Ugrás tartalomhoz

Fotó

Videojátékos hírek

• Válasz írásához lépj be
91 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.10, 12:06

Ritkaság, de még mindig készülnek co-op sidescroller beat 'em up játékok, a Blightbound ráadásul fantasy témában utazik. A készítő az Awesomenauts-ról ismert Ronimo Games, a kiadó pedig a sok hasonló különlegességet felkaroló Devolver Digital lesz. Az Early Access július 28-tól elérhető a Steam-en.

Módosította Petrus: 2020.07.10, 12:06

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.08, 14:43

A hétvégén mutatják be az új Watch Dogs epizódot az E3 helyett online Ubisoft Forward eseményen, ennek örömére a Watch Dogs 2 PC változat ingyen megszerezhető lesz az Uplay-en. Ha minden igaz, vasárnap este 9-től (UTC -> CET) kezdődik majd az esemény, és a játék minden bejelentkezett felhasználónak jár majd (akinek még nincs meg).

Módosította Petrus: 2020.07.08, 14:44

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.08, 08:09

Ha régóta szemezel a Telltale-féle The Walking Dead vagy Batman szériával, esetleg még nincs meg az Oxenfree vagy a Heaven's Vault, akkor a legújabb Humble Bundle keretében most jutányos áron besöpörheted mindet.
https://www.humblebundle.com/games/jdrf-adventure

8c8d36c05edd44398ee9b7c6173a3556f3284062

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.06, 16:54

Shadow Warrior 3 teaser a sorozatra jellemző humorral és paradicsomszósz mennyiséggel:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 19:31

Bedurrantották a hype kampányt a CP2077-hez: új intró videó - The Gig, Edgerunners anime bejelentés (jövőre érkezik a Netflixre, a Trigger készíti), és megjelent a Night City Wire első epizódja is (ami egyfajta talkshow és bemutatkozó lesz, fél órában).

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 15:32

Bár a Cyberpunk 2077 megjelenését ismét eltolták (ezúttal novemberre), a cyberpunkra szomjazó lelkek nem maradnak manna nélkül.
Egyrészt a GOG kezdőlapján most ingyen beszerezhető egy gyűjtemény, melybe a játékhoz készült különféle képanyagokból válogattak össze elég sokat (és baromi nagy felbontásút), másrészt holnap új előzetest és játékmenetet láthatunk a játékból.
Az előbbit itt tudjátok megnézni (szokott módon a főoldalon lehet bezsákolni), az utóbbit pedig Night City Wire címmel Twitchen nézhetitek majd élőben holnap este 18 órától.

105676305_10157110466642657_186003060160

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 10:24

Petíció a Last of Us II... újraírásáért.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 09:15

Élet az X-Wing vs. TIE Fighter után:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.18, 17:18

A Cyberpunk 2077 megjelenése ismét csúsztatva, ezúttal november 19-re:
https://twitter.com/cyberpunkgame/status/1273647385294626816

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.18, 17:15

A könyves és tévés sorozaton alapuló, azokhoz hasonlóan sikeres Game of Thrones társasjáték a PC-ken (és először a Steam-en) is tiszteletét teszi valamikor ősszel. A kiadó az Asmodee, a fejlesztést pedig a táblás játékok digitalizálására specializálódott Dire Wolf végzi. Az előzetes hírek szerint a játék csak az alapdobozt tartalmazza majd, helyet hagyva a kiegészítők kötelezően várható DLC-esítésének.

Módosította Petrus: 2020.06.18, 17:17

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1586 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.17, 21:05

A GOG-on DnD videojáték vásár van:
https://www.gog.com/promo/dd_live_sale

És ingyen vihető a teljes Eye of the Beholder trilógia! ^^

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.17, 21:01

A GOG-on DnD videojáték vásár van:
https://www.gog.com/promo/dd_live_sale

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.17, 09:34

Megjelent a Gloomwood játszható demója. Ez egy kis költségvetésű, a Thief és Dishonored által is inspirált lopakodós túlélőhorror-játék. Kipróbálás alapján nagyon hangulatos (és sokkal jobban néz ki élőben, mint a képeken vagy videókon), meglehetősen nehéz, és jól összerakott játékmenettel illetve pályadesignnal rendelkezik. Érdemes kipróbálni.

Végigmentem én is ezen a demón. Az előzetes videó és a képek alapján elég könnyű leírni a játékot, mert valahogy számomra nem jött át eléggé a feeling belőlük, meg hát valljuk be, rohadtul baltával faragott az egész a mai szemeknek. Rutinos Thief-játékosként azért tettem egy próbát vele, és igen, ott van benne a hangulat, be tudja húzni az embert rendesen.

Mondjuk a horror jelző és a játékmenet nálam ott csorbul egy kicsit, hogy egy csomószor önhibámból zajt csaptam, és az előözönlő őröket elég könnyen halomba tudtam gyilkolni, de nehezebb fokozaton valószínűleg ez kiköszörülődik. Azért a tök fekete csatornanyílásba így sem akarózott leugrani, miután korábban már volt szerencsém találkozni a lent élő lényekkel. :)

A grafikánál (modellek, textúrák) értem hogy a játék valahol főhajtás az első Thief felé, de az én szemem elbírt volna több részletet. Amikor egy fali lámpás kb. 10 poligonból van megoldva, és 2 perc plusz munkába került volna rendes peremet meg fedelet csinálni neki, amit az engine gond nélkül ki is hajtana, az engem fintorgásra késztet. Főleg úgy, hogy az épületek boltívei sík lapokkal kb. 5 töréspontból vannak odahányva, de a csatornáknál azért találni szépen lekerekített szelepkerekeket. Valahogy felemás az egész.

