Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

MAGUS regények

• Válasz írásához lépj be
2015 hozzászólás érkezett eddig

gabor_kovacs

gabor_kovacs

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.14, 13:10

Valaki tudja hogy a Garmacor vére .c könyvben a legelején miért támadják meg a Garmacort az anyja emberei?

Egy részlet:

"hogy megtegye, amire a hagyomány gazdája gyilkosának véreivel szemben kötelezi"   De neki a gazdája Garmacor testvére...

Garmacor szolgáira támadtak, mert az ő apjuknak álcázta magát az alakváltó

anonymusx

anonymusx

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.12, 22:04

Valaki tudja hogy a Garmacor vére .c könyvben a legelején miért támadják meg a Garmacort az anyja emberei?

Egy részlet:

"hogy megtegye, amire a hagyomány gazdája gyilkosának véreivel szemben kötelezi"   De neki a gazdája Garmacor testvére...

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 444 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.30, 18:30

anarion:
A fórum utolsó éveiben már arról volt szó hogy a Ksz2 lesz újra írva, mert eredetileg is 2 kötetesre tervezte. csak Tuanosok és O'connor bele zavartak (ami persze kamu..)
Szóval ne nagyon várd a Keleti szél 3-at. Szerintem eleve GA egymaga nem is képes folytatni TnG történetét, NCS "kreativitása" nélkül elég esetlenül botladozik egyébként is Yneven...

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.30, 14:50

Érdeklődnék a Keleti szél 3 illetve a Holdfényember című könyvekkel kapcsolatban.

Még anno, mielőtt a DV szerverét kalóztámadás érte, és olyan szinten elpuszították az ottani fórumot is, hogy azt a mai napig, az eltelt több mint egy és folyamán sem lehetett helyrehozni, Gáspár András posztolt arról, hogy a DV fizetett alkotói szabadságra küldi annak érdekében, hogy be tudja fejezni a Keleti Szél 3-at, és esetleg a Gorduin regényeket.

Akkor dicsérte a kiadó vezetését, hogy annak érdekében, hogy ezt megtehesse, fizetik az idejét stb, hogy semmi mással nem kell foglalkozni, csak az írásra koncentrálhat stb.

Tudja valaki, hogyan sikerült ez a fizetett alkotói szabadság? Mert az ígért könyvnek, amely megírását így biztosították volna a részére, egyenlőre hírét sem hallani.

Módosította anarion: 2019.12.30, 14:51

Daniii

Daniii

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 20:14

Köszi az ötleteket. A halál havában-t átlapoztam, de nem leltem rá.

Nem csont támasztékok derengenek, hanem hatalmas csarnokok, és ott száguldanak végig, mintha valami testen kívüli élmény lenne.

Üdv!

Valaki tud segíteni egy MAGUS történet azonosításában? Annyi rémlik belőle, hogy a szereplő egy barlangrendszeren keresztül (Sheral?) suhan végig monumentális és groteszk környezeten keresztül, ami eléggé Lovecraft hatást keltett, mert nem mondja el mi is olyan borzasztó, hanem csak annyit, hogy épp ésszel fel se fogható és hasonló ködösítések, 

A "Halk Szókkal, Sötét Húrokon" részletezi egy sárkányúr becsapódása után az Ófa gyökeréhez kapart kotorékát, amiben aztán el is pusztult és a csontjai morbid támasztékként szolgáltak... 

anonymusx

anonymusx

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 12:25

Valakit nem érdekelne könyv -csere?

Ami engem érdekelne magus könyvek amiket már nem lehet kapni újonnan, illetve nem befejezetlen sorozat, mint pl Ian Russel - Ősi vér sorozata, illetve a rosszabb könyvek se érdekelnek.

A könyveim:

https://moly.hu/karcok/1353329

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11860 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 10:47

Üdv!

