Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Shadowrun, Sixth World ismertető #2

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

Marcus

Marcus

Enrawellita

• Fórumita
  • 597 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.14, 21:29

Köszi az ismertetőt, épp mostanában olvastam újra a Hatalom titkai trilógiát, és megjött hozzá a kedvem. De nem tudom eldönteni, hogy tetszene-e, vagy inkább valamelyik korábbi kiadást nézzem meg. (A magyarul megjelent második kiadást ismerem, annak nagyon tetszett anno a rendszere, és engem nem zavar a rule-heavy irány. Noro szerint meg a negyedik kiadás a legjobb...)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 983 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.10, 16:39

Vagy az "igazi" Sixth World... :-)
https://swse.neocities.org/

Tudom telhetetlen vagyok, de ezt nem tervezitek fordítani?

Hát, ki tudja, tavasszal is kell valami esti kikapcsolódás... :-)

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.08, 21:44

Hali!
Az SR3-ban egyszerűsítettük le a Mátrixot annyira, hogy a rendszerek formátum-kódjait használtuk a dekások gyors játékához:
Biztonsági kód-biztonsági érték/Elérés/Ellenőrzés/Index/Fájlok/Periféria
Pl.: Narancs-10/9/9/8/10/8
A megfelelő progik csökkentették a kívánt alrendszer szint célszámát: Kereső 5, az Index szintjét.
A szín és rendszer érték meg általában csak arra szolgált, hogy megmutassa, mennyire durva és gyakori JK-ket tartalmazhat a rendszer.
Esetleg volt biztonsági küszöb (6th-ban az OS?) táblázat, hogy mikor mi történik, ha dekáznak a rendszerben (Szonda indítás, Gyilkos indítás, Passzív riadó stb), de ezt se nagyon erőltettük,
pláne az eredeti szabályaival, mert gyakorlatilag egy-két forduló/cselekedet pikk-pakk feltolta a dekás értékét, pedig még csak éppen betört a rendszerbe és semmi komolyat sem csinált.
Szóval egyszerűsítgettünk, hogy egy harci szituban se vesszen el a dekás, míg a többiek rigóznak/kommandóznak.
Persze így sem lett a dekásból gyakori JK, maradt a kötelező háttérmunkás szerepkörben, de azért párszor előfordult.
A száraz számok mellé meg ugyanúgy mehetett egy kis narratív Mátrix-leírás, mint egy harci szitu lefestése.
Tulképpp nekem is a 3. kiadás jött be a legjobban, bár a próbadobások és célszámok mechanikája nem mindig volt a szívem csücske. Azt megérte megváltoztatni.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.08, 18:36

Nekem is úgy tűnik, hogy még mindig a 2. vagy a 3. kiadás a legjobb, bár ezekben is kuka a mátrix és a járműves harc szabályrendszeri része.

Egyszerűbb SaWo alapon mesélni.

A csillivilli mátrix nekem sem jött be sosem. Most a Savage Worlds alapú Armageddon Mars 2092-ben a Tales from the Sprawl rendszerét használjuk, ahol mind a dekásnak, mind a rendszernek van egy "életereje", ezt csökkentik a dobások, akié elfogy hamarabb, az bukja. Gyors, egyszerű, izgalmas.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.08, 17:12

Továbbra is borzasztóan túlsúlyosnak tartom a rendszerét (a dicepool nmagában nem rossz, csak itt már messze túl sok), a világot pedig másfelé vittem volna az 1/2/3 után, pl. a technomágia nálam kuka lenne, és erősebben visszafognám a csillogó flipperjátékot, ami lett belőle.

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.08, 15:35

Tudom telhetetlen vagyok, de ezt nem tervezitek fordítani?

wex

wex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 236 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.08, 09:41

Köszi az ismertetőt. A Shadowrun világát mindig is rettentően érdekesnek találtam és fáj a szívem, hogy egy ilyen hangulatos világhoz nem tudnak összerakni egy használható rendszert. Nem vágyom sokra, egy egységesített harcrendszer és a kasztok között valamilyen szintű egyensúly engem már nagyon boldoggá tenne. Mi főleg a 3. kiadással játszottunk, bár én megvettem az 5. kiadást és a hibái ellenére nem tartottam rossz iránynak. Bíztam benne, hogy a 6. kiadásban próbálják majd ezeket tovább csiszolni, de minden ismertető, amit olvastam ennek ellenkezőjét támasztotta alá.

A szabálykönyv tördelése is fájdalmasan szörnyű volt mindig, egymással összefüggő dolgok teljesen szét voltak szórva benne. Mindenféle kereszthivatkozásokkal van tele és mire összerakod, hogy egy adott szituációban mit kell/lehet csinálni, átlapoztad majdnem az egész könyvet. Értem én, hogy a szabálynehéz rendszerekben sok dologra kell figyelni, de a tördelés szerintem nagyon kaotikusan van/volt megcsinálva.

Ha kiadják a javított szabálykönyvet, valószínűleg fogok adni neki egy esélyt és megveszem, de a jelenlegi formájában nem érzek késztetést rá.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 983 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 23:08

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 18:42

A shadowrun anarchy volt talán a legjobb irány.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 18:36

Ja, csak a szellemidézési szabályokkal kell szöszölni kicsit. A Vampire 5. kiadásnál, ha nem is lett világbajnok a rendszer, de legalább egyszerűbb lett. Ez meg csak "fejlődik-fejlődik" itt nekünk.

Csak azért idegesítő, mert a világ olyan hangulatos egyébként.

Kilhalm

Kilhalm

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 17:38

Üdv!

Köszi az ismertetőt. Mindenképpen jó mert rájöttem, hogy inkább megvárom a CP Red-et, bár az kicsit más műfaj.

Egyébként aki egyszerűbb rendszerrel akar Cyberpunk-mágiát játszani annak ajánlnom az Interfeco Zero-t. SW alapú, most a Starter kit SWADE alá, becsületkasszás a drivethrurpg-n, a világa nem az igazi de könnyen adoptálható SR-re csak fajok meg a mágia kell mert csak pszionika van benne.

beornmaci

beornmaci

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 15:16

Azok a régi szép idők... Amikor épp az árnyék-budapesti Renraku Margit-szigeteki telephelyén lopakodunk, ahol sejtésünk volt arról, hogy valami nagyon csúnya mágikus-mátrix kísérletek folynak, és állítólag valami szörnyeket is láttak arrafele, na ekkor vett fel a mesélő egy nagy-nagy maréknyi kockát, eldobta a paravánja mögött, és ártatlan szemmel közöltem, hogy mindenki dobjon kezdeményezést... :D

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 13:20

Ez már az :D .

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 08:10

Nem igaz, hogy nem tudnak már valami egyszerűbbet és érthetőbbet összehozni (ami nem narratív).

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 07:22

Az inkább Shadowrun-szűzeknek szóló első rész után jöjjön specifikusan a 6. kiadás rendszerének bemutatása. Elvileg az első három kiadás úgy-ahogy kompatibilis volt egymással, ezek alatt csak némi finomhangoláson, tisztázáson esett át a rendszer. A negyedik kiadással már eléggé megvariálták a szabályokat, és ez igaz az 5. valamint a 6. kiadásra is. Hasonlítanak egymásra, de visszafele kompatibilitással már nem igazán lehet vádolni őket. A 6. kiadás az 5. kiadásnak egy átgondoltabb, egyszerűsítettebb formája.

http://lfg.hu/94116/ismerteto/shadowrun-sixth-world-ismerteto-2/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]