Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Elhunyt Gáspár András

• Válasz írásához lépj be
30 hozzászólás érkezett eddig

Lord

Lord

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.30, 14:20

:( Nyugodjék békében. Imádtam az írásait

Morguar

Morguar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.30, 06:18

Ezt az "adakozzunk az özvegynek" dolgot a 21. században nem értem. 

Nem baj, csak ha legközelebb sem érted, ne rögtön a "gyűjtés" alá kommenteld. 

Hát mégis hova?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.29, 08:30

Ezt az "adakozzunk az özvegynek" dolgot a 21. században nem értem. 

Nem baj, csak ha legközelebb sem érted, ne rögtön a "gyűjtés" alá kommenteld. 

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.28, 20:18

Ma sincs minden családban két kereső, de ahol van, ott is súlyos kiesés az egyik elvesztése. Ezenkívül maga a temetés is kiadás, jellegéből adódóan többnyire váratlan, és az ügyintézés+gyászidőszak miatti munkakiesést meg vagy sikerül fizetett szabadságként megoldani vagy nem. Az öröklés is hosszas huzavonával járhat. Amúgy sem hiszem, hogy súlyos pénzek jönnének össze az ilyen gyűjtésekből, szerintem a többség inkább jelképes összegeket ajánl fel, már aki. Nem azt mondom, hogy az embereknek adakoznia kéne, to be fair, én sem fogok, de nem látom, hogy magával a kezdeményezéssel mi a baj, meg ha valaki úgy dönt, hogy pont erre fordít a pénzéből. (Ezek persze akkor is igazak, ha az özvegy férfi)

Morguar

Morguar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.28, 18:45

Hátha még valaki nem látta:

Kedves Olvasók!

Nemrégiben osztottuk meg veletek azt a fájdalmas és tragikus hírt, hogy Gáspár András, alias Wayne Chapman, a M.A.G.U.S. egyik megálmodója, a hazai fantasy és sci-fi megkerülhetetlen alakja, Tier Nan-Gorduin megteremtője váratlanul elhunyt.

Semmi sem pótolhatja azt az űrt és csillapíthatja azt a fájdalmat, amit egy ilyen briliáns elme elvesztése okoz. Azonban szeretnénk meghálálni a rengeteg élményt és Yneven töltött órát, amit neki köszönhetünk. Ha már Andrásnak személyesen nem tudjuk, legalább azoknak tegyük meg, akik az ő számára a legfontosabbak voltak. A családjának.

Aki úgy érzi, ebben a nehéz helyzetben szeretné támogatni András özvegyét és kislányát, azok közvetlenül a család számára adakozhatnak a Budapest Bank következő számlaszámán: Orosz Anett: 10100792-32816551-00000009 számlaszámán. Külföldről a HU27-10100792-32816551-00000009 IBAN számon (Swift kód: BUDAHUHB, Budapest Bank) tehetik meg.

Egyébként mi történt? Baleset, szívroham vagy hasonló? 

Ezt az "adakozzunk az özvegynek" dolgot a 21. században nem értem. Azon kívül, hogy a nők is dolgoznak, valószínűleg András műveinek ők lesznek a jogutódai, nekik fognak fizetni a kiadó(k).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.28, 11:33

Hátha még valaki nem látta:

Kedves Olvasók!

Nemrégiben osztottuk meg veletek azt a fájdalmas és tragikus hírt, hogy Gáspár András, alias Wayne Chapman, a M.A.G.U.S. egyik megálmodója, a hazai fantasy és sci-fi megkerülhetetlen alakja, Tier Nan-Gorduin megteremtője váratlanul elhunyt.

Semmi sem pótolhatja azt az űrt és csillapíthatja azt a fájdalmat, amit egy ilyen briliáns elme elvesztése okoz. Azonban szeretnénk meghálálni a rengeteg élményt és Yneven töltött órát, amit neki köszönhetünk. Ha már Andrásnak személyesen nem tudjuk, legalább azoknak tegyük meg, akik az ő számára a legfontosabbak voltak. A családjának.

Aki úgy érzi, ebben a nehéz helyzetben szeretné támogatni András özvegyét és kislányát, azok közvetlenül a család számára adakozhatnak a Budapest Bank következő számlaszámán: Orosz Anett: 10100792-32816551-00000009 számlaszámán. Külföldről a HU27-10100792-32816551-00000009 IBAN számon (Swift kód: BUDAHUHB, Budapest Bank) tehetik meg.

