Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Megjelent a Húszoldalú III. évfolyamának II. száma

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.13, 10:24

Hmmm, nem is tudom.
Ha nem lenne tematika, biztos jól meg lennék lőve. Az "írj valamit" az nagyon nem inspirál.
Persze, olyan is van sokszor, hogy az adott témáról nem jut eszembe éppen semmi olyan, amit meg akarnák írni. Időt kell adni ilyesminek, előbb-utóbb eszembe szokott jutni valami releváns, ami érdekel is. De azért volt már, hogy erőltetni kellett.
Ami gyakran félelmem, hogy többen is ugyanazt vagy hasonló ötletet dolgozzuk fel, illetve hogy jópofa ötletek nem kerülnek megírásra, mert mindenki passzol rá, pedig akár többeknek is eszükbe jutott már. Esetleg lehetne, akár csak FB post alatti kommentekben témaötletelős agymenést tartani. A potenciális írók egymást is inspirálhatják, meg kvázi "beoszthatják", ki melyik ötletet írja meg, milyen terjedelemben, ilyesmi.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.13, 08:36

Nekem nem szokott ilyen gondom lenni, pont hogy a leendő tematikák alapján szoktam elgondolkodni, hogy mit tudnék ezen belül kihozni. Aztán vagy van időm megírni határidőig, vagy nincs. Ami pedig nem illik a Húszoldalúba, azt legfeljebb megírom ide az oldalra.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.12, 19:14

Bulldy: Ezen mi is sokat töprengünk, hogy mennyire támasz és mennyire korlát a tematika. Próbálkoztunk és próbálkozunk sokmindennel. Szoktunk kérni témajavaslatokat mindenkitől (ide is lehet írni ne tartsátok magatokban!), de meg szoktunk jelentetni témafüggetlen anyagokat is (ez elsősorban a kalandokra és a homebrew fejlesztésekre jellemző, de ha kell, másnak is helyet találunk). De nyitottak vagyunk új megközelítésekre is. Ha pl. előre megírjátok, milyen anyagok várhatóak tőletek, akkor lehet, hogy azokhoz tudjuk igazítani a tematikát is. És még ott van lehetőségnek, hogy az Echoes mintájára az egyik kiemelt anyagból (pl. a legcombosabb kalandból) merítünk számcímet – de ehhez előre kellene tudnunk, mire számítsunk.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4667 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.12, 00:33

Bulldy:

Nem tudom, hogy más miként van vele, de nekem a téma egyből beszűkíti a fókuszt. Hiába tudom valahol, hogy bármit írhatok, nincs szigorú besorolás, mindig úgy vagyok, hogy jön egy ötlet, amiből írnék cikket, de elvetem, mert most nem az a téma. És tekintve, hogy időm nincs sok, így meg sem írom "Máskor jó lesz!" felkiáltással. Aztán persze szépen elfelejtem még az ötletet is.

Tudom, hogy pofatlanul hazabeszelek, de szerintem ha van idod/kapacitasod/kedved, akkor irdd meg ezeket a cikkeket es kuldd be hozzank. 

Biztosan temaba fog vagni :) 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.11, 13:31

Miután a művész nemes egyszerűséggel guminőnek aposztrofálta a vírusszünet alatt futó online kampányainkat, meglehet, beakadt neki valami.  :freud:

Én már nagyon régóta úgy vagyok, hogy aki szenvedni szeretne, azt hagyni kell szenvedni, mert biztosan jó neki, különben miért csinálná?

Hogy a témához is hozzászóljak:

Nekem nagyon nem inspirálóak a témafelvetések. Ez most furcsán hangzik pont olyantól, akinek az aktuális Húszoldalúban három oldalas cikke jelent meg, de ezt most egy kivétel volt, mert a saját kampányomban is gondolkodtam rajta, illetve egy fórumos hozzászólás miatt öntöttem formába azt, amit évek óta a fejemben van és használom. Innen csak egy lépés volt cikké bővíteni és a szerencsén múlott, hogy pont ez volt a téma és még időm is volt megcsinálni.

Nem tudom, hogy más miként van vele, de nekem a téma egyből beszűkíti a fókuszt. Hiába tudom valahol, hogy bármit írhatok, nincs szigorú besorolás, mindig úgy vagyok, hogy jön egy ötlet, amiből írnék cikket, de elvetem, mert most nem az a téma. És tekintve, hogy időm nincs sok, így meg sem írom "Máskor jó lesz!" felkiáltással. Aztán persze szépen elfelejtem még az ötletet is.

