, hogy más elnevezéseket használtam volna. :)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 12:01

Nem vagyok oda annyira érte, legalábbis nem a 2020 (és a 2077) által sugallt technofil világképért. Nekem a cyberpunk hangulat az még mindig a Virtual Light és az Altered Carbon marad, és nem a Neuromancer, vagy a Snow Crash. (Olvasni nem rosszak, de nem élnék/játszanék ilyen settingekben.)
Játékban a 2020-at játszottam (so, so...), és Savage Worlds-ban meséltem, de nem izgat annyira, hogy bármikor ugorjak egy új lehetőségre. De ha mégis, akkor a Honey\Runner (Grant Howitt egyoldalasa), a Katanas & Trenchcoats, vagy a Neon+Chrome (egy Lasers & Feelings hack) lenne az, amit kipróbálnék a stílusban, azaz valami érdekes, izgalmas mesélős dolog, semmint tech-pr0n.

Abban egyetértek, hogy a nagyon elvadult kibermániás világképet én se szeretem annyira, bár én a Neurománcot is szeretem, nem csak a Virtuálfényt. (A másik kettő említetthez még nem volt szerencsém, azokat nem tudom.)

Igyekeztem utánanézni a felsorolt három rpg-nek... Az első (amit megtaláltam) az valami medvés játék, gyanítom, rosszat találtam, a Katanas&Trenchcoat meg egy hegylakós játék, ha jól vettem ki. A Neon&Chrome jópofa, mint szinte mindegyik L&F hack. :) A Digital Shades-et ismered?
https://theszeusz.blog.hu/2017/03/12/digital-shades

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 18:48

2020-ban valóban érkező cyberpunk implant:

https://meritokrata.com/cikkek/versenykepesseg-a-mesterseges-intelligenciakkal/

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 16:30

Te melyik cyberpunk játékot favorizálod? (Mármint ha szereted...)

Nem vagyok oda annyira érte, legalábbis nem a 2020 (és a 2077) által sugallt technofil világképért. Nekem a cyberpunk hangulat az még mindig a Virtual Light és az Altered Carbon marad, és nem a Neuromancer, vagy a Snow Crash. (Olvasni nem rosszak, de nem élnék/játszanék ilyen settingekben.)
Játékban a 2020-at játszottam (so, so...), és Savage Worlds-ban meséltem, de nem izgat annyira, hogy bármikor ugorjak egy új lehetőségre. De ha mégis, akkor a Honey\Runner (Grant Howitt egyoldalasa), a Katanas & Trenchcoats, vagy a Neon+Chrome (egy Lasers & Feelings hack) lenne az, amit kipróbálnék a stílusban, azaz valami érdekes, izgalmas mesélős dolog, semmint tech-pr0n.

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 07:02

Valamennyire egyet kell értsek Petrussal: Ez a Jumpstart olyannak érződik, mint amikor a millió kilométert futott, lelakott, itt-ott már rohadós, csúnyán kerepelő és füstölgő autóba raknak egy új Wunderbaum-ot és akkor most fel lett újitva. De még azért beindul, nem?

A maga idejében szerintem az Interlock egészen jó rendszer volt sőt, még azt is meg merem kockáztatni, hogy vannak időtálló elemei, amik akár manapság is használhatóak lenének, de a Jumpstart alapján nem jól nyúltak hozzá.

Van egy olyan gyanúm, hogy valaki kitalálta, hogy ez igy a számitógépen egészen jól elkaristolgat majd (és lehet hogy tényleg igy is lesz), úgyhogy akkor legyen (többé-kevésbé) ugyanez a játékasztal mellett is. 

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.07, 14:38

Mégis mit tartalmaz ez?
Ránézésre sima lehúzásnak tűnik.

Mint általában a boxed settek:
4-5 példakarakter, egyszerűsített szabálymagyarázat, világleírás, térkép, tokenek stb.. Arra jó h sejtésed legyen miről fog szólni a rendes könyv.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.07, 10:18

Mégis mit tartalmaz ez?
Ránézésre sima lehúzásnak tűnik.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.07, 09:19

Ne-ne, azt semmiképp ne tedd. Fájdalmas. A szemkötő persze vagányul tud kinézni, de aztán mindig gondjaid lesznek a térlátással, a papagájokat pedig csak a filmeken lehet a vállon maradásra szoktatni (szerintem ott is pillanatragasztóval oldották meg vagy valami trükkel).

Szegény ember vízzel főz, a Shadowrun alapkönyvem volt, más nem. Az Armageddon is megvolt, de arra nem sikerült rábeszélnem a tisztelt egybegyűlteket, sajnos azzal a mai napig sem sikerült játszanom. Szerintem az Interlock a maga idejében egyáltalán nem volt ódivatú.

Te melyik cyberpunk játékot favorizálod? (Mármint ha szereted...)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.06, 17:43

@slaGerzson: Valószínűleg félreértettél. A RED Jumpstart ugyanolyan ódivatúnak és áporodottnak néz ki, mint az eredeti, az Interlock a toldás-foldás ellenére is ugyanolyan lapos, mint volt, és inkább döfnék kötőtűt a szemembe, mint hogy SR rendszerével kellene bármit is meséljek... :(

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.06, 11:52

Auer: Jogos, de eredetileg ezt a pár sort Stratoéknak írtam levélben.

Petrus: Teljesen egyetértek, a grafika menő és hangulatos, de én sem érzek izgalmat. Egyszerűbb házi szabályokkal "áramvonalasítani" a klasszik CP2020-at. De olyan is volt (gondolom, ezt nem csak én csináltam), hogy a Shadowrun-t használtam cyberpunk játékhoz (ugye az 2-3 évvel korábban jelent meg magyarul). Dehát ha megjelenik a teljes alapkönyv, majd megtudunk róla többet.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.04, 17:59

A Jumpstart-ot átfutva nekem elég nagy csalódás ez a kiadás, nem hiszem, hogy beszállok majd rá.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5644 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.04, 12:44

Shadowrun, Cyberpunk, The Lord of the Rings... Kemény hónapok jönnek a malacperselyre :D .

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 768 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.04, 10:53

Én se éreztem rajt, hogy most hű mennyivel jobb vagy gyorsabb más rendszereknél, és ahogy elnézem, ugyanúgy tele lesz rakat módosítóval.. az SR6 legalább mert újítani az Edge rendszerével.. hogy mennyire vállik az be, meg majd kiderül...

Meg azért elszomorított, h nem 2077-ben játszódik, mint a Witcher alkotóinak játéka...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.04, 06:49

Kicsit kurta furcsa lett :) A megjelenési időpont viszont új infó volt, köszi

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.04, 06:02

Az R. Talsorian Games a Cyberpunk v3.0 buktája után készülődik az új Cyberpunk Red című szerepjátékuk, ami majd a Cyberpunk 2077 videójátékukkal nagyjából egyidőben fog megjelenni. A szerepjáték világa a videójáték története előtt játszódik, és augusztusban megjelent egy kedvcsináló előzetes "Jumpstart Kit" címen. Az előzetes előzetesébe belelapozva a grafika nagyon szép, a szabályoknál pedig visszanyúltak az Interlock rendszerhez. Ebben még nincs szereplőkészítési lehetőség, előre elkészített szereplők közül lehet válogatni. Az egyik kommentelő azt írja, hogy ez az űberhiperszuper Cyberpunk szabálykönyv, de a karakterlap alapján én nem érzem benne a spanyolviasz hangulatot, inkább ráncfelvarrásnak tűnik...

http://lfg.hu/93649/hirek/cyberpunk-red-rpg-megjelenes-2020-ban/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]