Egyébként mi történt? Baleset, szívroham vagy hasonló? 

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1345 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.23, 12:04

54 évesen ez nagyon korai, nyugodjék békében.

Bár már rég magam mögött hagytam a M*-t, de csak az indított el a szerepjátékok felé, és régen sok boldog percet szerzett, még ha sok fusztrációt is.

Sajnos azt sem lehet vitatni viszont hogy erősen tehet arról hogy ennyi év után ott tart a Magus ahol - szerepjátékként gyakorlatilag sehol, és hogy a legtöbb embernek rögtön a jogviták és a "mi is a hivatalos egyáltán?" jut rögtön eszébe.

Gkar:
A mondanivalóm lényege az lett volna, hogy ez az egész hercehurca nem egy emberen múlott, ráadásul járatlan úton jártak, pont ezért voltak a jogi csatározások, simán szétforgácsolódott volna az egész brand, ha maradnak a bárki írhat bárminál és kb pénzük se lett volna. Pláne, hogy a kétezres évek elején igencsak bizonytalan jövő előtt álltak az asztali rpg-k Az egész sokkal bonyolultab volt minthogy egy ember ámokfutást rendezett volna, de nyilván leegyszerűsítve mindig könnyebb megérteni a világot.
(Amúgy annak hogy "halottról jól vagy sehogy" talán több értelme van.)
Én bízom benne, hogy az idén megjelenő könyv minőségi cuccként kerül a kezekbe és legalább megérte újra egy helyre terelni a jogokat.

A hercehurcában igazad van, bizony sokakon múlott.

Másrészt : a brand így is szétforgácsolódott, vagy féltucat rendszerben játszik a megmaradt M* közönség, és még a rendezvények egy része is háziszabályos/saját történelmes.

Az új könyv körüli optimizmust se tudom osztani, de ebbe hosszan belemenni offtopic lenne. Örülnék egy pozitív meglepetésnek.

Raksi

Raksi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 20:36

Isten nyugosztalja!

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 20:11

Remélem hogy számára kedves túlvilágra távozott (legyen az bármely vallás, vagy a fantasy irodalom szüleménye)!

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 18:36

Ne feledjük azt a mozzanatot se, amikor sok éve innen vonultak ki duzzogva, mert az rpg.hu-sok "utálják" a M*-t...

Kár érte amúgy, hogy ilyen fiatalon elment, mert amikor írt, elég jókat írt. Bár a könyvei nagy részét már eladtam (a M*-t, persze :P), a Kiálts Farkast és az Ezüst félhold blues szerintem ott kellene legyenek a választható olvasmányok listáján, a fiatalokat is megfogná.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 18:08

mclucas:
Fejtsd már ki nekem valahol, hogy mégis milyen hatása volt NCs "gonosz aurájának" későbbiekben. Régen olvastam már DV-GA oldalról "mi nem csak mindenki más hibás" magyarázkodást.

Módosította Gkar: 2020.01.20, 18:09

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1088 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 17:05

Srácok, még mielőtt ízléstelenségekbe hajlik ez a diskurzus, meg szeretnélek kérni titeket, hogy légyszi ne itt folytassátok.

A megemlékezésnek része a negatív dolgok felsorolása is. mclucas jól idézte: Halottról vagy jól, vagy semmit! Az eredeti célja az volt, hogy a halottak már nem tudnak védekezni rágalmazások ellen, ezért hazudni nem szabad róluk. Viszont az igazat el szabad mondani róluk, még akkor is, ha az negatív. Gondolom te se örülnél ha Hitlerről meg Ted Bundy szerű egyénekről csak jókat szabadna mondani...

Más: ha esetleg kiderülne hogy miért halt meg, akkor frissítenéd a posztot? Legalább a 90-es évek óta nem divat Magyarországon 5x évesen meghalni.

mclucas

mclucas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 16:32

Gkar:
Te nem igazán érted, hogy attól hogy NCS lelépett azzal mennyi mindent hagyott maga után (és itt nem csak egy rakat pénzügyi vonatkozás van). Nem, nem 2002-ig van Csanád korszak, sőt, a hatása sok-sok évig gyűrűzött, de itt megint a bonyolultság a lényeg, nem pedig az hogy x évig ez van, y év után meg az. (Novákcsanádoztunk egy jót? Olvass már kicsit lejjeb mielőtt bármihez is hózzászólsz...)
Mindkettejük érdemei és ballépései tagadhatatlanok, de az alkotásuk úgy gondolom bőven túlmutat a ballépéseken.
Bízom benne, sőt remélem, hogy sértődöttségedet kárpótolni fogja a Magus megújulása.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8282 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 16:14

