Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD 5. kiadás magyarul

• Válasz írásához lépj be
188 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.22, 16:57

Tuan-közlemény:

"Kedves D&D rajongók, kalandozók!

Szeretnénk ismertetni veletek a magyar nyelvű D&D termékek megjelenése kapcsán folytatott tárgyalásaink menetét, a jelenlegi helyzetet.
A termékek európai jogforgalmazójával, illetve disztribútorával a GF9-cel szerződést bontott a jogtulajdonos Wizards.
Ebből kifolyólag a mi termékeink végső engedélyének megadását a GF9-re való nyomásgyakorlásként megtagadta egyelőre a Wizards.
11 különböző országban, közel 30 termék áll a mieink mellett hasonlóan beakadva.
Jelenleg épp egy keddi-szerdai tárgyalásra készülünk a GF9-cel, amely során szeretnénk tisztázni a helyzetet, hogy sikeresen tárgyalhassunk a patthelyzet feloldásáról a Wizards-cal is.
Amint lesz érdemi hírünk beszámolunk a szerdai egyeztetések eredményéről.
Jelenleg az legvalószínűbb forgatókönyv, hogy egy háromoldalú megállapodás keretében, pár héten belül, a jelenlegi jogvitától függetlenül meg tudunk egyezni az érdekelt felekkel, és tudjuk folytatni a termékek megjelentetését. Szerdán erről már bővebbet is tudunk majd mondani.

Addig is:
Szeretnénk megköszönni a bizalmatok, ami megnyilvánult felénk a kommentekben, illetve abban, hogy sosem látott rendeléshullám indult meg azóta, mióta nyilvánvalóvá vált, hogy ismét késni fog a megjelenés.

Megkérünk titeket arra, hogy egyelőre ne kezdjetek a Wizards/GF9 oldalain kritikákat megfogalmazni a helyzetről, nehogy rontsunk a tárgyalási pozíciónkon.

Harmadjára pedig - ami igen nagy segítség volna a részetekről -, amennyiben mégis szeretnétek lemondani a rendelésetek úgy azt a GDPR szabályozásnak megfelelően, emailben tegyétek meg a tuan@tuan.hu emailcímen a nevetek, a rendelési számotok, és amennyiben előre kifizettétek a rendelést, akkor a számlaszámotok feltüntetésével. Kiadónk munkatársai két munkanapon belül intézkednek az összegek visszautalásáról.

Köszönjük a türelmetek és a bizalmatok."

https://www.facebook.com/Tuankiado/posts/3471063806282219

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.20, 23:34

Glowface írt egy összefoglalót a dologról:
http://lfg.hu/97725/hirek/birosagi-perpatvar-a-dd-haza-tajan-mi-lesz-a-magyar-kiadassal/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.20, 11:57

A Kezdőkészletet és a PHB-t együtt rendeltem házhozszállítással, de nem hiszem, hogy ez hamar rendeződik, szóval lehet, hogy valamikor inkább bebattyogok csak a dobozért a boltba, hogy legalább az nálam legyen. Gondolom, ennek nincs technikai akadálya...

Elvileg nincs, de azért gördülékenyebben menne, ha előtte rájuk írnál.

Telefonálni gondoltam nekik. :buszke:

Ha valaki esetleg elmélyedne a jogi iratokban:
https://www.tenkarstavern.com/2020/11/update-gale-force-9-sues-wotc-in-excess.html

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.20, 11:55

A Kezdőkészletet és a PHB-t együtt rendeltem házhozszállítással, de nem hiszem, hogy ez hamar rendeződik, szóval lehet, hogy valamikor inkább bebattyogok csak a dobozért a boltba, hogy legalább az nálam legyen. Gondolom, ennek nincs technikai akadálya...

Elvileg nincs, de azért gördülékenyebben menne, ha előtte rájuk írnál.

Közben kijött a Tuan-közlemény is:

"Kalandozók, D&D rajongók!

A legnagyobb sajnálatunkra ma reggel mi is egy rajongói oldalról tudtuk meg a Játékosok kézikönyve kapcsán az elmúlt hetekben, hónapokban tartó hallgatás és a kiadás végső engedélyének és a gyártás késleltetésének az okát a jogtulajdonos képviselője részéről.
Igen, ez minket is mérhetetlenül dühít, viszont most arra kell összpontosítanunk, hogy maradt még néhány szerződéses lehetőségünk arra, hogy valahogy megoldjuk ezt a helyzetet.
A továbbiakban is hasonlóképpen transzparensen igyekszünk intézni a dolgokat, s most, hogy előlépett a titoktartás mögül az európai képviselő, a GF9, így tényszerűbben is tudunk majd nyilatkozni.

Jelenleg még igen képlékeny a helyzet, sokféle kimenetele lehet a dolognak. Az egyik kollégánk jelenleg is tárgyal az érintettekkel. Szeretnénk kérni 1-2 nap türelmet tőletek, amíg a mi képviselőink is áttekintik a helyzetet, illetve amíg megismerjük az érintett felek álláspontját.

Kiadónk továbbra is elkötelezett a D&D5e hazai megjelentetése mellett, s mindent elkövetünk, amit a magunk részéről tudunk, hogy minél hamarabb megoldjuk ezt a helyzetet.
#Várakazamata - ha egy kicsit megkésve is...
Ha pedig bárki kérdezné, a goblinok és a bagabú most szóhoz sem jutnak... 1f641.png"

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.20, 11:45

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 591 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.20, 09:30

"20. All of the products Wizards declined to approve were listed on the approved release schedule and updates. These unapproved products are not wholly new products, but rather new translations of previously approved and released products – in English and other languages – planned for release by Wizards approved translation and distribution subcontractors in Wizards approved foreign markets."

