Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kalandozók és Köpönyegek (KéM konverzió)

• Válasz írásához lépj be
492 hozzászólás érkezett eddig

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 10:38

Bárdnál és Papnál járunk, ha jól látom? Bocs, kicsit elfoglalt volt a hetem (meg lesz még).

Fefe: A bárdnál én is hasonlóan kezdek gondolkodni. A Dalmágiát lehetne egyszerű varázslatként használni, igazából nincs szükség mellette több képességre, esetleg átnevezni az egyes varázslatokat, pl. Áldás->Bátorság dala, vagy valami, ilyen már van a TV-nél is.

Varázslatnál nem biztos, hogy szint/2 varázslót szeretnék, bár lehet, én először arra gondoltam, hogy a varázslatait később kapja meg (meg kicsit kevesebb varázslatot kap, mint a többiek.), ez majd még elválik.

Meg a D8-as Ép-től kicsit badassabb lenne. -2 varázslói szint?

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 10:27

Bárdnál és Papnál járunk, ha jól látom? Bocs, kicsit elfoglalt volt a hetem (meg lesz még).

Fefe: A bárdnál én is hasonlóan kezdek gondolkodni. A Dalmágiát lehetne egyszerű varázslatként használni, igazából nincs szükség mellette több képességre, esetleg átnevezni az egyes varázslatokat, pl. Áldás->Bátorság dala, vagy valami, ilyen már van a TV-nél is.

Varázslatnál nem biztos, hogy szint/2 varázslót szeretnék, bár lehet, én először arra gondoltam, hogy a varázslatait később kapja meg (meg kicsit kevesebb varázslatot kap, mint a többiek.), ez majd még elválik.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 10:53

. A jelenlegi terv szerint a KK-ban egyensúly akkor van, ha a lovag tokától bokáig bepáncélozza magát, ekkor tudja kb ugyanazt, mint a HM (persze csak VO szempontból, mert közben a HM tud lopakodni, nem kelt feltűnést, nem fullad a vízbe, stb). Minden egyéb esetben a HM jobb.

Megoldás:

HM VO-ja: 10+Böl+Ügy, aztán +1 3 szintenként. Problem solved. Meg erősebb Aka mentő kárpótlásul.

Módosította Fefe: Tegnap, 10:53

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 778 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 10:47

Raksi:

Annyiban nem értünk itt egyet, hogy a varázsló meg-/be-/lekötözése egy ritka szituáció, a normál helyzet az, hogy szabadon varázsolhat. A nehézvért nem viselése és a pajzs nem használata pedig a normál menet (szerintem), és inkább az a ritka szituáció, hogy viselheti a vértet/pajzsot. Tehát szerintem a szabály az általános helyzetről nem mond semmit ("a KM döntési jogkörébe tartozik."), és a ritka helyzetet kezeli le.
Szituációs helyzetekkel nem foglalkozok, teljesen a KM döntési jogkörébe tartozik. A varázslót megkötözik, bekötözik a száját, akkor ő se tud varázsolni, a boszorkány csata közben ritkán kezdi el az ellenséges katonákat csókolgatni, stb. Ez csak általánosságban történő fogalmazás, konkrét szabályokat csak konkrét szituációkban lehet hozni.

De inkább eldugulok. :)

Nem kell edugulni, csak koncepció szinten van egy kicsi különbség. KéMben nincs komoly szívózás MGT-vel, meg ilyenek. Persze vannak csúnya képzettséglevonások, de nem olyanok mint a MAGUS-ban. Kicsit f***agyerekebbek a karakterek ilyen szinten, akkor is ha "kevésbé reális". -Elméletben- ha nem magas a célszám és van rá képzettsége, lemezvértben is lehet úszni. 

Szóval, alapvetően eléggé általános a szituáció hogy a harcos páncélban van/pajzzsal stb. (megjegyzés, érdekes módon sokkal több dolog megy AC ellen, ami mondjuk 3.5-ben reflex mentő lenne, pl. a falból kirepülő dárda), mivel ez csak speciális esetekben ad hátrányokat, amit viszont a legtöbb harcos -általában- meg se próbál (úszás, mászás kb. a kettő ami reálisan előjöhet).

