Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

MAGUS regények

• Válasz írásához lépj be
1995 hozzászólás érkezett eddig

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.28, 19:43

Na, hogy áll a nyeremény játék? Csak mert ha nem volt szerencsém, holnap már indulok is a DV-hez! :)

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.23, 20:39

És tegnap meg is jelent!

A DV-nél - a honlap korábbi problémái + Black Friday miatt - még kedvezményesen rendelhető, illetve itt még tart a nyereményjáték: http://lfg.hu/86406/jatek/nyerj-egy-magus-konyvet-malcolm-j-hunt-szornyek-csaladja/

Sziasztok!

Hamarosan megjelenik az új regényem, a Szörnyek családja. 

A kiadónál már előrendelhető: http://www.deltavision.hu/szornyekcsaladja/

Üdv:

D.

(Malcolm J. Hunt)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.16, 11:14

Köszi a válaszokat, srácok.

Ha még belefér: Holtak Légiója és a Holtszezon (novellák).

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.16, 09:24

Köszi a válaszokat, srácok.

DReaMSCaPe

DReaMSCaPe

Tutor Majoris

• Fórumita
  • 170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.15, 23:31

Jó széllel toroni partra, Pokol, Acél és oroszlán, Karnevál, Renegát

Novelláskötetek közül pl. a Fekete vizek, az Árnyak könyve és A Kos és a Kobra éve.

Módosította DReaMSCaPe: 2018.11.15, 23:38

Andrash79

Andrash79

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.15, 10:04

off

"zsizny tyizsilo i zapolnena s gryaznimi nogami"

:nod:  tak tocsna

Andrash79

Andrash79

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.15, 10:01

Halál Havában, Acél és oroszlán, Renegát, Jó széllel toroni partra, Kráni krónikák.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.15, 09:59

Mindenképp különböző írók munkáját, mert bár a világ "azonos", a regények stílusa, hangulata különböző. Lássa a "palettát", hogy választani tudjon, ill. ha valaki stílusa nem jön be neki, kapjon alternatívát.

Én a Legendák és enigmák sorozatot javasolom, must have közöttük a Kráni krónikák. Chapmant is mindenképp javasolnék.

Sötét zarándok és Renegát, meg egy az újak közül (ezekben nem vagyok annyira képben, de biztos lesz rá javaslat mástól).

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.15, 00:18

Ha valaki az Észak lángjain kívül kábé MAGUS-regény szűz, ki melyik 5 könyvet ajánlaná a leginkább neki elolvasásra?

Kígyószív, Morgena könnyei, Kos és Kobra éve (kedvenc), Ladyr Árnyai, A világ közepe.

Én Champent eléggé nem komálom, nem igazán a regényei nem igazán illenek be az általam preferált világképbe. Boomen már annál inkább.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.14, 21:29

Renegát, Acél és oroszlán, Karnevál, Számoknak ideje, Kígyószív

(Jó, utóbbi kapcsán nyilván hazabeszélek, de valahol az Észak lángjai folytatása.)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.14, 20:50

Ha valaki az Észak lángjain kívül kábé MAGUS-regény szűz, ki melyik 5 könyvet ajánlaná a leginkább neki elolvasásra?

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.06, 21:08

Sziasztok!

Hamarosan megjelenik az új regényem, a Szörnyek családja. 

A kiadónál már előrendelhető: http://www.deltavision.hu/szornyekcsaladja/

Üdv:

D.

(Malcolm J. Hunt)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.30, 06:44

Nocsak idén már 2 magus könyv is meg fog jelenni:
http://www.deltavision.hu/osi-titkok/

"Wayne Chapman regényes hangvételű tanulmányait elsősorban azoknak ajánljuk, akik jól eligazodnak Yneven, de annak születéséről és fejlődéséről, az ifjabb civilizációk felemelkedéséről és az utóbbi négy világkorszak sorsdöntő csatáiról még nem tudnak eleget."

Andrash79

Andrash79

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.29, 08:29

Valaki légyszí írja meg, hogy a Krán című könyvből hány oldal újrakiadott és mennyi az újdonság.

Köszi!

Fellegh

144/148

Szóval több az új mint a régi. :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 09:05

Valaki légyszí írja meg, hogy a Krán című könyvből hány oldal újrakiadott és mennyi az újdonság.

Köszi!

Fellegh

Fb poszt alapján 150-150 oldal régi új.

Fellegh

Fellegh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 08:40

Köszi!

