Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

MAGUS regények

• Válasz írásához lépj be
1995 hozzászólás érkezett eddig

Andal

Andal

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 519 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 15:18

A taktikai helyzet részletes elemzésétől eltekintve, melyik értelmes toroni főparancsnok csónakázik oda az asziszokhoz lőtávon belülre?  Mert ugye ennek köszönhetően Amnet On-Keilor már a csata elején megcirkan. De továbbmenve, az ynevi hadászati kultúrába komolyan belefér az ellenség ilyetén módon történő leirtása??? Elvileg a csónakban tartózkodók "követek" voltak, függetlenül a modoruktól. Lelövésük, nos eléggé megkérdőjelezhető...

Mint tudjuk, Karnelian egyenessége nem ismer határokat; még TNG is berzenkedett kicsit a lelövésük miatt.

Mellesleg a könyvet jó párszor elolvasva se világos, hogyan értek partot az asziszok? Pláne csatarendben? Ráadásul nem volt hátvédje a toroniaknak? Se felderítőjük? Akik mondjuk jelezhették volna a hátulról érkező aszisz seregtestet?

Bizonyára volt, és jelezték is; nem hinném hogy meglepetésszerűen megjelentek a falanxharcosok a toroni lovak között... Attól még kellemetlenül érinthette őket a fejlemény. Ezzel együtt így volt esélyük az asziszoknak, két tűz közé szorítva az ellent. A regényben persze csak a csata eleje van leírva, TNG "menekülésével"; majd későbbi reakciójával, hogy elveszettnek hitte az ütközetet. A partraszállással nem tudom mi a probléma, egy folyóról kellett csak, a toroni seregtől kisebb távolságra.

A Látók törzs seregéről nem is beszélve. Ha a toroniak tudtak róluk, akkor miért nem a sereggel voltak? Ha külön akcióra szánták őket, miért nem furcsállták, hogy nem tettek semmit Karnelian ellen? (Mert azon a környéken egyedül ellene lehetett volna bevetni őket...) Ha a toroniak nem tudtak a Látókról, ez hogyan lehetséges? Ha tudtak, és nem ők vezényelték a térségbe őket, akkor miért nem vette át felettük az irányítást a toroni parancsnok? Legalább Karnelian elveréséig?

Valószínűleg a Látók egyik feladata lett volna a toroniaknak felderítőmunkát végezni; a tárgyaláson meg is öltek két másik törzsbeli orkot. A beszélgetésen utal is rá, Karnelian ellen akarták uszítani; ő mégsem hajlandó harcolni vele. Ez megint nincs pontosan leírva a regényben, hogy cseszte át Gashad a toroniakat; csak a szokásos kukacoskodásnak érzem.

És a Császár-szigetek?  A járőröző toroni hadiflotta?  Pláne Shulur néhány száz kilométeres körzetében? Az smafu? Pláne egy kis aszisz flotta ellen? Mert azért Abbit-flotta ide-oda, de nehogy má' Karnelian kis flottája azt csináljon a Shulur környéki vizeken, amit akar. És még el is menekül... Hát persze. A toroni Hatalmasok éppen az esti Ynev News eseményeinek hatása alatt voltak, ezért nem voltak képesek széllel besegíteni a saját flottájuknak, vagy akár tönkrevágni az aszisz flottát. (Elvégre a Jel nem Karneliant, hanem TNG-t kímélte meg nemde? )

Mik azok a császár-szigetek? :aboci: Karnelian ügyesen Shulur vagyis pontosabban a gálya közelébe tudott manőverezni. Lehetetlen? Hiába hoznék IRL példákat, hogy mennyire bújócska/fogócska jellegű volt a hajók elkapása/üldözése a XX.sz-ig; jönne a mágikus védmű szöveg amire megint hiába mondanám hogy ellene meg ott van Antoh papjainak hatalma...

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 14:45

Andal:

most nincs nálam a bővített ÉL negyedik kiadás, de ott ha jól emlékszem, annyi bővítés mindenképp szerepel; hogy az aszisz sereg fele, 4 ezred ugyan északnak lett küldve, de kiderül, hogy azok nem követték a herceg utasítását, hanem hátbatámadták a toroniakat, így tudtak győzni.