A hangoknál engem eléggé zavart, hogy éles határvonalak vannak. Pl. a házon belül van egy gépzúgásszerű ambient, ami az ablakon kihajolva teljesen megszűnik, és onnantól a kinti ambientet hallod, aztán amint visszahúzod a fejed, éles határral ismét visszavált a gépzúgásra.
Mindennel együtt nem bántam meg, hogy végigjátszottam a demót, talán a teljes játékot is kipróbálom majd, bízva benne, hogy a későbbi pályák azért komplexebbek, több útvonalasak lesznek.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.16, 20:49

Fight for Racial Injustice bundle vehető még egy szűk hétig a Humble-on: 28 euróért mintegy 1200 euro értékű játék, könyv, és képregény olyan címekkel, mint a Football Manager 2020, az NBA 2K20, az Endless Space kollekció (az első részé), az FTL Advanced, vagy az Elite Dangerous.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.16, 18:54

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.15, 14:01

Demók szintjén én mostanság GOG-ról próbáltam a következőket:

Carrion

https://www.gog.com/game/carrion_demo

Anno az előzetese alapján nagyobb funnak tűnt. Nézni talán jobb élmény volt a frissnek ható ötletet, mint játszani. Az irányítás számomra kissé nehézkes volt, ugyanis az egérgombokra vannak téve az akciók, és a középső egérgomb használata nehézkes számomra, amit viszonylag gyakran kell bevetni. A demóban nincs lehetőség átkonfigurálni, remélhetőleg a teljes játékban lesz.
Azt én már valószínűleg nem fogom kipróbálni, nekem ennyi elég volt. Nem rossz játék, de nem nekem való.

573e6008cf202d923dee18d885571239e6150ec3

System Shock (Remastered)

https://www.gog.com/game/system_shock_demo

Próbáltam egy korábbi buildet is régebben, de az még nagyon kiforratlan és bugos volt. Egy hete került fel demóként a GOG-ra és a Steamre is, azt próbáltam néhány napja. A demo törlése után jött hozzá egy frissítés, ami miatt már nem telepítettem újra, de jókat olvastam róla.

Amit én próbáltam az egészen kellemes volt. Amiben kell, abban hozza a régit, amiben pedig jól jött a modern érintés, ott azt hozzáadták. A nosztalgia nem tud belőlem beszélni, mert anno csak a legendás második résszel játszottam, de ebben a formában lehet, hogy megpróbálkoznék vele, hogy kiegészítsem az általam ismert SS2 történetet az előzményekkel.

e9ad910cf28aa286f15feefa477ef1e816756d9a

Desperados III

https://www.gog.com/game/desperados_iii_demo

Ha az első Desperados vagy a műfajteremtő Commandos bejött, plusz esetleg tetszett még a Shadow Tactics is, akkor ez a te játékod. Nálam a három demóból ez az abszolút befutó. A teljes játék két első küldetése játszható végig benne, ami többé-kevésbé tutorialnak számít, illetve a 3. pályába is bele lehet még kóstolni. Nagyon tetszik, ahogy a párbeszédeket beleszőtték az aktív játékba is, illetve egy-egy küldetés végén jópofa a visszajátszás, amivel a térképen megnézheted, melyik karakterrel pontosan mikor mit csináltál.
Nem ragozom, próbáljátok ki! Én biztos, hogy végig fogom játszani a teljes játékot.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.15, 10:38

Megjelent a Gloomwood játszható demója. Ez egy kis költségvetésű, a Thief és Dishonored által is inspirált lopakodós túlélőhorror-játék. Kipróbálás alapján nagyon hangulatos (és sokkal jobban néz ki élőben, mint a képeken vagy videókon), meglehetősen nehéz, és jól összerakott játékmenettel illetve pályadesignnal rendelkezik. Érdemes kipróbálni.

c18fdeac2fed65c101548fb8ffdb7d74fd56f251

dda585887245ace7b6ddcb73b88aac229dd2178e

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.11, 14:46

Pár napig még elérhető egy bundle az itch.io oldalán:
https://itch.io/b/520/bundle-for-racial-justice-and-equality

Legalább $5-ért 1000 fölötti dolgot vágnak az emberhez. Főleg letölthető videojátékok és azok készítéséhez szolgáló assetek (pl. sprite-ok, tilesetek, ikonok) vannak a csomagban, és bár a többsége olyan, amit rendes körülmények között nem néznék meg soha (valószínűleg így sem fogom), azért vannak benne kiemelendő indie játékok is. Például: Overland, Celeste, Nuclear Throne, Hidden Folks, Joggernauts.

Szerintem bőven megéri az árát, még akkor is, ha a cuccok 90%-át nem használja az ember soha, és a kiadás teljes egészében jótékony célokra megy.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.04, 21:22

Az EA a korábbi ellenségeskedés után egyre bátrabban nyit a Steam felé, most 25 régebbi és új, korábban többnyire EA Origin-exkluzív játék jelent meg a közkedvelt platformon, többek között a Dragon Age 2, a Dragon Age: Inquisitor, az NFS Heat, vagy a Mirror's Edge: Catalyst címekkel*. Ezek mellett hamarosan az előfizetéses EA Access is elérhető lesz Steam-en keresztül.

* Figyelem, az EA Origin kliens és érvényes account továbbra is kell a futtatásukhoz!

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1799 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.03, 12:31

.... exkluzív születésnap.

Már javították is a Steamet:

88zwqlqepi251.png

Módosította kukac: 2020.06.03, 12:34