Ugrás tartalomhoz

Fotó

Online szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.24, 09:08

A D&D Beyondra készült egy How to Play D&D Online című cikk. Csak átpörgettem egyelőre, de egész használható alapszintű összefoglalónak tűnik:

https://www.dndbeyond.com/posts/750-new-players-guide-how-to-play-d-d-online

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.13, 08:32

Elvileg idén fog megjelenni a TaleSpire:
https://talespire.com/

Hogy mi ez?
Terepasztalokat lehet vele összelegózni, amiket aztán online játékok lebonyolításához lehet használni. Tetszetős, valódi terepasztalt és figurákat idéző a megjelenése, amit a dinamikus bevilágítás sokkal hangulatosabbá tesz, mint amit én élőben valaha prezentálni tudnék.

Itt a Kickstarter oldal kicsivel több leírással és néznivalóval:

https://www.kickstarter.com/projects/bouncyrock/talespire

A videó kiragadva (idióta kezdéssel):

Itt pedig egy páros dungeon építés tekinthető meg:

Steamen lesz elérhető (egyelőre csak wishlistre rakható):
https://store.steampowered.com/app/720620/TaleSpire/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.11, 11:41

Online segédanyagok a Fria Ligan játékaihoz (Alien, Forbidden Lands, Tales from the Loop stb.):
https://frialigan.se/en/general-resources/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.11, 00:34

Savage Worldshöz Discord-bot ajánló:
http://savageit.blogspot.com/2020/04/online-gaming-with-discord-and-savage.html

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.02, 15:21

Astral

Egy Roll20-alternatíva, amit mostanában több helyen látok említeni:
https://www.astraltabletop.com/

Most április végéig a prémium feature-ök is ingyen elérhetők benne, amik amúgy $10-ba fájnak havonta (éves előfizetéssel ennek a 20%-a megtakarítható).

A tippem az, hogy elég, ha csak a DM fizet elő a Pro csomagra, de ha valaki aktívan használja, az legyen szíves, helyesbítsen!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.02, 12:37

Egy savage worlds játékot akarok összehozni benne hamarosan.

Esetleg írhatnál majd pár sort a SaWo-specifikus dolgokról, hogy hogyan kezelted őket, mennyire alkalmas/kényelmes hozzá a Roll20 felülete.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1358 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.02, 11:39

Elkészült a Roll20-s oktatóvideóm, amiben reményeim szerint az oldallal ismerkedők minden kérdésükre választ kaphatnak! A videó során nem tudtam mindenről maradéktalanul beszélni (például a makrók és a konkrét karakterlapok kezeléséről nem esett szó), de azzal a tudáscunamival, amit ebben a másfél órában a nézőre zúdítok, szerintem különösebb problémák nélkül el lehet lubickolni a felületen.

A hossztól ne ijedjetek meg, rögzített kommentben találhattok egy tartalomjegyzéket csomó időkóddal, így kiválogathatjátok azokat a részeket, amikre igazán szükségetek van!

Király! Épp most ismerkedem vele. :)
Egy savage worlds játékot akarok összehozni benne hamarosan.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.01, 15:56

Elkészült a Roll20-s oktatóvideóm, amiben reményeim szerint az oldallal ismerkedők minden kérdésükre választ kaphatnak! A videó során nem tudtam mindenről maradéktalanul beszélni (például a makrók és a konkrét karakterlapok kezeléséről nem esett szó), de azzal a tudáscunamival, amit ebben a másfél órában a nézőre zúdítok, szerintem különösebb problémák nélkül el lehet lubickolni a felületen.

A hossztól ne ijedjetek meg, rögzített kommentben találhattok egy tartalomjegyzéket csomó időkóddal, így kiválogathatjátok azokat a részeket, amikre igazán szükségetek van!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.01, 10:37

Képes segédélet a Roll20-hez:

https://i.imgur.com/3NqvNT2.jpg

3NqvNT2.jpg

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.31, 13:06

Eddigi online játékaim során én sem igényeltem a kamerát, és csak töredék 1-2 %-a volt azoknak a játékalkalmaknak, amikor valaki ragaszkodott volna az egymás arcának vizslatásához. 

Max. az elején rövid bemutatkozásokhoz, ha nem ismerik egymást a játékosok, vagy ha jól ismerik és régen látták már egymást, akkor rövid offline beszélgetéshez látom értelmét a kamerának, aztán játék közben szerintem is érdemes kikapcsolni, hogy ne terheljük egymás sávszéllességét.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.31, 10:24

1-2 játékban volt kamera  a több tucat közül amit toltam. Felesleges, nem nézed, mászkálnak a háttérben, eszel v csak szimplán csúnya vagy. Nem ad hozzá annyit.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.31, 09:39

A Roll20-nál megoldható, hogy karakterportrét tölts fel, ez is pótolhatja az élőképet.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.31, 08:04

Erről jut eszembe, hogy mi kikapcsoljuk a kamerát, mert úgysem egymás fejét nézzük, hanem a Roll20 felületét. Elég a hang. Tudom, sokaknak ez egyértelmű, de azért nem árt tisztázni ezt sem.

