Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 3 Szavazat

Megjelent a Húszoldalú III. évfolyamának I. száma

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2610 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.09, 19:34

Akkor iszonyú menő vagyok, mert gond nélkül kifizettek, én se tudom, miért (maga NCS pár modulomért), bár a többi kedves húzásukat ez nem menti (pl. kritikának álcázott ócska lehúzás a frissen megjelent MERP-ről, mintha az a szerencsétlen Középfölde Terepjáték komolyan konkurenciája lehetett volna a M*-nek vagy bárminek).

A Bíborholdtöltékben mindamellett ohne zsenír használt mindenki jogdíjas képeket innen-onnan, akár a 2 hete megjelent legújabb Srun- vagy Vámpír-cuccokból is. Az internet előtti időkben nehezen lehetett ellenőrizni, hogy ott a Nyugat-Balkánon ezek a bunyevácok mit is csinálnak, ezzel együtt a BH háza táján sokkal naivabb-műkedvelőbb volt a légkör, annak összes előnyével és hátrányával.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.09, 11:15

Raksi: Ez így van. A Valhalla ügyeit azért tartom könnyebbnek meg(el-)ítélni, mert még tucatnyi más dologban viselkedtek erősen megkérdőjelezhető módon, a másik félről pedig ilyenek nem kerültek nyilvánosságra (ami nem jelenti, hogy nem voltak).

De igen, ezek régi sztorik. Olcsó poén volt.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.09, 10:41

Lehetne egy ilyen dokumentumfilmet csinálni róla youtube-ra, A Magus és a Beholder címmel.

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1082 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.08, 22:46

Egy karácsonyi meglepetésről. :szent:

(Ősrégi sztori, azóta sokan sokat változhattak, akár jó irányba is. :) )

Minden éremnek két oldala van. Ha valaki bele akar bonyolódni a történetbe, érdemes utánanézni a másik oldalnak is. Mindenképpen árnyalja a képet.

És hol tudunk utánanézni a másik oldalnak? Engem kifejezetten érdekelne egyébként, ki hogyan élte meg ezt az eseményt. 

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.08, 22:14

Egy karácsonyi meglepetésről. :szent:

Minden éremnek két oldala van. Ha valaki bele akar bonyolódni a történetbe, érdemes utánanézni a másik oldalnak is. Mindenképpen árnyalja a képet.

Egyébként az utolsó, zárójeles mondatod nagyon fontos. Nem szeretném, ha 30 évvel ezelőtti dolgaim alapján ítélnének meg.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.08, 10:35

közben böngészgetek.
vadmágikus táblákból sosem elég, de ebben viszonylag sok az én ízlésemhez képest a tényleg kemény hatás... viszont király lista!

Catles

Catles

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.08, 08:34

A vadkapitalizmus könyvkiadása ilyen volt - lásd a Harc és Varázslat szomorú sorsát (a kiadó lazán ellopta a pénzüket), a Valhalla egyéb dolgait ("Nem akkor vagy menő, ha befogadják az anyagaidat, és nem akkor, ha kiadnak, hanem ha ki is fizetnek érte" - közszájon forgó bölcsesség), a Codex szomorú sorsát (a kiadó lazán ellopta a pénzüket), a magyar kalóz-AD&D-t (bár ez fél-Valhalla projekt volt) és a többi laza jogsértést. Egyébként voltak akkor is normális piaci játékosok, pl. a Cherubionról és a Beholderről akkoriban sem hallottam rosszat.

Ma már szervezettebben, hatékonyabban, törvényesebben lopunk, s hazánk is fényre derűl. A hanyag osztrák elegancia, ahogy a schógorok művelik ezt a művészetet, még elsajátításra vár. .)

Nem beszélve a mások kiadványának ócsárlásáról amit a walhallás srácok oly aktívan és profin űztek (szép lejárató cikkek a Rúnában).

Massàr Úr művészi munkásságát kevéssé ismerem, de üzletemberként a 90-es években elég magyarosh volt.