Valaki tud segíteni egy MAGUS történet azonosításában? Annyi rémlik belőle, hogy a szereplő egy barlangrendszeren keresztül (Sheral?) suhan végig monumentális és groteszk környezeten keresztül, ami eléggé Lovecraft hatást keltett, mert nem mondja el mi is olyan borzasztó, hanem csak annyit, hogy épp ésszel fel se fogható és hasonló ködösítések, 

A "Halk Szókkal, Sötét Húrokon" részletezi egy sárkányúr becsapódása után az Ófa gyökeréhez kapart kotorékát, amiben aztán el is pusztult és a csontjai morbid támasztékként szolgáltak... 

Eldoxar

Eldoxar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 10:34

Szia Daniii!

A Halál havában tartalmaz ilyen jelnetet.

Daniii

Daniii

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.10, 21:46

Üdv!

Valaki tud segíteni egy MAGUS történet azonosításában? Annyi rémlik belőle, hogy a szereplő egy barlangrendszeren keresztül (Sheral?) suhan végig monumentális és groteszk környezeten keresztül, ami eléggé Lovecraft hatást keltett, mert nem mondja el mi is olyan borzasztó, hanem csak annyit, hogy épp ésszel fel se fogható és hasonló ködösítések, és milyen szerencsések vagyunk, hogy nem kell találkozni azokkal, akik azokat a helyeket építették. A Fogadalomra tippeltem, de újra elolvasva kiderült, hogy nem az :)

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 21:23

Sziasztok

Azt lehet tudni valahonnan hogy a könyvek milyen évben játszódnak?  Próbáltam a neten rákeresni, de semmilyen infót nem találtam ezzel kapcsolatban.

Szia!

A MAGUS "jelene" az ún. hetedkor vége, annak is a Pyarron szerinti 3690 utáni 20-25 évre eső időszaka, ebben az időintervallumban játszódik a regények, novellák kb. 80%-a. Néhány példa:

P.sz. 3690: Renegát (Dale Avery), A halál havában (Wayne Chapman)

P.sz. 3692: Észak lángjai (W. Chapman); Vihar Ibara felett (antológia)

P.sz. 3693: A kos és a kobra éve (antológia)

P.sz. 3697: Karnevál (W. Chapman)

P.sz. 3698 (kb.): Acél és oroszlán (Raoul Renier)

P.sz. 3698-3714 (kb.) Bíborgyöngyök trilógia (antológiák)

P.sz. 3699 (kb.): Korona és Kehely (R. Renier), Keleti szél (W. Chapman)

P.sz. 3702: Kígyószív (Malcolm J. Hunt)

P.sz. 3707: Szörnyek családja (M. J. Hunt)

P.sz. 3715 (kb): Sötét zarándok (Ray O'Sullivan)

P.sz. 3716: Morgena könnyei (Jan van den Boomen)

Aztán van egy adag, ami a világ "közelmúltjában" játszódik. Pl.

P.sz. 3614: Abbitkirálynő (John J. Sherwood)

P.sz. 3665 (kb.): Csepp és tenger (W. Chapman)

P.sz. 3676-85 (kb.): Hadak árja (antológia)

P.sz. 3687: Garmacor címere (W. Chapman)

P.sz. 3688: Garmacor vére (W. Chapman)

Van néhány, ami a történelmi, vagy mitikus időkben játszódik, pl:

Másodkor (kb.): Hol egykor majd a Kos országa elterül (J. van den Boomen novella)

Másodkor: Százháború (J. J. Sherwood)

Negyed- és ötödkor: Hallgat az ég (antológia)

Ötöd- és hatodkor: Kyr históriák, Toroni krónikák (J. van den Boomen novelláskötetek)

Hatodkor: Anyrok alkonya; Lobogók hajnala (antológiák)

Van pár, ami jókora időtávokat fog át, pl. a másodkortól a nyolcadkor hajnaláig tart a Hőseposz (J. J. Sherwood), illetve szintén a másodkortól a hetedkor első évezredének végéig tart a Bosszúangyal (M. J. Hunt)

Viszonylag kevés van, ami "előreszalad" az időben, de azért ilyen is akad:

P.sz. 3736: Sogron lángjai (J. van den Boomen)

P.sz. 3758: A bárd és a démonok (W. Chapman novella), Tűzön, vízen, árnyékban (J. van den Boomen)

rexdemon: köszönöm! :-)

Üdv:

D.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5524 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 11:49

Ez azért kemény volt. :hc:
(Gondolom fórum alatt Facebookot értettél.)