Az én verziómban is szerepel ez a fajta kettébontása az aszisz seregnek. De! Karnelian eredetileg 10,000 lándzsással indult el Alidarba. Aztán megütközött Mantlin báró vezette toroni sereggel, akiket szétvert. Gondolom nem veszteség nélkül. Aztán kettéosztja a seregét, és 4-5 ezer fővel továbbhajózik a Lornon Alidar felé. Ekkor összefut egy újabb toroni sereggel. A taktikai helyzet részletes elemzésétől eltekintve, melyik értelmes toroni főparancsnok csónakázik oda az asziszokhoz lőtávon belülre? :aboci: Mert ugye ennek köszönhetően Amnet On-Keilor már a csata elején megcirkan. De továbbmenve, az ynevi hadászati kultúrába komolyan belefér az ellenség ilyetén módon történő leirtása??? Elvileg a csónakban tartózkodók "követek" voltak, függetlenül a modoruktól. Lelövésük, nos eléggé megkérdőjelezhető...

Mellesleg a könyvet jó párszor elolvasva se világos, hogyan értek partot az asziszok? Pláne csatarendben? Ráadásul nem volt hátvédje a toroniaknak? Se felderítőjük? Akik mondjuk jelezhették volna a hátulról érkező aszisz seregtestet?

A Látók törzs seregéről nem is beszélve. Ha a toroniak tudtak róluk, akkor miért nem a sereggel voltak? Ha külön akcióra szánták őket, miért nem furcsállták, hogy nem tettek semmit Karnelian ellen? (Mert azon a környéken egyedül ellene lehetett volna bevetni őket...) Ha a toroniak nem tudtak a Látókról, ez hogyan lehetséges? Ha tudtak, és nem ők vezényelték a térségbe őket, akkor miért nem vette át felettük az irányítást a toroni parancsnok? Legalább Karnelian elveréséig?

A mágikus radarrendszerekre: kiemelten direkt hogy a környező vizeken, nem az egész tengeren... Te is a határvédelmet említed érdekes módon, nem több száz km-es hatótávolságú radarrendszert.

És a Császár-szigetek? ;) A járőröző toroni hadiflotta? :lol: Pláne Shulur néhány száz kilométeres körzetében? Az smafu? Pláne egy kis aszisz flotta ellen? Mert azért Abbit-flotta ide-oda, de nehogy má' Karnelian kis flottája azt csináljon a Shulur környéki vizeken, amit akar. És még el is menekül... Hát persze. A toroni Hatalmasok éppen az esti Ynev News eseményeinek hatása alatt voltak, ezért nem voltak képesek széllel besegíteni a saját flottájuknak, vagy akár tönkrevágni az aszisz flottát. (Elvégre a Jel nem Karneliant, hanem TNG-t kímélte meg nemde? :ugri:)

Az meg külön pikantériája a dolognak, ha megnézed mi a véleménye a régi íróknak az ilyen "szerepjátékvilághoz való írás"-ról...

Osztán akkó' ez meg kit izgat? Ez az ő véleményük, így írnak. Na de attól már nehogy ehhez tapsolnom is kelljen.

Andal

Andal

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 519 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 13:53

Boldog új évet és sok M* könyvet mindenkinek!

arrius:

most nincs nálam a bővített ÉL negyedik kiadás, de ott ha jól emlékszem, annyi bővítés mindenképp szerepel; hogy az aszisz sereg fele, 4 ezred ugyan északnak lett küldve, de kiderül, hogy azok nem követték a herceg utasítását, hanem hátbatámadták a toroniakat, így tudtak győzni. TNG már "temette" Kareliant; és meglepődik mikor Shulur előtt látja. Ennyire volt idióta és esélytelen a toroni vezér...

A mágikus radarrendszerekre: kiemelten direkt hogy a környező vizeken, nem az egész tengeren... Te is a határvédelmet említed érdekes módon, nem több száz km-es hatótávolságú radarrendszert.

