Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Cyberpunk Red RPG - megjelenés 2020-ban

• Válasz írásához lépj be
27 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.12, 11:06

Megjött az Ultramodern 5E REDUX végső pdf-e. Masszív 410 oldal. Elvileg 1500-as évektől fölfelé bármilyen korhoz jó. Tartalom van benne bőven, de jó volna megtesztelni valahogy.

Bulldy

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.16, 19:56

Mármint a növekvő HP miatt egyre hosszabbak a harcok? Így már értem. Azt hittem, magára a harcrendszerre vonatkozott, hogy lassú.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.15, 11:14

Nem akarom favorizálni az 5E rendszert, de miben lassítja a Talsorian féle Cyberpunk pörgését? Annyi különbség van az alapokban, hogy a képzettség értéke a tapasztalati szinttől függ, és hogy d20-szal kell dobni d10 helyett... vagy nem? (Sőt, a módosítókat is előny/hátrány gurításokkal rendezi...)

Harcrendszerben le kell verni 10-20-x hp-t az ellenfélről, míg a CP másfajta életerő rendszert használ. Teljesen más a meglepetés ereje, a fegyverek sebzése veszélyessége, a rendszer halálossága. (most az alap dnd-ről beszélek nem mindenféle modoolásról)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.14, 10:31

Nem akarom favorizálni az 5E rendszert, de miben lassítja a Talsorian féle Cyberpunk pörgését? Annyi különbség van az alapokban, hogy a képzettség értéke a tapasztalati szinttől függ, és hogy d20-szal kell dobni d10 helyett... vagy nem? (Sőt, a módosítókat is előny/hátrány gurításokkal rendezi...)

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.13, 12:40

Nekem nagyon várós a CP RED, játszottunk a próbaverzióval és jól apellál a 2020 hangulatára. Másrészt az 5E alapú játékoknál elvész a pörgés, ami megvan a Talsorian féle rpg-ben. Sztem az 5E korlátozottan alkalmas modern hangulatú játékokhoz.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.08, 23:43

És ott van még a szintén 5E-s Genefunk 2090, ami egy komplett biopunk/kiberpunk játék. Külön fejlesztőktől van és ez közelebb áll az eredeti d20-hoz is kompatibilitás szempontjából, de a kettőből egész szépen átemelhetők elemek egymásba.

Hmm, ez is nagyon színvonalasnak tűnik, egyedi stílussal... és a 110 oldalas setting könyv ingyenesen tölthető Drivethru-ról!

Not bad. :nos:

Módosította DiMalto: 2020.01.08, 23:43

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.08, 17:00

IZ simán jó, erről a Carbon 2185-ről viszont most hallok először, nagyon ígéretes!

És ott van még a szintén 5E-s Genefunk 2090, ami egy komplett biopunk/kiberpunk játék. Külön fejlesztőktől van és ez közelebb áll az eredeti d20-hoz is kompatibilitás szempontjából, de a kettőből egész szépen átemelhetők elemek egymásba.
Független játékként meg a Wireless Soul Transmission is érdekes lehet.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.08, 12:04

Érdekességképpen, az elég új Elite Dangerous RPG $28, a Free Spacer $20 dolcsi, a Carbon 2185 (vadiúj cyberpunk játék DnD5 szabályokra) $26, az Interface Zero első kiadása pedig $5.

IZ simán jó, erről a Carbon 2185-ről viszont most hallok először, nagyon ígéretes!

Köszi az infót!  :sor: 

R.Talsorian-nál meg inkább a Witcher-t hegesztgethetnék...

Módosította DiMalto: 2020.01.08, 12:06

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.07, 15:41

Ez a link egy kicsit off-topic, de érdemes megnézni. Egy öt perces cyberpunk zsánerű rajzfilm:

https://youtu.be/I7W7uxYDJt0

(remélem, szabad ilyen videót belinkelni ide...)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.03, 12:32

Höhö. Ránéztem a DriveThruRPG oldalra, megnézni, hogy mennyibe is kerül ez a Jumpstart Kit (nem mintha szeretném megvenni, csak érdekességképpen). Nos, azt láttam, hogy eredetileg 30(!) dolcsiért akarták adni, de közben elég gyorsan rájöhettek, hogy az egy kicsit túlzás, rögtön le is árazták 10 dolcsira. Érdekességképpen, az elég új Elite Dangerous RPG $28, a Free Spacer $20 dolcsi, a Carbon 2185 (vadiúj cyberpunk játék DnD5 szabályokra) $26, az Interface Zero első kiadása pedig $5. Úgy tűnik nekem, hogy az R.Talsorian Games-nél még mindig vannak bajok...