A Facebook az a betárcsázós modem felhasználói kézikönyve?

Módosította Dronner: 2019.12.02, 11:50

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 11:49

Egy-egy iró saját regénysorozatán kívül ritkán van olyan ami másikra hivatkozik. A legtöbb könyv önmagában is jól olvasható(khm saját szintjén) Nem sorsfordító események apróbb-nagyobb események vannak amik ritkán lövik le a világtörténelem nagy dolgait.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 11:17

Sziasztok

Azt lehet tudni valahonnan hogy a könyvek milyen évben játszódnak?  Próbáltam a neten rákeresni, de semmilyen infót nem találtam ezzel kapcsolatban.

Melyik könyvekről van szó?

Hát egy jó párról, elsősorban azok érdekelnek majd,  amik a molyon legalább 80 %-ot kaptak...  :)
Na meg a novelláskönyvek...

Még nem nagyon olvastam Magus könyveket, de hamarosan belekezdenék, és gondoltam hátha van valami sorrend évszám alapján, vagy ilyesmi...

Azért ne lepődj meg, ha esetleg erre nem kapsz választ. A Delta oldalán 51 kiadvány van, a Molyon pedig nem láttam M* könyvekre keresést, ezeket kéne összevonni, megkeresni a >=80%-okat, feldolgozni hogy melyik melyik évben játszódik...

Esetleg a kiadó fórumán próbálkozz, hátha nekik van ilyen anyaguk.

Ez azért kemény volt. :hc:

(Gondolom fórum alatt Facebookot értettél.)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5524 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 10:46

Sziasztok

Hát egy jó párról, elsősorban azok érdekelnek majd,  amik a molyon legalább 80 %-ot kaptak...  :)

Még nem nagyon olvastam Magus könyveket, de hamarosan belekezdenék, és gondoltam hátha van valami sorrend évszám alapján, vagy ilyesmi...

Azért ne lepődj meg, ha esetleg erre nem kapsz választ. A Delta oldalán 51 kiadvány van, a Molyon pedig nem láttam M* könyvekre keresést, ezeket kéne összevonni, megkeresni a >=80%-okat, feldolgozni hogy melyik melyik évben játszódik...

Esetleg a kiadó fórumán próbálkozz, hátha nekik van ilyen anyaguk.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 10:42

Sziasztok

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5524 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 10:39

Sziasztok

Mondjuk, Google a barátod, de itt van néhány dátummal.

anonymusx

anonymusx

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 10:31

Sziasztok

Módosította anonymusx: 2019.12.02, 10:32

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5524 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 09:57

Sziasztok

anonymusx

anonymusx

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.02, 08:41

Sziasztok

rexdemon

rexdemon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.01, 21:58

Most olvastam a Szörnyek családja regényt és nem tudom megállni,h ne irjak róla. A boritó is eleve remek, teljesen releváns a történet szempontjából, de nem lő le semmilyen lényeges fordulatot. Hunt minden könyve jobb, mint az előző, egészen más szintre emeli az Ynev világán játszódó regények színvonalát, mint a megszokott, joggal vagy jogtalanul lesajnált „átlag.” Ez egy jó regény, mert nemcsak,h MAGUS regények között, hanem úgy általában is a jobbak között emlegetném, pedig olvastam sok-sok száz fantasy könyvet, így nem szaporítom feleslegesen a szót, csupán azt tudom  mondani, hogy ez egy kib***ott mestermunka. Ennyi.

Módosította rexdemon: 2019.12.01, 22:02

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]