Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Twilight: 2000 - posztapokaliptikus szerepjáték - új kiadás

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

Theszeusz

Theszeusz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.20, 16:50

Szerintem a 90-es évek Iggazzzy rendeszerinek éltetése legalább ötven százalékban irónia - nekem legalábbis a TORG ismertető eredeti szövegkörnyezetében is már annak jött le ("A TORG rendszere a kilencvenes évekből származik, amikor még igazi férfiak igazi rendszereket írtak, nem holmi egyszerűsített indie bizbaszokat, amiket az ember a macskájával is játszhat. Manapság már nem hiszem, hogy bárki is le merne írni olyasmit, hogy „A TORG ezt a problémát a logaritmikus skála segítségével oldja meg.”"). Azért gondolom, mert Marvinról nekem úgy jött le, hogy pl. a KéM és Helvéczia is a szíve csücskei közé tartozik, amik az én ízlésem szerint ugyan inkább rules-medium kategóriába esnek, de a Shadowrun meg 3e jellegű mamutokat számításba véve elég lightosak. Attila meg, akitől az idézet származik egy másik ismertetője alatt a Cat RPG-t védte be a fikázástól, szóval ő sem gondolom, hogy lenézné az indie bizbaszokat. Szóval ez szerintem inkább amolyan humorba csomagolt nosztalgia az első RPG-s élményekről, amikor még természetes volt, hogy az üllővastagságú könyvek elengedhetetlenek, a B/X DnD-vel csak gyerekek játszottak ADnD helyett, meg ilyenek. (Utóbbi persze inkább külföld) :)

Igen, a szarkazmus magyarázná a dolgokat, nekem is furák voltak ezek a reakciók a korábbi hozzászólásokhoz képest. Ezek szerint akkor csak én vagyok agyagyagya :)

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.20, 14:18

Gondolom, ez is ugyanazt a rendszert használja, mint A Gyűrűk Ura Szerepjáték... Hát az vastagnak vastag volt, meg lehetett benne szöszmötölni és tápolni, nem mondom... de inkább eladtam és megtartottam a MERP-et. Továbbarokkosított d20. Amúgy én nem feltétlenül vagyok ellene a benga szabálykönyves játékoknak, de miért baj, ha könnyebben átlátható és megjegyezhető szabályokkal bírók is léteznek? Állítólag a heroinisták lenézik/kiröhögik a könnyebb drogok használóit, vajon itt is hasonlóról van szó?

Szerintem a 90-es évek Iggazzzy rendeszerinek éltetése legalább ötven százalékban irónia - nekem legalábbis a TORG ismertető eredeti szövegkörnyezetében is már annak jött le ("A TORG rendszere a kilencvenes évekből származik, amikor még igazi férfiak igazi rendszereket írtak, nem holmi egyszerűsített indie bizbaszokat, amiket az ember a macskájával is játszhat. Manapság már nem hiszem, hogy bárki is le merne írni olyasmit, hogy „A TORG ezt a problémát a logaritmikus skála segítségével oldja meg.”"). Azért gondolom, mert Marvinról nekem úgy jött le, hogy pl. a KéM és Helvéczia is a szíve csücskei közé tartozik, amik az én ízlésem szerint ugyan inkább rules-medium kategóriába esnek, de a Shadowrun meg 3e jellegű mamutokat számításba véve elég lightosak. Attila meg, akitől az idézet származik egy másik ismertetője alatt a Cat RPG-t védte be a fikázástól, szóval ő sem gondolom, hogy lenézné az indie bizbaszokat. Szóval ez szerintem inkább amolyan humorba csomagolt nosztalgia az első RPG-s élményekről, amikor még természetes volt, hogy az üllővastagságú könyvek elengedhetetlenek, a B/X DnD-vel csak gyerekek játszottak ADnD helyett, meg ilyenek. (Utóbbi persze inkább külföld) :)

Theszeusz

Theszeusz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.20, 13:48

Gondolom, ez is ugyanazt a rendszert használja, mint A Gyűrűk Ura Szerepjáték... Hát az vastagnak vastag volt, meg lehetett benne szöszmötölni és tápolni, nem mondom... de inkább eladtam és megtartottam a MERP-et. Továbbarokkosított d20. Amúgy én nem feltétlenül vagyok ellene a benga szabálykönyves játékoknak, de miért baj, ha könnyebben átlátható és megjegyezhető szabályokkal bírók is léteznek? Állítólag a heroinisták lenézik/kiröhögik a könnyebb drogok használóit, vajon itt is hasonlóról van szó?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.20, 08:53