Srácok, még mielőtt ízléstelenségekbe hajlik ez a diskurzus, meg szeretnélek kérni titeket, hogy légyszi ne itt folytassátok.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 15:37

mclucas:
Az én mondanivalóm lénye meg az lett volna hogy talán többet kellett volna írni és nem csak a saját fórumon osztani az észt, ígérgetni össze vissza vagy írótársak kiszorításán és ellehetetlenítésén agyalni. Talán előrébb  juthatott volna a brand ha nem csak az ego építés lett volna a fő cél. 
2002 után NCs lelépett és GA -ra bízta a világot. Lehet itt jönni a az egész sokkalta bonyolultabb ne egyszerűsítsük le szöveggel (persze miután novákcsanádoztuk egy jót ), csak hát 2002 után Ga döntései miatt történt minden. Pereskedések? Az Imoni/Tuan oldalról még ő kezdte aztán mikor látta hogy erről az oldalról nem megy egyszerűn átállt mert a DV-től jobb ajánlatot kapott. Tök jó egy helyen vannak a jogok. Győzelem, de ki fog magust írni? Mintha elfogytak volna az emberek az "írói műhelyből", se baj ami fő hogy egy helyen vannak a jogok...

Módosította Gkar: 2020.01.20, 15:38

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 13:36

Hát az tény, hogy a Gáspár-Novák duó kb mindenkivel összeveszett, akivel csak lehetett. Annak idején kezdődött ez a Bíborhold ekézésével, és folytatódott sok minden mással. Én személy szerint akkor rágtam be Gáspár Andrásra, amikor megtorpedózta a Yardain féle magus projektet (hiába volt már kész az Enoszuke és egy rakás más anyag), és ránk szabadította a Tiberius féle brigádot és D20as remekművüket.

Viszont a regényei marha jók voltak, szerintem a Karnevál az konkrétan a magus irodalom csúcsa. Ezek hiányozni fognak nagyon.

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 13:30

54 évesen túl korán, nyugodjon békében!

mclucas

mclucas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 13:27

Gkar:
A mondanivalóm lényege az lett volna, hogy ez az egész hercehurca nem egy emberen múlott, ráadásul járatlan úton jártak, pont ezért voltak a jogi csatározások, simán szétforgácsolódott volna az egész brand, ha maradnak a bárki írhat bárminál és kb pénzük se lett volna. Pláne, hogy a kétezres évek elején igencsak bizonytalan jövő előtt álltak az asztali rpg-k Az egész sokkal bonyolultab volt minthogy egy ember ámokfutást rendezett volna, de nyilván leegyszerűsítve mindig könnyebb megérteni a világot.
(Amúgy annak hogy "halottról jól vagy sehogy" talán több értelme van.)
Én bízom benne, hogy az idén megjelenő könyv minőségi cuccként kerül a kezekbe és legalább megérte újra egy helyre terelni a jogokat.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 12:26

mclucas:
Ez az 2020-ban is lehet még novákcsanádozni. Ugyan 18 éve nincs köze semmihez és azóta csak GA rendezett ámokfutásokat de ez valamiért lényegtelen. Halottról jót vagy semmit, de ha GA csak egy picivel többet törődik az írással ahelyett hogy azzal foglalkozik, hogy ki mit nem írhat lehet javult volna a brand helyzete az akkori időkhöz képest.

mclucas

mclucas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.20, 10:40

Deacen:
Kétlem hogy egyetlen emberhez köthető a Magus hercehurcája, végigkísértem fiatal fejjel azt a több emberhez köthető csetepatét (90-es évek vadkapitalizmusa meglegyintett mindenkit). A neten van néhány cikk több szemszögből is, de az én szememben Novák Csanád inkább okolható. Gáspár András szorgalmasan próbálta az örökséget gondozni, legalábbis, ami az írói fórumán ment az elég f***a dolog volt. És az hogy végül egy helyre került minden magussal kapcsolatos jog (delta vision) talán szintén neki köszönhető.
Könyveket-meg-nem-író...ez meg ne haragudj, de teljesen értelmezhetetlen. Akad író aki 3 könyvnél többet nem tud kipréselni magából, arra milyen jelzőt használsz? :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]