Remélem így már világosabb hogy miért érdemes a páncélos értékkel számolni mint alapérték.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 10:16

Alacsonyabb VO-ra a KÉM megoldása nagyon egyszerű: mindenféle fixen +VO-t (védőgyűrű, köpeny) adó, vagy fix VO-t adó (Védő karpánt) tárgyakat kaphatnak, szerezhetnek a karakterek.

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 08:45

Elírtam, az első úgy általánosságban mindenkinek a VO-ja, aki tud nehéz vérteket használni.

Persze, ezt értettem.

Szituációs helyzetekkel nem foglalkozok, teljesen a KM döntési jogkörébe tartozik. A varázslót megkötözik, bekötözik a száját, akkor ő se tud varázsolni, a boszorkány csata közben ritkán kezdi el az ellenséges katonákat csókolgatni, stb. Ez csak általánosságban történő fogalmazás, konkrét szabályokat csak konkrét szituációkban lehet hozni.

Annyiban nem értünk itt egyet, hogy a varázsló meg-/be-/lekötözése egy ritka szituáció, a normál helyzet az, hogy szabadon varázsolhat. A nehézvért nem viselése és a pajzs nem használata pedig a normál menet (szerintem), és inkább az a ritka szituáció, hogy viselheti a vértet/pajzsot. Tehát szerintem a szabály az általános helyzetről nem mond semmit ("a KM döntési jogkörébe tartozik."), és a ritka helyzetet kezeli le.

Általában tervezői oldalon ezt úgy szokták megoldani, hogy teljes vértben, pajzzsal a lovag jobb védettséggel rendelkezik, ezzel szemben a harcművész kisgatyában is állandóan ugyanazt tudja. Így a szituációk váltakozása miatt a különbségek kiegyenlítődnek. A jelenlegi terv szerint a KK-ban egyensúly akkor van, ha a lovag tokától bokáig bepáncélozza magát, ekkor tudja kb ugyanazt, mint a HM (persze csak VO szempontból, mert közben a HM tud lopakodni, nem kelt feltűnést, nem fullad a vízbe, stb). Minden egyéb esetben a HM jobb.

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 08:22

Elírtam, az első úgy általánosságban mindenkinek a VO-ja, aki tud nehéz vérteket használni.

Persze, ezt értettem.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 07:29

De nem jelenti ez azt, hogy a lovag valójában egy béna kacsa? Alig tudok elképzelni olyan szituációt, amikor a teljes vértet és a pajzsot is használhatja. Ellenben el tudok képzelni egy csomó olyan helyzetet, amikor se páncél, se pajzs.

Nem kötekedni akarok. Az alapvető D&D koncepciót nem bírom befogadni. (Tudom, ha nem tetszik, nem kell játszanom ezzel a rendszerrel. Egyébként meg beszéljem meg a pszichológusommal.  :fejsimi: )

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 07:21

Mivel a VO senkinek sem nő, ezért nem fenyeget. Korábban már írtam róla számítást:...

Értem. Köszönöm.

Lovag Teljes vért +8, Pajzs +2, ügyesség +1, ha jól számolom, itt 21 VO-val állunk szemben.
Vagy Kardművésznél, Lemezvért +7 VO, ügyesség +1, Aranyharang +2, itt szintén.
Harcművész 15 Alap, ügyesség +3, Aranyharang +2 itt 20 VO az összes.
TV Pikkelyvért +4, Ügyesség +2, 16 VO összesen.
Varázsló Ügyesség +3 13 VO összesen.

De nem jelenti ez azt, hogy a lovag valójában egy béna kacsa? Alig tudok elképzelni olyan szituációt, amikor a teljes vértet és a pajzsot is használhatja. Ellenben el tudok képzelni egy csomó olyan helyzetet, amikor se páncél, se pajzs.

Nem kötekedni akarok. Az alapvető D&D koncepciót nem bírom befogadni. (Tudom, ha nem tetszik, nem kell játszanom ezzel a rendszerrel. Egyébként meg beszéljem meg a pszichológusommal.  :fejsimi: )

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 22:07

Szegény lovagra azért ráférne valami stílusos elem, mert az a +2 VO nem túl inspiráló, mégha érthető is. Még gyúrjuk egy picit, hátha! :)

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 21:58

Mivel a VO senkinek sem nő, ezért nem fenyeget. Korábban már írtam róla számítást:

A tengerész és az amazon benne van még?

