Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Advanced Fighting Fantasy 2E ismertető

• Válasz írásához lépj be
24 hozzászólás érkezett eddig

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.12, 10:06

Ó hogy törne rá a megvilágosodás a gyönyörűen fénylő buddhatermészetükre... Most dafke is előkaparom az elmentett dolgokat (beleértve a régi Advanced Fighting Fantasy könyveket is)

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 23:33

Olyan könyveket érdemes erre kiválasztani(...) hiszen a zagor.hu-ról leszedték őket,

De mégis miért...? :( :nemertem:

Állítólag az új jogtulaj bekeményített:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2767168243329488&id=1290490877663906&ref=page_internal

https://zagor.hu/?oldal=hirek

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 23:06

Olyan könyveket érdemes erre kiválasztani(...) hiszen a zagor.hu-ról leszedték őket,

De mégis miért...?  :(   :nemertem:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 15:32

Lehet, hogy talán abból is lehetne csinálni egy-egy "versenyt", hogy ki hogy dolgozná fel a KJK könyveket: egy verseny arra, hogy ki miként dolgozná át az első AFF alapszabályait (ezek tulképp csak háziszabály gyűjtemények lennének), a második pedig egy másik szabályrendszerre való (viszonylag teljesnek mondható) konvertálás lenne – D&D, Dungeon World, Basic Roleplay, D6 Fantasy, Adventurers!, PDQ, Scarlet Heroes, The Black Hack, Savage Worlds, World of Darkness, akármi...

Persze lehet, hogy ez utóbbi "verseny" felesleges, mert bármelyik általános fantazi (vagy teljesen általános) rendszer átalakítás nélkül is megteszi a dolgát, nem kell hozzá külön fejenállni. Akkor talán csak a bestiáriumot és egyéb leselkedő veszélyeket kellene konvertálni...

Egy ilyen verseny talán úgy lehetne érdekes, ha kiválasztanánk 3-4 konkrét KJK könyvet a szériából, és azokra kellene ráilleszteni a rendszert. Pl. Halállabirintus, Vértengerek, Az elátkozott ház, A Shamutanti dombok: kezelendő a dungeoneering, a legénység/erőforrás menedzsment, a horror/félelem és a varázslás is.

Sounds like a plan :D .

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 15:02

Olyan könyveket érdemes erre kiválasztani, amelyek még könnyen megszerezhetőek antikváriumokból. Mert minden más kiesik, hiszen a zagor.hu-ról leszedték őket, a Kaméleon Komix meg ki tudja, melyeket adja ki majd újra.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 14:52

Lehet, hogy talán abból is lehetne csinálni egy-egy "versenyt", hogy ki hogy dolgozná fel a KJK könyveket: egy verseny arra, hogy ki miként dolgozná át az első AFF alapszabályait (ezek tulképp csak háziszabály gyűjtemények lennének), a második pedig egy másik szabályrendszerre való (viszonylag teljesnek mondható) konvertálás lenne – D&D, Dungeon World, Basic Roleplay, D6 Fantasy, Adventurers!, PDQ, Scarlet Heroes, The Black Hack, Savage Worlds, World of Darkness, akármi...

Persze lehet, hogy ez utóbbi "verseny" felesleges, mert bármelyik általános fantazi (vagy teljesen általános) rendszer átalakítás nélkül is megteszi a dolgát, nem kell hozzá külön fejenállni. Akkor talán csak a bestiáriumot és egyéb leselkedő veszélyeket kellene konvertálni...

Egy ilyen verseny talán úgy lehetne érdekes, ha kiválasztanánk 3-4 konkrét KJK könyvet a szériából, és azokra kellene ráilleszteni a rendszert. Pl. Halállabirintus, Vértengerek, Az elátkozott ház, A Shamutanti dombok: kezelendő a dungeoneering, a legénység/erőforrás menedzsment, a horror/félelem és a varázslás is.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 14:36

OpenD6, vagy MiniSix tökéletes lenne szvsz, némi kalandozós, dándzseönös háziszabállyal - és a KJV-könyvek varázslatlistájával! :ugri:

Igen, a D6 és miniatürizálása elég jól sikerültek :) A KJV-könyvekről és mágiarendszeréről lemaradtam, nem ismerem :/

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 14:30

Sword of the Samurai - Legend of the Five Rings :) . Most, hogy említettem, lehet, hogy előkerül a porréteg alól az ünnepek alatt :) .