" Ugyanis a szerepjátékvilágokhoz kiadott regényeknek "

Már korábban is említették, hogy a HH és ÉL a M* előtt jelent meg. Nagyon örülök, hogy Te is "elismered", hogy "csak" 3-4 évvel később megjelent cuccokhoz nehéz lett volna "igazodnia" pl. az ÉL-nek...
Az meg külön pikantériája a dolognak, ha megnézed mi a véleménye a régi íróknak az ilyen "szerepjátékvilághoz való írás"-ról...

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 13:38

Dronner:

Ha jól emlékszem, TNG Murgador grófját ha nem is nyílpuskakánt, de íjként használt lanttal ölte meg (először).

Nein. Ott a hatlövetű nyílpuskával helyezettel 6 halálos lövést a grófon. Akit lanthúrra rakott lövedékkel ölt meg, az egy gorviki fejvadász volt.

Recky:

Nem, nem. A KSZ3-ból az fog kiderülni, hogy TNG nélkül az egész világ lehúzhatja magát a klotyón, mert ő "The one and only and original hero of the Universe".

Komolyan nem értem. Ha TNG képes ilyen dolgokra, a többi 8 Jelhordozó micsinál? A köldökét nézi? Miért, ó miért NEM képes Jakirte Jak berakni Tiert egy abbitacél-koporsóba, amit beborít márvánnyal. Aztán majd a Hetedkor végén postán feladja a "Sheral, 3. csúcs, Égi Hajó, Parancsnoki Híd" címre. :aboci: Így még a Jóslat szövege se borul. Csak egy kicsit. ;)

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 13:10

Jajj. Arrius, szerintem (még) ne kezdjük el újra ezt a vitát. Én legalábbis ennyi idő alatt nem töltekeztem még fel új érvekkel... :aboci:

Ja, és TNG flótája meg 2in1 módon tűvető is! Az hogy tetszik?

Kimondottan. Amennyire TNG-t ismerjük, nem is lepne meg, ha a KSZIII-ból kiderülne, hogy kahrei mesterek közreműködése folytán valójából a flótába sorozattűlövő is építve vagyon... ;)

arrius

arrius

A Birodalom Oszlopa

• Fórumita
  • 1494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 12:16

Ami egyrészt ott fulladt volna kudarcba, hogy Gashad előre figyelmeztette az asziszokat a toroni seregről (erről persze toroniak nem tudhattak). De ha ez nem is történik meg, akkor is egy értelmes seregnek vannak felderítői...

Ez mind remek, de nem változtat azon, hogy értelmes ember hogyan tervez. Nem arról van szó, hogy Karnelian nyert volna vagy sem. Arról van szó, hogy a toroni vezér komplett idiótának van beállítava.

10boszorkányúr? Mármint a hatalmasok? Ó, van róluk némi info, pédául ez: "A Shuluri-öböllel szemközt pedig ott a boszorkánymesterek szigete - a környező vizeken egy teremtett lélek sem maradhat rejtve a tekintetük elől!"  (kiemelés tőlem)

Akkor ezt a dolgot meg is dumáltuk igaz?

Ez a boszorkányos víznézés marha jó  Nincs is szükség titkosszolgálatra, csak tálnézegető boszikra, meg pszivel mobilozgató ügynökökre.  Lehet a Te Yneveden működnek az ilyen dolgok, nálam biztosan nem, és a regényekből, M* szabálykönyvekből sem ez jön le szvsz.

Na, ja a TE Yneveden(?) nyilván csak azért tudják ezt a boszorkányok, hogy megnézzék vele: foglalt e a klotyó?

