Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Alice is Missing – egy csendes szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.17, 19:10

Tippre ez a játék akkor lehet igazán élvezetes, ha mindenki abban a stílusban ír, ahogy megszokta, ha ez nagyon inkompatibilis a csapaton belül, akkor nem biztos, hogy ez a legjobb választás. A vokozás (mármint nem a főzés) is akkor probléma nyilván, ha van akit ez zavar, aki aktívan használja ezeket a rövidítéseket, vagy elég gyakran találkozik velük, hogy ne akasszák meg, annak nem lesz gond.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8567 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.17, 13:17

Lehet, hogy ehhez el kell hagyni a vagyokból képzett "vok"-okat, a gondolomból képzett "glom"-okat meg minden második LOL-t, de hát DnD közben sem ugyanúgy beszélünk a karakterünk nevében, ahogy azt a valóságban tesszük pl. a családunkkal vagy a munkatársakkal.

/off
Erről egy örökbecsű mondás jutott az eszembe:
Mi a különbség a "vagyok" és a "vok" között?
Az "agy".

Értem az élcet, de azon túl nem értek egyet. :)

Thomalrin

Thomalrin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 26 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.13, 03:09

Lehet, hogy ehhez el kell hagyni a vagyokból képzett "vok"-okat, a gondolomból képzett "glom"-okat meg minden második LOL-t, de hát DnD közben sem ugyanúgy beszélünk a karakterünk nevében, ahogy azt a valóságban tesszük pl. a családunkkal vagy a munkatársakkal.

/off

Erről egy örökbecsű mondás jutott az eszembe:
Mi a különbség a "vagyok" és a "vok" között?
Az "agy".

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 685 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.11, 17:40

A téma címe láttán bennem rögtön felmerült a klasszikus kérdés: "Who the fuck is Alice"?

Ha valaki túl fiatal lenne, annak itt egy video:
https://www.youtube.com/watch?v=gudDmgr1H3o

Igen, most nagyon viccesnek képzelem magam... :hedbeng:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8567 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.11, 10:11

A chaten és sms-ben való játék elég borzasztóan hangzik.

Szerintem az alkotók túlbecsülik a lakosság írott szöveg értelmezése anyanyelven képzettségét. (munkahelyi levelezés tapasztalata)

edit: eszembe jutott a fórumon tapasztalható vitakultúra is, és hogy milyen jó lenne ezt behozni a baráti körbe. Ugh.

A legtöbb szerepjáték igényel bizonyos készségeket és elköteleződést. Ez az Alice is Missingre is igaz, csak ebben az esetben kicsit mások az igények. Akárkivel nem lehet elkezdeni ezt a játékot, de pl. fórumos szerepjátékra sem alkalmas az, aki nem tud kerek mondatokban fogalmazni, és az in character részeket világosan elkülöníteni a többitől. Szerintem ne a céges levelezésből, vagy a haverokkal való csetelésből indulj ki, mert akkor tévútra jutsz. Ars Magicázni sem velük ülnél le, hanem közülük azokkal, akik fogékonyak rá, és hajlandóak olvasni, írni és akár még varázslatok kézjeleit is megtanulni miatta.

Az Alice esetében is eleve csak szerepjátékokra nyitott emberek jöhetnek szóba, de itt még nyitottnak kell lenni arra is, hogy ne szóban kommunikálj, és a hétköznapi pongyolaságnál egyetlen fokkal jobban odafigyelj arra, amit írsz a többieknek. Szerintem kifejezetten mélyíti az immerziót, ha nem rugaszkodunk el túlságosan a bevett chatelési szokásainktól, és ezáltal életszerű a csevegés játék közben, de annyit rá kell áldoznia minden játékosnak, hogy érthető legyen, amit ír. Lehet, hogy ehhez el kell hagyni a vagyokból képzett "vok"-okat, a gondolomból képzett "glom"-okat meg minden második LOL-t, de hát DnD közben sem ugyanúgy beszélünk a karakterünk nevében, ahogy azt a valóságban tesszük a családunkkal vagy a munkatársakkal.

Szerintem ez az Alice is Missing egy nagyon szűk rétegnek szól, viszont aki fogékony erre, annak kiemelkedő élmény lehet lejátszani egy menetet.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.11, 08:45

A chaten és sms-ben való játék elég borzasztóan hangzik.

Szerintem az alkotók túlbecsülik a lakosság írott szöveg értelmezése anyanyelven képzettségét. (munkahelyi levelezés tapasztalata)

edit: eszembe jutott a fórumon tapasztalható vitakultúra is, és hogy milyen jó lenne ezt behozni a baráti körbe. Ugh.

Módosította galu22: 2020.06.11, 08:47

Theszeusz

Theszeusz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 20:44

Izgi lehet! :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 10:44

Idegesítő, amikor a többiek mobiloznak szerepjáték közben, igaz? De nem az Alice isn Missingben! Ebben a narratív szerepjátékban ugyanis kizárólag telefonon váltott szöveges üzenetekkel kommunikálhatnak egymással a játékosok. A cselekmény egy Silent Falls nevű csendes kisvárosban zajlik és egy eltűnt lány esete körül forog. A sztori nagyjából a "Nem láttátok mostanában Alice-t?" kérdéssel indul, és a rejtély megfejtésével zárul.

http://lfg.hu/96428/hirek/alice-is-missing-egy-csendes-szerepjatek/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]