Más cikkírónak van ilyen gondja?

Bulldy

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 15:04

Miután a művész nemes egyszerűséggel guminőnek aposztrofálta a vírusszünet alatt futó online kampányainkat, meglehet, beakadt neki valami.  :freud:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 12:45

Jajj, már...

Ezer meg egy helyre mehetsz, a mozik, színházak és rendezvények vannak dögrováson. Edzésre, kirándulni, nyaralni mehetsz. Nem kell túltolni ezt a jajj-de-be-vagyunk-zárva dolgot.

Nekem fel sem tűntek a maszkok. De aki meg akar valamin sértődni, az meg is fog...

Bulldy

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 15:05

Csupán reflexiónak szántuk (akárcsak a tartalomban fellelhetőeket), de reméljük, nem sértettük meg ezzel senki érzékenységét! Amúgy felmerült, hogy a Ragály akár lehetne egy későbbi szám tematikája – de ahogyan eddig is nyilvános szavazások döntöttek a tematikákról, ezt is megversenyeztetnék más alternatívával.

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 09:05

Egy tetű járvány, amitől ki tudja még meddig nem találkozhatok senkivel és elbaszott online látszatlétre vagyok ítélve (és nekem még jaj de jó, mert van aki meghalt, tönkrement stb.) minden, csak nem aranyos. Vagy ha neked olyan tünci, hajrá, vidd magaddal jó messzire.

Vinném ha tudnám. Jó messzire.

Egyébként igazad van, szerencsétlenül fogalmaztam. Amire utalni akartam, hogy egy történelmi mementó számunkra erről az időszakról.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.08, 12:39

Egy tetű járvány, amitől ki tudja még meddig nem találkozhatok senkivel és elbaszott online látszatlétre vagyok ítélve (és nekem még jaj de jó, mert van aki meghalt, tönkrement stb.) minden, csak nem aranyos. Vagy ha neked olyan tünci, hajrá, vidd magaddal jó messzire.

Az avatárom meg azért van, mert még úgy 20 éve kerestem képet szadómazó performanszművészről V:tM karakterhez a hivatalos világvégéhez, és ezt a vicces hentest találtam. Amúgy az egyéniséget lihegő WW-hez képest borzasztó rossz csőkaland volt, tökmindegy milyen karakter vittél és az sem számított, mit csinál, szóval ezúton is lebeszélnék róla mindenkit, de ennyi hozadéka legalább volt.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.08, 12:29

A tehén meg szabadon fertőz...

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.08, 12:06

Örülök meg minden, a gyökér maszktól eltekintettem volna (f***ért kell ezt még itt is a pofámba tolni, eszképistáskodni jöttem).

Lehet, hogy most már sok a maszkból, de ha d20 év múlva előveszed ezt a számot, akkor már nosztalgiával emlékezhetsz vissza az idei évre. Tulajdonképpen egy aranyos történelmi lenyomat az a maszk. Gondolom a te avatárodon is ezért van. ;) :D :D

Módosította Raksi: 2020.06.08, 12:06

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.08, 11:55

Így legyen ötösöm a lottón...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.08, 09:55

Örülök meg minden, a gyökér maszktól eltekintettem volna (f***ért kell ezt még itt is a pofámba tolni, eszképistáskodni jöttem).

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.08, 06:49

A Húszoldalú születésnapi duplaszáma a(z) (A)D&D három különböző kiadásához is kínál anyagokat a rendszerfüggetlenek mellett. A Vásárlás & Piac tematika kapcsán számos „vásárfiával” szolgálhatunk: egy különös alakkal, szokatlan kereskedőkkel, mágiabazárokkal és varázsital-kifőzdékkel. Itt-ott aprócska „hirdetéseket” is találhat a szemfüles olvasó. A 20+20 odalas fanzinban két igen remek kaland kapott helyet, de befértek melléjük a megszokott rovataink is. A piac már csak egy ilyen hely: igen sokszínű. Koronavírusmentes beszerzőkörutat hozzá!

http://lfg.hu/96414/hirek/megjelent-a-huszoldalu-iii-evfolyamanak-ii-szama/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]