Ugrás tartalomhoz

Fotó

DnD 5. kiadás magyarul

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.16, 15:21

Lehetne mondjuk egy kiadás, amiben a címek maradnak, a névelők magyarul vannak, minden 6. szó lóugrásban meg szuahéliül! Ez egyben üdvösen inkluzív is lenne a mai kirekesztő időkben.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 996 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.16, 15:09

De, a Wizards konkrétan megtiltotta, hogy plusz oldalak kerüljenek a kiadványba.

Ha minden kifejezés maradna angol, semmi értelme nem lenne a magyar fordításnak. Kötőszavakat és névelőket minek lefordítani?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.16, 13:28

Nagyon örülök már annak is, hogy a PHB és DMG az nem JKK és KKK lesz, legalábbis a címében. Így nem lenne gond, ha 1-2 kiadvány eredeti nyelven lenne meg vagy, ha csapatban van ilyen-olyan nyelvű kiadvány.

A KKK mint rövidítés több okból is nem éppen szerencsés. :)

De a KMK sem lenne jobb egy teljesen másik áthallás miatt. :D

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.16, 13:21

Én olyan kiadásnak örülnék, ahol a szakkifejezések - beleértve a varázslatok neveit is - angolul maradnának. Eszembe jut a 3. kiadás "Dávid kavicsai" és visítani tudnék. Nagyon örülök már annak is, hogy a PHB és DMG az nem JKK és KKK lesz, legalábbis a címében. Így nem lenne gond, ha 1-2 kiadvány eredeti nyelven lenne meg vagy, ha csapatban van ilyen-olyan nyelvű kiadvány.

A KKK mint rövidítés több okból is nem éppen szerencsés. :)

De egyébként teljes mértékben egyetértek, nem vagyok híve a "vaják" -nak és hasonló zseniális fordításoknak. 

Adjanak hozzá még egy rövid extra lapot vagy kettőt ami minden jól el van magyarázva. Azért abba csak nem halnának bele (meg lennék lepődve ha pont ezt tiltaná meg a WotC).

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 772 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.16, 09:31

Én olyan kiadásnak örülnék, ahol a szakkifejezések - beleértve a varázslatok neveit is - angolul maradnának. Eszembe jut a 3. kiadás "Dávid kavicsai" és visítani tudnék. Nagyon örülök már annak is, hogy a PHB és DMG az nem JKK és KKK lesz, legalábbis a címében. Így nem lenne gond, ha 1-2 kiadvány eredeti nyelven lenne meg vagy, ha csapatban van ilyen-olyan nyelvű kiadvány.

Dávid kavicsai ? hol van az a Griffek "gereblyézés" képességéhez képest ? :D 

de ez még a kisebbik gond lenne, max röhög rajt az ember, de az, hogy a varázslói szint és a varázshasználói szint több helyen össze lett keverve, az már játéktechnikai problémát okoz..

ulmax

ulmax

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.16, 09:22

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.08, 20:11

Igazat megvallva, hiába nem a DnD 5e a kedvenc rendszerem, ha télleg legalább a core-t kiadják az nagyon fontos mérföldkő lehetne.

Shadowrunból is a 3-as kiadás megy nagyon, és az az utolsó ami megjelent magyarul.

Akármilyen furcsa, sokan az ismerősi körömből ugyan beszélnek angolul, de nem olyan kényelmesen, hogy egy ilyen könyvet forgassanak (és mi korai huszasok vagyunk). 

Szóval, személy szerint én nagyon örülök neki, habár nem vagyok benne biztos hogy pénzügyileg meg fogja-e érni annyira, hogy kiadják a supplementeket is.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.06, 13:37

Talán már vehetjük készpénznek, hogy lesz a DnD 5. kiadásának magyar verziója. Úgy gondolom, hogy nem árt, ha kap ez egy külön topikot, annak érdekében, hogy az ezzel kapcsolatos hírekkel, illetve a fordítással kapcsolatos beszélgetésekkel és esetleges vitákkal ne a már jól bejáratott "DnD 5. kiadás" topikot terheljük.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]