Egyébként utánanéztem.
Észak lángjai '92
Acél és oroszlán '95
Itt ugye Geor üldözői azért maradnak le a toroni határon, mert azt boszorkányesterek figyelik éjjel nappal, és minden behatolót érzékelnek. Geor abban reménykedik, hogy mivel ő egyedül van átcsúszik és nem törődnek vele, de pechje van. Kiszúrják.
Figyelem! Nem egy flottát! Egyetlen magányos menekülőt.
Vajon melyik boszorkánymesteri varázs teszi ezt lehetővé?
És azt lehet radarként használni, csak a boszik tálját nem?
Menjünk tovább!
Számoknak ideje '96
Ezt azért veszem ide, mert itt "szépen" szerepelnek a Hatalmasok. És bizony valahogy többre futja nekik, mint holmi AD&D tűzlabdák hajigálása.
A dátumok azért érdekesek, mert nyilvánvaló belőle, hogy nem holmi sok évvel későbbi újításokat kérünk számon az ÉL-in, az időrendi eltérés még az első kiadáshoz képest is csupán 3-4 év, de ha a "de luxe" kiadást nézem ('95) akkor egyidejűségről vagyon szó.

És kár lovagolni a "dehát ez regény" témán. Ugyanis a szerepjátékvilágokhoz kiadott regényeknek van egy lényegi célja. A világ megismertetése. Ez pedig döntő (kéne, hogy legyen) a kiadványok kohéziója szempontjából.

Ha nem jönne be akkor nem fő-, hanem epizódszereplő lenne.

Gondolom Ravasz Cugel ez esetben nálad epizódszereplő.
Csak hogy a másik végletet említsem...

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 08:59

Ha jól emlékszem, TNG Murgador grófját ha nem is nyílpuskakánt, de íjként használt lanttal ölte meg (először). :aboci:

DReaMSCaPe

DReaMSCaPe

Tutor Majoris

• Fórumita
  • 170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 07:53

Noro/Redguy/Celsior: Anno több helyen is mint a Sötét... sorozat folytatásaként említették a PaP-t. Ez mondjukrá megmagyarázna egyet s mást (úgymint: a főhősöket, a sztorit és az aquirölést).

Azért emlegették úgy, mert először Redguy a Sötét prófétát írta volna meg, de problémák jöttek közbe ezzel kapcsolatban, s a PaP lett végül is belőle.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 22:48

Celsior: Rosanna da Lamar életrajzában nekem egy dolog tetszett. Nevezetesen, hogy összeügyeskedett egy idő előtti világvégét, ezért lecsökkent a mágia ereje, a gőz és a nafta vette át az uralmat (lásd az új alapkönyvet ugye), de aztán mégse, mert Rosanna visszacsinálta az egészet. :felvon:

Recky: Erősen gondolkodok (már amennyire ez megviselt buksimtól tellik), és szerintem nem ugyanaz. :aboci: Viszont össze lehet hozni egy lantba épített nyílpuskát, de ez sem a lantnak sem a nyíépuskának nem tenne jót. Az előbbi meglehetősen hamis lenne, az utóbbi meg a gyengénél is gyengébb. De rejtett fegyvernek elmegy. Még egy-két nyílvesszőt is el lehetne dugni valahova. Ja, és TNG flótája meg 2in1 módon tűvető is! Az hogy tetszik?

Noro/Redguy/Celsior: Anno több helyen is mint a Sötét... sorozat folytatásaként említették a PaP-t. Ez mondjukrá megmagyarázna egyet s mást (úgymint: a főhősöket, a sztorit és az aquirölést).

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 20:16

...Rosanna de Lamar,

"Csanádnak akkoriban nagyon szüksége lehetett jogászra" - egy veterán reakciója az Ynev-megmentő heroine semmiből előkerekedő életrajzára.
Nomina sunt odiosa - de ezt igazából csak azért írom, mert sokakat bosszant a latin. Kár pedig.
Talán értelmesebb lenne ezek után Rosannát békén- és kihagyni, valahogy úgy, minta a "fiatal voltam, kellett egy jogász..." vallomások után tesszük.
Fél év múlva valaki úgyis újra felfedezi az ibér viaszkot.

