Ugrás tartalomhoz

Fotó

Szerepjátékos hírek

• Válasz írásához lépj be
314 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.16, 05:17

Miért, azok hogyan?

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1887 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.15, 23:47

Ugyanúgy, ahogy a Masks, a Monsterhearts, meg a ki tudja még hány hasonló témájú játék, amiről nem is hallottam...?

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.15, 23:01

Macsó nők puskával vannak már nagyon régen. Sőt renegát apácák két keréken is!

Bár arra mondjuk tényleg kíváncsi vagyok, egy rpg hogy tudja megjeleníteni mondjuk a marginalizált nemi irányultságú karakterek releváns belső konfliktusait (amelyeket kizárólag a marginalizált stb. okozott) úgy, hogy izgalmas és kalandos is legyen.

Módosította Marvin: 2020.10.15, 23:07

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.15, 22:06

Szóval van egy ilyen, uh... egy ilyen játék.

boythatescalatedquickly.gif

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.14, 17:53

Valami ilyesmi lesz hamarosan a DriveThruRPG új, teljesen áttervezett arculata. Nem mondom, hogy a régin ne lehetne mit javítani, de ez a preview... hát, elég radikálisnak tűnik néhol. Nektek bejön, vagy meh?

Már megtekinthető az újabb preview, ami kicsit hasonlít a jelenlegire, de mégis új. A régi oldalsáv külön felbukkanó ablakos menüt kapott, ami önálló gyorskeresési funkciókkal is bír, így már egész használhatónak tűnik. A borítóképek is összementek, csak ez a faltól-falig nézet... hát nem tudom, elég túlzsúfoltnak tűnik. Mindenesetre jobban tetszik, és használhatóbbnak tűnik, mint az előző elképzelés.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.09, 17:45

Szintén tegnapi hír, hogy utolsó fázisába lépett a Cyberpunk RED fejlesztése, már a nyomdai ellenőrzési feladatok zajlanak, így a megjelenés hamarosan (nagyjából a CP 2077-tel egyidőben) esedékes.

És már a részleteket is tudni: az alapkönyv 456 oldalas, a pdf november 14-én érkezik 30$ áron, a fizikai példányok pedig valamikor november 19-től lesznek elérhetők 60$-os árcédulával. A linkelt bejelentés elég részletes tartalmi összefoglalót is ad.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.08, 14:13

Megjelent a Freeform Universal narratív, rules-light szerepjáték új, 2. kiadásának szabadon letölthető béta verziója. Bár a rendszer magja maradt, jelentős bővülések és változások történtek több területen is, és a licencfeltételek is módosulni fognak.

Ez utóbbi mennyire befolyásolja az esetleges fordïtásokat?

A FU1-ét biztosan nem, az nem változik. A FU2-nél azt írták (pdf, 2. oldal alja), hogy az alapjáték licencköteles lesz, de ki fognak adni egy CC-alapú SRD-t. Mint szokásos, így az SRD fordítható lesz, az alapjáték (licenc nélkül) meg nem, ez a béta sem.

Pónis rpg már van (ezt persze csak úgy hallottam 8 éves kislányoktól).

Sőt, ott a Ponyfinder is, mint sikeres Pathfinder konverzió (amiből amúgy már van 5E is), ha valaki arra gerjed. Ez most egy új 5E lesz, mert Dis... akarom mondani, Hasbro.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.08, 09:00

Még itt is volt róla cikk: http://lfg.hu/80146/ismerteto/lanyos-szerepjatekok/

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.08, 08:54

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 123 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.08, 03:23

Megjelent a Freeform Universal narratív, rules-light szerepjáték új, 2. kiadásának szabadon letölthető béta verziója. Bár a rendszer magja maradt, jelentős bővülések és változások történtek több területen is, és a licencfeltételek is módosulni fognak.

Ez utóbbi mennyire befolyásolja az esetleges fordïtásokat?

NoHoleBagel

NoHoleBagel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.07, 17:11

És még egy új Kickstarter: a Nazi Dracula Must Die egy alternatív WWII-es 5E setting mágiával és fura tudományokkal, ahol a játékosok a Szövetségesek oldalán küzdenek majd a gonosz náci nekromanták és démonidézők ellen (vagy valami ilyesmi). A fejlesztők többnyire mind DM's Guild veteránok, ahogy láttam, de a KS tempója egyelőre nem tűnik túl acélosnak, lehet, hogy a célokkal is túlbecsülték magukat.

