Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A játékos ember (Mátrix fanfiction)

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.22, 23:38

Köszönöm, Frogen.

Továbbra is itt vagyok, figyelek, várom a visszajelzéseket.

Frogen

Frogen

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.14, 16:19

Nekem is tetszett. Igényesen összeszedett elmésen elmélkedtető fanfiction. ;)

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.13, 13:36

Nem olvastam még végig mind a 42 oldalt, de a bevezető alapján hangulatosnak tűni, hamarosan sort kerítek rá.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.12, 22:54

Az irassal kapcsolatban is van valakinek esetleg eszrevetele? :)

Nekem speciel tetszett, erdekelne valakit epub/mobi formatumban is?

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.12, 03:19

Hülyeség a Mátrix (a gyökér gépeknek semmi szükségük nem lenne rá, hogy pont EMBEREKET tenyésszenek áramfejlesztési céllal, ezer másik, fényévekkel egyszerűbb és hatékonyabb módja lenne borult ég alatt is). Köszönöm, hogy elmondhattam.

Hülyeség a Mátrix (a gyökér gépeknek semmi szükségük nem lenne rá, hogy pont EMBEREKET tenyésszenek áramfejlesztési céllal, ezer másik, fényévekkel egyszerűbb és hatékonyabb módja lenne borult ég alatt is). Köszönöm, hogy elmondhattam.

Ezt konkrétan ki is mondja az ősz pasi a második részben, hogy igazából nincs szükség az emberiségre, mint erőforrásra. Az egész "elemek vagyunk" dolog valószínűleg az elsőként felébredt emberek agymenése volt, amit aztán kész tényként adtak elő a későbbieknek (nem ismeretlen jelenség, majdnem minden világkép így alakult ki és terjedt el), vagy a gépek intézék úgy, hogy így gondolják. A Mátrix valójában inkább egy rezervátum lehet az önfentartásra képtelen emberiség megőrzésére, az ősz pasi meg az Orákulum közti ellentét meg inkább arról szólhat, hogy érdemes-e hagyni a hülye majmoknak, hogy saját döntéseket hozzanak. Még azt is el tudom képzelni, hogy a gépek csak emiatt hagyják létezni a lázadást - bizonyítani akarják a tézisüket azzal, hogy újra és újra leverik őket.

Őőőőő, az igazság sokkal egyszerűbb ennél. Mikor a film készítői az ötlettel házaltak, hogy pénzt kapjanak a filmre, akkor még úgy volt, hogy a gépeknek az emberek agyára volt szüksége, hogy extra számítási kapacitáshoz jussanak. De a filmstúdió beintett, hogy ez túl bonyolult az átlag-nézőnek, így módosították, hogy Duracell elemnek kellenek az emberek. (És a készítők tudták, hogy ez baromság, de hát ez van...)

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 21:18

Ezt konkrétan ki is mondja az ősz pasi a második részben, hogy igazából nincs szükség az emberiségre, mint erőforrásra. Az egész "elemek vagyunk" dolog valószínűleg az elsőként felébredt emberek agymenése volt, amit aztán kész tényként adtak elő a későbbieknek (nem ismeretlen jelenség, majdnem minden világkép így alakult ki és terjedt el), vagy a gépek intézék úgy, hogy így gondolják. A Mátrix valójában inkább egy rezervátum lehet az önfentartásra képtelen emberiség megőrzésére, az ősz pasi meg az Orákulum közti ellentét meg inkább arról szólhat, hogy érdemes-e hagyni a hülye majmoknak, hogy saját döntéseket hozzanak. Még azt is el tudom képzelni, hogy a gépek csak emiatt hagyják létezni a lázadást - bizonyítani akarják a tézisüket azzal, hogy újra és újra leverik őket.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 19:10

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.11, 07:07

A felhasználói élmény tökéletes  – állapítom meg, ahogy körbenézek a szénaboglya tetejéről. Végtelen pusztaság terül el körös-körül, amelyet csak néhány tereptárgy tör meg. Balra fehérre meszelt falú parasztház áll vastag nádtetővel, kéményén gólyafészekkel, előtte kis veteményessel és kapirgáló csirkékkel; az oldalát beárnyékolja egy hatalmas, vén diófa. Jobbra, a távolban karcsú gémeskút, még messzebb, a kékes, hőségtől hullámzó pusztaságban szürkemarha-csorda vonul. A kolompok és a bőgés hangja egészen idáig terjed a reszkető meleg levegőben, pont, ahogy elterveztem. A ragyogó kék égbolton gólyák repülnek át. Közben harang kongatja a délután kettőt valahol a távolban, de maga a templom nem létezik, mivel a szimuláció egy öt kilométeres sugarú kör után véget ér. Kevés memóriával gazdálkodhatok, és amúgy sincs szükség nagyobb térre.

http://lfg.hu/94394/novella/a-jatekos-ember-matrix-fanfiction/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]