A kiadványt még nem néztem át, de most már kénytelen leszek majd arra is reagálni :-).

Módosította Catles: 2020.03.08, 08:35

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.08, 00:31

Oh, a régi Bíborholdas idők! Elmorzsol egy könnycseppet... :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.07, 22:22

A vadkapitalizmus könyvkiadása ilyen volt - lásd a Harc és Varázslat szomorú sorsát (a kiadó lazán ellopta a pénzüket), a Valhalla egyéb dolgait ("Nem akkor vagy menő, ha befogadják az anyagaidat, és nem akkor, ha kiadnak, hanem ha ki is fizetnek érte" - közszájon forgó bölcsesség), a Codex szomorú sorsát (a kiadó lazán ellopta a pénzüket), a magyar kalóz-AD&D-t (bár ez fél-Valhalla projekt volt) és a többi laza jogsértést. Egyébként voltak akkor is normális piaci játékosok, pl. a Cherubionról és a Beholderről akkoriban sem hallottam rosszat.

Ma már szervezettebben, hatékonyabban, törvényesebben lopunk, s hazánk is fényre derűl. A hanyag osztrák elegancia, ahogy a schógorok művelik ezt a művészetet, még elsajátításra vár. .)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.07, 20:29

Egy karácsonyi meglepetésről:szent:

Azért durva, mik mentek itt régen. 

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.07, 20:00

Egy karácsonyi meglepetésről:szent:

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.07, 18:46

Nem tudtam, hogy Massár Mátyás a magyar D&D 5e mögött áll. Számomra ez garancia a minőségre.

Vagy arra, hogy hátbadöfje a készítőket, és eladja a cuccukat egy rivális üzleti vállalkozásnak.  :gugye:

Miről maradtam le?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.07, 16:18

Nem tudtam, hogy Massár Mátyás a magyar D&D 5e mögött áll. Számomra ez garancia a minőségre.

Vagy arra, hogy hátbadöfje a készítőket, és eladja a cuccukat egy rivális üzleti vállalkozásnak.  :gugye:

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.06, 21:19

Nagyon szuper szerintem is. Gratulálok a szerzőknek és a szerkesztőknek!

Módosította Raksi: 2020.03.06, 21:20

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.06, 19:49

Oké, na, Nemesúr cikke is nagyon érdekes, sokszor bólogattam közben - de ehhez hozzátartozik, hogy nagyon régóta vezetek egy hasonló felfogásban mesélt kampányt low magic, grim n' gritty stílusú kampányt (és igen, időnként bizony kell benne a pihenő).

Grats, jó kis számot raktatok össze, srácok! :)
:ok:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.06, 19:03

Még távolról sem olvastam át a számot, de chomy cikkét, a "HOGYAN MESÉLJÜNK DUNGEON CRAWL-T?" már igen. Ki merem jelenteni, hogy a hasznos linkekkel együtt vsz. ez az eddigi legjobb, leghasznosabb cikk a fanzin történetében. :)
(Mondom ezt úgy - vagy talán épp azért? -, hogy nem vagyok egy dungeon crawler.) 

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.06, 12:15

Two thumbs up!

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.06, 09:05

juhhhé!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6584 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.06, 07:41

2020 első Húszoldalúja exkluzív kulisszatitkokat árul el a Dungeons & Dragons 5. kiadás magyar fordításáról, százféle izgalmas vadmágikus hatást kínál, két érdekes kalandot is ismertet, alaposan körbejárja a túlélés kérdéskörét mesélői szemszögből, valamint mellékletében beszámol az Első Kockák & Sárkányok Találkozóról és a X. Kalandorok Társasága alkalomról is. Természetesen ezúttal sem maradhatott ki belőle a kétoldalas térkép. Jó szórakozást hozzá!

http://lfg.hu/95714/hirek/megjelent-a-huszoldalu-iii-evfolyamanak-i-szama/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]