cels.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 15:22

Por a porhoz: én az első felének nem sok értelmét láttam. Tengünk, lengünk, aquirt ölünk. A "Casablanca" rész legalább mondott valamit. Bár biztosan bele lehetne kötni pár helyen (egyébként csodálom, hogy az örökös Krán-és-a-háborúk-vitában még nem került elő), de díjazandó, hogy megpróbálja Eriont Ynev részeként kezelni, amelyre hatnak a világ eseményei, nem valami Szent és Sérthetelen Örökkévaló Tanelornként jeleníti meg (de mit beszélek, hiszen Tanelornt is megostromolták :aboci: )

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 13:28

Redguy:

Megjegyzem, ha valahol, hát itt lehet belekötni TNG jellemébe. Nemcsak, hogy zenész, hanem Ynev leghíresebb bárdja, tehát kábé akkora sztár, mint ideát Bono vagy Jagger. Ennek nyomát sem találtam GA könyveiben, talán csak a Halál Havában tartalmaz egy nyúlfarknyi utalást.

Ebben szerintem tévedés vagyon, vagy csak az én emlékezetem csalóka, de több TNG regényben is benne van, hogy ő nem igazán bárd, nem egy nagy zenész, csak ismert, de pont nem a zenéje miatt.
Hanem minden másért, amit kahrei nyílpuskával, tőrdobással, toroniak gyilkolásával elért.

Már az első novellában is (mármint, ami TNG életének első történéseit írja le) a lövész tudományáért bérelik fel őt és a társulatot, ahol akkor éppen leledzett.

Amúgy nekem a Por a porhoz tetszett, és a Casablanca remake is, habár kicsit érdekes volt, hogy pont Erionba kerültek a fő történések és nem pedig valami tengermelléki porfészekbe, mint ahogy az valójában is volt.

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 13:25

Viszont íjfára is szükség lenne egy ilyen akcióhoz, és ez már nehezebben megvalósítható egy lanton. Hacsak nem rejtett, a nyaknál kihajtható, összecsukható féle számszeríj van beleépítve.

Hűha. Nem lehet, hogy az a lant, meg a kahrei számszeríj valójából egy és ugyanaz? :aboci:

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 10:01

Recky: Nem én mondtam... :( :) :)

Klizen: Bingó! Valóban erre kívántam utalni.

Mosomedve: Hát nem hiába hívják őt ynevi Bond-nak. Ahol viszont mellékszereplő, vagy csak egy a sok közül ott már emberszabásúbb. Egyébként szerintem a Nagy Ződben épp azért kellett úgy feltápolni a bárdot hogy megmagyarázzák TNG-t. Arel-pap szintúgy hasonló eset.

Redguy: Én tudok ilyen húszévest is. Csak az nem állt még kalandozónak.

Mindenkinek: Van némi csekély tapasztalatom az íjászatban (de a harmadik teljes tagcsere után inkább kiléptem, pedig az alapítás előttről tagja voltam a klubnak). Egy nyílvesszőt akár egy gatyamadzagról is kilőhetsz, más kérdés milyen hatásfokkal. Viszont íjfára is szükség lenne egy ilyen akcióhoz, és ez már nehezebben megvalósítható egy lanton. Hacsak nem rejtett, a nyaknál kihajtható, összecsukható féle számszeríj van beleépítve. De akkor meg azt a lanthúrt kéne átkötni. Szóval az a jelenet nem is kicsit "érdekes". Pláne hogy egy láncinget is átvisz.Ja, meg a kahrei nyílpuska, ami kettesével lyuggatja az amundokat... :szent: Megjegyzem láttam már olyan bárdot akinek egy Sárkánybot volt a lantjába építve, és tüzet tudott fújni a lantja nyakából (asszem egy Rammstein koncerttől kapott ihletet). :D

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.01, 22:02

BUÉK!
Nekem személy szerint nem tetszett az Észak lángjai-10 évre elvette a kedvem az északi szövetség karaktereitől, és a bárdoktól(kivéve Dartoniták).
Ellenben most olvastam újra a Por a porhozt és még mindig jó.
A Casablanca kicsit zavart, de kárpótolja a főregény, és a normális toron-kép ábrázolás.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.01, 14:30

A Mágus regények topik folytatása; az eredeti téma itt található.

További jó fórumozást!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]