Engem meggyőzött, nem kizárt hogy megtámogatom egy digitális kiadás erejéig.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.07, 12:17

És még egy új Kickstarter: a Nazi Dracula Must Die egy alternatív WWII-es 5E setting mágiával és fura tudományokkal, ahol a játékosok a Szövetségesek oldalán küzdenek majd a gonosz náci nekromanták és démonidézők ellen (vagy valami ilyesmi). A fejlesztők többnyire mind DM's Guild veteránok, ahogy láttam, de a KS tempója egyelőre nem tűnik túl acélosnak, lehet, hogy a célokkal is túlbecsülték magukat.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.07, 10:08

Szintén tegnapi hír, hogy utolsó fázisába lépett a Cyberpunk RED fejlesztése, már a nyomdai ellenőrzési feladatok zajlanak, így a megjelenés hamarosan (nagyjából a CP 2077-tel egyidőben) esedékes.

Módosította Petrus: 2020.10.07, 10:13

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.03, 10:23

Eigengrau's Generator: Egy új mesélői eszköz, ahol egy randomizált kezdőhelyszínből (évszakok + város, sivatag, erdő, stb.) kiindulva fraktál-szerűen kibonthatóan generálhatók részletek, további alhelyszínek, szereplők, a közöttük lévő kapcsolatok, és sok minden más. A szöveges körítés a száraz adatok helyett igyekszik hangulatos, felolvasható bekezdéseket generálni (angolul, persze), amiben belinkelésre kerülnek a tovább generálható részletek. A kreálmányokat elmenthetjük (regisztráció nem szükséges) és visszanézhetjük, illetve ízléses nyomtatási képek is készíthetők belőlük.
(Nálam bugos a linkekre kattintva, de tovább lehet lépni, látszólag jól működik minden része.)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.30, 14:11

A Renegade Games meghosszabbította partnerségét a Hasbro-val, így a korábbi címek (Power Rangers társas és rpg) mellé újabb licenc címeket alakíthatnak át szerepjátékokká: többek között jön a Transformers, a G.I. Joe, és a My Little Pony is. A rendszer a szintén Hasbro tulajdon D&D 5E lesz, megjelenés valamikor jövőre, és utána.

Módosította Petrus: 2020.09.30, 14:11

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.29, 10:59

Kevin Crawford (avagy CardinalXimenes), a szerepjátékos berkekben jól ismert Sine Nomine kiadó egyszemélyes mindenese, az élő írógép, a sandbox játékok (Stars Without Number, Wolves of God, Godbound, Silent Legions, stb.) koronázatlan pápája, aki több száz oldalas kiadványokat képes megtölteni fantasztikus kreálmányaival és a stílushoz illő random generátoraival, október 5-én indítja új Kickstarter kampányát (az előzetes oldal itt már megtekinthető). A Worlds Without Number a korábbi kiadványokban is már használt OSR-szerű d20/d6 rendszerre építve most hard fantasy környezethez kínál majd sandbox világpítő eszközöket és mesélői tippeket, miközben teljes értékű, önálló játékként is működik egy lazán körvonalazott settingben.
Crawford híres arról, hogy sosem vállalja túl magát, mindig teljesíti, amit ígért, és kiadványai többsége rendelkezik ingyenes tesztekkel és minimálisan csökkentett tartalmú, szabadon használható változatokkal. A WWN béta példányai is szabadon elérhetők, így az olvasó láthatja, mire számíthat.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.28, 21:39

Hát igen a jó öreg SR... Minél többet piszkálják annál izébb...

Ezért lenne jó egy hivatalos Savage Worlds változat. A Rifts egész jó lett, sőt!

Én most is abban tolom a csapatomnak. Sajna erre semmi esély a brand azért annyira megy jól, hogy ne akarjanak változtatni, pedig lenne mit. Az arany középút valami Anarchy szerűség lenne, de a narratív dolgok helyett, inkább a szimulacionista, rules light irányba eltolva..

Igen, tudom. :) Nemrég léptem ki a messenger csoportból,mert eddig nem tudtam elmenni egyszer sem játszani, így aztán nem láttam értelmét olvasgatni a szerveződést. :(

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 526 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.28, 17:50

Ezért lenne jó egy hivatalos Savage Worlds változat. A Rifts egész jó lett, sőt!

Én most is abban tolom a csapatomnak. Sajna erre semmi esély a brand azért annyira megy jól, hogy ne akarjanak változtatni, pedig lenne mit. Az arany középút valami Anarchy szerűség lenne, de a narratív dolgok helyett, inkább a szimulacionista, rules light irányba eltolva..

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.28, 17:10

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 526 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.27, 14:10

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]