A magus D20-ban tök jó bajvívó és harcművész stílusok voltak.

Btw: A bajvívónak a Köpönyegforgató mellé lehetne Hárítótőr használat alternatívaként, azonos hatással, csak plusz flavournak.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 21:38

Mivel a VO senkinek sem nő, ezért nem fenyeget. Korábban már írtam róla számítást:

Lovag Teljes vért +8, Pajzs +2, ügyesség +1, ha jól számolom, itt 21 VO-val állunk szemben.
Vagy Kardművésznél, Lemezvért +7 VO, ügyesség +1, Aranyharang +2, itt szintén.
Harcművész 15 Alap, ügyesség +3, Aranyharang +2 itt 20 VO az összes.
TV Pikkelyvért +4, Ügyesség +2, 16 VO összesen.
Varázsló Ügyesség +3 13 VO összesen.

Mindegyiknél úgy számoltam, hogy maximum ügyességük van, de gyakorlatban ezen felül valszeg mindenki kap valami varázstárgyat, de ezzel nem számolhatunk még ilyenkor (nem biztos hogy a KM kiegyensúlyozottan oszt, lehet egyáltalán nem ad semmit, stb.).

Az nem merült fel, hogy az Inomi féle D20-as rendszert egyszerűsítsd K&K-vá, ugyanazon elvek mentén, ahogy elGabor a D&D 3-at egyszerűsítette KéM-mé? Csomó minden ott már ki van találva, ráadásul a MAGUS fontos jellemzői is megvannak benne (növekvő VÉ/VO, SFÉ, manapont, szférák, bajvívó, stb.).

Bennem biztos nem, egyrészt nem ismerem annyira a D20-at (talán egyszer vagy kétszer játszottam), másrészt sokkal egyszerűbb egy stabil alapra építkezni, mint egy már meglévő rendszert visszabontani. (Lásd még: stabil alapra bármilyen típusú Ynevet felhúzni.)

Szerintem a MAGUS regények és szerepjáték egyik fontos hangulati eleme, hogy a kalandozók nagyon kompetensek. Már első szintem is messze kiemelkednek a tömegből, városőröket, orkokat, martalócokat, helyi keményfiúkat csukott szemmel, bal kézzel is simán lenyomják. Azt nem látom át, hogy ez mennyire van biztosítva a K&K-ban. Visszaadja ez a konverzió ezt a hangulatot?

Hopp, ez lemaradt. Itt nem az egyes osztályok erősebbek, hanem szintkülönbségekkel van megoldva, iskolából kiesett harcos 1. szintű, képzett harcos 2. szintű, veterán 3. szintű, elit 4. szintű, 5-7. szinten már a tényleg keménylegények vannak, 8-10. szintekig meg a Kiválasztottak jutnak el rendszeresen. Az alapértelmezett kezdő szint pedig 3.

Módosította kukac: 2020.07.09, 21:42

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 21:05

Slanok:

Spoiler

Nem fenyeget az a veszély, hogy mivel a harcművészek nem hordanak vértet, ahogy nő a karakterek szintje, egyre inkompetensebbek lesznek? Hiszen a VO alap mindig 15. Első néhány szinten még szuper, de ahogy telik az idő, egyre könnyebben megütik az ellenfelek. Nincs arra lehetőség, hogy a tapasztalattal a VO-juk is nőjön?

Szerintem a MAGUS regények és szerepjáték egyik fontos hangulati eleme, hogy a kalandozók nagyon kompetensek. Már első szintem is messze kiemelkednek a tömegből, városőröket, orkokat, martalócokat, helyi keményfiúkat csukott szemmel, bal kézzel is simán lenyomják. Azt nem látom át, hogy ez mennyire van biztosítva a K&K-ban. Visszaadja ez a konverzió ezt a hangulatot?

Az nem merült fel, hogy az Inomi féle D20-as rendszert egyszerűsítsd K&K-vá, ugyanazon elvek mentén, ahogy elGabor a D&D 3-at egyszerűsítette KéM-mé? Csomó minden ott már ki van találva, ráadásul a MAGUS fontos jellemzői is megvannak benne (növekvő VÉ/VO, SFÉ, manapont, szférák, bajvívó, stb.).

Egyébként minden tiszteletem a tiéd. Hajrá!