El tudom képzelni, hogy van olyan csapat, vagy játék, ahol kifejezett igény van kamerára. Ha nincs terep/térkép/handout, amit figyelni/nézni kell játék közben, akkor akár még lehet is neki hely a képernyőn (ha több kijelzővel dolgozik az ember, akkor persze amúgy is), viszont az élőkép eléggé rendesen zabálja a sávszélességet még akkor is, ha csak 480p-s. Ha a kép miatt romlik a kapcsolat/hang minősége, az szerintem rosszabb, mintha egyáltalán nincs kép. Én úgy gondolom, hogy online játéknál a hang fontosabb, mint az, hogy lássuk egymást. Persze ha minden adott ahhoz, hogy videóhívással együtt menjen a játék, akkor az a legjobb.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.31, 07:47

Erről jut eszembe, hogy mi kikapcsoljuk a kamerát, mert úgysem egymás fejét nézzük, hanem a Roll20 felületét. Elég a hang. Tudom, sokaknak ez egyértelmű, de azért nem árt tisztázni ezt sem.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.31, 06:56

Mentségére legyen szólva, akkora túlterheltséggel kell most a #maradjotthon miatt megbirkóznia, amekkorára nem számított senki korábban.

Most éppen takarózhat ezzel, ha nagyon akar (ahogyan az összes többi VoIP szolgáltatás is), de én már 2-3 évvel ezelőtt sem olvastam a Roll20-ről semmi jót ezen a téren. (Saját tapasztalattal nem rendelkezem, szóval a fenntartásokat nyugodtan alkalmazhatjátok erre is. :) )

A Roll20 hang+videóját a régi lfx-es időkben sem használtuk. Sosem volt az igazi, jobb egy dedikált program rá.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.30, 21:57

Mentségére legyen szólva, akkora túlterheltséggel kell most a #maradjotthon miatt megbirkóznia, amekkorára nem számított senki korábban.

Most éppen takarózhat ezzel, ha nagyon akar (ahogyan az összes többi VoIP szolgáltatás is), de én már 2-3 évvel ezelőtt sem olvastam a Roll20-ről semmi jót ezen a téren. (Saját tapasztalattal nem rendelkezem, szóval a fenntartásokat nyugodtan alkalmazhatjátok erre is. :) )

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.30, 20:13

Mi már elég régóta a discord-ot használjuk.

FFG féle Star Wars-ot játszunk, abban szerencsére nem kell játék közben térkép rajzolnom, így a roll20-at elhagyhattuk. (korábban a DnD-hez kellett) Van hozzá kockadobáló bot, a karaktereket meg itt tartjuk nyilván: https://swsheets.com/

A karakter linkjét megadva bárki megnézheti, de szerkeszteni csak a tulajdonos tudja.

Amit tanácsolnék a hanghoz (úgy láttam senki nem hozta fel), hogy a mikrofonok ne folyamatos üzemben legyenek, hanem 'push-to-talk'-on, vagy 'voice activation'-ön. (utóbbinál kicsit játszani kell az érzékenységgel)

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.30, 14:50

Az én tanácsaim:

• A Roll20-nek hírhedten rossz a voice szolgáltatása, szóval mindenki jobban jár szerintem, ha eleve bekészül valami más szoftverrel (is), mert nem jó, ha a néhány órás játékalkalom negyede elmegy a hanggal való vacakolással.

Őszintén szólva nem gondoltam, hogy ennyire.

Ráadásul nem a kapcsolattal, beállításokkal van baj, máshol (discord, skype) minden működött.

Mentségére legyen szólva, akkora túlterheltséggel kell most a #maradjotthon miatt megbirkóznia, amekkorára nem számított senki korábban. Amikor először akartam regisztrálni Roll20-ra, nem is tudtam, mert éppen az első roham bénította meg a szerverüket (vártam pár napot, utána már ment). Az elmúlt hetekben egyébként több VoIP szolgáltatásban is jelentkezett akadozás a nagy forgalom miatt. Ezeket az online játék mellett még a home office és a távoktatás is leterheli.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.30, 12:32

Az előtt pedig teljesen értetlenül állok, hogy mikor átállítottuk a kimeneteket speakerre, elkezdtek hallani (néhányan) a fülesből, ami addig süket volt...

Ez előtt teljesen értetlenül állok, a böngészőnek nincs jogosultsága állítani, hogy hova küldje a jelet - erre alapesetben csak és kizárólag az operációs rendszernek kéne jogosultságának lennie.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4987 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.30, 12:27

Az én tanácsaim:

• A Roll20-nek hírhedten rossz a voice szolgáltatása, szóval mindenki jobban jár szerintem, ha eleve bekészül valami más szoftverrel (is), mert nem jó, ha a néhány órás játékalkalom negyede elmegy a hanggal való vacakolással.

Őszintén szólva nem gondoltam, hogy ennyire.

Ráadásul nem a kapcsolattal, beállításokkal van baj, máshol (discord, skype) minden működött.

Az előtt pedig teljesen értetlenül állok, hogy mikor átállítottuk a kimeneteket speakerre, elkezdtek hallani (néhányan) a fülesből, ami addig süket volt...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]