Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

RuneQuest Glorantha magyarul 2020 elején

• Válasz írásához lépj be
27 hozzászólás érkezett eddig

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1268 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.05, 18:13

Számomra nem derült ki: elektronikus, vagy kézzel fogható verzió?

Raksi

Raksi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.05, 16:48

Azok egy másik fordítástechnikával készültek (addig senki sem szólt nekem, hogy az rossz, saját hibámat meg nehéz észrevenni).

Értem és megértem.

Aki nem irodalmár, annak nem szúrja a szemét.

Mérnökből átvedlett vegyész vagyok. Csak éppen szeretek olvasni. :))

De a Gloranthát irodalmárhoz viszem lektoráltatni.

Nagyon szuper. Köszi. És legfőképp hajrá!

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.05, 15:27

Az általad kiadott könyvek közül a Vörös ködöket és a Cthulhu nyomábant ismerem. Alig van bennük magyar mondat. Szerintem (!!!). Ez biztos az én hibám is. Sőt, megkockáztatom, hogy elsősorban az én hibám.

Azok egy másik fordítástechnikával készültek (addig senki sem szólt nekem, hogy az rossz, saját hibámat meg nehéz észrevenni). Azóta lényegesen javult a helyzet. Aki nem irodalmár, annak nem szúrja a szemét.

De a Gloranthát irodalmárhoz viszem lektoráltatni.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.05, 12:45

A Basic Role-Playing az a rendszer, amit mindig felhozok, amikor a M* alternatív szabályai/változatai jönnek szóba: % alapú (mer' csakazajó, meg az Af/Mf), kasztok nélküli, részletes karakteralkotással és részletezhető harci szabályokkal rendelkező, kipróbált, bizonyított, licenszelhető játék (a Mongoose-féle, RQ2-alapú Legend OGL alatt fut)... minden, amire egy trú M* hívő vágyhat.

Persze mindez kevés a M* nimbuszához, maradnak a minarancsunk-rendszerek...

Mindenesetre ez a BRP Central jó kis helynek tűnik.

A hírhez: nem is tudom, mikor jelent meg idehaza fordításban hasonló színvonalú és terjedelmű szerepjátékos kiadvány, sok sikert kívánok a projektnek, potenciális vásárlóként drukkolok nektek!

Earthdawn-nak mondjuk jobban örültem volna, mivel annak már jobban utánaolvastam, Glorantha-hoz nem sok közöm volt eddig... de nem vagyok telhetetlen. Ez a projekt (az 5e-vel párhuzamosan) az ezredforduló óta a legjobb dolog, ami a hazai fordítások terén történt!

Módosította DiMalto: 2019.11.05, 12:46

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4404 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.05, 12:08

Remélem, tényleg magyarul lesz. :) A Runequest komoly ügy.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.05, 11:18

Sok sikert kívánok a fordításhoz és a könyv kiadásához! Savage Worlds is lehetne. Az is olyan indie. :)

Raksi

Raksi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.05, 11:00

Sok sikert kívánok a fordításhoz és a könyv kiadásához! A lektort bölcsen válaszd meg! Legyen olyan, aki nagyon jól ír magyarul. Sajnos a legtöbb fordítás számomra azért olvashatatlan, mert a fordító nem tud magyarul igényesen fogalmazni. Nem csak az amatőr, de a profi fordítások között (értsd: amikért pénzt kérnek, pl. megveheted a Libriben) is sok ilyen van. Az általad kiadott könyvek közül a Vörös ködöket és a Cthulhu nyomábant ismerem. Alig van bennük magyar mondat. Szerintem (!!!). Ez biztos az én hibám is. Sőt, megkockáztatom, hogy elsősorban az én hibám.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.05, 08:09

A korábban már megjelent Kalandhorizont Könyvek által kiadott szerepjátékok tapasztalataira alapozva most egy igazán impozáns fantasy szerepjáték fog 2020 elején megjelenni. Ez a játék a RuneQuest Glorantha. Ez egy olyan könyv, ami egyetlen kötetben tartalmazza az összes információt, ami az izgalmas kalandok végigjátszásához szükséges: karakterkészítés, játékszabályok, játékmesteri útmutató, szörnyek, világ. A játékrendszer ugyanazokra az alapelvekre épül, mint a sokak által ismert Cthulhu hívása. Mindkét szerepjátékot egyébként ugyanaz a kiadó is adja ki: a Chaosium Inc.

http://lfg.hu/94151/hirek/runequest-glorantha-magyarul-2020-elejen/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]