Fellegh

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.03, 14:00

Friss(?) hírek GA fórumáról:

Ha jól látom nem kérdezte senki, ezekről mit lehet tudni és mikorra várhatóak:
M.A.G.U.S.:
Wayne Chapman: Ősi titkok… (munkacím)
Raoul Renier: Krán (munkacím)
Valamint pár éve volt róla szó, hogy lesz egy Mogorva Chei-ről szóló regény sorozat. Erről van valami infó?
Kérdezhetném még az új rpg-t is, de így az év elején nem akarok telhetetlennek tűnni.

Mindkét kézirat a kiadónál van, a megjelenéssel kapcsolatos részletek is onnan várhatók. Ami biztos: a Chapman kötet történelmi és hadászati tágyú esszéket (Erevín és Godon története, második gra-tionoli és tavradolai csata, stb.) tartalmaz, Renier pedig a Kráni krónika rég várt folytatását írta meg.
Azt már tavaly lehetett tudni, hogy egy sor tervezett cím idénre csúszik, de végleg biztosan nem marad ki egy sem. (Mondom ezt úgy, hogy a DV-nek csak szerzője és licencadója vagyok, munkatársa nem.)
A Chei regénnyel kapcsolatos utolsó hírem az, hogy Nemes István nagyjából elkészült, de nincs megelégedve vele. Ami a játékrendszert illeti, az őszi tesztkör nyilvánvalóvá tette, hogy még nem érett a megjelenésre, így csak idén lesz aktuális.

Tavaly még két másik(?) magus-kötet volt tervben, de azokról kb. semmit sem lehet tudni. Talán novellák lettek volna.

Fellegh

Fellegh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.18, 10:01

Nekem Luis Saultól a Della bábjai tetszett nagyon. A Deltás könyvek közül pedig az Ifini éjszakák - Korona árnyékában sorozat és Malcolm J. Hunt könyvei. A Százháború jó, de rövid, a Merész álmok, sötét titkok 2 kötete nagyon vegyes, alig egy-két novellára emlékszem így 4 hónap távlatából. A Hit városa rendben volt, a Sziréndal csak félig (az első novella súlytalan, a 2. túlnyújtott, a 3-4. telitalálat). Azt már látni, hogy a Deltánál nagyon sokat dolgoznak egy-egy könyvön, de a pályázatos novellagyűjtemények nem ütik meg sajnos a szintet (legalábbis nálam).

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.07, 09:28

Évek óta nem olvastam m.a.g.u.s regényt.

A régi klasszikuson szocializálódtam (Halál havában, Észak Lángjai, Renegát, Acél és Oroszlán, Korona és Kehely, Morgena könnyei), illetve anno elolvastam néhány novella gyűjteményt, aztán az utóbbi 15 évben a Keleti Szél és a Garmacor folytatáson kívül semmit. Persze, próbálkozások voltak, de az azóta megjelent könyvek nem tudtak lekötni, a sokszor újra kiadott, más szempontok szerint csoportosított novellák, illetve a régi regények átdolgozott, bővíttet, aztán újra bővített meg újra javított stb... változatai már nem tudtak tűzbe hozni.

Nemrég viszont ajánlották nekem Luis Saultól a Boszorkányhadúr című könyvet, ami még a TUAN korszakban jelent meg. Elolvastam... és tetszett. Persze, vannak hibái, főleg az elején, ahol mintha a Toron kiegészítőn kellett volna átrágnom magam, ráadásul még a régi, klasszikusokat időző szószedet is hiányzott a könyv végéről, Azonban azt kell mondanom, hogy hangulatában és stílusában (ez utóbbira gondolom törekedett is az író), ez állt legközelebb a régi klasszikusokhoz, és még a történet is lekötött, izgalmas volt.

Úgyhogy, el is döntöttem, próbát teszek az író egy másik regényével, a Della bábjaival. Azután meglátjuk. Mindenesetre, az utóbbi időben ez az általam olvasott könyv volt az, ami visszaadta nekem azt a régi érzést, hogy m.a.g.u.s regényt olvasok.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1386 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.03, 13:34

Köszönöm szépen a visszajelzéseket, és örülök, hogy tetszett a könyv.

Ha valakit érdekel: jún. 10-én, az Ünnepi Könyvhéten (Vörösmarty tér, 98-as stand) 13:00-14:00 óra között dedikálok.  :cool:

Üdv:

D.

alias

Malcolm J. Hunt

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]