Ugye, hogy ugye? A megfelelő csengőszóra rögtön beindul a megfelelő nyáltermelés is ;)

Hogy nézne ki egy KJK szörnyeteg L5R-ben? :)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 14:27

Köszi az ismertetőt, jó lett! :sor:

A világ mindig is szimpatikus volt, a rendszere (a lapozgatós könyveken túlmutatóan) viszont nagyon nem, de virágozzon minden virág! A kb. 25 éves, angol nyelvű Titan és Out of the Pit mindenesetre ott figyel a polcomon.

Csak a Zagor.hu-t ne felejtsem el lementeni!

OpenD6, vagy MiniSix tökéletes lenne szvsz, némi kalandozós, dándzseönös háziszabállyal - és a KJV-könyvek varázslatlistájával! :ugri:

Módosította DiMalto: 2019.12.11, 14:28

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 11:08

Sword of the Samurai - Legend of the Five Rings :) . Most, hogy említettem, lehet, hogy előkerül a porréteg alól az ünnepek alatt :) .

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 10:00

Sok évvel ezelőtt a Titánnal foglalkozó itteni fórumon hallottam először a Fighting Fantasy "teljes" szerepjátékká alakításáról. Az egyedi képzettségek módja egy kicsit tápossá teszik a szereplőket, viszont azok mellett jobban elférnek a vadabb levonások. Lehet, hogy ebben a második kiadásban a szerző egyszerűen átvette a régi kiadás módosítóit és elfelejtette a karakterek értékbeli különbségeit. Az új kiadásban jó, hogy külön főérték lett a Mágia és nem egyedi képzettségként van megoldva (egy kicsit bonyolította a helyzetet, hogy a Mágiára tett pontok csökkentik a Képzettség [leánykori magyar nevén: Ügyesség] értékét). A Mágia általi Ügyesség-levonás amúgy pont csökkenti a harcos-varázslók létrejöttének esélyét szerintem.

Kifejezetten tetszett viszont a régi könyvekben, hogy a lapozgatós könyvek és kalandregények mintájára választották ki a méretet (leszámítva a Titánt): ugyanakkorák. Négy külön könyvben adták ki az alapokat: Dungeoneer (a legalapabb alapkönyv: karakteralkotás, mágia, tanácsok, mintakalandok, bézik és advanced fighting fantasy szabályok), Blacksand (ez a városokban levő dolgokat mutatja be jobban), Allansia (ez a vadonban levő dolgokat mutatja be jobban) és az Out of Pit (ez bestiárium).

Vannak jó ötletek ebben a máodik kiadásban, de azt hiszem, én csak kisebb változtatásokat tettem volna az eredetihez képest. Azt viszont kifejezetten sajnálom, hogy ezt már nem az eredeti lapozgatósok méretében adták ki. (Rákerestem elGabor által említett Dragon Warriors-nak, nem hallottam még róla, az is jónak tűnik. És az is kalandregény méretben lett kiadva, tök jó.)

A D&D3-hoz ki lett adva egy-két lapozgatós könyv kalandmodulként (Tűzhegy, Hóboszorkány), az segíthet a többi könyv konvertálásában, ha valaki azt szeretné.

És ha még nem említettem volna, nagyon tetszik a régi kiadványok méretezése :D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.09, 09:43

Erre a nézőpontra is kíváncsi lennék. (Akár külön cikk formájában.)

+1 :D

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.09, 09:25

Erre a nézőpontra is kíváncsi lennék. (Akár külön cikk formájában.)

gergelykoma

gergelykoma

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.09, 08:58

Mi már egy jó ideje ezzel játszunk és nekünk nagyon jó bevált.Nagyon jól hozza a kalandozó fantasyt.Majd valamikor kifejtem bővebben.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5076 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.08, 16:00

Köszönöm az ismertetőt! Utólag igazolja a döntésemet, hogy hosszas gondolkodás után nem vettem meg a szabálykönyvet.