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.20, 08:43

Nos.

https://www.enworld.org/threads/gale-force-9-sues-wotc.676516/

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.19, 17:41

"Kalandozók és Kalandorok!
Sajnos a mai napon sem sikerült érdemben egyeztetnünk a D&D anyakiadójának európai képviselőivel, így kénytelenek vagyunk bejelenteni, hogy a november 30-i megjelenési időpontot ismételten el kell tolnunk.
Bízunk benne, hogy a türelmetek kitart még egy picit, amíg sikerül szóra bírnunk az illetékeseket. A jelenlegi álláspontunk az, hogy ennyi késedelem után már nem fogunk engedni a hazai gyártásból, így mindenféleképpen jobb minőségű kötet kerül majd a polcokra, mint a korábbi kiadások. Amint bármilyen újabb információt kapunk az anyakiadótól, azt haladéktalanul tudatjuk veletek, de egyelőre csak az biztos, hogy sajnos, semmi sem biztos."

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.11, 14:51

Ez azt jelenti, hogy végül magyarországi nyomda fogja készíteni a magyar PHB-kat? A WoTC mára feladta az elvét, hogy ugyanazon az egy helyen készüljenek az európai DnD könyvek? (Ha jól rémlik, korábban így volt.)

Igen, jelenleg ez lehet a helyzet a legfrissebb közlemény szerint.

Itt valószínűleg nem elvek feladásáról van szó, hanem inkább arról, hogy a Nagy Tengerentúli Varázsló túllépte a szerződésben rögzített határidőket, így a Tuannak nagyobb lett a mozgástere abban, hogy cserébe kicsikarjon a brit képviselőkből ilyesmit. De majd akkor iszunk rá, ha véget ért a denevérpestis kézhez is kapjuk a köteteket. Hiszen hiába ígér meg az európai képviselet bármit, ha az Ígéret Földjén nem bólintanak rá a nyomtatási engedélyre.

Módosította Garaboncias: 2020.11.11, 14:51

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.11, 14:41

Mivel elintéztük, hogy lehessen magyar gyártás

Ez azt jelenti, hogy végül magyarországi nyomda fogja készíteni a magyar PHB-kat? A WoTC mára feladta az elvét, hogy ugyanazon az egy helyen készüljenek az európai DnD könyvek? (Ha jól rémlik, korábban így volt.)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6833 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.11, 13:23

Igen. A Tuan tudtommal hivatalosan az európai képviselővel - Gale Force 9 ? - beszélhet és az európai partner egyeztet a WotC-al.

Bulldy

Fefe

Fefe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 591 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.11, 12:45

Bár nem tehetnek róla, de ez elég bosszantó.

Meg mi az hogy hallgatnak? Ennyire egyoldalú a kommunikáció?

Módosította Fefe: 2020.11.11, 12:46

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.11, 12:40

"A mai napon végre sikerült kapcsolatba lépnünk a Tengerparti Nagy Torony Varázslóinak (a furcsa megfogalmazás a titoktartás betartását szolgálja 1f609.png) európai képviselőivel, akik sajnos jelezték, hogy egymagukban nincs elég varázserejük arra, hogy elengedjék a Játékosok Kézikönyvét vagy a Szörnyek Kézikönyvét; így mi sem tudjuk, meddig hallgatnak még a nagy vizek túlpartján, meddig késik még az engedély. Mivel elintéztük, hogy lehessen magyar gyártás, ezért még van esély a november 30.-i megjelenésre, amennyiben az elkövetkező 3-4 napban kapunk egy igenlő választ. Amikor letelik ez a határidő, ismét tájékoztatunk titeket az épp aktuális helyzetről."

Forrás és újabb képregény hozzá: https://www.facebook.com/Tuankiado/photos/a.126242914097675/3440524776002789/

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.11.07, 15:00

https://www.facebook.com/Tuankiado/photos/a.126242914097675/3430046887050578/

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.07, 17:12

Engem valamiért az "Őselemi" zavar a barbárnál, én lehet csak Eleminek fordítottam volna. A magyar "zsargon"-ban az Őselem inkább Tűz/Víz/Levegő/Föld szintjén van benne.

De ez kötözködés.

Megvenni szerintem így sem fogom személy szerint, ha valaki vesz a csapatból akkor majd elolvasom.

Az Elemi ösztönről mindenkinek Sharon Stone jutott volna az eszébe.

Mondjuk látszódik a szocializációs különbség. Neked nők jutnak eszedbe, nekem FULLMANÁSTŰZKITÖRÉS.

Mindenki levonhatja a saját következtetéseit.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.07, 13:47

:rohog: Azért ez mégis egy gík fórum, nekem az "őselemi" szóról csak a Magus jutott eszembe. :drama:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2715 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.07, 13:31

BLACKFACING!!!

Fekete sárkány remélem nem is lesz, csak afro-faeruni?

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.07, 13:18

Engem valamiért az "Őselemi" zavar a barbárnál, én lehet csak Eleminek fordítottam volna. A magyar "zsargon"-ban az Őselem inkább Tűz/Víz/Levegő/Föld szintjén van benne.

De ez kötözködés.

Megvenni szerintem így sem fogom személy szerint, ha valaki vesz a csapatból akkor majd elolvasom.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.07, 13:01

Kemény ez a sárkány a legendás képességeivel, menő a fordítás, meg az egész oldal. Nekem egy dolog nem tetszik - aminek semmi köze a fordításhoz -, hogy ez a képen nem fekete a sárkány. Inkább szürkészöld, abból is a világosabb. Egy fekete sárkány nálam éjfekete, csak a szemei világítanak gonosz vörös fénnyel...

A polkorrektség miatt kell színesnek lennie. :gerjedek:

Módosította Orastes: 2020.10.07, 13:02

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.07, 12:41

De ez kötözködés.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]