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.20, 10:26

Nem igazán a konkrét környezetek miatt leírása miatt kérdem, csak szerintem elég ügyes a világleírás tömörsége. Mert a Lasers&Feelings és hekkjeit is jópofának tartom, de egy kicsit mégis túl kevéske, annyi kifejtés azért belefér, mint az Adventurers világleírásai, jobban beindítja a fantáziát. Na ezt csak a visszakanyarodás végett írom egy kevésbé technomániás cyberpunk minivilág írásának mintájához. Nekem még mindig az a mániám, hogy van már épp elég szabályrendszer, inkább viszonylag rövidebb és szellősebb világleírásokat kellene írni (neadjisten kiadni, némi hangulatos fekete-fehér grafikával megtámogatva). Ehh... már megint bilibe lóg az ujjam... :duh:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.18, 19:58

Ismerem az Adventurers!-t és a változatait, de abból nekem csak a fantasy eredeti (a Revised) tetszik, a többi nem annyira.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.18, 14:32

Tyű, köszi a linket! A medvékre vadászó orosz titkosügynökösre már le is csaptam! :)

Mondhassuk akkor a K&T játékról, hogy mintha a Hegylakó 2-t vették alapul? Az elég "cyberpunkos" (vagy hát ilyen jövőbeli-urbándzsungel) hangulatú... :)

Ja tényleg! És az Adventurers! játékot és kiegészítőit? :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.17, 16:36

Jó helyen keresgéltél, a Honey Heist és a HoneyRunner írója ugyanaz a személy és ugyanazt az alaprendszert is használják. Mindkettő megtalálható általam fordítva a gyűjteményemben.
A K&T egy jónak tűnő punk játék lesz - ha elkészül végre. Egy kicsit Highlander, egy kicsit Blade, sok minden más is. Kiber most még nincs benne, de az ígéretek szerint lesz némi tech-kütyüzés majd.
A Digital Shades-t ismerem, amikor lefordítottad, tettem is pár megjegyzést, hogy más elnevezéseket használtam volna. :)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.16, 12:01

Nem vagyok oda annyira érte, legalábbis nem a 2020 (és a 2077) által sugallt technofil világképért. Nekem a cyberpunk hangulat az még mindig a Virtual Light és az Altered Carbon marad, és nem a Neuromancer, vagy a Snow Crash. (Olvasni nem rosszak, de nem élnék/játszanék ilyen settingekben.)
Játékban a 2020-at játszottam (so, so...), és Savage Worlds-ban meséltem, de nem izgat annyira, hogy bármikor ugorjak egy új lehetőségre. De ha mégis, akkor a Honey\Runner (Grant Howitt egyoldalasa), a Katanas & Trenchcoats, vagy a Neon+Chrome (egy Lasers & Feelings hack) lenne az, amit kipróbálnék a stílusban, azaz valami érdekes, izgalmas mesélős dolog, semmint tech-pr0n.

Abban egyetértek, hogy a nagyon elvadult kibermániás világképet én se szeretem annyira, bár én a Neurománcot is szeretem, nem csak a Virtuálfényt. (A másik kettő említetthez még nem volt szerencsém, azokat nem tudom.)

Igyekeztem utánanézni a felsorolt három rpg-nek... Az első (amit megtaláltam) az valami medvés játék, gyanítom, rosszat találtam, a Katanas&Trenchcoat meg egy hegylakós játék, ha jól vettem ki. A Neon&Chrome jópofa, mint szinte mindegyik L&F hack. :) A Digital Shades-et ismered?
https://theszeusz.blog.hu/2017/03/12/digital-shades

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 18:48

2020-ban valóban érkező cyberpunk implant:

https://meritokrata.com/cikkek/versenykepesseg-a-mesterseges-intelligenciakkal/

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 16:30

Te melyik cyberpunk játékot favorizálod? (Mármint ha szereted...)

Nem vagyok oda annyira érte, legalábbis nem a 2020 (és a 2077) által sugallt technofil világképért. Nekem a cyberpunk hangulat az még mindig a Virtual Light és az Altered Carbon marad, és nem a Neuromancer, vagy a Snow Crash. (Olvasni nem rosszak, de nem élnék/játszanék ilyen settingekben.)
Játékban a 2020-at játszottam (so, so...), és Savage Worlds-ban meséltem, de nem izgat annyira, hogy bármikor ugorjak egy új lehetőségre. De ha mégis, akkor a Honey\Runner (Grant Howitt egyoldalasa), a Katanas & Trenchcoats, vagy a Neon+Chrome (egy Lasers & Feelings hack) lenne az, amit kipróbálnék a stílusban, azaz valami érdekes, izgalmas mesélős dolog, semmint tech-pr0n.

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 07:02

Valamennyire egyet kell értsek Petrussal: Ez a Jumpstart olyannak érződik, mint amikor a millió kilométert futott, lelakott, itt-ott már rohadós, csúnyán kerepelő és füstölgő autóba raknak egy új Wunderbaum-ot és akkor most fel lett újitva. De még azért beindul, nem?

A maga idejében szerintem az Interlock egészen jó rendszer volt sőt, még azt is meg merem kockáztatni, hogy vannak időtálló elemei, amik akár manapság is használhatóak lenének, de a Jumpstart alapján nem jól nyúltak hozzá.

Van egy olyan gyanúm, hogy valaki kitalálta, hogy ez igy a számitógépen egészen jól elkaristolgat majd (és lehet hogy tényleg igy is lesz), úgyhogy akkor legyen (többé-kevésbé) ugyanez a játékasztal mellett is. 

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.07, 14:38

Mégis mit tartalmaz ez?
Ránézésre sima lehúzásnak tűnik.

Mint általában a boxed settek:
4-5 példakarakter, egyszerűsített szabálymagyarázat, világleírás, térkép, tokenek stb.. Arra jó h sejtésed legyen miről fog szólni a rendes könyv.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1806 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.07, 10:18

Mégis mit tartalmaz ez?
Ránézésre sima lehúzásnak tűnik.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]