Betegre röhögtem magam, de amúgy megvan a megoldás a hatalmas nagy problémára, atomháborús játékban kiderül, hogy nem is volt atomháború, a lepukkadt kannibálok rádöbbennek, hogy nem is kellett volna megenni azt a sok embert, hát így jártak, hirtelen eszükbe jut az is, hogy végig volt mobiltelefonjuk és elmennek Farmville-ezni.

Ennél érdekesebb, hogy korunk elpuhult buzeráns elvárásaihoz hogyan fognak igazítani egy klasszikus rendszert a korból, amikor az attilai fordulattal élve igazi férfiak még igazi rendszereket írtak, nem egyszerűsített indie sz@rokat, amiket az ember a macskájával is játszhat.

Na, és mik voltak azok az igazzy férfiak által írt igazzy szerepjátékos rendszerek? Mondjuk a Palladium Books rendszere? Vagy a legelső Traveller? A Tunnels&Trolls? Vagy a James Bond RPG? Vagy azok, amiken kockafejek sokat tudnak szöszmötölni? És mik az új indigagyik? Az Into the Jungle, amit "nálunk sokkal okosabb emberek írtak"? Hm-hm...

Szerintem nem rossz ötlet feldolgozni a Twilight 2000-et. Átlapoztam a régit és nem indította be igazán a fantáziámat, hogy játsszak vele. Ennek a kiadónak viszont pont beleillik az ízlésvilágába. Vagy legalábbis úgy tűnik nekem. Ezek alapján még egy Sztalker szerepjáték is pont beleférne. De szerintem azt nem fogják megcsinálni. (Ha jól tudom, egy finn brigád már készített egy hivatalos változatot.)

Ez mondjuk igazzy rpg: http://lfg.hu/66307/ismerteto/star-trek-rpg-ismerteto-decipher-kiadas/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.20, 08:16

(Mi az, hogy lémerszűrő?) o.O

Egy olyan szűrő, ami kiszűri a fogalmatlan, béna, kezdő játékosokat. Lásd: lamer

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4987 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.20, 07:03

A Traveller "meg lehet halni karaktergenerálás közben" tesztje a legjobb lémerszűrő a szerepjátékok történetében a memorizáció óta.  :ork:

Spoiler

Egyébként Travellerben nem az a szívás, ha a karakter meghal, hanem az, ha az első szezonja után kiszuperálják a seregből. (két-három szintnyi képzettsége lesz, a többieknek nyolc-tíz, köztük több olyan, ami +2 bónuszt ad majd)

Egy személyi igazolványra konkrétan ráfér:

https://1.bp.blogspot.com/-SoqgR1KBEDQ/WjApguzkFVI/AAAAAAAAY5c/tYwn2RzwBW4iDx58pvsPTduPVZrP05LMwCLcBGAs/s1600/Untitled.png

Theszeusz

Theszeusz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.20, 06:12

Hát a legelső, füzetes Traveller nem a részletgazdagság netovábbja. Bár valszeg szerettem volna azzal játszani, ha odaszületek és akkor. Viszont volt szerencsém belenézni az eredeti szerző legújabb kiadásába (Traveller5), abban lehet találni igazzy férfiak által írt igazzy scifi szerepjátékot. 760 oldal, bár ez már 2015-ös, nem (h)őskori.

(Mi az, hogy lémerszűrő?) o.O

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.19, 21:32

A Traveller "meg lehet halni karaktergenerálás közben" tesztje a legjobb lémerszűrő a szerepjátékok történetében a memorizáció óta.  :ork:

Spoiler

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.19, 21:00

Természetesen a Rolemaster (meg a Traveller, mert ott karaktergenerálás közben is meg lehetett halni). Onnan már minden csak lefelé megy. 