A rendszer egyébként jópofa, bár ilyen 2d6 alapúból szerintem már van jobb. (barbarians of lemuria, apocalypse world, mini six...)

Ha nincs szükség másra, mesélői tanácsokra, generátorokra, kalandvezetési tanácsokra, akkor nem rossz. Bár így felesleges a kiadvány háromnegyede, maga a rendszer 20 oldalban kényelmesen összefoglalható.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.08, 15:22

Köszönöm az ismertetőt! Utólag igazolja a döntésemet, hogy hosszas gondolkodás után nem vettem meg a szabálykönyvet.

Azon gondolkodom, hogy hasonló célra (Titán RPG, egyszerűbb szabályokkal) egészen jó alternatívát képezne a Dragon Warriors szerepjáték. Ez nálunk teljesen ismeretlen (én Thirlen jóvoltából szereztem belőle példányt), pedig ugyanabból a lapozgatós könyves szubkultúrából nőtt ki, hasonló erőszintet/komplexitást lő be, és még formátumában illetve illusztrátori körében is hasonlít a játékkönyvekhez. Jelent meg második kiadása is, bár állítólag gyengébb képanyaggal.

A második kiadás illusztrációi amúgy igen jók (pl. Jon Hodgson mindig nagy kedvencem volt), csak szerintem a legtöbbjük teljesen idegen a játék hangulatától. Ráadásul a különböző művészek képi világa üti is egymást, tehát egységesnek sem mondható a stílusuk.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.08, 15:00

Titánhoz nekünk teljesen megfelel a KéM. :nyal:

Az istenek és papok képességeit meg egészen kevés fantáziával is sikerült ott helyben kitalálni, pláne hogy nem kell az összeset, csak amelyik éppen szerepel.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.08, 14:17

Azon gondolkodom, hogy hasonló célra (Titán RPG, egyszerűbb szabályokkal) egészen jó alternatívát képezne a Dragon Warriors szerepjáték. Ez nálunk teljesen ismeretlen (én Thirlen jóvoltából szereztem belőle példányt), pedig ugyanabból a lapozgatós könyves szubkultúrából nőtt ki, hasonló erőszintet/komplexitást lő be, és még formátumában illetve illusztrátori körében is hasonlít a játékkönyvekhez. Jelent meg második kiadása is, bár állítólag gyengébb képanyaggal.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5076 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 12:52

galu22.

Az alábbiak érhetőek el magyar nyelven (nem hivatalos kiadásban), teljesen hűen követve az eredeti design-t.

KJK Szerepjáték – Alapszabálykönyv (régi)
KJK Szerepjáték – Alapszabálykönyv (2011 kiadású)
KJK Szerepjáték – Hősök Kézikönyve
KJK Szerepjáték – Varázslatok Könyve
KJK Szerepjáték – Szörnykönyv

KJK Szerepjáték – Feketehomok Kikötő
KJK Szerepjáték – Feketehomok Kikötő térkép

Ezt szerintem azért néztem be, mert nekem a Titán leírás van meg, aminek a címében (Titán - A szárnyaló fantázia világa) nem szerepel a "KJK" jelöltés sehol, így nem is így néztem a régi megjelenéseket.

Mivel ezek szerint van magyarul, akkor a FEketehomok kikötőt még mindenképp ajánlanám, elég színvonalas és használható város.

Egyáltalán nem rossz játék, szerintem a mesélőknek nyújtott tanácsok hiánya miatt viszont nem ideális kezdőknek. Annak ellenére, hogy elsősorban őket célozták meg.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 09:27

A rendszert magát átolvastam még régebben, bár ennyire nem mentem bele, mint a cikk írója. Mi dnd 3.5 alapján kalandozunk Titán világán, azonban számos hasznos háttéranyagot tartalmaznak a könyvek, amik nincsenek benne a Titánban (pl. istenek és papjaik képességei stb).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]