Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Hamarosan megjelenik az Alien: The Roleplaying Game

• Válasz írásához lépj be
28 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2531 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 20:42

Jelent meg Aliens Adventure Game kb. 28 éve a Leading Edge-től (a rég halott kiadó becsípődése valamiért a bűnrossz sci-fik feldolgozása, nekik köszönheti a világ a Fűnyíróember RPG-t is), tele könnyed táblázatokkal, egyetlen előnye, hogy akkor még elég nehezen hozzáférhető háttérinfókat közölt a világról, a Bughunters (a TSR Amazing Engine szériájából) már játszhatóbb, meg volt csomó amatőr feldolgozás és általános űrhorror nyilván (pl. Colonial Marines kiegészítő a Torchbearerhez), nem okafogyottabb egyik sem az ötezredik forradalmi OD&D-klónnál. Kíváncsi vagyok, remélem a Prometheustól kezdődő gyökérségeket nem kanonizálták.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4875 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 20:04

Elnézést, lehet velem van a baj (biztos), de én az Alien-témakörből inkább egy jó társasjátékot (van már), kártyajátékot (van már), számítógépes lövöldét (van már) készítenék elsősorban, és valahogy sejtésem sincs, hogy hosszabb távon mit lehet szerepjátszani egy ilyen világban, témával. Még ha esetleg a predatorokkal is keverjük őket.

Szerintem a világ, amit az Alien-filmek háttereként ismerünk nem túl népszerű téma, szerintem játszható, de kérdés, hogy mitől marad Alien.

Maga a világ, eltenintve a xenomorphoktól:
- elég hard sci-fi
- lassú az űrutazás, a legénység hibernálva vészeli át
- nincs fénysebességű kommunikáció
- viszont vannak kolóniák
- börtönbolygók, bányásztelepek
- fura helyi szokások
- elnyomó megacégek (most így hirtelen nem is ugrik be korábbi mozi, amiben a főgonosz egy megacég lenne)
- alapvetően barátságtalan világűr, ahol az általában nem tárgyalt veszélyek is halálosak lehetnek (pl. sugárzás, több közeli csillag miatt nehezen kiszámítható pálya, stb.)

Szerintem játszható, az idegenek nélkül afféle Cyberpunk-féle "megélünk a megacégek és a barátságtalan űr dacára" felfedezés és üzletelés ugrik be, mint játszható struktúra. Működhet, ha a mesélő kap segítséget. Én például nehezen tudnék valós, életszerű, űrutazáshoz kapcsolódó problémákat rögtönözni.

Nem túl fantáziadús, de Lovecraft/Heinlein-vonalon szerintem könnyen lophatunk ötleteket.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4390 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 18:07

A KS kiadványt láttam, nagyon szépen néz ki (mint jellemzően a Fria Ligan kiadványok), de a YZE nagyon "vagy bejön, vagy nagyon nem" lesz a többségnek. Külföldi fórumokon általában bejött a népeknek, szóval biztos bennünk volt a hiba.
Alapvetően egy Shadowrun-szerű d6 dicepool, ahol adott stat+skill számú (általában max. 5+5) kocka és erre jönnek még a felszerelés, körülmény, stb. módosítók. Csak a 6-os értékek számítanak sikernek. A tesztben elért egy siker inkább csak részsiker, a 2-3 siker a szokásos siker. Általában van lehetőség egy újradobásra, ez a világtól függően más költséggel jár, többnyire a mesélő kap egyfajta "doom" pontot érte. Bár szépen le van vezetve statisztikailag, hogy hány kockával mekkora esélyed van legalább 1 sikerre, a rendszer (nálunk, Coriolis-szal) nagyon rosszul adta vissza a kompetencia érzetét: amikor mindent összeszámolva 14 kockával dobsz és ismétlés után sincs egy fia sikered sem, ott valami nem oké...

Módosította Petrus: 2019.11.20, 18:08

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 15:56

Sose baj, ha valaki új szerepjátékot ír/ad ki. Megjelenhetnek benne új ötletek, amikát át lehet menteni máshová, új embereket vonzhat be, akiket amúgy nem érdekelne a hobbi, de a jól ismert cím/világ miatt adnak egy esélyt a dolognak és talán maradnak, meg aztán mi van, ha valaki tényleg erre vár évek óta? Rajongói próbálkozások, meg konverziók más rendszerekkel eddig is voltak, szóva kereslet valószínűleg van rá.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 13:49

Ha van n+1 fantasy, van Jane Austin világa, meg bicikliverseny témájú, stb., akkor miért ne lehetne egy Alien tematikájú?

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 11:36

Szerintem ebben sok sok lehetőség van, meg gyanítom nem csak az egyetlen, szuperhalálos alien faj, hanem egyéb bolygók flórája-faunája jöhet.

Ezt az ötletet pedig a The Void RPG aknázta ki.

Samurai

Samurai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 10:38

... valahogy sejtésem sincs, hogy hosszabb távon mit lehet szerepjátszani egy ilyen világban, témával...

A játék nemcsak az idegenekről fog szólni, a világleírás alapján részt vehetünk majd bolygók felfedezésében, céges kavarásokban, és persze kemény összecsapásokban űrben és bolygófelszínen egyaránt.

Szerintem ebben sok sok lehetőség van, meg gyanítom nem csak az egyetlen, szuperhalálos alien faj, hanem egyéb bolygók flórája-faunája jöhet.

Módosította Samurai: 2019.11.20, 10:39

beornmaci

beornmaci

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 99 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 09:47

Elnézést, lehet velem van a baj (biztos), de én az Alien-témakörből inkább egy jó társasjátékot (van már), kártyajátékot (van már), számítógépes lövöldét (van már) készítenék elsősorban, és valahogy sejtésem sincs, hogy hosszabb távon mit lehet szerepjátszani egy ilyen világban, témával. Még ha esetleg a predatorokkal is keverjük őket.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.20, 07:13

December 10-én érkezik a svéd Free League Publishing (Fria Ligan) fejlesztésében az Alien szerepjáték. A Mutant: Year Zero szerepjátékról ismert Tomas Härenstam és csapata az előzetes képek alapján egy igencsak szép kivitelezésű könyvvel jelentkezik, ami szintén a Year Zero Engine-t használja. A 392 oldalas, végig színes, keményfedeles alapkönyv alapvetően kétfajta játékmódot kínál majd: a cinematic mód gyors, pörgős akciót kínál, alapvetően egy játékülésre tervezve, míg a kampány módban értelemszerűen hosszabb életútja lehet a karaktereknek.

http://lfg.hu/94245/hirek/hamarosan-megjelenik-az-alien-the-roleplaying-game/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]