(Nekem is ott van a nagyon hosszútávú terveim között egy konverzió. A Shadowrun vagy a Fantasy AGE rendszere az, ami leginkább megmozgatja a fantáziámat. De lehet, hogy csak az UTK rendszert egyszerűsítem D100-ról D20-ra v. D10-re, hogy a gyerekekkel könnyebben tudjak játszani. De az is lehet, hogy a D20 MAGUS-sal pepecselek egy kicsit.)

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 19:10

A slanek így már egészen jól! :hedbeng2: Nagyjából minden osztálynál ezt az egyensúlyt kéne belőni, akkor faja lesz ez. :cool:

Igen a bárdnál sem a D&D3-at kéne utánozni.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 19:04

Zsááááá, most látom Krilehorról is fotóztak egy profilképet. :D

a_tizenkettedik.png

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 18:11

A slanek így már egészen jól! :hedbeng2: Nagyjából minden osztálynál ezt az egyensúlyt kéne belőni, akkor faja lesz ez. :cool:

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 17:02

Slanok:

Spoiler

A Lovag vezetés képességét visszavontam, mostantól a VO alapjuk 12.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 12:00

Kukac, ezek amúgy AD&D-s örökségek, a KÉM főleg az első kiadásból vette ezeket, bár másodikban is jelen vannak. Jönnek követők (nem csak fluff, szabályok szintjén is) lehet erődöt építeni, meg ilyesmik. Szerintem ez jó kis színesítő, de ahogy érzed. :ezvan:
(A Magus anno az AD&D magyar kistestvéreként aposztrofálta magát, szerintem beleférne, de te vagy a Főépítész.)

Itt azért éreztem feleslegesnek, mert már a világnak van logikája a rangok, követők, birtokok "fluff"-ban történő kezeléséhez (megmentettétek a várost, cserébe kineveznek X vár bárójának, amivel jönnek a követők), ezért tartottam feleslegesnek ezt rendszerszinten is kezelni. Ugyanúgy megvan a színesítő, csak nem egy konkrét ponton jön el, hanem sztori szerint/mesélő döntése alapján. (Plusz nem szeretném, ha az elnevezések ütköznének, mint ahogy a szamurájos példában is láttuk, van szamuráj osztály és szamuráj mint szociális rang, és Elan nem értette, hogy nevezhetnek valaki szamurájnak anélkül, hogy felvenné a szamuráj osztályt. Mivel annyira nagyon nincs szükség rá, [ellentétben mondjuk a "toroni" vagy "kráni" megnevezésekkel,] így inkább a törlése mellett döntöttem.)

Módosította kukac: 2020.07.09, 12:03

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 11:53

Kukac, ezek amúgy AD&D-s örökségek, a KÉM főleg az első kiadásból vette ezeket, bár másodikban is jelen vannak. Jönnek követők (nem csak fluff, szabályok szintjén is) lehet erődöt építeni, meg ilyesmik. Szerintem ez jó kis színesítő, de ahogy érzed. :ezvan:
(A Magus anno az AD&D magyar kistestvéreként aposztrofálta magát, szerintem beleférne, de te vagy a Főépítész.)

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.09, 11:43

Kukac, a 9.szinten megjelenő "rangokat" nem kukáznám a helyedben, akkor sem, ha nem járnak szabályokban megjeleníthető, extra változásokkal, előnyökkel. Egyszerűen pofásak, mint hangulati elemek. :cool:

Yneven vannak rendes rangok, nemesi címek, vagy akár ajándék birtokok (egy 3. szintű lovagot is lehet pl. Nagyúrnak nevezni), tehát hangulati elemként ott vannak, ráadásul ilyen módon nem szívesen keverném a rendszert a világgal. (Rendszerileg Nagyúr/Varázslóúr, de ingame nem, esetleg fordítva.)

Gyanítom az K&M-be is azért került bele, hogy világ hiányában is adjon valami fejlődésérzést, de ezt elGabor tudná pontosan megmondani. (Én pl. a szintek 8/12 felosztását se értem, ezért is módosítottam 10/10-re.)

Slan: Ja valószínűleg lépcsősen fognak erősödni.

Orastes: Itt most Dronnernek van igaza, ezeket szándékosan szedtem ki, pont a fent említettek miatt. Lásd még: https://www.giantitp.com/comics/oots0209.html

Módosította kukac: 2020.07.09, 11:47

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]