Theszeusz

Theszeusz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.19, 20:02

Betegre röhögtem magam, de amúgy megvan a megoldás a hatalmas nagy problémára, atomháborús játékban kiderül, hogy nem is volt atomháború, a lepukkadt kannibálok rádöbbennek, hogy nem is kellett volna megenni azt a sok embert, hát így jártak, hirtelen eszükbe jut az is, hogy végig volt mobiltelefonjuk és elmennek Farmville-ezni.

Ennél érdekesebb, hogy korunk elpuhult buzeráns elvárásaihoz hogyan fognak igazítani egy klasszikus rendszert a korból, amikor az attilai fordulattal élve igazi férfiak még igazi rendszereket írtak, nem egyszerűsített indie sz@rokat, amiket az ember a macskájával is játszhat.

Na, és mik voltak azok az igazzy férfiak által írt igazzy szerepjátékos rendszerek? Mondjuk a Palladium Books rendszere? Vagy a legelső Traveller? A Tunnels&Trolls? Vagy a James Bond RPG? Vagy azok, amiken kockafejek sokat tudnak szöszmötölni? És mik az új indigagyik? Az Into the Jungle, amit "nálunk sokkal okosabb emberek írtak"? Hm-hm...

Szerintem nem rossz ötlet feldolgozni a Twilight 2000-et. Átlapoztam a régit és nem indította be igazán a fantáziámat, hogy játsszak vele. Ennek a kiadónak viszont pont beleillik az ízlésvilágába. Vagy legalábbis úgy tűnik nekem. Ezek alapján még egy Sztalker szerepjáték is pont beleférne. De szerintem azt nem fogják megcsinálni. (Ha jól tudom, egy finn brigád már készített egy hivatalos változatot.)

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.18, 17:36

A hír alapján sehogy, Year Zero Engine alá fog kijönni.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.18, 14:32

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.18, 13:27

Ugyanez volt a CP2020-nál, a Kék Bolygónál, Vámpírnál vagy a bármi másnál. Egyszerűbb úgy felfogni, mint egy alternatív történelmi játékot, ahol valóban kitört a 3. VH, és akkor jól van az úgy. Sokkal inkább kérdéses, hogy ilyenkor lehet-e utalni az ingyenes GTA5-re - hisz egy ilyen alternatív világban nem biztos, hogy a 3-nál tovább juthatott a fejlesztés.

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.18, 12:55

Elnézést, tudom, hogy a karanténhumor lerágott csont, de attól még nehéz megállni :P De mondjuk tényleg érdekes dilemma az ilyen rebootoknál/késői folytatásoknál, hogy megtartsák-e az azóta be nem igazolódott történelmet, vagy frissítsék a dolgot valami olyanra, ami elvileg még bekövetkezhet. Valamelyik új Star Trek filmben vicces volt pl. amikor a huszadik század végén kifejlesztett szupermeberekről beszélgettek.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.18, 12:09

Azon mit kell aktualizálni? Lett tőle világháború? Vádeizgis karanténesdit meg lehet most is játszani, nekem már 5x leszakadt az arcom a kalandoktól.

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.18, 10:29

A játék első kiadása 1984-ben jelent meg, amikor még sokkal aktuálisabb volt a setting: eszerint a Szovjetunió és a NATO között kirobban a 3. világháború, aminek a végén a felek kölcsönösen leatombombázták egymást.

Kíváncsi vagyok, hogy ezt is aktualizálják-e világjárványra.  :nos:

Módosította wisp: 2020.05.18, 10:30

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.18, 07:11

A Fria Ligan új kiadást készít a Twilight: 2000 című posztapokaliptikus szerepjátékhoz. A játék első kiadása 1984-ben jelent meg, amikor még sokkal aktuálisabb volt a setting: eszerint a Szovjetunió és a NATO között kirobban a 3. világháború, aminek a végén a felek kölcsönösen leatombombázták egymást. A játékos karakterek a háború túlélői.
A játék a Mutant: Year Zero és Forbidden Lands szerepjátékokból ismert "hexcrawling" rendszert használja, ezek 2015-ben és 2019-ben ENnie ezüstérmesek voltak a legjobb szabályrendszerek kategóriájában. A most készülő 4. kiadás a Fria Ligan-féle YZE rendszer testre szabott verzióját fogja használni.

http://lfg.hu/96258/hirek/twilight-2000-posztapokaliptikus-szerepjatek-uj-kiadas/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]